Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868909 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

tomasz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2505 Dátum: 2020.08.24 19:01:40 »
Köszi!

Zuglóban van valakinek techstream-je? Persze, házhoz megyek. Fölöslegesen nem vinném márkaszervízbe. (Nekem is volt ilyen kábel kb. 3 napig, de valahol elhagytam, amit a ami napig nem értek, mert annyira nem kicsi. :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2506 Dátum: 2020.08.25 18:59:58 »
Köszi!

Zuglóban van valakinek techstream-je? Persze, házhoz megyek. Fölöslegesen nem vinném márkaszervízbe. (Nekem is volt ilyen kábel kb. 3 napig, de valahol elhagytam, amit a ami napig nem értek, mert annyira nem kicsi. :)

Van, de nem fórumtag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2507 Dátum: 2020.08.29 11:46:27 »
Hengerfej

No szétszedtem. Tényleg a tömítés engedett át.
Kicsit megkönnyebbültem, mert ha lebontom a kocsit és még sem az a gond, akkor mérges lettem volna. Két napja küzdök a sok vacak lebontásával, hogy hozzáférjek a motorhoz  :lol:
Szerencsére időben leállítottam a kocsit így nem égett át, csak a tömítő felület mattult be egy kicsit.
Festék teszttel, és a kés teszttel sem sikerült hibát felfedeznem a felületen tisztítás után. A legnagyobb felületi hiba a gyári sík köszörű csíkozása.
A gyertyákon és a hengerfej kormozódásán is egyértelműen látszik, a különbség.

Régi kocsimon egy F Astrán is volt egyszer ilyen hibám. Ott viszont nem foglalkoztam vele, és hajtottam addig amíg le nem rohadt az út szélén, mert hát nem nagyon ette a vizet, és ment is.
Ott sem volt nagyobb a kifújás, de ott már elég mélyen beégett a felület, így kénytelen voltam gépműhelyben síkba köszörültetni, ami sokkal nagyobb macera és költségesebb mint a helyén letisztítani és kicserélni a tömítést.

Ha tobbszor is felfott a viz a motorban, akkor azt a hengerfejet bizony sikba kel huzni, mert kesobb bajt csinal. Hengerfejcsavarok csereje is erosen ajanlott. Tovabba, ha mar ugyis szet van boritva a motor, hasznos lenne kivenni a szelepeket es megtisztitani a lerakosadoktol es szelepszarszimeringeket cserelni. Azok nagyon nem szeretik a tartos tulmelegedest es a benzint az olajban. Visszabb kerdezted milyen markaju hengerfejtomites a jo minosegu. Tapasztalataim szerint manapsag az Elring a legjobb minosegu utangyartott, ugy tomitesek mint szimeringek teren. Viktor Reinz-el sok a problema (foleg a fekete szelepszarszimeringekkel), amiota arab uzleti erdekeltsegbe kerultek, romlott a minoseg. Ajusa es Glasser szar, Corteco szintugy. A Payen es Goetze sem rossz, de ugyanannyiert mar kapsz Elringet. Szimering teren a Toyota eggyik gyari beszallitoja NOK.

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2508 Dátum: 2020.08.29 11:55:06 »
Szóval Prius hengerfej.
Nekem jó eséllyel most ez lesz a problémám.

Mennyire jellemző hiba ez? Sajnos volt egy elektromos vízpumpa hibám. Alpokban meg párszor megforrt a víz, mire rájöttem mi a gond.
Azóta vagy 60ezer km belement probléma nélkül a kocsiba, de adhatott a tömítésnek a melegedés.

Van valami bevált hengerfej tömítés márka?
Holnap megveszem aztán hétvégén kicserélem.

Ismerosom egy arc a markaszervizbol es o meselte, hogy a 2013 elotti modelleknel (1.8 motor) van gond az elektromos vizpumpa vezerlo softwarevel, tortenetesen az, hogy tul alacsony fordulaton porgeti es emiatt tartos ***atasnal tulmelegszik a motor es idovel elvetemedik a hengerfej. Software update a megoldas a problema gyokerere, az uj verzioval mar sokkal hatekonyabb a vizpumpa mukodese.

jalot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2509 Dátum: 2020.10.01 21:00:24 »
Helló!
Nos hogy sikerült a hengefej tömítés csere? Nagyun nehéz eset?
Ódv Jalot

Bkar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Fékezésnél
« Válasz #2510 Dátum: 2020.10.20 06:54:49 »
Sziasztok! Egy 2007-es Priusom van és néha fekezésnél felvillan a piros háromszög és azt írja ki, hogy probléma. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért lehet? Ez a kerékcserék óta van. Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fékezésnél
« Válasz #2511 Dátum: 2020.10.20 13:27:19 »
Sziasztok! Egy 2007-es Priusom van és néha fekezésnél felvillan a piros háromszög és azt írja ki, hogy probléma. Esetleg valaki tudja, hogy ez miért lehet? Ez a kerékcserék óta van. Köszi!

Privátban már válaszoltam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

carnage27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2512 Dátum: 2020.11.02 18:05:23 »
Sziasztok
Egyik pillanatban még hallgattam cd zenét másnap kapcsolnám cd errort ír ? Valami ötlet mit tehetnék? Előre is köszi a válaszokat

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2513 Dátum: 2020.11.02 21:05:26 »
Sziasztok
Egyik pillanatban még hallgattam cd zenét másnap kapcsolnám cd errort ír ? Valami ötlet mit tehetnék? Előre is köszi a válaszokat
A dolgok így romlanak el: működik - működik .... működik - nem működik  ;)

Más CD-t sem olvas vagy csak azt az egyet? A CDk élettartama sem végtelen.
Ha más CD esetén is hibát ír, akkor első körben fej tisztítás. Autós fejegységen nem csináltam, egyéb CD lejátszón, ahol könnyebb volt szétszedni, többször is (kb 15 éve utoljára  :D ). A fogtechnikai labor tele van praktikus eszközökkel  :lol:
Ha az sem segít, akkor kopott az olvasó fej. Valami rémlik, hogy javítják, de ebben nem vagyok biztos.
A végén marad a fejegység cseréje (nálam ez lett, eBay-ről vettem Szlovéniából egy majdnem újat)

szentkuti otto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2514 Dátum: 2020.11.04 11:35:12 »
Sziasztok. Van érdekes kérdésem, talán kapok választ. A prius3 ban a vezető oldali klyma működik, de a másik oldalon kinti hőmérsékletet fúj. Ha van tipp, érdekelne??!!

tipesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2515 Dátum: 2020.11.05 23:17:33 »
Sziasztok! Totálkáros lett a P2. Vennem kell egy másikat sürgősen. Amelyiknek 299999-en áll az órája ott a napi trip sem mér? Mennyi lehet egy bontós óra csere?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2516 Dátum: 2020.11.07 11:37:15 »
Sziasztok! Totálkáros lett a P2. Vennem kell egy másikat sürgősen. Amelyiknek 299999-en áll az órája ott a napi trip sem mér? Mennyi lehet egy bontós óra csere?

Szia, nehany napja lattam ezt a videot, kapcsolodik a temahoz:

 https://www.youtube.com/watch?v=l9Mj0RIcvT8
Lehettem volna halasz ...

tipesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2517 Dátum: 2020.11.07 12:19:42 »
Köszi, láttam cikk címét de nem kattintottam rá. Közben találtam tekerőt de 40e+16e szerelés. Itt mint ha 10 hangzott volna el.

Kerekes Ákos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2518 Dátum: 2020.11.07 15:36:35 »
Sziasztok! Vácon vagy közelében tudtok ajánlani szerelőt, szervízt, aki ki is jön helyszínre? Nem merek a P2-kémmel mozdulni, mert a benzinmotor bekapcsolása nagy zajjal jár. Mintha a kipufogó repedt volna meg, de a katalizátor lopást is hallottam már mint lehetséges okot  - bár nyomát nem láttam. Előre is köszi a tippeket!

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2519 Dátum: 2020.11.07 20:26:09 »
ha kilopták a katalizátort, azt magad is felismered, alánézel és...