Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 875145 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2160 Dátum: 2018.05.10 15:02:42 »
Köszi, közben sikerült embert találnom. Úgy néz ki, nem vészes a dolog. Alapjárati rendszerre panaszkodott, a szaki szerint egy kis tisztogatás kell neki. Viszont a szerelők "kissé" leterheltek. Így viszont vissza fog jönni még a hiba, és nem szeretném, ha valami súlyosabbat elfedne előlem. :(
Szóval keresem az ebay-en a cuccot, hogy ha most nem is, de később már lássam, mi van ilyenkor.
Az az egy baj, hogy nem fogod érteni, mit ír a gép.  :flowers: Bár a TS nagyon jó, de kell mögé tudás is, hogy értelmezze az ember.  :)
Érdemes lenne JÓ szerelőcsapatot találni, azt azért nem nehéz, vannak már jó, hibridre szakosodottak.  ;)
         

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2161 Dátum: 2018.05.10 15:48:38 »
Az az egy baj, hogy nem fogod érteni, mit ír a gép.  :flowers: Bár a TS nagyon jó, de kell mögé tudás is, hogy értelmezze az ember.  :)
Érdemes lenne JÓ szerelőcsapatot találni, azt azért nem nehéz, vannak már jó, hibridre szakosodottak.  ;)
Mire gondolsz? Vannak azért sejtéseim, hogy hol keressem, amit nem értek. És ahogy írtam, valaha szakmabeli voltam, típusismeretem ugyan nincs, de az alapok még megvannak. Lehet pl., hogy először nem tudom, a motor melyik részén keressem az alapjárati rendszert, de tudom, mire való. :)

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2162 Dátum: 2018.05.10 15:51:35 »
Szia!

Csizmadia Gézát keresd, érdi, van Tech Streamje. :)
Sajnos nagyon sok mindehze nem elég az ELM327 és meg is tudja hülyíteni a BC-t.
Nekem elsősorban annyira kellene, hogy el tudjam dönteni, azonnal hívjak mentést, vagy még eljárhatok vele pár napig. Meg persze tényleg arra, ha panaszkodik, legalább tudjam, mire.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2163 Dátum: 2018.05.10 16:02:42 »
Köszi, közben sikerült embert találnom. Úgy néz ki, nem vészes a dolog. Alapjárati rendszerre panaszkodott, a szaki szerint egy kis tisztogatás kell neki. Viszont a szerelők "kissé" leterheltek. Így viszont vissza fog jönni még a hiba, és nem szeretném, ha valami súlyosabbat elfedne előlem. :(
Szóval keresem az ebay-en a cuccot, hogy ha most nem is, de később már lássam, mi van ilyenkor.

Nekem valami ilyesmi van: https://www.ebay.com/itm/MINI-VCI-FOR-TOYOTA-TIS-Techstream-V12-10-019-Single-Cable-MINI-VCI-J2345-obd2/162943730804?hash=item25f0340474:g:jc0AAOSwpDdVHlWH
Marha régen vettem, szóval pontosan ugyanazt a hirdetést nemtudom felidézni, de pont így néz ki, még a CD is amit adtak hozzá.

Elvileg van amivel ezek a kábelek is problémásak. Van aki a 20ezres márkásabbat vette, de most nem emlékszem pontosan, hogy az mivel tud többet. Ezzel nekem eddig mindent meglehetett oldani.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2164 Dátum: 2018.05.10 16:05:21 »
Nekem valami ilyesmi van: https://www.ebay.com/itm/MINI-VCI-FOR-TOYOTA-TIS-Techstream-V12-10-019-Single-Cable-MINI-VCI-J2345-obd2/162943730804?hash=item25f0340474:g:jc0AAOSwpDdVHlWH
Marha régen vettem, szóval pontosan ugyanazt a hirdetést nemtudom felidézni, de pont így néz ki, még a CD is amit adtak hozzá.

