Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868512 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Prius - hibák, hibajelenségek
« Dátum: 2013.03.01 17:46:29 »
Kérésre megnyitva. Remélem nem lesz sok beírás benne.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1 Dátum: 2013.04.15 06:55:53 »
Sajna én írok ide először... :(

Ma reggel fura hangot hallottam az autóból lassú tempónál. Fémesen kongó pattanást alkalmanként, ami az utastérben alig hallható, de azért hallani. Olyan, mint mikor mondjuk a kipuffogó dobot, vagy a féktárcsa védőlemezét egy bottal megütik.

Bemelegedve sem múlt el, mert mikor beértem a melóhelyre, és parkolóban mentem szép lassan, megint lehetett 2x hallani.

Reggel 3x is megálltam, benéztem alá, motortérbe is, mindenhova zseblámpával bevilágítottam, de semmi hibát nem látni elsőre. Kipuffogó sem lóg, meg is mozgattam a vége felől, de semmi.

Habár szombaton lecseréltem a kerekeket nyárira, de tegnap még semmi baja sem volt, mentem vele kb 300km-t, és úgy értem vele haza, hogy semmi baja sem volt (szóval elvileg nem függ össze a kerékcserével talán).

Tapasztalt már valaki valami hasonlót?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2 Dátum: 2013.04.16 10:32:31 »
Ma reggel fura hangot hallottam az autóból lassú tempónál. Fémesen kongó pattanást alkalmanként, ami az utastérben alig hallható, de azért hallani. Olyan, mint mikor mondjuk a kipuffogó dobot, vagy a féktárcsa védőlemezét egy bottal megütik.
Tegnap meglett a probléma oka! Még jó hogy villanyos az autó: melóból hazafelé EV-ben indultam, lehúzott ablakkal, kihajolva hallgattam, és kiderült, hogy a bal elsőbkerékben kell keresni a hibát. Olyan kolompolást lecsapott, hogy égő volt menni vele. Néha meg egy nagy fémes durranás (reggel csak ezeket hallottam). Fékbetéteket kiszedve, féktárcsát félrehúzva meg is lett a probléma (képen).

Féktárcsa bordái emelték, védőlemezen kopogott, mikor meg annyira felment, és beszorult, akkor lőtte ki, és adta a brutál nagy hangot. Nagyobb sebességnél meg kiszorult, és nem kotoncolt.

Micsoda hiba! Ennél nagyobb bajom ne legyen! :)

 

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #3 Dátum: 2013.05.02 12:38:24 »
Tegnap meglett a probléma oka! Még jó hogy villanyos az autó: melóból hazafelé EV-ben indultam, lehúzott ablakkal, kihajolva hallgattam, és kiderült, hogy a bal elsőbkerékben kell keresni a hibát. Olyan kolompolást lecsapott, hogy égő volt menni vele. Néha meg egy nagy fémes durranás (reggel csak ezeket hallottam). Fékbetéteket kiszedve, féktárcsát félrehúzva meg is lett a probléma (képen).

Féktárcsa bordái emelték, védőlemezen kopogott, mikor meg annyira felment, és beszorult, akkor lőtte ki, és adta a brutál nagy hangot. Nagyobb sebességnél meg kiszorult, és nem kotoncolt.

Micsoda hiba! Ennél nagyobb bajom ne legyen! :)

Dejó :)
Pont ilyen fura csörömpölésre keresem éppen én is a választ, csak tegnap amikor levettem a kereket már nem bontottam tovább. Esélyes hogy ugyanez a bajom nekem is :D
Köszi a megosztást!!

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #4 Dátum: 2013.05.02 16:56:34 »
Nekem olyan volt, hogy álltam a lámpánál és zöldnél felengedtem a féket és egyből gázt nyomtam és bal elől vmi hangos koppanást hallottam,  mintha két fém ütődött volna. A köv. lámpánál már nem volt ilyen. Lehet, hogy a fék beragadt?

Amúgy télen volt olyan, hogy garázsból kiállva (garázsban nincs minusz fok télen sem) hatalmas "robbanás" (más milyen amit fent  írtam). Szerintem beragadt a fék (kézifékkel volt rögzítve). Ez többször is megtörtént. Azóta nem használom a garázsban a kéziféket, nem tudom, hogy fennáll-e még a probléma.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #5 Dátum: 2013.05.02 20:39:58 »
Én mondjuk csak emelkedőn parkoláskor használom a "kéziféket". Egyébként soha. Garázsban meg aztán tényleg minek?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #6 Dátum: 2013.05.02 21:57:06 »
Én mondjuk csak emelkedőn parkoláskor használom a "kéziféket". Egyébként soha. Garázsban meg aztán tényleg minek?
Detto, bár azt vettem észre az enyémen hogy annyira nem tudom taposni a kéziféket hogy az önmagában biztosan megfogja az autót. Legalább is nem bíznám rá az életem, csak a "hajtás" kímélése érdekében kézifékezek ekkor.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #7 Dátum: 2013.05.03 06:26:26 »
Én mondjuk csak emelkedőn parkoláskor használom a "kéziféket". Egyébként soha. Garázsban meg aztán tényleg minek?

Mert lejt és folyamatosan a reteszt nyomja. De csinálok neki egy ugratót és az majd megtartja és akkor nem kell kézifék.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #8 Dátum: 2013.05.03 06:27:15 »
Detto, bár azt vettem észre az enyémen hogy annyira nem tudom taposni a kéziféket hogy az önmagában biztosan megfogja az autót. Legalább is nem bíznám rá az életem, csak a "hajtás" kímélése érdekében kézifékezek ekkor.

