Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 869032 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ronayte

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2370 Dátum: 2019.07.06 23:12:20 »
Sziasztok. Prius 2-m van. miert van az, hogy néha a muszerfal felől folyamatos, és gyors relé ki-be kapcsolás hangot hallok?

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2371 Dátum: 2019.07.08 15:49:41 »
Lenne egy technikai kérdésem is. Úgy néz ki hogy lehet lassan a kis akksi megérett a cserére. A drága gyári csak biztonsági okokból előírás vagy az olcsóbb hosszú távon káros hatással lehet a rendszerre? A cseréhez kell valami mágia?

A kolléga már leírta a lényeget, csak kiegészítem saját tapasztalatból: én egy Varta/Bosch akksit vettem bele, kb. 22k. volt, de ez nem AGM. Működött vele, de még a 2 éves garanciaidőn belül cellazárlatos lett, mehettem cseréltetni a Toyota Sopronhoz - és örülök, hogy nem csinált semmi komolyabb gondot. Értelmetlen rajta spórolni. Anyagiak így néztek ki:

- Varta/Bosch akksi, 2év garancia: 22e
- Toyota gyári akksi, beszereléssel és 3 éves garanciával (a munkára is kiterjed természetesen): 53e.

Ha attól félsz, hogy az akksi valamikor cserbenhagy, akkor vegyél egy zsebbikát. A Priusban ráadásul könnyebb dolga van, mint egy hagyományos autóban, mert csak a komputer bootol be róla, miután az bekapcsolja a hibrid rendszert, minden a nagy akksiról üzemel tovább.

Én egy 9Ah Dino Startpaketet vettem, ebben van mindenféle védelem, merem ajánlani - de nem tudom, hogy Magyarországon mennyire érhető el. Ha megyünk családdal nyaralni, akkor meg sima powerbankként használható és lehet róla mobilt, kamerát stb. tölteni.

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2372 Dátum: 2019.07.16 06:20:05 »
Sziasztok, prius 2 van amikor balra kanyarodom menetkozben akkor olyan "huhogo hangot ad" elkepzelheto a jobb elso kerekcsapagy?Amennyiben az lenne a hibas, kivancsi lennek,hogy milyen markat ajanlotok utangyarttba. Tudom,h a gyari a favorit de sajnos most a budzse korlatozott,koszonom a valaszokat.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2373 Dátum: 2019.07.16 06:28:47 »
Sziasztok, prius 2 van amikor balra kanyarodom menetkozben akkor olyan "huhogo hangot ad" elkepzelheto a jobb elso kerekcsapagy?Amennyiben az lenne a hibas, kivancsi lennek,hogy milyen markat ajanlotok utangyarttba. Tudom,h a gyari a favorit de sajnos most a budzse korlatozott,koszonom a valaszokat.

Szia!

Nem tudom, kik gyártanak a következők közül hozzá alkatrészt, de ha jó minőségű csapágy, akkor őket mondom:
SKF, FAG, Koyo, NFC.

Az is lehet, hogy egy alkatrészcsomagoló a saját márkaneve alatt szállít tőlük származó terméket, de ez esetleg csak akkor derül ki, amikor már megvette az ember.

Drfapuma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2374 Dátum: 2019.07.22 18:34:38 »
Sziasztok, van egy érdekes hibajelenségem (Prius2, 2008-as évjárat, 175.000 km futás), melyre a kocsit 0 km-es korától szervizelő márkaszervíz nem igazán talált magyarázatot. A kocsi bemelegedés után normál hibrid üzemre áll be (benzinmotor töltött akksi esetén gázelvételre leáll). Átlépem a 60 km/ óra sebességet, tovbbra is minden ok, gázelvételre leáll a benzinmotor. Lelassulok 60 km/óra alá, gázt adok, benzinmotor indul, de innentől nem áll le csak akkor, ha újra 60 km/óra fölé gyorsulás után szállok le a gázról. Ha 60 alatt megyek, nem áll le sehogy. Régebben még úgy rá lehetett venni a normál üzemre, hogy megálltam a kocsival (álló helyzet), amikor pár apró rándulás után leállt a benzines és innentől sebességtől függetlenül minden rendben működött. De most már hiába az álló helyzet, csak rándulgat, olyan, mintha le akarna állni, de nem tud. Ilyenkor, amikor rendellenesen jár (vagyis nem áll le, pedig kellene) a benzines, nem is jelzi vissza a kijelző, hogy a hybrid akksit töltené. Hibakód nincs. Néha, erősen meghajtva random megjavul. (A következő indításig) Szervíz állítja, nem tudják reprodukálni a hibát, amit én furcsállok, mert nálam 99%-ban jelentkezik. A szervíz a nagy akksi haldoklására tippel, de konkrét hibát nem tudnak megállapítani.
Én őszintén szólva ezt nem akarom elhinni, pont az álló helyzeti korábbi "gyógyítási mód" meg amiatt, hogy ilyenkor picit elkezd rángatni, mintha le akarna állni, de nem tud.  Mi lehet ez?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2375 Dátum: 2019.07.23 12:01:18 »
benzinmotor indul, de innentől nem áll le

