Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868731 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #210 Dátum: 2014.04.30 11:27:25 »
múlt héten beleraktam a priusba egy varta akksit, aminek a szellőzőcsatlakozása sokkal kisebb átmérőjű, mint a priusnak a szellőzőcsöve. ilyenkor mi a teendő?

lehet kapni átalakítót? vagy barkácsoljak?
Barkács. Én például kisállatkereskedésben kapható csőtoldalákot vettem és annak az egyik felét faradtam méretre az akksihoz. A másik végéhez passzolt a cső.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #211 Dátum: 2014.04.30 14:32:05 »
Barkács. Én például kisállatkereskedésben kapható csőtoldalákot vettem és annak az egyik felét faradtam méretre az akksihoz. A másik végéhez passzolt a cső.
Macgyver
Üdv!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #212 Dátum: 2014.04.30 21:59:33 »
múlt héten beleraktam a priusba egy varta akksit, aminek a szellőzőcsatlakozása sokkal kisebb átmérőjű, mint a priusnak a szellőzőcsöve. ilyenkor mi a teendő?

lehet kapni átalakítót? vagy barkácsoljak?
kiveszed az eredetit és fordítva belerakod a vartába
ha jól emlékszem ez a megoldás
nekem is varta van :-)
vagy egy BMW aksiból nyúltam a kis csőkönyököt???? :whistling:
rég volt....
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.30 22:01:15 írta b.c. »

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #213 Dátum: 2014.05.02 17:59:51 »
Sziasztok! Ma vettem észre hogy a klímám nem igazán hűt. Megnéztem a hűtő csövén lévő kis ablakot, abban látszólag van nafta, bár nem buborék mentes folyamatos, hanem mintha "zubogna" benne a hűtőközeg.
Nem emlékszem, milyen ha normális.
Tudtok ajánlani klímást (Bp.)? Másnak volt már hasonló gondja? Remélem csak feltöltés lesz és ok. Bár ha elment belőle a gáz akkor előbb hibakeresés lesz.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #214 Dátum: 2014.05.02 19:45:44 »
Szerintem zubogni kell. ::)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #215 Dátum: 2014.05.02 19:49:54 »
IPA-s prius-os kollégák közül lenne oly kedves valaki leolvasni a camera check menüben a HT INIT gombra megjelenő számot? Köszönöm

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #216 Dátum: 2014.05.02 20:11:00 »

IPA-s prius-os kollégák közül lenne oly kedves valaki leolvasni a camera check menüben a HT INIT gombra megjelenő számot? Köszönöm
+8 mm

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #217 Dátum: 2014.05.02 21:04:07 »
Köszönöm. Már csak azt lenne jó tudni, hogy ez az adat mit befolyásol. Ugyanis akármennyire állítom semmi sem változik.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #218 Dátum: 2014.05.05 10:11:35 »
Ma vettem észre hogy a klímám nem igazán hűt. Megnéztem a hűtő csövén lévő kis ablakot...
Merre van ez a kis ablak?
Én tavaly azt vettem észre, hogy mint ha pár fokkal kevesebbre kellene állítani nagy melegben, mint amikor megvettem, ez kb azt jelenti, hogy pl amikor kint 30-32 fok van akkor 27-28 fok nem hűtött annyira, mint tavaly előtt és 1-2 fokkal lentebb állítottam. Pár hete csináltam 1 klíma tisztítást gázossal és akkor 7-8 fokot mértem az utastérbe beáramló levegő hőmérsékletnek, de ez nem kinti 30+ foknál volt persze.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #219 Dátum: 2014.05.05 11:09:13 »
Merre van ez a kis ablak?
Én tavaly azt vettem észre, hogy mint ha pár fokkal kevesebbre kellene állítani nagy melegben, mint amikor megvettem, ez kb azt jelenti, hogy pl amikor kint 30-32 fok van akkor 27-28 fok nem hűtött annyira, mint tavaly előtt és 1-2 fokkal lentebb állítottam. Pár hete csináltam 1 klíma tisztítást gázossal és akkor 7-8 fokot mértem az utastérbe beáramló levegő hőmérsékletnek, de ez nem kinti 30+ foknál volt persze.
A kis kerek "ablak" a bal oldalon van az egyik klíma csövön jól látható helyen.  Ha bekapcsolom a klímát, ezek a csövek hidegek is, de valahogy a beltérbe már nem jut el a hatásuk egyáltalán. Annyira még jó hogy esős fülledt időben az ablakról leszedje a párát, de felmelegedett autóban kb nulla volt a hatása.
Ma keresek egy klímást a közelben és egyeztetek vele időpontot.

A gázos klíma tisztítás mit jelent a valóságban? A szellőző rendszert pucolta ki vagy a klíma gázt fejtette le és vissza?  :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #220 Dátum: 2014.05.05 11:37:09 »
a lefejtésnek, feltöltésnek önmagában nem sok értelme van.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #221 Dátum: 2014.05.05 11:54:47 »
A kis kerek "ablak" a bal oldalon van az egyik klíma csövön jól látható helyen.  Ha bekapcsolom a klímát, ezek a csövek hidegek is, de valahogy a beltérbe már nem jut el a hatásuk egyáltalán.
A gázos klíma tisztítás mit jelent a valóságban? A szellőző rendszert pucolta ki vagy a klíma gázt fejtette le és vissza?  :hmmmm:
Köszi megnézem délután.
A tisztítást a beltér/szellőző rendszer tisztítását jelenti, ilyen "klímatisztító aeroszol"-al.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #222 Dátum: 2014.05.05 11:58:30 »
a lefejtésnek, feltöltésnek önmagában nem sok értelme van.
Csak ha meg is "olajozza" és pótolja a hiányzó mennyiséget.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #223 Dátum: 2014.05.05 12:00:50 »
Csak ha meg is "olajozza" és pótolja a hiányzó mennyiséget.
Évente "ajánlott" elvégeztetni a klíma vizsgálatát, ami a következőket foglalja magában:

- A rendszerben található hűtőközeg és olaj lefejtése.
- A rendszer feltöltése nitrogén gázzal. A 15 perces nyomáspróba alatt lehet meggyőződni arról, hogy az autóklíma rendszerben nincs szivárgás.
- 20 perces vákuum teszt, mely során kiszivattyúzzuk a rendszerből a levegőt, párát stb., valamint vizsgáljuk a rendszer gáztömörségét.
- A rendszer feltöltése hűtőközeggel és olajjal gyári értékekre.
(forrás: http://www.autoklimas.hu/index.php/autoklima-javitas-karbantartas)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #224 Dátum: 2014.05.05 13:31:25 »
Évente "ajánlott" elvégeztetni a klíma vizsgálatát, ami a következőket foglalja magában
Persze, h egy klímás ezt fogja írni! :) Neki ez érdeke.

Én eddig egyszer voltam 2004 óta (azóta van klímás autóm) klímásnál még előző offossal (Priussal még nem is voltam), mikor is kicsit pótolni kellett a gázt (kicsit rosszabbul hűtött már), nem elszökött vagy ilyesmi. Igaz betartom az alapvető dolgokat: használni kell legalább kicsit minden héten (télen is), megjáratni a gázt, h ne ülepedjen le az olaj, ne száradjanak ki a tömítések. Ezenkívül évente minimum egyszer klímatisztító spray az utastérbe, és hab a járatokba (utóbbit idén kihagytam, mert felhívták a figyelmemet a veszélyeire (marja a vezetékeket, elektronikát).
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.05 13:35:50 írta zezoka »