Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868685 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #135 Dátum: 2014.02.22 19:29:07 »
Megoldódott. Soha nem találjátok ki mi volt. Ma aláfeküdtem mert egyébként is hallok már egy éve dörmögő hangot, gondoltam tűzkarika, csak ugye potyára ne vegyem meg. Éééés a hátsó dob előtti csövön van valami hővédő lemez hegesztve. Na ott elrohadt a cső a hegesztésnél és volt egy szép nagy lyuk. Ez a dörmögés. Viszont a többi hegesztése sem volt a helyzet magaslatán a hővédőnek, így a gázlengés ütemében verte a csövet és az kopogott.
A proexnél azonnal fogadtak, ott lehajtogattak egy új csövet, feltették, mindezt 5000-ért. Megszűnt a kopogás és a dörmögés :) Ölömébódottá. :)
Akoo jo hallottam mikoj kinn votam Nálad!
Üdv!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #136 Dátum: 2014.02.22 19:54:05 »
Akoo jo hallottam mikoj kinn votam Nálad!
Jaja. Bár a fene gondolta hogy az a kopogás ennyire előre vibrál a motortér felé :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #137 Dátum: 2014.03.07 14:06:16 »
Nem hiba, csak talán érdekesség egy kis műszaki csemegére vágyóknak. Hol vannak már a sima fém ballonos benzintankok? :)
http://priuschat.com/threads/the-gas-bladder-exposed.30593/

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #138 Dátum: 2014.03.10 07:26:47 »
Nem hiba, csak talán érdekesség egy kis műszaki csemegére vágyóknak.
Nemsemmi!!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #139 Dátum: 2014.03.10 08:09:43 »
Nem hiba, csak talán érdekesség egy kis műszaki csemegére vágyóknak. Hol vannak már a sima fém ballonos benzintankok? :)
http://priuschat.com/threads/the-gas-bladder-exposed.30593/
Remélhetőleg egy ilyen tankban soha nem hibásodik meg semmi, mert nyilván csak egyben cserélhető és az nem annyiba kerül mint egy sima benzintank :hmmmm:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #140 Dátum: 2014.03.10 09:52:17 »
Remélhetőleg egy ilyen tankban soha nem hibásodik meg semmi, mert nyilván csak egyben cserélhető és az nem annyiba kerül mint egy sima benzintank :hmmmm:
Mit szarakodott ott a szétszedéssel! :) Nem merte kiflexelni! :)  :whistling: [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.10 09:54:04 írta zezoka »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #141 Dátum: 2014.03.15 20:45:11 »
Sziasztok!

Ma navigálni akartam volna, erre kiírta, hogy "Unable to read data. Check if map DVD is correct.". Még nem vettem ki a DVD lemezt soha, igazából azt sem tudom, hogy hol van. A vezetői ülés alatt tippelem, de már este sötét volt és már hideg is, nem kínlódtam vele.

Nektek már volt ilyen? Első körben egy takarítást tervezek, remélem megoldja a problémát.

Üdv.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #142 Dátum: 2014.03.16 10:01:21 »
Az ülés alatt lapul. Leszedtem a fedelet, de a Push gomb megnyomására semmi reakció. Próbáltam beindítva, gyújtásra téve, és indítás nélkül.

Ötlet?

Kösi.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #143 Dátum: 2014.03.16 10:36:05 »
Az ülés alatt lapul. Leszedtem a fedelet, de a Push gomb megnyomására semmi reakció. Próbáltam beindítva, gyújtásra téve, és indítás nélkül.

Ötlet?

Kösi.
Próbáld meg kis akksit lekötni 10 percre utána próba.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #144 Dátum: 2014.03.16 11:17:12 »
Próbáld meg kis akksit lekötni 10 percre utána próba.

Köszi az ötletet.

Ki sikerült szedni, retkes is volt (ujj lenyomatos), de tisztítás után is ugyanaz a jelenség. Olyan mintha az olvasó nem olvasna. Fejtisztítást csináltatok már a DVDn?

Üdv.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #145 Dátum: 2014.03.16 11:29:02 »
Próbáld meg kis akksit lekötni 10 percre utána próba.

A 10 percet arra értetted, hogy 10 perc után nyom egy rebootot? Hátha megjavul?

Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #146 Dátum: 2014.04.08 21:41:33 »
Nem hiba, de ha valaki maga szeretné kicserélni a váltóolajat, nem lehetetlen :)
t=437

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #147 Dátum: 2014.04.09 06:24:33 »
Az ülés alatt lapul. Leszedtem a fedelet, de a Push gomb megnyomására semmi reakció. Próbáltam beindítva, gyújtásra téve, és indítás nélkül.
Mert trükkös a kicsike! Először én is nyomkodtam, de ha jól rémlik, akkor oldalra kell elhúzni, ekkor fizikailag is (lehúzódik) kinyílik a betöltőnyílást eltakaró kis műanyag lemez, ami után kiadja a dvd-t.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #148 Dátum: 2014.04.09 10:46:30 »
Úgy néz ki van egy Prius, ami érdekes lehet.
Felvettem a kontaktot az eladóval. Várom az adatokat (alvázszám, hitelkonstrukció, stb.). Van esetleg olyan itt, aki segíteni tudna a leinformálásban? Márkaszervizben ismeretséggel rendelkezik, stb.? Meg ha úgy alakul, akkor az átvizsgálásnál sem lenne baj, ha olyan nézné meg valamelyik Bp-i Toyotában aki korrekt és mondjuk valaki ismeri innen. :) 

Ha megvannak az adatok, akkor be is linkelem a kocsit, érdekelne  a véleményetek. Esetleg olyan, aki meg tudná nézni élőben? Bp-i a kocsi, én meg 200 km-re lakom. Lufira nem szívesen utaznék 400 km-t.

Köszi előre is!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #149 Dátum: 2014.04.09 11:21:02 »
Úgy néz ki van egy Prius, ami érdekes lehet.
Felvettem a kontaktot az eladóval. Várom az adatokat (alvázszám, hitelkonstrukció, stb.). Van esetleg olyan itt, aki segíteni tudna a leinformálásban? Márkaszervizben ismeretséggel rendelkezik, stb.? Meg ha úgy alakul, akkor az átvizsgálásnál sem lenne baj, ha olyan nézné meg valamelyik Bp-i Toyotában aki korrekt és mondjuk valaki ismeri innen. :) 

Ha megvannak az adatok, akkor be is linkelem a kocsit, érdekelne  a véleményetek. Esetleg olyan, aki meg tudná nézni élőben? Bp-i a kocsi, én meg 200 km-re lakom. Lufira nem szívesen utaznék 400 km-t.

Köszi előre is!

Az index fórumon szinte az összes autót látta már valaki, linkeld be és megnézzük!
Én szívesen megnézem, ha útba esik! :)
Prius 1.8 HSD