Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 876330 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2280 Dátum: 2018.11.07 20:14:10 »
WOW!   Túl nagy volt a töltőáram és sokáig.

Igen lehet.
Elhoztam az autót. A szerelő javasolta, hogy vigyem el (valahol a 3. Kerületben van egy prius hybrid akkus ember) átnézetni és regeneráltatni az akkupakkot. Ezt fogom tenni. Nem tudjátok mennyiért csinálják?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2281 Dátum: 2018.11.08 19:17:16 »
Igen lehet.
Elhoztam az autót. A szerelő javasolta, hogy vigyem el (valahol a 3. Kerületben van egy prius hybrid akkus ember) átnézetni és regeneráltatni az akkupakkot. Ezt fogom tenni. Nem tudjátok mennyiért csinálják?

Zsuffa Béla és 12E nagyságrendű HUF. Legalábbis legutóbb ilyen tarifával dolgozott. Viszont hozzá FB kapcsolat kell, mert ott az időbeosztása.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2282 Dátum: 2018.11.08 21:10:56 »
Zsuffa Béla és 12E nagyságrendű HUF. Legalábbis legutóbb ilyen tarifával dolgozott. Viszont hozzá FB kapcsolat kell, mert ott az időbeosztása.

Köszi Trotter! Megkaptam az elérhetőségét, már beszéltünk is telefonon. Hétfőn hívom vissza és kapok időpontot.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2283 Dátum: 2018.11.13 10:25:56 »
Köszi Trotter! Megkaptam az elérhetőségét, már beszéltünk is telefonon. Hétfőn hívom vissza és kapok időpontot.

Tegnap este letettem az autót Bélánál, szimpatikus fickó, meg az asszonya is jó fej. Ma este megyek érte.

Gaben88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2284 Dátum: 2018.11.13 12:36:24 »
Sziasztok!

Tervezzük egy P2 FL vásárlását, milyen hátulütője lehet egy nagyobb futás teljesítményűnek? Megéri a felárat a 150-200e km-t futottak, a 290e km-t futottal szemben? Nagyjából úgy tervezzük, hogy ~5 év kb. 100e km futás után lenne eladva.
Köszi a segítésget.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2285 Dátum: 2018.11.13 15:56:34 »
Tegnap este letettem az autót Bélánál, szimpatikus fickó, meg az asszonya is jó fej. Ma este megyek érte.

Beszéltem Bélaval, 6 db. modult kellett cserélni. Este megyek érte. Remélem nem lesz több probléma vele.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2286 Dátum: 2018.11.13 18:17:37 »
Beszéltem Bélaval, 6 db. modult kellett cserélni. Este megyek érte. Remélem nem lesz több probléma vele.

Huhh, az igen, általában csak kettőt szokás cserélni. Akkor eléggé sokat kapott a pakk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lacisoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2287 Dátum: 2018.11.19 15:12:20 »
Huhh, az igen, általában csak kettőt szokás cserélni. Akkor eléggé sokat kapott a pakk.

Tapasztalat; az autót ugyan a feleségem használja, de hétvégén vidéken voltunk vele, autópályán mentünk és meglepődve tapasztaltam, hogy az oda-vissza úton, végig zöld volt az akku jelző. Ilyet a modulok cseréje előtt nem csinált, csak ha sokat mentem lejtőn gáz nélkül.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2288 Dátum: 2018.11.19 20:13:34 »
Tapasztalat; az autót ugyan a feleségem használja, de hétvégén vidéken voltunk vele, autópályán mentünk és meglepődve tapasztaltam, hogy az oda-vissza úton, végig zöld volt az akku jelző. Ilyet a modulok cseréje előtt nem csinált, csak ha sokat mentem lejtőn gáz nélkül.

