Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 869017 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #345 Dátum: 2014.09.29 11:36:44 »
Számomra meg a kettő közül a gyárinak a kinézete bazári. Mindegy, ha egyszer esetleg a wazét integrálja a Toyota az autókba, akkor majd rajongani fogsz érte.  ::)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #346 Dátum: 2014.09.29 15:30:18 »
A TMC-ben sokkal sokkal részletesebb és valós útközbeni eseménylista van, plusz nincs tele vakriasztással,a waze-t teszteltem 1 ideig és nagyon megbízhatatlan.
Nekem eddig nem volt vele bajom! Amikor jelezte h volt trafi, tényleg volt. Ha meg nem jelezte senki az csak azt jelzi, h nem jelölte senki, v nem járt arra épp senki. Én vidéken használom.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #347 Dátum: 2014.09.29 16:30:33 »
Nekem eddig nem volt vele bajom! Amikor jelezte h volt trafi, tényleg volt. Ha meg nem jelezte senki az csak azt jelzi, h nem jelölte senki, v nem járt arra épp senki. Én vidéken használom.

Értem. A traffit, ki törli? Ez a baj, hogy jóska bácsi és mari néni nyomkodja a benne levő infókat és ugye törölni is neki kéne, az meg nem hiszem,h ogy reális, hogy megyek az úton és az összes téves infót törölgetem egyesével
Prius 1.8 HSD

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #348 Dátum: 2014.09.29 18:52:35 »
Ha nem erősíti meg senki, bizonyos idő után törlődik a jelentés.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #349 Dátum: 2014.09.29 22:04:10 »
Értem. A traffit, ki törli? Ez a baj, hogy jóska bácsi és mari néni nyomkodja a benne levő infókat és ugye törölni is neki kéne, az meg nem hiszem,h ogy reális, hogy megyek az úton és az összes téves infót törölgetem egyesével
Akkor hagyd, nem neked való a Waze  :whistling:

Miért neki kellene törölni? Vissza kellene mennie megnézni, hogy ott van-e még vagy megvárni míg elmegy a trafis autó? Nem érted szerintem a rendszert ...   :surrender:
Évente kb. 45e km-t Wazezok, sokkal többet nyújt, mint a TCM a TomTom-on. Nagyon sok baleseti lezárásból vezetett el, ahol bőven ácsoroghattam volna fél órát is.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #350 Dátum: 2014.09.30 10:32:14 »
Értem. A traffit, ki törli? Ez a baj, hogy jóska bácsi és mari néni nyomkodja a benne levő infókat és ugye törölni is neki kéne, az meg nem hiszem,h ogy reális, hogy megyek az úton és az összes téves infót törölgetem egyesével
Ez nem erről szól! Ha mész útközben, akkor közben látsz valamit, akkor be tudod jelölni, és akkor más már előre látja. Ennyi. Ha mindenki rendesen használja (és aki használja az néha jelölget is), akkor igaz dolgokat mutat. Ha baleset van, és többen is állnak, biztos, h be fogják jelölni. Sőt a progi automatikusan is észreveszi, ha állás van. Nekem múltkor fel is tette a kérdést, h dugó van-e, mert megálltam egy soron kívüli helyen vmi miatt.

Miért mit gondoltál, aki bejelölte visszamegy másnap megnézni, h ott van-e még? Valamiféle statisztika alapon megy, minél többen megerősítik, annál biztosabb, ha egy idő után senki nem jelezte, eltűnik magától, vagy ha senki sem járt arra, akkor is gondolom eltűnik egy idő után (gondolom az adott esemény "standard" definiált ideje után - ami teszemazt egy trafinál szerintem pár óra, útjavításnál meg szerintem napok).

Egyébként baromi egyszerű a képlet! Nem tetszik, ne használd!

