Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868663 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zson

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2640 Dátum: 2022.08.22 16:38:50 »
Sziasztok! Prius 3, 2012, 170ezer km-nél sokadszorra előforduló hibajelenséggel kacsolatban lenne kérdésem. Elkezd rángatni az autó, záptojás szag kíséretében. A szerelő kiszedte az egr szelepet, azt mondja ezen van egy pöcök, ami megszorul, azaz már csere érett. Az alkatrész elég húzós (100ezer fölött). Mennyire gyakori ez a hiba Prius 3-nál? (Nem szeretném, ha csere után is fennállna a hiba)

mohr.jozsef

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2641 Dátum: 2022.09.06 19:53:09 »
Sziasztok! A 3. Prius vízpumpa csere a jobb 200.000 környékén vagy a víz hőfok figyelés? Nem szívesen adok ki 150.000-et egy pumpára ha nem muszály. Persze jobb mint egy hengerfejes motor, de azért inkább a megelőzésre fókuszálnék. Azt hallom, hogy OBD-re köthető ilyen hőmérséklet figyelő. Ez valóban így van és ehhez van valami leírásotok? Előre is kösz a válaszokat!

Bocs, de olvashatatlan volt. Kijavítottam a hibákat  :winkiss:
« Utoljára szerkesztve: 2022.09.06 22:10:11 írta Nagycitrom »

RagaVanDerFind

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2642 Dátum: 2022.09.16 17:20:43 »
Sziasztok. Prius 3 generációs. A benzin motor pár másodperc utan leáll. A hibakodok p3190 és p3191. Valakinek valami öttlet?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2643 Dátum: 2022.09.16 21:29:50 »
Ez elég sok minden lehet, pl ECM is:
PDF
De a video alapján akár egy koszos szenzor is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2644 Dátum: 2022.09.17 10:20:02 »
Sziasztok! A 3. Prius vízpumpa csere a jobb 200.000 környékén vagy a víz hőfok figyelés? Nem szívesen adok ki 150.000-et egy pumpára ha nem muszály. Persze jobb mint egy hengerfejes motor, de azért inkább a megelőzésre fókuszálnék. Azt hallom, hogy OBD-re köthető ilyen hőmérséklet figyelő. Ez valóban így van és ehhez van valami leírásotok? Előre is kösz a válaszokat!

Bocs, de olvashatatlan volt. Kijavítottam a hibákat  :winkiss:

Ha  szereted az orosz rulettet, akkor nézegesd a hőfokot.  Az Alin és társain találsz ODB-re illeszthető hőfokmérőt.  Egyszerű plug&play módszer.  Én azonban egy TS-el megnézném, hogy a vízpumpa milyen állapotban van, mert a diagnosztika nem hazudik. Azzal egyérteművé válna, hogy mit kell csinálni.  De biztos nem hőfokmérő beszerzésére fókuszálni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Horváth Zsolt

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Prius2 hajtómű hiba
« Válasz #2645 Dátum: 2022.10.05 20:38:52 »
Sziasztok!2006 os prius hajtóműve morgó hangot ad , szerintem difi volt márvalakinek hasonló?

Gyárfás Laci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2646 Dátum: 2022.12.30 20:01:16 »
Sziasztok! 2008-as Prius 2 központi kijelzője random újraindul, hol sűrűn hol ritkábban. Nem tudom semmihez sem kötni miért csinálja. Semmi előjele nem volt a dolognak.
Valaki találkozott hasonló jelenséggel? :helpsmilie:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2647 Dátum: 2023.01.20 18:11:58 »
Van egy 2012-es Prius P+ full céges kocsink. Tegnap előtt a legnagyobb esőben auto állásnál egyszer csak nem töröltek az első lapátok. Bárhová állítottam utána a kart, nem akart menni. Hátsó szélvédő spriccelés és lapát megy. Első szélvédő+lámpa spriccelés működik. Kart „0 állásba” tettem, kocsi újraindít, se kép se hang. Kb. 3. újraindításra elindult, mentünk 100 métert, megint megállt. Aztán betettem folyamatos módba, 3-4x újraindítottam a kocsit, már hazáig ment. A ház előtt 100 méterrel visszatettem auto állásba és működik.
Mi lehet a probléma?
Szélvédő csere nem volt.