Újratanul a rendszer, majd 500-1000 km után ismét beáll.  Addig placebo hatás. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2289 Dátum: 2018.12.01 21:01:47 »
Sziasztok,
27-en lecsaptam egy konnektoros P3-ra, maganszemelytol vettem, jelenleg atirasra var. Eddig csak annyit vezettem amennyit nagyon muszaj volt es egyaltalan alig foglalkoztam vele. Viszont egy-ket problemaval maris szembesultem. Egyelore csak egyet irok.  :]
 Szoval van hozza ket kabel. Az egyik 230V-os toltokabel, a masik ( ha jol ertelmeztem ) Type2-Type1 adapter kabel. A 230V-os jol mukodik, viszont az adapter kabel Type2-es csatlakozoja serult. A cegnel tudnam ezzel a kabellel tolteni a  kocsit, de hiaba dugom ra a Type2 csatlakozora, nem tolt. A dugo oldalan van egy repedes es az egyik erintkezo mintha be lenne nyomodva.
 Neztem masik, uj kabelt ( ~45k huf ) es kulon Type2 dugot is  ( ~21k huf ). Nyilvan az utobbi szimpatikusabb lenne, de speci szerszamok kellenenek hozza. Keresgeltem a neten olyan szerelot/szervizt aki szakszeruen megtudna csinalni de nem talaltam eddig senkit.
 Esetleg ismertek ilyen szerelot? Vagy jobb ha megszerelem en?  ;]
 

Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2290 Dátum: 2018.12.02 13:17:47 »
Sziasztok,
27-en lecsaptam egy konnektoros P3-ra, maganszemelytol vettem, jelenleg atirasra var. Eddig csak annyit vezettem amennyit nagyon muszaj volt es egyaltalan alig foglalkoztam vele. Viszont egy-ket problemaval maris szembesultem. Egyelore csak egyet irok.  :]
 Szoval van hozza ket kabel. Az egyik 230V-os toltokabel, a masik ( ha jol ertelmeztem ) Type2-Type1 adapter kabel. A 230V-os jol mukodik, viszont az adapter kabel Type2-es csatlakozoja serult. A cegnel tudnam ezzel a kabellel tolteni a  kocsit, de hiaba dugom ra a Type2 csatlakozora, nem tolt. A dugo oldalan van egy repedes es az egyik erintkezo mintha be lenne nyomodva.
 Neztem masik, uj kabelt ( ~45k huf ) es kulon Type2 dugot is  ( ~21k huf ). Nyilvan az utobbi szimpatikusabb lenne, de speci szerszamok kellenenek hozza. Keresgeltem a neten olyan szerelot/szervizt aki szakszeruen megtudna csinalni de nem talaltam eddig senkit.
 Esetleg ismertek ilyen szerelot? Vagy jobb ha megszerelem en?  ;]

Gratulálok a verdához, biztos vagyok benne, hogy megszereted.  Én speciel ilyen problémával még nem találkoztam. Zsuffa Bélát kellene meginterjúvolni ez ügyben az FB-n.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

varju istvan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2291 Dátum: 2018.12.02 14:47:09 »
Sziasztok!

Lenne két kérdésem.

A 12 voltos akkut szabad a helyén tölteni, normál akkutöltővel?

2004-es jbl-s rádión nem működik a gombok háttérvilágítása. Kaphatnék segítséget a javításhoz?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2292 Dátum: 2018.12.03 09:58:38 »
Sziasztok!

Lenne két kérdésem.

A 12 voltos akkut szabad a helyén tölteni, normál akkutöltővel?

2004-es jbl-s rádión nem működik a gombok háttérvilágítása. Kaphatnék segítséget a javításhoz?

Lehet a helyén tölteni, de kösd le mindkét kontaktját.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2293 Dátum: 2018.12.03 10:59:55 »
Prius II-hez keresek biztosíték doboz tetőt, vagy akár komplett dobozt.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2294 Dátum: 2018.12.04 18:48:50 »
Gratulálok a verdához, biztos vagyok benne, hogy megszereted.  Én speciel ilyen problémával még nem találkoztam. Zsuffa Bélát kellene meginterjúvolni ez ügyben az FB-n.

Koszi es a tippet is koszi. :]  Utana jarok a dolognak ... azt hiszem most mar tenyleg vissza kell regisztralnom FB-re.  :]
Lehettem volna halasz ...