Nekem már többször jött jól a jelzés (navira meg a gyárit használom, de azt is csak tájékoztató jelleggel - asszony szereti látni, hány km van vissza, mikor érünk oda).  Egyébként minden naviut úgy kell használni, h nem szabad 100%ban rá hagyatkozni. Nézni kell a táblákat, és a jeleket, és az se baj, ha nagy vonalakban tisztában vagy az útvonallal. Én pl általában csak a végcél utca szinten szoktam "kihasználni" a navit. Egyéb időben útközben csak "fut", és informatív módon mutatja érdekességképp az adatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.30 10:37:57 írta zezoka »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #351 Dátum: 2014.09.30 11:53:26 »
Ez nem erről szól! Ha mész útközben, akkor közben látsz valamit, akkor be tudod jelölni, és akkor más már előre látja. Ennyi. Ha mindenki rendesen használja (és aki használja az néha jelölget is), akkor igaz dolgokat mutat. Ha baleset van, és többen is állnak, biztos, h be fogják jelölni. Sőt a progi automatikusan is észreveszi, ha állás van. Nekem múltkor fel is tette a kérdést, h dugó van-e, mert megálltam egy soron kívüli helyen vmi miatt.

Miért mit gondoltál, aki bejelölte visszamegy másnap megnézni, h ott van-e még? Valamiféle statisztika alapon megy, minél többen megerősítik, annál biztosabb, ha egy idő után senki nem jelezte, eltűnik magától, vagy ha senki sem járt arra, akkor is gondolom eltűnik egy idő után (gondolom az adott esemény "standard" definiált ideje után - ami teszemazt egy trafinál szerintem pár óra, útjavításnál meg szerintem napok).

Egyébként baromi egyszerű a képlet! Nem tetszik, ne használd!

Nekem már többször jött jól a jelzés (navira meg a gyárit használom, de azt is csak tájékoztató jelleggel - asszony szereti látni, hány km van vissza, mikor érünk oda).  Egyébként minden naviut úgy kell használni, h nem szabad 100%ban rá hagyatkozni. Nézni kell a táblákat, és a jeleket, és az se baj, ha nagy vonalakban tisztában vagy az útvonallal. Én pl általában csak a végcél utca szinten szoktam "kihasználni" a navit. Egyéb időben útközben csak "fut", és informatív módon mutatja érdekességképp az adatokat.

Én csak annyit mondok, hogy én vevő voltam a progira, de 4-5 nap teszt után feladtam, mert nagyon sok dolgot nem jelölt és túl sok olyat jelölt, ami meg nem is volt ott. Így megbízhatatlan, plusz ugye ha nincs GPS jel, nem megy, telefonálás közben kuka, a Head Up Display nem jelzi ki, igénytelen kábelek futnak, kisebb kijelző, nem halkít rádiót, nem a hangszóróból beszél, tehát nekem ez egy nem rossz másodmegoldásnak felelt csak meg. :)

De tényleg ízlések és pofonok, nem akarok győzködni :)
Prius 1.8 HSD

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #352 Dátum: 2014.09.30 13:45:02 »
Így megbízhatatlan, plusz ugye ha nincs GPS jel, nem megy, telefonálás közben kuka, 
Mivel a navik néhány kivételtől eltekintve, amik a kerék fogásából, GPS jelből vesznek pillanatnyi pozíciót, így ez nem meglepő.
Telefonálás közben kuka???? Miért? Beállíthatod, hogy a hívás fogadása után rögtön váltson vissza navira a kijelző ;)

Nem állítom, hogy a világ legtökéletesebb navija, de hogy a leggyorsabban reagál közlekedési helyzetekre, az biztos. És ingyenes. Nem kell a sok 100e Ft-os rendszerek extra tulajdonságai számon kérni rajta  ;)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #353 Dátum: 2014.09.30 14:32:48 »
nekem ez egy nem rossz másodmegoldásnak felelt csak meg. :)
Nekem is másodmegoldás, csak nem rossz (különben nem használnám másodmegoldásnak). Elsődleges nekem is a gyári beépített. Emiatt csak ritkán használom, jellemzően hosszabb utaknál, ahol már megéri felszerelni, rögzíteni, kábelezni, és nqagyobb az esély belefutni valamibe, amit nekem a gyári nem jelez (TMC sincs). De a gyárira olyankor is állítok! :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #354 Dátum: 2014.09.30 14:49:22 »
Mivel a navik néhány kivételtől eltekintve, amik a kerék fogásából, GPS jelből vesznek pillanatnyi pozíciót, így ez nem meglepő.
Agyári navi is kutya közönséges GPS modult használ, ráadásul elég régi  fejlesztésűeket (de legalább az antennájuk biztosan jó helyen van). Ma már nem is kapható olyan, amiben nincs beépített gyorsulásérzékelő. Pusztán programozás kérdése, hogy rossz jelviszonyok esetén is tovább mutassa a pozíciót. Az utóbbi időben az érzékenységük, jel/zaj viszonyuk is sokat javult, és egyre több nem csak az amcsi műholdak jelét tudja feldolgozni.
A magyar TMC kb. 13e-s felosztása még ilyen kicsi országos úthálózatra is nagyon kevés, kb. Bp-re lenne élég.
Hiába vannak több helyről az információk, ennyivel nem lehet normálisan monitorozni a forgalmat és megfelelő kerülő utat tervezni.