Én meghúzattam a szervízben, azóta meredeken is megfogja simán az autót. N állásban kéziféknél ráfog, aztán nyomom meg a P-t.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #9 Dátum: 2013.05.03 10:50:34 »
Amúgy télen volt olyan, hogy garázsból kiállva (garázsban nincs minusz fok télen sem) hatalmas "robbanás" (más milyen amit fent  írtam). Szerintem beragadt a fék (kézifékkel volt rögzítve). Ez többször is megtörtént. Azóta nem használom a garázsban a kéziféket, nem tudom, hogy fennáll-e még a probléma.
Nekem manuálisnál nagyon meredek lejtő kellett, h kéziféket használjak... De Priusnál már enyhénél is, hogy ne terhelje a P reteszt. De ha csak épphogy lejt/emelkedik, vagy sík (esetek 99%-a), akkor soha sem kézifékezek. Minek?

Bírom, mikor sík úton megállva hónaljig rántják sokan a kéziféket (pl saját ismerőseim között is). :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.03 10:52:30 írta zezoka »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #10 Dátum: 2013.05.03 20:51:53 »
na én is sorra kerültem ma.kezdödött reggel amikor beülök a kocsiba 7.20kor 8.30ra a szervizbe volt jelenésem bluetoth kihangosito probléma miatt"én hallok mindenkit,engem senki sem hall..."na szal beülök a kocsiba s fél szemmel látom,hogy pirosan pityeg a kulcs"képzelödök,gondolom magamban.mi baj lenne?hisz ez egy TOYOTA?"LÉPEK A FÉKRE nyomom a start gombot űaztán a nagy semmi :eek:mivan :hmmmm:
próba mégegyszer semmi csak dumál nekem a kocsi vmi olyasmit,hogy connection failed.... :wacko:
gyereket vittem volna iskolába,a másikat oviba,a kocsit a szervizbe...aztán semmi....
megint próba.....semmi,csak a duma....
a READY felirat sehol sincs a müszerfalon...ránézzek a "szent quarc órára "halványan dereng rajta 7.45"na gondolom lemerült a kis akksi... :cry:
telefon a havernak van mobil bikája,10 perc mulva jött rátettük s már rREADY is volt az autó.
"ezerrel"megyek Gyöngyösre a szervizbe,közbe hivom öket,hogy megyek csak kések egy kicsit.telefon ki sem csöng.király.
8.50re ott vaqyok már lemondtak rólam de gyorsan sorra kerülök...
kiderült,hogy a kihangositónak a microfonja 12eft,az erösitöje 27eft.de nem tudjuk,hogy melyiket rendeljem meg,mert melyik lenne a rossz...
közbe megmérettem a kis akksi kondicióját az 100%-os,igy valószinü én hibáztam tegnap este amikor autós kompresszorral fujtam fel 3 foci labdát s nem nyomtam ki a READY gombot.egész éjszaka aktiv volt,csak amikor este bekapcsoltam akkor nem léptem a fékre s csak gomb nyomás volt.igy lemerült.kaptam a szervizben egy listát a magyarországi bontókról,hogy ott próbáljak meg szerezni egy komplet tetölámpás kihangositó szetett.haza felé végig telefonáltam de egyik bontóban sincs prius alkatrész.... :wacko:
itthon felmentem ebay-re van fent 6db mind az usába 5 nem szállit szak az államokba 1irta,hogy worldwide shipping.59dollár lenne,de az ebaynek nem adta meg az eladó,hogy mennyiért szállitana európába,irtam neki ,hogy próbálja már meg kitölteni,hogy tudjon a pay-pal számolni szállitási költséget.még nem válaszolt.
délután anyáknapi ünnepség az asszon ülbe a kocsiba indul s látom,hogy a jobb oldali DLRben a 4ledböl csak 3 világit....
 :censored:

na ez volt az a pont hogy leültem a konyha asztalhoz,s felbontottam egy üveg bort meg mellé megettem egy 30dkg pannonia sajtott....
elég volt a mai napból :nonono:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #11 Dátum: 2013.05.25 21:12:56 »
Üdv kollégák!

Olyan gondom van (vagyis, tudja fene, hogy gond-e), hogy 120 ekm-es szervizen megjegyezte az ismerős szerelő, hogy nem túl szép a hátsó tárcsa. Mi tagadás, ezt már én is észre vettem, hogy ahhoz képest, hogy napi használatban van az autó elég rozsdáska. Van rajta hosszanti húzásnyom, a jobb oldalin látszik, hogy csinál valamit, de szerintem sem így kellene kinézni.
Ti hogy álltok ezzel? Hogyan lehetne biztosan működésre bírni a hátsó féket?

Mostanában szándékosan provokálom szegényt, N-ben fékezek, hogy valahogy működésre bírjam a hátsó féket, de ehhez képest nem igazán akar tisztulni.
A dugattyú és a féknyereg mozog rendesen (erre odafigyelek, dacia-n kezdtem  ::)), tehát mechanikusan jó, hibakódot nem jelez.
Nektek hogy néz ki a hátsó tárcsa?

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #12 Dátum: 2013.05.28 19:57:17 »

Nektek hogy néz ki a hátsó tárcsa?

Csatoltam az enyémről egy képet. Mind a két oldal így néz ki. Az elsők kevésbé rozsdásak. :) Az autóban 100.000 km van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 19:59:17 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #13 Dátum: 2013.05.28 23:04:11 »
Kösz. Az enyém is ilyen. Erre azért jobban is odafigyelhettek volna. Szerintem ez így nem OK.  :cry:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #14 Dátum: 2013.05.29 07:24:00 »
Igen, egy króm réteget húzhattak volna rá ;) :whistling: