Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 875143 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2610 Dátum: 2021.10.20 17:30:16 »
Ezt soha nem tudni.

nekem akkumulátor csere után szokott érdekes hibákat feldobálni.  Pl VSC hiba.
de sima akkumulátor saru lehúzásnál nem jellemző.

Érdemes venni egy OBD olvasót, 3  ezer Ft tól indul.

Zordon

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2611 Dátum: 2021.10.20 17:42:05 »
Köszönöm!
Amúgy arról a módszerről mi a véleményed, ami a neten is fent van... azaz szevízmódban (fék pedál benyomás...power gomb...N fokozta...) ki lehet kapcsolni az ESP-t. Szóval, ha ezen a folyamaton végig mennék, akkor szted eltűnne a kijelzés?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2612 Dátum: 2021.10.20 18:54:28 »
Kétlem, hogy ettől eltűnne a hiba.
De nem vagyok autószerelő, csak magamnak szoktam szerelni a saját autóimat, igy sok esetben kénytelen vagyok sok mindennek utánajárni.,

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2613 Dátum: 2021.10.25 14:22:09 »
Sziasztok!

Információra volna szükségem. A Priusomban most 190 ezer km van. De még a váltójában nem volt olaj cserélve. Egy nagyon kedves fiatal szerelő szervizeli, aki azt mondta, hogy ne haragudjak, de minden igyekezete ellenére elakadt ennél a feladatnál. Valakitől azt hallottam, hogy egyáltalán nem kell hozzányúlni. Hogy őszinte legyek ezt nehezen tudom elképzelni.
Milyen időközönként kell a sebváltóban olajat cserélni?

Előre is köszönöm.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2614 Dátum: 2021.10.25 14:32:00 »
Sziasztok!

Információra volna szükségem. A Priusomban most 190 ezer km van. De még a váltójában nem volt olaj cserélve. Egy nagyon kedves fiatal szerelő szervizeli, aki azt mondta, hogy ne haragudjak, de minden igyekezete ellenére elakadt ennél a feladatnál. Valakitől azt hallottam, hogy egyáltalán nem kell hozzányúlni. Hogy őszinte legyek ezt nehezen tudom elképzelni.
Milyen időközönként kell a sebváltóban olajat cserélni?

Előre is köszönöm.
Milyen váltójában?  :hmmmm:
Nem a bolygóműben? Mert váltó nincs benne, csak bolygómű.
Abban hivatalosan nem kell cserélni, csak ellenőrizni (mint szinte az összes manual váltós Toyotában is). De ha cseréled, akkor utána már 90e km-ként cserélni kell.
Milyen Prius (évjárat)?
Van hozzá user manual? Ott minden szépen le van írva.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2615 Dátum: 2021.10.25 14:39:21 »
2007-es, II-es prius. Sajnos kezelési utasítást nem kaptam hozzá. Az eladó azt mondta, hogy volt neki francia nyelvű de elhagyta valahol. Ha itt is azt mondjátok, hogy nem kell hozzányúlni, akkor elhiszem. Már beakartam menni egy márkaszervízbe, de tudom, hogy azzal rögtön megduplázom az elmúlt hat év költségét.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2616 Dátum: 2021.10.25 15:02:20 »
2007-es, II-es prius. Sajnos kezelési utasítást nem kaptam hozzá. Az eladó azt mondta, hogy volt neki francia nyelvű de elhagyta valahol. Ha itt is azt mondjátok, hogy nem kell hozzányúlni, akkor elhiszem. Már beakartam menni egy márkaszervízbe, de tudom, hogy azzal rögtön megduplázom az elmúlt hat év költségét.
https://priusclub.hu/. Itt találsz user manualt - abban részletesen le van írva az olaj követelményei, illetve a művelet menete.
De minden szempontból jobban jársz, ha egy olyan szerelőt keresel, aki már látott Priust - de jobb ha szereli is azokat  :flowers:

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2617 Dátum: 2021.10.25 19:39:17 »
2007-es, II-es prius. Sajnos kezelési utasítást nem kaptam hozzá. Az eladó azt mondta, hogy volt neki francia nyelvű de elhagyta valahol. Ha itt is azt mondjátok, hogy nem kell hozzányúlni, akkor elhiszem. Már beakartam menni egy márkaszervízbe, de tudom, hogy azzal rögtön megduplázom az elmúlt hat év költségét.

Szia,
nekem az elso mozdulatom miutan megvettem a Priust a markaszerviz (esetemben Mayer) volt,  kicsereltettem az osszes olajat. Motor, bolygomu, fek. Nem ismertem a multjat mivel Hollandiabol szarmazik. Nekem viszont nincs lehuzos tapasztalatom.
 Az elozo automat (Carina) ,  mindenfele Joska/Pista,/Miska/Bela-khoz vittem, de nem fizettem naluk sem kevesebbet. Viszont volt rosszul beallitott kezifek, nem meghuzott hengerfej csavarok ami miatt omlott az olaj a motorbol, rossz minosegu alkatresz, stb.   
 Szoval en a helyedben siman kicserelnem az osszes  olajat,  legalabb  biztos lennek benne hogy rendben van.  Az autod meg fogja "halalni" .

 
Lehettem volna halasz ...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2618 Dátum: 2021.10.25 21:04:18 »
2007-es, II-es prius. Sajnos kezelési utasítást nem kaptam hozzá. Az eladó azt mondta, hogy volt neki francia nyelvű de elhagyta valahol. Ha itt is azt mondjátok, hogy nem kell hozzányúlni, akkor elhiszem. Már beakartam menni egy márkaszervízbe, de tudom, hogy azzal rögtön megduplázom az elmúlt hat év költségét.
Nem tudom pontosan mi a helyzet a P2-nél, de ha élettartamra van bent a váltó olaj, akkor meg kéne tudni, mi az élettartam.
P3-nál 90 ezrenként szokták javasolni a cserét - a kezelési szerint nem kell -, de anélkül is elmegy 270e-t.
Nem bírok elképzelni olyan olajat, ami több mint 10 éven és 200e km után is hozza azt, amit új korában - ennyi idő alatt még a flakonban tárolt olaj is lejár. :)
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.25 21:07:02 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2619 Dátum: 2021.10.25 21:30:21 »
Nem tudom pontosan mi a helyzet a P2-nél, de ha élettartamra van bent a váltó olaj, akkor meg kéne tudni, mi az élettartam.
P3-nál 90 ezrenként szokták javasolni a cserét - a kezelési szerint nem kell -, de anélkül is elmegy 270e-t.
Nem bírok elképzelni olyan olajat, ami több mint 10 éven és 200e km után is hozza azt, amit új korában - ennyi idő alatt még a flakonban tárolt olaj is lejár. :)
A P II-nél és szinte az összes 2000 utáni Toyotánál csak ellenörzést ír elő a user manual.
Ill. fokozott igénybevétel esetén (túlnyomó városi használat, Taxi üzemmód) ír csak cserét.
Én 70e km intervallumban cserélem mindkét Avensisnél. Jobb a békesség  :flowers:

De az fontos: ha egyszer cserélted, akkor viszont tényleg kell 90 e km-ként cserélni. Csak a gyári töltésű olajra vonatkozik az élettartam előírás!

AuriSZ

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2620 Dátum: 2021.11.02 21:12:12 »
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a 2010 Auris hybridemmel kapcsolatban (kb 20000 km-t használtam az alábbi hibákkal), most 180000 van benne óra szerint :   :helpsmilie:
-Lassú hűtővíz fogyás (1-2 deci/10000 km), a víz szemmel vizsgálva tiszta
-Néha felvillan egy sárga motor jel és sárga háromszög, Check hybrid system felirat, néha (úgy tudom önellenőrzés után) pár 100km után kialszik. Újabban csalok is (tudom felelőtlenség), mert kitörlöm a hibakódot egy olcsó odb olvasóval, ami a kódot nem árulja el.
-Újabban a check lámpa felvillanás, közepes pár km-es emelkedő közben történik tempomattal (villanás után tempomat letilt, ismételt induláskor engedi), olyan is volt, hogy kb 130-nál gyorsulva (3 fő) sík autópályán villant ki szinte egy időben a slip indikátorral. (slip indikátor rövid idő után kialudt)
-Fékpofák tárcsákkal együtt cserélve lettek, szakszervízben.
-Olajcsere 10000km után megvolt, szervíz nem látta szennyezettnek az olajat.(nem szóltak)
-Egy vidéki Toyota szervízben nem tudják miért fogy a víz, nincs nyoma...állítólag vizsgálódtak.  :hug:
-A check lámpa felvillanásnál néha a kerék-fék téma volt a gyanúm, mert pl egyszer egy gumicsere után aludt ki (megszünt a hibajelzés) a check lámpa, de lehet kettős hiba van...
-Egyszer a check lámpa csak parkoló üzemmód alatt villant ki (csak a fék nélküli gyújtás volt bekapcsolva, fűtés és klima nélkül)
-Most észrevettem, hogy finom rángatózás jelentkezik hidegen a motornál, kicsit öblös hangot ad a vadiúj kipufogó, a finom rángatózás pár perc után megszűnik. (5 celsius)
-Egyébként menet közben szép hangja van az autónak.
-Ezt kifelejtettem: kézifék karnak kb 4 mm-es játéka van jobbra balra (ez persze a fentiektől függetlenűl említem

Tudom ki kellene olvasni a kódot, de eddig nem értem rá hibajelzés alatt szerelőhöz menni, amikor voltam nem égett semmi. Érd térségében lakom, tudtok ajánlani megbízható szakit? Most már hibakóddal mennék szerelőhöz, illetve ha vannak tippjeitek a fentiek okaira, akkor azt légy szíves osszátok meg?
Köszönöm a válaszokat előre is!   ::)

« Utoljára szerkesztve: 2021.11.02 21:21:08 írta AuriSZ »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2621 Dátum: 2021.11.02 22:25:36 »
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a 2010 Auris hybridemmel kapcsolatban (kb 20000 km-t használtam az alábbi hibákkal), most 180000 van benne óra szerint :   :helpsmilie:
-Lassú hűtővíz fogyás (1-2 deci/10000 km), a víz szemmel vizsgálva tiszta
-Néha felvillan egy sárga motor jel és sárga háromszög, Check hybrid system felirat, néha (úgy tudom önellenőrzés után) pár 100km után kialszik. Újabban csalok is (tudom felelőtlenség), mert kitörlöm a hibakódot egy olcsó odb olvasóval, ami a kódot nem árulja el.
-Újabban a check lámpa felvillanás, közepes pár km-es emelkedő közben történik tempomattal (villanás után tempomat letilt, ismételt induláskor engedi), olyan is volt, hogy kb 130-nál gyorsulva (3 fő) sík autópályán villant ki szinte egy időben a slip indikátorral. (slip indikátor rövid idő után kialudt)
-Fékpofák tárcsákkal együtt cserélve lettek, szakszervízben.
-Olajcsere 10000km után megvolt, szervíz nem látta szennyezettnek az olajat.(nem szóltak)
-Egy vidéki Toyota szervízben nem tudják miért fogy a víz, nincs nyoma...állítólag vizsgálódtak.  :hug:
-A check lámpa felvillanásnál néha a kerék-fék téma volt a gyanúm, mert pl egyszer egy gumicsere után aludt ki (megszünt a hibajelzés) a check lámpa, de lehet kettős hiba van...
-Egyszer a check lámpa csak parkoló üzemmód alatt villant ki (csak a fék nélküli gyújtás volt bekapcsolva, fűtés és klima nélkül)
-Most észrevettem, hogy finom rángatózás jelentkezik hidegen a motornál, kicsit öblös hangot ad a vadiúj kipufogó, a finom rángatózás pár perc után megszűnik. (5 celsius)
-Egyébként menet közben szép hangja van az autónak.
-Ezt kifelejtettem: kézifék karnak kb 4 mm-es játéka van jobbra balra (ez persze a fentiektől függetlenűl említem

Tudom ki kellene olvasni a kódot, de eddig nem értem rá hibajelzés alatt szerelőhöz menni, amikor voltam nem égett semmi. Érd térségében lakom, tudtok ajánlani megbízható szakit? Most már hibakóddal mennék szerelőhöz, illetve ha vannak tippjeitek a fentiek okaira, akkor azt légy szíves osszátok meg?
Köszönöm a válaszokat előre is!   ::)

Szia,
talan ennek a videonak a 9:02 - 12:30 koze eso resze segithet:
=542
.  Juhasz Jeno a magyarorszagi Prius Pa'pa tanacsaira erdemes figyelni. Bar egy Prius 3-asrol beszel, viszont az Auris bele gyakorlatilag egy Prius 3-as.
Lehettem volna halasz ...

vasmacs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2622 Dátum: 2021.11.16 11:08:43 »
Sziasztok,

A 3as Priusunk akksija végleg megadta magát. A márkaszervízben 67ezer ft lenne az új akksi cserével, azt mondták azért ennyi mert elég speciális kell bele. Tényleg ilyen drága vagy csak a márkaszervíz miatt? Le tudná irni valaki pontosan milyen akksi kell bele? Bármi tapasztalat?

Előre is köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2623 Dátum: 2021.11.16 11:39:10 »
Sziasztok,

A 3as Priusunk akksija végleg megadta magát. A márkaszervízben 67ezer ft lenne az új akksi cserével, azt mondták azért ennyi mert elég speciális kell bele. Tényleg ilyen drága vagy csak a márkaszervíz miatt? Le tudná irni valaki pontosan milyen akksi kell bele? Bármi tapasztalat?

Előre is köszönöm!
Tényleg más kell bele (a konrétat majd írják a hibridesek).
Valószínű, hogy találsz olcsóbban, de ne várj fél árat a márkaszervizeshez képest (kérheted beépírés nélkül is ;) ).
És legyen rá minél hosszabb garancia (mégha drágább is úgy).

Egyébként pedig google kereső: toyota prius 3 indító akkumulátor és nézz körül ;)

 
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.16 11:46:27 írta Nagycitrom »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2624 Dátum: 2021.11.16 15:00:21 »
Sziasztok,

A 3as Priusunk akksija végleg megadta magát. A márkaszervízben 67ezer ft lenne az új akksi cserével, azt mondták azért ennyi mert elég speciális kell bele. Tényleg ilyen drága vagy csak a márkaszervíz miatt? Le tudná irni valaki pontosan milyen akksi kell bele? Bármi tapasztalat?

Előre is köszönöm!

Szia,
Juhasz Jeno tanacsai ilyen esetekre: https://www.youtube.com/watch?v=HimrXvVXmU4&t=1162s .
Lehettem volna halasz ...