Én szeretem a gyári rendszert, de annyival nem nyújt többet mint amennyivel drágább. Akinek szerint megéri a felárat, az megveszi újonnan, és legálisan frissíti. Nyilván aki nem így tesz, annak más a véleménye.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #355 Dátum: 2014.09.30 14:52:13 »
Mivel a navik néhány kivételtől eltekintve, amik a kerék fogásából, GPS jelből vesznek pillanatnyi pozíciót, így ez nem meglepő.
Telefonálás közben kuka? ??? Miért? Beállíthatod, hogy a hívás fogadása után rögtön váltson vissza navira a kijelző ;)

Nem állítom, hogy a világ legtökéletesebb navija, de hogy a leggyorsabban reagál közlekedési helyzetekre, az biztos. És ingyenes. Nem kell a sok 100e Ft-os rendszerek extra tulajdonságai számon kérni rajta  ;)
Budapesten szinte csak a Waze-t használom, nem azért mert nem találok oda célomhoz, hanem a forgalmi helyzetek kiszámíthatatlansága miatt. Számtalan beállt rakparton vagy Hungária körúton elvesztegetett perctől mentett már meg.
Nagyobb távolságú utazásoknál pedig nem jön rosszul a traffipaxok előrejelzése ;)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #356 Dátum: 2014.10.01 09:43:13 »
Én szeretem a gyári rendszert, de annyival nem nyújt többet mint amennyivel drágább. Akinek szerint megéri a felárat, az megveszi újonnan, és legálisan frissíti. Nyilván aki nem így tesz, annak más a véleménye.
Én kifejezetten navist akartam (és bluetooth-t, ami vele jár), nem bántam meg. Használt autónál már nincs (elhanyagolható) ez az árkülönbség a navis és nem navis között. Azóta meg ebay-en veszem az eredeti Toyota navit, mert jellemzően a NYEU országokban megveszik csomagban, és a nekik nem kellő keleti nekem pont jól jön, óóccsóér', eredeti! :)

Azóta nem is szarakodok a magyar warez példányokkal, ami sokszor legújabbnak vannak meghirdetve, és közben a program régebbi, miközben a térkép is vagy a legfrissebb, vagy sem (nekem voltak kétségek annak idején). Konkrétan rákeresek ebayen az eredeti E mittoménhányra, és akkor az tutira az.

« Utoljára szerkesztve: 2014.10.01 09:45:49 írta zezoka »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #357 Dátum: 2014.10.01 16:42:57 »
Mivel a navik néhány kivételtől eltekintve, amik a kerék fogásából, GPS jelből vesznek pillanatnyi pozíciót, így ez nem meglepő.
Telefonálás közben kuka???? Miért? Beállíthatod, hogy a hívás fogadása után rögtön váltson vissza navira a kijelző ;)

Nem állítom, hogy a világ legtökéletesebb navija, de hogy a leggyorsabban reagál közlekedési helyzetekre, az biztos. És ingyenes. Nem kell a sok 100e Ft-os rendszerek extra tulajdonságai számon kérni rajta  ;)

A Priusban és amúgy minden gyári navi olyan, hogyha nincs vétel, akkor az ESP jelei alapján is tudja a kanyarodást, irányt, sebességet, a Waze nem.

Amíg telefonálok, ADDIG nincs jel, utána már visszaáll, igen.
Prius 1.8 HSD

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #358 Dátum: 2014.10.01 19:30:27 »
Amíg telefonálok, ADDIG nincs jel, utána már visszaáll, igen.
Milyen jel? GPS? Vagy mi?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #359 Dátum: 2014.10.05 20:47:30 »
Üdv Mindenkinek!

Új vagyok a fórumon.
Röviden magamról: Kecskeméten élek, és 2 éve lettem Prius tulajdonos.
USA model, 2006 os évjárat. gyári xeon, és navi van benne.
Az autót nagyon szeretem, igaz vannak olyan részei amit azért nem szeretek.
Ilyen pl.: a futómű, és az elektromos ajtó zárak.

Az ajtó zárnál a csomagtartót utálom nagyon, mivel ha az aksi lemerült akkor lehetetlen az aksihoz hozzáférni, oké, hogy belűről ki lehet nyitni, de mekkora poén amikor teljesen tele van, és mindent ki kell pakolni.
Legjobban akkor szívatott meg ezzel, amikor 3 bála EPS szigetelő anyagot gyömöszöltem az utastérbe. Persze az aksi sarunak pont akkor kellett elmozdulnia. Na ezt old meg! Az EPS-t az oldalsó ajtókon lehetetlen kivenni. A lényeg nagy nehezen sikerül kinyitnom a jobb oldali ajtókat, és annyira be tudtam magam passzírozni, hogy az aksisarut meg tudjam mozgatni.
Nem tudom miért nem lehetett egy bovdenes csomagtér nyitó a tanksapka nyitó mellé. (lehet ezt valahogy megoldom)
Az elől található bikázási ponton keresztül nem lehet az aksit tölteni, legalábbis az én töltöm folyton ki be kapcsol ha oda próbálom kötni. (túl sok áramot vesz fel)

Amúgy ez az autó tökéletes aggregátornak. Tavaly még nem volt áram a telkemen, ezért vettem egy 1Kw-os invertert (14.e Ft), rákötöttem a kis aksira, erről használtam egész nap mindenféle gépet, fúró, flex, szivattyú, stb...
Az autó bekapcsolt állapotban maradt, és kb 20 percenként indult be 5-perc erejéig. (egy normál aggregátor megy folyamatosan megy)
csak ezzel felépítettem egy 25nm es könnyűszerkezetes faházat.

Jelenleg három hibája van az autónak.
Az egyik hogy a kormányon pár gomb nem működik. (erre már tudom a megoldást a fórumnak köszönhetően)

A másik gond, hogy a távirányítót és ezzel együtt a kulcs-nélküli ajtónyitást, indítás sem működik.
Voltam vele a Kecskeméti toyota szervizbe, de ott eddig semmit nem tudtak megoldani, ami bonyolultabb mint az olajcsere.
Rádugták az OBD cuccost, az nem jelzett nekik semmit, így annyit mondták nem tudják mi a baja, nem tudják megcsinálni :D
Amikor a kocsit vettem egy Budapesti toyota szerelő kisiparos is próbálkozott vele, igaz akkor még csak a kulcsokat akartuk összepárosítani a kocsival, de akkor is elakadt a folyamat, amikor kiírta a kütyű, hogy most nyomja meg az egyik gombot a távirányítón.

Valakinek valami ötlete?

Az baj, hogy annyi jeladó meg miegymás van hogy nem mehet az ember találomra.
bár az ajtókhoz tartozó jeladókat kizárnám, mivel ha egy elromlik attól még a többinek működnie kellene.
valószínű a központi egység is jó, mivel az autó beindul a kulccsal. (bár nem tudom, hogy ezt is ugyanaz a rendszer felügyeli-e, de elvileg igen)
A tipem a középső kartámasz hátuljában figyelő egység. Sajna ahoz drága hogy csak úgy rendeljek egyet belőle hátha az a baja :(

A harmadik hiba, a fényszóró magasság állítással van, folyamatosan világit a képernyőn, hogy nem működik.
De ennek, csak valami kontakt baja lehet, mert esős időben megjavul.
Ezt tudja valaki, hogy hol vannak ehhez a jeladók?
A hátsó hídon lévőt megtaláltam, de elvileg elől is lennie kell valahol.