Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868510 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #90 Dátum: 2013.11.06 11:13:29 »
Vmi biztonsági megldásnak lennie kell, ha lemerül az elem, akkor is ez a helyzet áll fent...
Távirányító a bekapcsoló gombhoz közel téve? Talán a hármas prisoknál van ez mint vészmegoldás

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #91 Dátum: 2013.11.06 15:01:32 »
igen, közel a bekapcs gombhoz
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #92 Dátum: 2013.12.02 14:42:04 »
Sziasztok!
Olvastam már népítéletben is valakit, aki a prius egyenesfutására panaszkodott.
Ezzel kapcsolatban írok, kinek milyen érzése van ezzel? Én kb egy év alatt nem bírtam megszokni, hogy nem atombiztos a kormányzás. :hmmmm:  Városi tempónál nem rossz, de országúton vagy pályán, mintha folyamatosan korrigálnom kéne az egyeneshez.
Valakinek hasonló tapasztalat itt a fórumon? Mit javasoltok megnézésre elsőnek? Én egy egyszerű futómű állításra be fogok jelentkezni, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2007-es évjárat, kicsivel 165e km után vagyok, gyári gumiméret, fél éve centrírozott gyári alukerekek. Egyébként "önparkolós" az autó, bár nem tudom befolyásol-e valamit is.
Köszi előre is. 

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #93 Dátum: 2013.12.02 20:51:54 »
Ez fura. Nekem semmi gondom az egyenesfutással. Pályán sem. Szépen egyenesen megy a kocsi nagy sebességnél is.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #94 Dátum: 2013.12.02 21:35:55 »
Detto.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #95 Dátum: 2013.12.02 22:43:39 »
Akkor első körben egy futóműves lesz.
Köszi.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #96 Dátum: 2013.12.03 09:52:05 »
Akkor első körben egy futóműves lesz.
Köszi.
Egyenesfutása jó, nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy amerikai stílusban kicsit hajókázós, puha rugózású, billegős az autó, ezenkívül, vagy emiatt elég érzékeny az oldalszélre. Ha mindezeket összevetjük, plusz még a vajpuha szervót, épp az jön, hogy kicsit szokni kell az egyenesfutást!

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #97 Dátum: 2013.12.07 23:40:45 »
Jártam futómű ellenőrzésen, kis kormány egyenesség állítást csináltak, azon kívül minden rendben. Ez van, szokni kell :)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #98 Dátum: 2013.12.15 19:27:42 »
Ez szerintem sajátosság. Nekem is úgy tűnt, hogy sokkal többet kell korrigálni, mint a többi ezelőtti járgányomnál.

Aztán megszoktam és most már eszembe sem jutott, ameddig fel nem hoztad.  :)

Így utólag lehet, hogy a 205-ös guminál kevésbé érzem, mint a 195-ösnél.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #99 Dátum: 2013.12.25 21:03:10 »
Szerintem én voltam az az elvetemült, aki akkor és most is azt álítja, hogy az egyenes futás és az egész futóműgeometria csapnivaló. Szerintem ez a túlszervózott elekltromos szervóval van kapcsolatban. Nekem is állandóan korrigálni kell. Szintén beparkololós 2007-es cucc. Mondjuk nekem az egész autóról radikálisabb véleményem van. Szerintem ez a zseniális hajtáslánc megérdemelt volna egy jobb autót. Mondom ezt úgy hogy nagyon szeretem, és ma is ilyet vennék. Éppen ezért fáj hogy maga a kocsi ilyen vacak. Kényelmetlen, kopra kanyarodva befeszül a futómű, pedig törve nem volt. Rugózása csapnivaló, elpatog az első kerék ami meg meghülyíti az abs-t illetve a regeneratív fékezés-abs átkapcsolást és még folytathatnám. A szélvédőn tükröződő műszerfal egyenesen nevetséges. Ez különösen igaz akkor ha hozzáadjuk hogy az én gépem 8,6 milla volt anno. Szóval komoly előnyei vannak a gépnek ezért van ilyen a garázsban, de erősen kompromisszumos mint autó. Nagyon kell szeretni hogy jól érezze magát benne az ember, mint autóban. Ez az iaaság!
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.25 21:06:07 írta b.c. »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #100 Dátum: 2014.01.02 10:26:11 »
Ez az iaaság!
Egy az egyben leírtad a véleményemet! :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #101 Dátum: 2014.01.02 10:42:52 »
Ugyan nekem már P3-am van, de a fentiek egy része erre is igaz...
pl. Miért nem bírtak puha műanyagokat használni, mikor már a 90-es évek Corolláiban is az volt.
És igen, az a baj, hogy cirka 9-10milláért vesz az ember újonnan egy ilyen autót, de a minőségérzet max 3-4 milliósnak megy el.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #102 Dátum: 2014.01.02 10:50:42 »
Azért, mert a PIII-ba valami "bio" műanyag cuccokat raktak. Csak sajnos rondán néz ki, meg nyöszörög. Azzal nagy vonalakban én is egyetértek, hogy nem a beltér minőségéért lehet szeretni a Priust.

Viszont nekem érdekes módon egyenesen megy, nem kell korrigálnom állandóan, vagy ilyesmi. A kormányzása valóban "döglött", de az egyenesfutására nincs panaszom.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #103 Dátum: 2014.01.03 22:56:07 »
A 3-as Prius belsejét 100%-ig újrafelhasznált anyagokból csinálták. Egy videóban láttam. Ezért olyan, amilyen. Ha innen nézzük, akkor nem is olyan rossz.  :cool2:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #104 Dátum: 2014.01.26 21:55:19 »
Nem kifejezetten hiba, de hamarosan esedékes lesz. Tud valaki olyan emberről aki itthon cseréltette (vagy cserélte) már a vezérműláncot II-es priusban?
Az előírás valahová 160.000 környékére javasolja, és habár az enyémben óra szerint 180.000 környékén jár (ami valóságban inkább 250) azért már hallok olyan hangot ami utalhat a lánccsere szükségességére. Maga a szett nem vészes mert 22.000 a komplett készlet, de ha találok valakit akkor nem állok neki vesződni vele :)