A fojtószelep, légtömegmérő és környéke tisztítása megvolt? Ha nem, érdemes.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2376 Dátum: 2019.07.23 12:03:16 »
Sziasztok, prius 2 van amikor balra kanyarodom menetkozben akkor olyan "huhogo hangot ad"

Az is lehet esetleg, hogy beszorult valami kosz a féktárcsa és a porvédő lemez közé.

palazs007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2377 Dátum: 2019.08.14 10:07:27 »
Sziasztok!
Az a tipikus probléma jött elő nálam, hogy 299999-nél meg állt a kilométer óra. Tudja valaki hogy azt hogy csinálják meg és mennyibe kerül?valami olyat olvastam hogy csak az egész számláló cserélik ki. Mennyi egy ilyen költsége?
Illetve katalizátor motor ellenőrző is fel jött. Lehet azzal valamit kezdeni valami tisztitoval vagy nem érdemes. Az mekkora összeg kb?
Köszi a segítséget!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2378 Dátum: 2019.08.14 10:41:52 »
Sziasztok!
Az a tipikus probléma jött elő nálam, hogy 299999-nél meg állt a kilométer óra. Tudja valaki hogy azt hogy csinálják meg és mennyibe kerül?valami olyat olvastam hogy csak az egész számláló cserélik ki. Mennyi egy ilyen költsége?
Illetve katalizátor motor ellenőrző is fel jött. Lehet azzal valamit kezdeni valami tisztitoval vagy nem érdemes. Az mekkora összeg kb?
Köszi a segítséget!

Nem lehet mit tenni ellene.  Komplett műszeregység csere lehetséges, az FL utáni tudja a 300E km-t is, ilyet érdemes venni.

A Prius Club FB oldalán keresd Kubisch Bencét, Ő bont Priust.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2379 Dátum: 2019.08.14 14:30:15 »
Nem lehet mit tenni ellene.  Komplett műszeregység csere lehetséges, az FL utáni tudja a 300E km-t is, ilyet érdemes venni.

A Prius Club FB oldalán keresd Kubisch Bencét, Ő bont Priust.
:eek:
Nem corollája van a cartársnak? Priust meg senm említé! ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2380 Dátum: 2019.08.18 13:38:26 »
:eek:
Nem corollája van a cartársnak? Priust meg senm említé! ::)

Ez itt a Prius fórumszegmens. Ezért Priusra vonatkozó választ kap. Hameg nem erre vonatkozott, akkor az itt OFF, de majd jön és leírja.  ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

palazs007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2381 Dátum: 2019.08.19 07:58:04 »
Mindkét autót használom. Most vettem egy használt priust
Olyan kérdésem lenne egyébként még, hogy egy motor generál az mennyi körülbelül? Tudom hogy nem kevés de az mégis mennyi ha mondjuk márka szervizben akarom csinálni?
A nagy aksi nem rég lett cserélve é azon gondolkodom hogy meg éri egy generált csinálni.
Olajat nagyon eszi sajnos. Próbálkoznék előtte olcsóbb megoldásokkal de végső esetben lenne rá keret ha úgy alakul.
300ezer van az autóban.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2382 Dátum: 2019.08.19 09:29:21 »
...az mégis mennyi ha mondjuk márka szervizben akarom csinálni?
Nem akarod... Ezt legkésőbb egy árajánlatkérés múlva tudni fogod. ToyoTeamGarage-t kérdezd meg inkább.

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2383 Dátum: 2019.08.20 18:17:48 »
Érdeklódöm Prius 3, vagy Auris hybrid tecnika ugyan az, hosszabb hegymenetet hogy viseli
Van valakinek komolyabb tapasztalata nem a kékesre gondolok
Külföldi Erdély stb túra van kilátásban kíváncsi lennék a tapasztalatokra, esetleg alpok
Köszönöm a választ
Üdv

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2384 Dátum: 2019.08.21 07:39:01 »
A kolléga már leírta a lényeget, csak kiegészítem saját tapasztalatból: én egy Varta/Bosch akksit vettem bele, kb. 22k. volt, de ez nem AGM. Működött vele, de még a 2 éves garanciaidőn belül cellazárlatos lett, mehettem cseréltetni a Toyota Sopronhoz - és örülök, hogy nem csinált semmi komolyabb gondot. Értelmetlen rajta spórolni. Anyagiak így néztek ki:

- Varta/Bosch akksi, 2év garancia: 22e
- Toyota gyári akksi, beszereléssel és 3 éves garanciával (a munkára is kiterjed természetesen): 53e.

Ha attól félsz, hogy az akksi valamikor cserbenhagy, akkor vegyél egy zsebbikát. A Priusban ráadásul könnyebb dolga van, mint egy hagyományos autóban, mert csak a komputer bootol be róla, miután az bekapcsolja a hibrid rendszert, minden a nagy akksiról üzemel tovább.

Én egy 9Ah Dino Startpaketet vettem, ebben van mindenféle védelem, merem ajánlani - de nem tudom, hogy Magyarországon mennyire érhető el. Ha megyünk családdal nyaralni, akkor meg sima powerbankként használható és lehet róla mobilt, kamerát stb. tölteni.
Szuper! Köszi a tippet!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével