Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868923 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #45 Dátum: 2013.07.18 21:49:09 »
Azért bátor vagy :)

Én ugyan árammal foglalkozom, de nem szedném szét a kocsim. Inkább a szervíz. Azért nem szeretném hogy ha valamit elrontok és balesetet szenvedek akkor gáz legyen (és esetleg még pl. az esp se működjön). Autókhoz nem értek :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #46 Dátum: 2013.08.04 00:00:10 »
Egyébként mint technikai érdekesség sem volt utolsó a történet. Ugyanis ha belegondoltok a rengeteg gombhoz egyenként 2-2 vezeték kellene. Annyi madzagot meg lehetetlen a kormányra vinni. E helyet azt csinálták hogy a gomb soroknak tehát a jobb,  bal panelnek 3- 3 vezetéke van. Sorba kötött ellenállások vannak. Minden ellenállás után van egy kivezetés egy gombhoz. A vezetékre  egy refferencia feszültséget adnak. Mivel minden gomb más számú sorba kapcsolt ellenállást jelent más a feszültségesés . Ezt figyeli a vezérlő a központi kijelzőben, így tudja hogy mit nyomtunk meg. Nekem nagyon tetszik ez a megoldás. Nagyon ötletes.

Üdv a Can-bus világában.  :flowers: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #47 Dátum: 2013.08.04 10:31:11 »
Üdv a Can-bus világában.  :flowers: :D
Igen, de ez nem az!!!!
Éppen ez a poén benne.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #48 Dátum: 2013.08.04 11:57:09 »
Éppen ez a poén benne.
Igen,kevés vezeték,és egyszerű kapcsolók. Nem CAN-os és nem kell a címzéshez + elektronika.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #49 Dátum: 2013.08.05 06:18:38 »
Így van.  :clap:
De a renault-sok ezt nem tudhatják.  ;)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #50 Dátum: 2013.08.06 16:15:21 »
A ZX81 1980-ban már ezt használta billentyűzet mátrixnak. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #51 Dátum: 2013.08.06 17:21:58 »
Így van.  :clap:
De a renault-sok ezt nem tudhatják.  ;)

Nem biza! Viszont 1200 km után frissen és üdén szállok ki a verdából, köszönhetően az ülésnek.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #52 Dátum: 2013.08.06 19:19:24 »
Nem biza! Viszont 1200 km után frissen és üdén szállok ki a verdából, köszönhetően az ülésnek.  :yes:
De a Prius-osok ezt nem tudhatják. ;)

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #53 Dátum: 2013.08.06 21:46:42 »
Ma voltam a klimat toltetni, mert nem nyomott szinte semmi hideget. Megneztek, minden rendben volt, szerintuk "vezerlesi" problema, azaz hiaba allitom jegsarki hidegre, akkor is csak valami 1-2fokkal fuj hidegebbet, mint ami kint van, ha eppen nem meleget. Ha a motor nem jar, hallok valami zugast a motorterbol, de az a HVAC ventilator is lehet, nem pedig a klimakompi. Valakinek volt mar ilyen nyugje?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #54 Dátum: 2013.08.06 22:51:04 »
Nekem is visít szó szerint a klíma, amikor hűt nem járó motornál. Amikor "beáll" a megadott hőmérsékletre, akkor elhallgat és csak ciripelget magának. Offos autónál volt ilyen problémánk, hogy vezérlésre fogták, valójában a gázt "felejtette el" leellenőrizni a szerelő. Számlára azért felírták.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #55 Dátum: 2013.08.07 05:45:19 »
De a Prius-osok ezt nem tudhatják. ;)
:yes: na igen...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #56 Dátum: 2013.08.07 05:48:45 »
Ma voltam a klimat toltetni, mert nem nyomott szinte semmi hideget. Megneztek, minden rendben volt, szerintuk "vezerlesi" problema, azaz hiaba allitom jegsarki hidegre, akkor is csak valami 1-2fokkal fuj hidegebbet, mint ami kint van, ha eppen nem meleget. Ha a motor nem jar, hallok valami zugast a motorterbol, de az a HVAC ventilator is lehet, nem pedig a klimakompi. Valakinek volt mar ilyen nyugje?
itt még nem találkoztunk ilyennel. Ha a gáz benne van és benne is marad akkor nem kizárt hogy igaza lesz a bácsinak. A kompresszort amikor elkezd dolgozni egyértelműen lehet hallani. És konkrétan azt.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #57 Dátum: 2013.08.08 02:43:17 »
itt még nem találkoztunk ilyennel. Ha a gáz benne van és benne is marad akkor nem kizárt hogy igaza lesz a bácsinak. A kompresszort amikor elkezd dolgozni egyértelműen lehet hallani. És konkrétan azt.
Hallani a kompresszort, sikit rendesen. Most tesztelgettem, es ha a huvos garazsbol indulok rogton klimaval, fuj valamennyi hideget, de eleg szolidan. De ha a napon allt, 10 perc utan is csak forro levegot fuj. Lehet, hogy a komresszor fordulatszama tul alacsony?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #58 Dátum: 2013.08.08 06:24:14 »
Hallani a kompresszort, sikit rendesen. Most tesztelgettem, es ha a huvos garazsbol indulok rogton klimaval, fuj valamennyi hideget, de eleg szolidan. De ha a napon allt, 10 perc utan is csak forro levegot fuj. Lehet, hogy a komresszor fordulatszama tul alacsony?
Én inkább a gáz vonalon mennék tovább, töltse fel valaki más, mert lehet nem is töltött bele! Nagy spilerek azok is... Nem látod ugyanis, h tényleg belerakja-e... Leszívja a gépe a teljes rendszert, megpucolja, újraolajozza, majd kiegészítve a gyári mennyiségre visszatölti. Aztán vagy visszatöltöi vagy nem... Azt utána ráfogja, hogy lyukas a rendszer,  újra fel kell tölteni.

Csinálj gáz festést, hátha ereszt valahol! (ne ugyanott)

Nem igazán hallani autóknál, hogy a kompresszor lenne a ludas! Több autómnál is voltam aktív fórumtag (immáron kb 9-10 éve), és egyiknél sem hallottam még a kompresszort, h behalt volna. De a Priusok között sem. Vagy a vezérlésre szintén igaz, akkor a többi része miért működik (még a kompresszor is bekapcsol).

Mindenesetre szerintem addig ne nagyon használd, mert ha tényleg a gáz hiányzik, akkor a kenés is hiányzik! Nehogy aztán még nagyobb legyen a baj.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #59 Dátum: 2013.08.08 11:19:56 »
Én inkább a gáz vonalon mennék tovább, töltse fel valaki más, mert lehet nem is töltött bele! Nagy spilerek azok is... Nem látod ugyanis, h tényleg belerakja-e... Leszívja a gépe a teljes rendszert, megpucolja, újraolajozza, majd kiegészítve a gyári mennyiségre visszatölti. Aztán vagy visszatöltöi vagy nem... Azt utána ráfogja, hogy lyukas a rendszer,  újra fel kell tölteni.

Csinálj gáz festést, hátha ereszt valahol! (ne ugyanott)

Nem igazán hallani autóknál, hogy a kompresszor lenne a ludas! Több autómnál is voltam aktív fórumtag (immáron kb 9-10 éve), és egyiknél sem hallottam még a kompresszort, h behalt volna. De a Priusok között sem. Vagy a vezérlésre szintén igaz, akkor a többi része miért működik (még a kompresszor is bekapcsol).

Mindenesetre szerintem addig ne nagyon használd, mert ha tényleg a gáz hiányzik, akkor a kenés is hiányzik! Nehogy aztán még nagyobb legyen a baj.
Koszi! Penteken elviszem a Toyotahoz, hogy nezzek meg ezt a vezerles kerdest, mast ugysem tudnak csinalni, aztan majd mondanak ok is valamit. Tenyleg furcsa, hogy egy kicsit nyom csak, en is a gazra tippeltem. De nyomasprobaztak, es rendben volt, es a rendszerben levo gazt toltottek vissza, nem kertek erte semmit, csak a nyomasproba arat. Ha tolteni jobb lett volna, megtoltottek volna meg plusz 7k-ert, szoval nem hiszem, hogy at akartak volna ***ni...
mindenesetre szombaton megyun egy hosszu kirandulasra, uh. jo nagy szopo  :cry: