Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868664 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #15 Dátum: 2013.05.29 08:40:50 »
Most már értem miért van az amcsin hátul dob fék. :) Nézd az előnyét, nem fog vállasodni és a fékbetétet sem kell cserélni túl sűrűn. A lényeg, hogy fogja az autót mint sz@r a gatyát.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #16 Dátum: 2013.05.29 11:52:58 »
Kösz. Az enyém is ilyen. Erre azért jobban is odafigyelhettek volna. Szerintem ez így nem OK.  :cry:
Néha kell egy nagyobbat fékezni! :)

dzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #17 Dátum: 2013.05.29 12:19:08 »
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a nagy esözésnél nem folyik ki az esövíz a vízelvezetö rendszeren és a motor felöl (a motor nem vizes) hallatszik ahogy valahol elöl és valahol hátul is lögybölödik (bár nagyobb kanyaroknál jönn ki böségesen a kerék tájékárol). néztem alá, motorházba de egyszerüen nincs ötletem hol állhat meg és miért nem távozik. Van esetleg valami ötletetek.

elöre is köszi.

(prius 2005)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #18 Dátum: 2013.05.29 13:44:29 »
Néha kell egy nagyobbat fékezni! :)

no én aztán mostanában isteneseket fékezek vele, de az ég világon semmi nem történik.

ha nagyon kínzom picit langyos, max abszolút kéz meleg.

nem krómréteg kellene rá, csak az, hogy néha ráfogjon, hogy tisztán tartsa, mint az elsőt a legkíméletesebb vezetéskor is
Egyébként meg rosszat mondtatok a dobfékes hozzászólással, mert ez a hátsó tárcsafék is élettartamra van tervezve, mondjuk, ha így használja nem is csodálom. Hamarabb rohad majd el, mint elkopjon. [rohog]

megmondom őszintén egyedül azért zavar a dolog, mert ha műszakin majd nézik előfordulhat, hogy amiatt lesz eltérés, vagy nem elég fékerő hátul mert nem tiszta a tárcsa. Persze lehet, hogy mivel a hátsó féket fixen csak és kizárólag szelepekkel működteti pl. fordulatszám eltérésből úgy szabályozza a fékerőt, hogy mindig azonos lesz a fordulatszám változás. Ergo nagy rottyon kell lennie ahhoz, hogy eltérés legyen.

Megdöbbentő egyébként a következő eset:

van ugyanis az autón elvileg 2005-től (tehát kb, amióta tolatókamerás változat van) hátsó szint érzékelő. Az ismerős szerelő azt mondta, hogy higgyem el, az egyes egyedül az automata parkolás miatt van.
Nekem, félig autógépésznek elég nehéz elhinni, hogy ilyesmi nem szól bele az első-hátsó fékerőelosztásba, mint más normális autónál, hiszen nem mindegy a terhelése a kocsinak. Ok busz rendszer lévén egy sensor jelét több cucc is használhatja, bánja fene használja az automata beparkoló is, de csak hatnia kell a fékre is. gondoltam én
No, letesztelendő ezt az állítást az összekötő rudacskáját kiakasztottam a szintérzékelő potinak és felkötöttem, mintha fixen nagy terheléssel menne.
Így is próbáltam, lényegesen jobban lassul, de a legnagyobb meglepetés, hogy a tárcsa hátul nem tisztul jobban, ergo tényleg nem szól bele a fékerő elosztásba, vagy legalábbis nem látványosan. Ezt a kreténséget! :eek:

Jó, jó hibrid rendszer, meg itt sok minden van,vagy éppen nincs a hibridség miatt, de mégis.
Természetesen leteszteltem a parkolást is, amióta átvágom a  terheléssel, és láss csodát, valóban elszúrja a beparkolást. Pontatlanul mellé parkol az előzetesen beállítottnak.
Szóval lényeg a következő:
-nem lehet ennél az autónál ész nélkül az egykori információkra támaszkodni, mert lehetnek meglepetések.
-a hátsó fék működtetésébe az égvilágon semmi beleszólásunk nincs
- az előző ismeretében tudatosan kisebb fékerő lehet hátul elkerülendő a blokkolást, amit meg az ABS/ESP lekezel, ami azért a stabilitást szolgálja
- egy módon lehet a hátsó féket külön működtetni, ha a stabilitáskontrollt használva ortolós kanyarokat veszünk, mert akkor az azonos oldali hátsó fékkel korrigál

döbbenet  :eek:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #19 Dátum: 2013.05.29 15:23:49 »
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a nagy esözésnél nem folyik ki az esövíz...
(prius 2005)
Érdemes lenne magasnyomású mosóval átfújni mosásnál, elől az ablaktörlő felfogatása alatt folyik ki mind2 oldalt, oda érdemes koncentrálni, esetleg megkeresni alul is a kivezetést, ill száraz időben önteni kell 1 kancsó vizet és alul figyelni hogy jön ki. (annó swift-el jártam úgy hogy véletlen felnyúltam alul a kivezető csatornáján mosás közben és észrevettem hogy tök sáros, pedig ott még nem mostam, így nagynyomásúval kitakarítottam, utána végig tiszta volt.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #20 Dátum: 2013.05.30 06:32:22 »
elöl és valahol hátul is lögybölödik (bár nagyobb kanyaroknál jönn ki böségesen a kerék tájékárol).
A hátsó lötybölődés nem az üzemanyaga  tankban? Mert azt rendszeresen hallani teletank után 50...200km-en át, utánna elhallgat, mert már nem csobog úgy. Az eslő meg szerintem is az ablakalatti. Előző autómnál is rendszeres volt, h egy összeszűkülő kis gumi lefolyó volt benne, ami egy falevéllel el is dugult (Kiszedés után már jó lett, nem dugult el többet). Lehet itt is csak egy takarítás kell. De hogy hol az a lyuk, itt még nem tudom!
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.30 06:35:43 írta zezoka »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #21 Dátum: 2013.05.31 12:30:31 »
Na, mintha kezdene látszani némi tisztulás a hátsó tárcsán, de még mindig csodálkozom a jelenségen.
Pedig ha belegondolok, hogyha egyszer tudja a kocsi terheltségét, a hátsó rész magasságát simán tudna egy xenon lámpát folyamatosan megfelelő magasságban tartani, fékerőt elosztani, ha kell a kamera képét korrigálná.
A fene se érti ezt a rendszert. Egy részt olyan okos, más dolgokban meg kőbalta.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #22 Dátum: 2013.05.31 13:46:13 »
Na, mintha kezdene látszani némi tisztulás a hátsó tárcsán, de még mindig csodálkozom a jelenségen.
Pedig ha belegondolok, hogyha egyszer tudja a kocsi terheltségét, a hátsó rész magasságát simán tudna egy xenon lámpát folyamatosan megfelelő magasságban tartani, fékerőt elosztani, ha kell a kamera képét korrigálná.
A fene se érti ezt a rendszert. Egy részt olyan okos, más dolgokban meg kőbalta.
Valamit valamiért! Ha mindent tudna, nem lehetne fejleszteni, és 5x ennyibe kerülne! :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #23 Dátum: 2013.05.31 14:52:26 »
Vásároljanak Önök dolgokat.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #24 Dátum: 2013.07.14 10:06:05 »
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. A kormány jobb oldali gombsorai néha nem működnek (Prius 2 '07). Először az Info gombot nyomogatva nem történt semmi, akkor a mikrokapcsolóra gondoltam (de még nem szedtem szét), de most már a belső levegő keringetés gombra nyomva az sem működik, érdekesség képen az Energia monitort és a Fogyasztás diagramot működteti néha. Néha meg tök normális.

Tapasztaltatok már ilyen hibát?

Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #25 Dátum: 2013.07.14 17:13:21 »
Lenne egy kis problémám. A kormány jobb oldali gombsorai néha nem működnek (Prius 2 '07). Először az Info gombot nyomogatva nem történt semmi, akkor a mikrokapcsolóra gondoltam (de még nem szedtem szét), de most már a belső levegő keringetés gombra nyomva az sem működik, érdekesség képen az Energia monitort és a Fogyasztás diagramot működteti néha. Néha meg tök normális.
Szerencsére még nem tapasztaltam ilyent (remélem nem is fogok), de én inkább a kormányátvezetőre gondolok, inkább az szokott gyenge pont lenni sok autónál.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #26 Dátum: 2013.07.14 22:11:15 »
Én is arra gondolok, de akkor nem szoftver hiba, mert néha olyan mintha későn reagálna rá.......
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #27 Dátum: 2013.07.14 22:39:04 »
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. A kormány jobb oldali gombsorai néha nem működnek (Prius 2 '07). Először az Info gombot nyomogatva nem történt semmi, akkor a mikrokapcsolóra gondoltam (de még nem szedtem szét), de most már a belső levegő keringetés gombra nyomva az sem működik, érdekesség képen az Energia monitort és a Fogyasztás diagramot működteti néha. Néha meg tök normális.

Tapasztaltatok már ilyen hibát?
mázlid van, ha lehet erre ezt mondani.
Igen. Én éppen a múlt héten javítottam az autómat ugyanezzel a hibával. A spirálkábel egyik vezetéke szakad meg. Az ebayról amcsiból rendeltem gyári kábelt. Itthol 84 ezer pénz, horror. Ebayon a gyári 42 volt postaköltséggel. Van amcsi utángyártott is az 20 körül van. Kb fél óra kicserélni. Gyerekjáték. Nállam az lehet a gond, hogy napi 4szer kell kopptól koppig tekerni a kormányt csak a garázsból kiálláshoz. Szerintem hosszú a tengelytáv. Remekül alá lehet és sokszor kell is tekernii a kormányt. Meg könnyű is. Úgy látom ez a 2007es évjárat hibája lesz. Az enyém is az. Ami érdekes, hogy a toyodiy oldal a 30 as végű alkatrészkódot hoz rá. A kocsiban 20as volt. Remélem ez valami javított változat mert nincs kedvem 3 évente cserélni. Persze nem erre számítottam a priustól, de hát ezt dobta a gép. Ha tudok segíteni kérdezz bátran!
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 22:47:15 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #28 Dátum: 2013.07.14 23:12:45 »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #29 Dátum: 2013.07.14 23:15:51 »
Ez meg a javított vagy utángyártott nem tudtam a különbséget felfedezni. Tök így néz ki a gyárinak kétszer ennyiért eladott darab is.

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=281101783635