Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #60 Dátum: 2013.08.08 11:42:04 »
nem kertek erte semmit, csak a nyomasproba arat. Ha tolteni jobb lett volna, megtoltottek volna meg plusz 7k-ert, szoval nem hiszem, hogy at akartak volna ***ni...
Hát akkor nem tudom. Mindenesetre szerintem sanszos, h minden rendben lesz a vezérléssel, és a kompresszorral is, illetve nehogy már az legyen a baja!

Már tényleg semmi köze, de pollenszűrő nincs eldugulva? Bár akkor semmit sem fújna (meleget sem), csak belső keringetésen... Eddig én még csak olyan hibával találkoztam, hogy a hideg-meleg állító csappantyú kis szervómocija volt behalva, és csak fűtő/csak hűtő állásban ragadt, de itt az sem játszik...

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #61 Dátum: 2013.08.08 21:56:22 »
Hát akkor nem tudom. Mindenesetre szerintem sanszos, h minden rendben lesz a vezérléssel, és a kompresszorral is, illetve nehogy már az legyen a baja!

Már tényleg semmi köze, de pollenszűrő nincs eldugulva? Bár akkor semmit sem fújna (meleget sem), csak belső keringetésen... Eddig én még csak olyan hibával találkoztam, hogy a hideg-meleg állító csappantyú kis szervómocija volt behalva, és csak fűtő/csak hűtő állásban ragadt, de itt az sem játszik...
Pollenszurot csereltek a klimasok frissen. Nagyon gyanus ez a gaz, esetleg lehet, hogy "rossz" hutogozeg van benne? Egyebkent en is a gazra gyanakodtam, mert pl. tavaly nyaron meg ment melegben, bar mar akkor is gyengenek tartottam. Ezert volt gyanus, hogy kiszokott a gaz, de hat azt mondtak, nyomas OK volt. Holnap raneznek majd, meglatjuk.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #62 Dátum: 2013.08.08 23:20:38 »
Hát akkor nem tudom. Mindenesetre szerintem sanszos, h minden rendben lesz a vezérléssel, és a kompresszorral is, illetve nehogy már az legyen a baja!

Már tényleg semmi köze, de pollenszűrő nincs eldugulva? Bár akkor semmit sem fújna (meleget sem), csak belső keringetésen... Eddig én még csak olyan hibával találkoztam, hogy a hideg-meleg állító csappantyú kis szervómocija volt behalva, és csak fűtő/csak hűtő állásban ragadt, de itt az sem játszik...
én a szervómotor jóságát azért ellenőrizném.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #63 Dátum: 2013.08.09 10:08:16 »
én a szervómotor jóságát azért ellenőrizném.
jo otlet, majd mondom nekik!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #64 Dátum: 2013.08.09 10:58:12 »
Pollenszurot csereltek a klimasok frissen. Nagyon gyanus ez a gaz, esetleg lehet, hogy "rossz" hutogozeg van benne? Egyebkent en is a gazra gyanakodtam, mert pl. tavaly nyaron meg ment melegben, bar mar akkor is gyengenek tartottam. Ezert volt gyanus, hogy kiszokott a gaz, de hat azt mondtak, nyomas OK volt. Holnap raneznek majd, meglatjuk.
Műszerrel ellenőrizni kell az ún. alsó- és felső nyomást is. Ha túl van töltve, akkor is letilthat a kompresszor és nem lesz hűtés. Töltés előtt, ilyen nagy melegben érdemes a gázleeresztő szelepen kiengedni némi gázt. Egészen addig lehet, amíg olaj nem akar távozni, azt meg kell akadályozni, tehát, tovább nem kiengedni a gázt. Működnie kell ezután a klímának és hűtenie kell a rendszernek.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #65 Dátum: 2013.08.09 16:32:55 »
Műszerrel ellenőrizni kell az ún. alsó- és felső nyomást is. Ha túl van töltve, akkor is letilthat a kompresszor és nem lesz hűtés. Töltés előtt, ilyen nagy melegben érdemes a gázleeresztő szelepen kiengedni némi gázt. Egészen addig lehet, amíg olaj nem akar távozni, azt meg kell akadályozni, tehát, tovább nem kiengedni a gázt. Működnie kell ezután a klímának és hűtenie kell a rendszernek.  ;)
Na meglett a ***. Ezt a szelepet kell cserelni:
http://www.toyodiy.com/parts/p_U_200609_TOYOTA_PRIUS_NHW20L-AHEEBA_8714.html?hl=88515
Erdekes, hogy elromlott. Szerintetek hasznalhatom azert a klimat?
Egyebkent a szervizben kb 15perc alatt megneztek, es nem is kertek erte semmit. Csak az alkatreszt kell megrendelni Japanbol, ugyhogy par hetig meg izzadni fogok a kocsiban rendesen  :no:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #66 Dátum: 2013.08.09 18:36:06 »
Na meglett a ***. Ezt a szelepet kell cserelni:
http://www.toyodiy.com/parts/p_U_200609_TOYOTA_PRIUS_NHW20L-AHEEBA_8714.html?hl=88515
Erdekes, hogy elromlott. Szerintetek hasznalhatom azert a klimat?
Egyebkent a szervizben kb 15perc alatt megneztek, es nem is kertek erte semmit. Csak az alkatreszt kell megrendelni Japanbol, ugyhogy par hetig meg izzadni fogok a kocsiban rendesen  :no:

És mennyibe fáj?
Írtam egy privit is, majd pillants rá légyszi! ;)

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #67 Dátum: 2013.08.09 20:59:44 »
És mennyibe fáj?
Írtam egy privit is, majd pillants rá légyszi! ;)
38k lenne szervizben, japanbol sajat magam rendelve eredetikent 12k+posta+vam (20korul), beszereles gondolom 10k alatt. Remelem!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #68 Dátum: 2013.08.09 21:02:57 »
Drukkolok, hogy valóban ez legyen a baja!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re: Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #69 Dátum: 2013.08.09 21:06:33 »
Drukkolok, hogy valóban ez legyen a baja!
koszi! ha nem, irgumburgum lesz a szervizben  :D

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #70 Dátum: 2013.08.10 11:58:30 »
koszi! ha nem, irgumburgum lesz a szervizben  :D

:)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #71 Dátum: 2013.08.10 13:10:26 »
Na meglett a ***. Ezt a szelepet kell cserelni:
Expanziós szelep? Kíváncsi lennék,  mitől romlik az el, és gondolom nem csak állítani kellett volna rajta? Lehet azt állítani (rugó előfeszítést)?
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 13:13:03 írta zezoka »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #72 Dátum: 2013.08.10 13:36:55 »
Az expanziós szelep áll egy szelepből és egy őt működtető membránból. Nyomás különbségi szelepnek is szokás nevezni mert a  nagynyomású és a kisnyomású tér is hat rá annak arányában intézi az elpárologtatandó magas nyomású oldalon folyékony gáz utastéri hőcserélőbe jutó mennyiségét. A membrán másik felében ugyanaz a hűtőközeg van. Ezzel végzi a hőmérséklettel arányos mennyiség szabályzást. Állítani nem lehet. Problémája mint ahogy a fentiekből kitűnik a membrán sérülése, gázvesztés vagy valamilyen belső megragadás stb lehet. Nem javítható. Egyébként nem jellemző hiba.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #73 Dátum: 2013.08.11 09:05:34 »
na de mitöl sérüt meg? :hmmmm:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #74 Dátum: 2013.08.11 10:37:11 »
Az expanziós szelep áll egy szelepből és egy őt működtető membránból.
Köszi az infót!  Azt hittem csak egy sima rugós előfeszítésű golyós  szelepű cucc, hőmérséklet  kapcsolással (hasonlóan mint egy termosztát).