A nagy priusos fészbuk fórumban semmi okosat nem tudtak mondani.
Szélvédő csere esetén, ha nem kerül vissza valami zselé az esőérzékelőbe, akkor az lehetne gond, de ez itt nem áll fent.
Mechanikai problémára tippelnek, de az nincs. Megy a motor szépen halkan, mozognak a lapátok.
Kormányátvezető kábel?
De ami érdekes, hogy egyenesen állt a kormány, mikor történt. Nem volt bukkanó, gödör.
Nem kéne ilyenkor hibakódot dobnia?
Illetve ha az esőérzékelő elugrik, akkor nem kéne a többinek működnie?
Elég balesetveszélyes volt a dolog, ha ez 130-al történik az autópálya belső sávjában tuti baleset.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2648 Dátum: 2023.01.21 10:56:34 »
Ha nincs mechanikai probléma, akkor én ezekre tudok gondolni:
- Az esőérzékelő rossz vagy érintkezési hiba a csatlakozónál - ezt mondjuk kizárja, ha nem autómata módban sem megy
- Az említett kormányátvezető kábel szerintem nincs a képben, mert az ablaktörlő kapcsoló nem forog a kormánnyal együtt. Viszont a kapcsoló maga, vagy a kábelek lehetnek rosszak.
- Lehet még a kényelmi ECU is - ha a kapcsoló nem közvetlenül kapcsolja az ablaktörlőt.
- Ha relézve van, akkor lehet a relé is - nekem nincs meg a Plusz elektromos rajza

Hibakódot TechStream-mel kéne nézni
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2649 Dátum: 2023.03.10 20:52:51 »
Tegnap este nem indult a kocsi. Nincs Ready, karácsonyfa, Check Hybrid System nincs.
Ma kisakksi rámér, bikázó rárak. Semmi.
Assistance kijön, bikázó rárak. Semmi.
Elvitte, jó fej volt, mert nem a legközelebbibe, hanem a Toyota Mayer Pilisvörösvárra, ahova szoktam hordani.
Délután hívtak, hogy inverter csere lesz méltányossági alapon. Hétfőn tudják megmondani, mikor lesz alkatrész.
Azért az elég ritka, hogy kíméletes használat mellett álló helyzetben pukkanjon meg.
Nekem sikerült. Épp időben. 246000km van benne, hollandból jött annó (218al vettük), ahol aztán nagyon lehet neki nyomni, főleg hegynek fölfelé. Én 900km-et mentem vele tetőboxxal, 5 személlyel, tele cuccal. Aztán volt egy hollandia oda vissza max 130-al óra szerint 5 személlyel. Apu ment vele 600km-et 130-al. Én max 120-al megyek vele.
Szóval eléggé gyér a minősége a gyárinak sajnos.
Pedig mostanában még rekordot is döntöttem, 17. kerület-keleti pályaudvar, 20km, külső hőmérséklet 10fok, téligumi, 18fokos fűtés, 38km/h átlag, 18:15kor indultam, 3,1 lett a computer szerint. Ez valójában 3,4 kb.
Hosszú távú átlag télen 4,8 nyáron 4,5.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2650 Dátum: 2023.04.05 13:37:42 »
Majdnem 2 hetet kellett várni, de megjött az inverter, kicserélték, és láss csodát, még a fogyasztás is csökkent kb 2 decivel.
Ez cikkszám alapján 2016-os inverter.
Laco 73 :D

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2651 Dátum: 2023.04.07 13:15:50 »
Majdnem 2 hetet kellett várni, de megjött az inverter, kicserélték, és láss csodát, még a fogyasztás is csökkent kb 2 decivel.
Ez cikkszám alapján 2016-os inverter.

Hmm ... akkor vegulis megerte.  ;]
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2652 Dátum: 2023.04.09 10:28:52 »
Majdnem 2 hetet kellett várni, de megjött az inverter, kicserélték, és láss csodát, még a fogyasztás is csökkent kb 2 decivel.
Ez cikkszám alapján 2016-os inverter.

Netto kamu a fogyasztáscsökkenés. Mivel újra bootolt a rendszer, alapbeállításról indul újra. Majd 500 km megtétele múlva újratanul és visszaáll a valós fogyasztáshoz közeli érték. De nem akartalak lelombozni.   Ugyanaz, mint a HV akkucserét/modulcserét követő useri ömlengés, hogy csodát tettek az autóval, kevesebbett fogyaszt, jobban megy...  Ez utóbbi akkor igaz, ha addig használták a verdát, míg el nem pukkant szó szerint a HV akksi.

Ezzel együtt együtt örülök Veled, hogy újra hibátlan a verda!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PRIUS2005

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
P2 Kormány kopogása
« Válasz #2653 Dátum: 2023.06.05 13:29:21 »
Sziasztok
Először is köszönöm a felvételt a csoportba.
2005ös P2em van és álló helyzetben vagy vezetés közben is a közép állástól egy kicsit jobbra tekerve a kormányt kopogás érződik..eleinte kevésbé de most egyre jobban és lassan műszakira kell vinnem a verdát. Köszönöm a segítséget.
Szép napot

hasii_

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2654 Dátum: 2023.08.18 21:03:45 »
Sziasztok!
Vásárlás előtt állok (P2, 2006/12), tudnátok ajánlani olyan -- típushoz értő -- szakit Budapest és vonzáskörzetben, aki helyszínen átvizsgálja a kocsit? Előre is hálásan köszönöm!