Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868800 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #240 Dátum: 2014.05.18 11:47:04 »
Féltengely csavaranyát mivel lehet lelazítani? 30as 12fogú csillagkulcs kéne... Illetve nem is az, mert az ha rajta van a kerék nem ér be odáig. Márpedig a keréknek rajta kell legyen, és földön állnia az autónak, mert valszeg úgy meg van húzva, h leszedett keréknél nem tudnám lelazítani.

Ha viszont rajta a kerék, akkor nem ér be odáig. Krovából nekem 6lap fejű van, de ismerősnek volt feje 12fogúból is, rábpróbáltuk, de  nem elég hosszú, mert a féltengelynek nagyobb a túllógása, nem éri el a krova az anyát...

U.i.: Nektek sincs kupak a féltengely végén a kerék közepén? Csupa kosz a féltengely vége, a menetes rész, meg bejut oda nedvesség is. Passatomnál nem volt kilógó menet, ott egy bazi nagy és hosszú imbusz csavar fogta, így a menete bent volt a féltengelyben, nem lett koszos.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #241 Dátum: 2014.05.18 13:54:34 »
Féltengely csavaranyát mivel lehet lelazítani? 30as 12fogú csillagkulcs kéne... Illetve nem is az, mert az ha rajta van a kerék nem ér be odáig. Márpedig a keréknek rajta kell legyen, és földön állnia az autónak, mert valszeg úgy meg van húzva, h leszedett keréknél nem tudnám lelazítani.

Ha viszont rajta a kerék, akkor nem ér be odáig. Krovából nekem 6lap fejű van, de ismerősnek volt feje 12fogúból is, rábpróbáltuk, de  nem elég hosszú, mert a féltengelynek nagyobb a túllógása, nem éri el a krova az anyát...

U.i.: Nektek sincs kupak a féltengely végén a kerék közepén? Csupa kosz a féltengely vége, a menetes rész, meg bejut oda nedvesség is. Passatomnál nem volt kilógó menet, ott egy bazi nagy és hosszú imbusz csavar fogta, így a menete bent volt a féltengelyben, nem lett koszos.
Annak torx a becses neve. Légkulccsal vagy akkus leverőkulccsal leszedhető. De utána még kelleni fog egy kis lehúzóvilla is leszedni a HUB-ot a kerékcsavarokról. És kerék nélkül kell leszedni. A service manualban az "axle" rész ezzel kezdődik.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #242 Dátum: 2014.05.18 20:34:42 »
Annak torx a becses neve. Légkulccsal vagy akkus leverőkulccsal leszedhető. De utána még kelleni fog egy kis lehúzóvilla is leszedni a HUB-ot a kerékcsavarokról. És kerék nélkül kell leszedni. A service manualban az "axle" rész ezzel kezdődik.
Köszi!

Azt hittem a torx csak az mikor befelé vannak a fogak (mint az imbusz, csak sűrűbb).  Mi az a HUB? Féktárcsa agyról levételére gondolsz?  azt két csavarral láttam leszedni. 

Amúgy keréken állva csak lelazítani akartam a féltengely anyát. Leverőm nincs, légkulcsom meg gyenge ide szerintem, legalábbis a kerékcsavarokhoz gyenge.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 20:37:22 írta zezoka »

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #243 Dátum: 2014.05.18 20:59:20 »
"Féltengely csavaranyát mivel lehet lelazítani? 30as 12fogú csillagkulcs kéne... Illetve nem is az, mert az ha rajta van a kerék nem ér be odáig. Márpedig a keréknek rajta kell legyen, és földön állnia az autónak, mert valszeg úgy meg van húzva, h leszedett keréknél nem tudnám lelazítani.

Ha viszont rajta a kerék, akkor nem ér be odáig. Krovából nekem 6lap fejű van, de ismerősnek volt feje 12fogúból is, rábpróbáltuk, de  nem elég hosszú, mert a féltengelynek nagyobb a túllógása, nem éri el a krova az anyát..."


Szia!  Ide is felrakom, ha valakinek szüksége lenne rá:   

 
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 21:20:09 írta Mr.Reed »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #244 Dátum: 2014.05.19 08:15:22 »
Köszi!

Azt hittem a torx csak az mikor befelé vannak a fogak (mint az imbusz, csak sűrűbb).  Mi az a HUB? Féktárcsa agyról levételére gondolsz?  azt két csavarral láttam leszedni. 

Amúgy keréken állva csak lelazítani akartam a féltengely anyát. Leverőm nincs, légkulcsom meg gyenge ide szerintem, legalábbis a kerékcsavarokhoz gyenge.
Igazad van. A torx csak 6 fogú. Ez meg a szerszám száma szerint kicsit több. :)
A leszedésnél a manual már az agy szétszerelésre gondolt. A tárcsához elég 2 darab 8-as csavar.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #245 Dátum: 2014.05.19 11:14:53 »
Ha ilyen bajaitok vannak, tök szívesen adok egy szerelő telefonszámot, aki fillérekért dolgozik munkaidő után, munkaidőben meg bent van a szakszervízben...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #246 Dátum: 2014.05.19 19:50:48 »
Akinek 7-8 éves vagy öregebb kettes prius van, valószínűleg bele fog futni abba hogy elmálik a JBL hangszóró pereme. Nekem most adta meg magát a második ezért segítségképp csináltam egy videót arról hogy javítható.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #247 Dátum: 2014.05.20 07:49:47 »
Miből jöttél rá, hogy szétment az eredeti? Zörgött az ajtó?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #248 Dátum: 2014.05.20 09:55:41 »
Miből jöttél rá, hogy szétment az eredeti? Zörgött az ajtó?
Aha A mély hangoknál mintha valami csörgött volna az ajtóban. Tavaly már belefutottam ebbe a vezető oldali hangszórónál és most került sor a másikra.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #249 Dátum: 2014.05.22 08:44:56 »
Megoldódott végre az előző nyár óta tartó hangom, amiről ide is tettem fel videót! Előző évben még nem volt nagy hangja, többségében csak én hallottam, mindenki hülyének nézett, h semmit sem hall (márkaszervízben is gumit mondtak). Aztán mostanra meg már olyan hangos lett, h mindenki észrevette, h mi ez a hang. Tesóm (meg én) kivételével mindenki azt mondta gumi! Itt a fórumon is ezt a választ kaptam (Habár egy videó alapján tényleg úgy tűnik).

Aztán elmentem a futóműveshez múlt héten, megállapította, h tényleg csapágy. Megvettem, de nem bírtam kicserélni, nem volt olyan mély 30as 12fejű krovám, ami leszedi a féltengely anyát. Aztán megláttam, h mennyire le kell bontani, (szerelő szerint meg úgy kell kipréselni az agyat) ezért visszavittem oda, ahol megállították a hibát. Tegnap megcsinálták 14 ropiért, berakták az SKF-et, amit megvettem 46% kedvezménnyel.

Most boldogság van, újra csönd van, és valószínűleg csak pszichés, de mintha könnyebben menne! :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #250 Dátum: 2014.05.22 08:55:51 »
jó választás az skf!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #251 Dátum: 2014.05.24 22:16:31 »
Akinek 7-8 éves vagy öregebb kettes prius van, valószínűleg bele fog futni abba hogy elmálik a JBL hangszóró pereme. Nekem most adta meg magát a második ezért segítségképp csináltam egy videót arról hogy javítható.


Szia,

Az új membrán peremet rendelted valahonnan? (átmérőre vagy konkrétan Prius JBL-re?)

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.24 22:19:47 írta jozsie »
Mazda 323F
Toyota Prius

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #252 Dátum: 2014.05.25 00:16:06 »
Szia,

Az új membrán peremet rendelted valahonnan? (átmérőre vagy konkrétan Prius JBL-re?)
Innen rendeltem.
http://www.ebay.co.uk/itm/86160-0W880-Toyota-Prius-Front-Door-Speaker-Single-Woofer-Repair-Kit-FSK-6bt-1-/140894788308?pt=US_Speaker_Parts_Components&hash=item20cdfbdad4
Nem olcsó mert több mint 30 dollár, de olcsóbb mint másik hangszórót venni vagy elvinni megycsináltatni és két darab van a dobozban.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #253 Dátum: 2014.05.25 21:22:50 »
Innen rendeltem...................

Köszönöm a választ és a linket!
Mazda 323F
Toyota Prius

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #254 Dátum: 2014.06.20 07:10:28 »
Nem annyira hiba, meg nem az autó hibája, mert minden mai autónál előbb utóbb előjön, de:

PII-m első lámpája elkezdett mattulni! :(

Egyenlőre még csak az index (mert ugye az vízszintesebben van, jobban az ég felé áll), a fényszóró rész tökéletes, az mintha egy leheletnyit kékes árnyalatú is lenne (lehet, h az valami UV védelem?).

Érdemes még gyorsan most felpolíroztatni, és lekezelni valamivel, h megállítsam?