Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 877470 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2310 Dátum: 2018.12.21 22:04:04 »
Szia!
Biztosan csak elfelejtetted, de az ún. hibridgarancia valójában csak a meghajtó akkumulátorra vonatkozó korlátozott garancia.   

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2311 Dátum: 2018.12.21 22:47:49 »
Szia!
Biztosan csak elfelejtetted, de az ún. hibridgarancia valójában csak a meghajtó akkumulátorra vonatkozó korlátozott garancia.   

Szia!
Jaja, igaz, de mivel nem végezték el a tesztet, így semmi sem derült ki.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2312 Dátum: 2018.12.22 02:16:29 »
Miért végezték volna el feleslegesen? Láthatóan hiba van a rendszerben, és nem adhatnak garit egy hibás rendszerben üzemelő akkura. A 12V os akkun is csak akkor érvényes a garancia, hogyha renben van a töltés, miért lenne másképp a meghajtó akkunál.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2313 Dátum: 2018.12.22 06:31:10 »
Miért végezték volna el feleslegesen? Láthatóan hiba van a rendszerben, és nem adhatnak garit egy hibás rendszerben üzemelő akkura. A 12V os akkun is csak akkor érvényes a garancia, hogyha renben van a töltés, miért lenne másképp a meghajtó akkunál.

Igazad van! Köszönöm a választ.

Hogy emlékeztek, hogyan zajlott a vízpumpa visszahívásban történő cseréje?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2314 Dátum: 2018.12.23 12:53:57 »
Igazad van! Köszönöm a választ.

Hogy emlékeztek, hogyan zajlott a vízpumpa visszahívásban történő cseréje?

Nem tudom ismered e ezt az oldalt, de itt vannak visszahivasos infok is: https://www.toyota-tech.eu/
Regisztracio utan meg kell adni az alvazszamot (VIN) .... kerdes csak az hogy az autod benne van e az adatbazisban.
Lehettem volna halasz ...

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2315 Dátum: 2018.12.23 14:12:54 »
Nem tudom ismered e ezt az oldalt, de itt vannak visszahivasos infok is: https://www.toyota-tech.eu/
Regisztracio utan meg kell adni az alvazszamot (VIN) .... kerdes csak az hogy az autod benne van e az adatbazisban.

Nem ismertem, és nem is nagyon tudok információt kicsikarni belőle.
Itt kerestem rá.
https://www.toyota-europe.com/forms-v2/forms?type=recall
Az volt az eredmény, hogy nincs teendőm.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2316 Dátum: 2018.12.28 16:43:51 »

 Hat ez rovid kaland volt. Egy honap Prius-ozas utan elszenderult szegeny. Par masodperces kijelzovibralas, aztan mar be sem tudtam kapcsolni. Az immobiliser visszajelzo meg villigott kicsit, de most teljes a sotetseg. A fekpedal beesve. A belso vilagitas meg halvanyan dereng ha bekapcsolom. Igy legalabb kisebb esellyel lopjak el.  ;]
 Az auto kb. 5,5 eves, a gyari 12V-os akksi van meg benne. Letezik hogy ez adta fel? Eddig azt gondoltam tovabb birjak a gyari akksik.
Lehettem volna halasz ...

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2317 Dátum: 2019.01.02 22:35:54 »
Sziasztok!
Ma megtörtént az első meghibásodásom. Elindulás után nem sokkal három olyan jelzés gyulladt ki, aminek biztosan nem kellene. Kérem jelezzen vissza bárki, aki már találkozott ilyennel, vagy hallott ilyenről. Mellékelten csatolok képeket amin látszanak a visszajelzések.
Előre is köszönöm a segítséget.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2318 Dátum: 2019.01.03 06:25:10 »
Szia!
A képeken látható felkiáltójelek azt jelentik, hogy ki kell olvasni a hibakódokat. A kis 12V os akkumulátorra is rá kellene mérni.

Gaben88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2319 Dátum: 2019.01.03 15:33:46 »
Sziasztok!

P2-n esedékes a jobb első kerékcsapágy csere. Szerelő mondta, hogy cserénél előfordulhat, hogy az agy is megsérül mivel alumínium öntvényből készült. Így nem vállal garanciát rá, hogy nem sérül az agy. Ez helytálló?
Milyen márkájú csapágy és esetleges agy javasolt? Bontottat érdemes?

Az első lengéscsillapítók is cserések, és az ehhez tartozó összes szilentet is cserélni szeretné, ezekből melyek a javasolt márkák?

Köszönöm a válaszokat!

BÚÉK!

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2320 Dátum: 2019.01.03 15:57:53 »
Az én szerelőm azt mondta, hogy ő egyetlen utángyártott csapágyat használ. Az elmondása szerint ez gyakorlatilag olyan minőségű mint a gyári, de az ára is kb. 90%-a volt a gyárinak. A Priusnál, (ezt más szerelő is megerősítette) kizárólag egyben vásárolható meg a ház és a csapágy. Gyakorlatilag integrálva van a házba a csapágy. Az én szerelőm azt mondta, hogy a csapágy kivétele a házból olyan gány munka, hogy azt magára valamit adó szerelő nem csinálja meg. Ez került nekem a két első kerékre 90 ezer forintba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2321 Dátum: 2019.01.03 19:15:20 »
Hat ez rovid kaland volt. Egy honap Prius-ozas utan elszenderult szegeny. Par masodperces kijelzovibralas, aztan mar be sem tudtam kapcsolni. Az immobiliser visszajelzo meg villigott kicsit, de most teljes a sotetseg. A fekpedal beesve. A belso vilagitas meg halvanyan dereng ha bekapcsolom. Igy legalabb kisebb esellyel lopjak el.  ;]
 Az auto kb. 5,5 eves, a gyari 12V-os akksi van meg benne. Letezik hogy ez adta fel? Eddig azt gondoltam tovabb birjak a gyari akksik.
Kisakksi csere megoldja a gondot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2322 Dátum: 2019.01.03 19:16:27 »
Sziasztok!
Ma megtörtént az első meghibásodásom. Elindulás után nem sokkal három olyan jelzés gyulladt ki, aminek biztosan nem kellene. Kérem jelezzen vissza bárki, aki már találkozott ilyennel, vagy hallott ilyenről. Mellékelten csatolok képeket amin látszanak a visszajelzések.
Előre is köszönöm a segítséget.
Kiolvasás megoldja, hogy mi a baja. Kell hozzá Techstream szoftver és egy miniVci kábel. Többünknek van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2323 Dátum: 2019.01.04 19:02:43 »
Kisakksi csere megoldja a gondot.

Koszi, ugy sejtem ez lesz a gond.
Idokozben a Carinarol kapott inditoaramot "bikakabel"-el, aztan toltore tettem tobb mint egy napig es most jo. Viszont ugy tudom, a gyari kis akksik tovabb birjak 5.5 evnel.  Mindenesetre csere elott bemeretem, mert nem tul olcso a bele valo akksi.  Felmerult kozben a gyanu,  az is oka lehet az ennek a lemerulesnek hogy az elozo tulaj ritkan hasznalta, altalaban a melos Mazdajaval szaladgalt.
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2324 Dátum: 2019.01.04 19:08:08 »
Koszi, ugy sejtem ez lesz a gond.
Idokozben a Carinarol kapott inditoaramot "bikakabel"-el, aztan toltore tettem tobb mint egy napig es most jo. Viszont ugy tudom, a gyari kis akksik tovabb birjak 5.5 evnel.  Mindenesetre csere elott bemeretem, mert nem tul olcso a bele valo akksi.  Felmerult kozben a gyanu,  az is oka lehet az ennek a lemerulesnek hogy az elozo tulaj ritkan hasznalta, altalaban a melos Mazdajaval szaladgalt.

Egy-két hónap állást bírnia kell. Van aki fél évre hagyta garázsban, visszajött és nem kellett "bikázni".  Nagyon megoszlanak a vélemények, egyesek szajkózzák a csakagyáriAGMjóbelejódrágán, Van, aki sima AGM akksit tetet bele, mertjóabiztonság, és a harmadik - ez a többség, beletesz egy sima savas akkasit, mertasuzukiisazzaljártmegolcsó.   A miénkbe még gyári van, idén lesz tíz éves.  Azt azonban nem tudom, hogy volt-e cserélve a korábbi holland tulajánál. Nálam bő három éve van a verda.   Jelen állás szerint, amennyiben szükséges lenne én a "gyári" Optifit és a nem gyári, de AGM között döntenék.  A gyári egyébként Yuasa.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.