Elvileg van amivel ezek a kábelek is problémásak. Van aki a 20ezres márkásabbat vette, de most nem emlékszem pontosan, hogy az mivel tud többet. Ezzel nekem eddig mindent meglehetett oldani.

Többet tudhat a bluetooth-osoknál?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2165 Dátum: 2018.05.10 19:33:22 »
Nekem elsősorban annyira kellene, hogy el tudjam dönteni, azonnal hívjak mentést, vagy még eljárhatok vele pár napig. Meg persze tényleg arra, ha panaszkodik, legalább tudjam, mire.

Ha csak sárga, az figyelmeztetést jelent. Akkor kezdjél aggódni, ha piros háromszög jelenik meg.  Smart a verda, ha nem tetszik neki valami, úgyis letilt, kárt nem teszel benne.

Ha komoly adatokat akarsz kiolvasni csak a TS program a megoldás, a BT-WIFI alapú ELM-27 ODBII interfészek ehhez képest csak gyerekjátékok, habár alapdolgokra éppen elegendőek.  A TS-el akár téglásítani is lehet a verdát, mint az okostelót is.   A MiniVCI  kábel alapvetően lutri is lehet, a pár ezer forintos vagy jó, vagy nem jó, én nem bíztam a véletlenre és vettem egy Mongouse márkájút, ez nem olcsó, de legalább drága, viszont gyönyörűen együttműködik a TS-el.  Ezzel már többfajta hibridet és nem hibridet is olvastam, persze nyilván Toyotákat.  A TS program, ami a legtöbb kábelhez mellékelnek gyakorlatilag csak regisztrációval és némi pénzmag ellenében működik.  64 bitre azonban van TS ami működőképes az egyszerű halandó számára.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2166 Dátum: 2018.05.11 00:33:28 »
Ha csak sárga, az figyelmeztetést jelent. Akkor kezdjél aggódni, ha piros háromszög jelenik meg.  Smart a verda, ha nem tetszik neki valami, úgyis letilt, kárt nem teszel benne.

Ha komoly adatokat akarsz kiolvasni csak a TS program a megoldás, a BT-WIFI alapú ELM-27 ODBII interfészek ehhez képest csak gyerekjátékok, habár alapdolgokra éppen elegendőek.  A TS-el akár téglásítani is lehet a verdát, mint az okostelót is.   A MiniVCI  kábel alapvetően lutri is lehet, a pár ezer forintos vagy jó, vagy nem jó, én nem bíztam a véletlenre és vettem egy Mongouse márkájút, ez nem olcsó, de legalább drága, viszont gyönyörűen együttműködik a TS-el.  Ezzel már többfajta hibridet és nem hibridet is olvastam, persze nyilván Toyotákat.  A TS program, ami a legtöbb kábelhez mellékelnek gyakorlatilag csak regisztrációval és némi pénzmag ellenében működik.  64 bitre azonban van TS ami működőképes az egyszerű halandó számára.
Asszem kezdetnek jó lesz a nem annyira okos, de kevésbé veszélyes is. :) Első körben tényleg csak az alapokat akarom látni.

TPG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2167 Dátum: 2018.05.11 10:19:05 »
Sziasztok,

Kormánymű kotyogással kapcsolatban régebben olvastam valami speciális zsírról, sajnos nem találom ki írt róla, és mi a pontos neve, típusa a zsírnak.
Meg köszönném ,ha valaki segítene!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2168 Dátum: 2018.05.11 20:15:37 »
Sziasztok,

Kormánymű kotyogással kapcsolatban régebben olvastam valami speciális zsírról, sajnos nem találom ki írt róla, és mi a pontos neve, típusa a zsírnak.
Meg köszönném ,ha valaki segítene!
Az valami speckó Toyota-tól eredő zsír volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2169 Dátum: 2018.05.11 23:47:11 »
Köszi, közben sikerült embert találnom. Úgy néz ki, nem vészes a dolog. Alapjárati rendszerre panaszkodott, a szaki szerint egy kis tisztogatás kell neki. Viszont a szerelők "kissé" leterheltek. Így viszont vissza fog jönni még a hiba, és nem szeretném, ha valami súlyosabbat elfedne előlem. :(
Szóval keresem az ebay-en a cuccot, hogy ha most nem is, de később már lássam, mi van ilyenkor.
takaritsd ki magad a fojtoszelepet, léghőmérőt, ha már van elképzelésed.
meg ha már szét van kapva tegyél bele uj gyertyákat is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2170 Dátum: 2018.05.12 09:15:29 »
Nem tudom, jelent-e valamit, a korábbi autóimon ilyet nem láttam. A nívópálcán egy mézszínű "bevonat" van, ami olyan, mintha olaj "száradt volna rá". Az olaj szép tiszta (nem én cseréltem az olajat, még az is lehet, hogy tényleg az előző napok egyikén kapott újat, mivel új tulajként még 200 km-t sem mentem az autóval azóta nem öregedhetett). Az olajbeöntőnél hasonló színű lerakódást(?) látok fent a beöntőnyílás oldalán. Az egyik képen a pálca "szára", a másikon az olajba érő része, előbbin ez a lerakódás, utóbbin az olaj.
A lerakódás körömmel könnyen, papírtörlővel kis dörzsöléssel lejön.
Ez természetes, vagy sikítsak az eladónak?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2171 Dátum: 2018.05.12 10:48:08 »
nekem ez inkább azt sugallja h sokáig (évekig??) ázott a nivopálca öreg,megégett savas olajban...
de ne legyen igazam...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2172 Dátum: 2018.05.12 11:19:32 »
nekem ez inkább azt sugallja h sokáig (évekig??) ázott a nivopálca öreg,megégett savas olajban...
de ne legyen igazam...
Nem tűnt frissnek a dolog, már kopott le belőle, mielőtt én elkezdtem nézegetni és letörölni belőle. Állítólag (és akár igaz is lehet) 12 ezerrel ezelőtt volt olajcsere, és az eladó azt mondta, ő ugyan ki se húzta a nívópálcát (igaz lehet ez is, mert olyan típusnak tűnt, aki elviszi a szervizbe az autóját, amikor kell, és ezzel le is tudta a dolgot), és kb. 6 dl hiányzott az olajból. Az viszont, ha tényleg 12 ezerrel ezelőtt töltötték bele, színre is szép, meg olajfogyinak se rossz (1000 km-re fél deci átlagosan). Minden esetre az olajcserét kicsit előrehozom, abból baj nem lehet. :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2173 Dátum: 2018.05.12 15:09:54 »
Annyi biztos, hogy lerakódás, a miértjét csak találgatni lehet. Gyenge minőségű olaj, nem időben végrehajtott olajcsere ( ide értve a csak papíron megcsináltat is) okozhatta.
A lerakódás mértékétől függően néhány rövidített olaj és szűrőcsere ( minél jobban kicsepegtetve) kipucolja.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2174 Dátum: 2018.05.12 15:53:28 »
Annyi biztos, hogy lerakódás, a miértjét csak találgatni lehet. Gyenge minőségű olaj, nem időben végrehajtott olajcsere ( ide értve a csak papíron megcsináltat is) okozhatta.
A lerakódás mértékétől függően néhány rövidített olaj és szűrőcsere ( minél jobban kicsepegtetve) kipucolja.
Ami érdekes: jóval magasabban is olyan a pálca, mint ameddig bármikor is az olaj folyékony állapotában feljuthatott. (Nívó fölött 10-15 centivel.) Tehát egészen biztos, hogy gőz csapódott ott le. És ugyanezt látom az olajbeöntőnél is, de oda persze könnyebben felfröccsen az olaj a szelepdekli alatti térből.