Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874926 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

HPeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2145 Dátum: 2018.05.06 15:08:08 »
Kedves Prius tulajdonosok!

Két dolgot szeretnék tőletek kérdezni: Kinéztem egy 3-as Priust, leinformált 200e km, érvényes hibrid gari, 2011-es. Az autót körbemértem, szép állapotú. Két dolgot vettem észre: A motorblokk bal (utasoldal) oldalán, lent, kb. középen tenyérnyi olajpára, folt található, nem tűnik frissnek.

A másik, hogy bekapcsolt klímánál, álló helyzetben, felhúzott ablaknál is jól hallható zörgő, cicergő hangot ad ki valami a motortér felől, valamint nagyon enyhe remegést érzek ilyenkor a fékpedálon. A hang nem bántó, vagy hangos, de hallható. Azt hiszem, hogy egy idő után abbahagyta.

Most vezettem első alkalommal Priust, szóval lehet, hogy a ventilátor volt? Váltó olaj még soha nem volt cserélve az autón, ez probléma?

Előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.06 15:10:16 írta HPeter »

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2146 Dátum: 2018.05.08 09:15:21 »
Az olajjal ne foglalkozz, az egy 200.000 km-t futott autónál tenyérnyi méretben teljesen normális, legalább tudod, hogy nem volt mosva a motortér. Az enyémben 215.000 körül van, néhány olajfolt abban is van. A klíma a hybridekben elektromos (hogy tudjon működni csak akksiról is), nem a főtengely hajtja és mivel inverteres is teljesen más a hangja, mint a normál kocsik on/off típusú klímáinak. Az enyém nem cicereg inkább halk búgó hangot hallat. Meg kellene hallgatnod többet és összehasonlítani a hangjukat. Mindenképp vidd el a legközelebbi márkaszervizbe és nézesd át (nekem 13.000-be fájt), ott talán a klíma furcsaságára is tudnak mondani valamit.

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2147 Dátum: 2018.05.08 09:22:12 »
Nekem kormány spirál kábel beszerzésében kellene segítség, akár bontottban is. Multifunkciós kormány, minden jól működik rajta, kivéve a dudát :) . Az hol van, hol nincs! Eléggé hiányzik néha.A gyári cikkszáma 84307-74020, ára pedig 204.630 Ft bruttó. Kutakodtam a neten, a Carmaxon már 165.448 Ft-ért is be lehetne szerezni. Nyilván ennyit sem szeretnék adni érte, akkor inkább legyen bontott a töredékéért. Esetleg javítható ez a kábel? Foglalkozik valaki ezzel? Tud ebben valaki segíteni?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2148 Dátum: 2018.05.08 10:36:38 »
Nekem kormány spirál kábel beszerzésében kellene segítség, akár bontottban is. Multifunkciós kormány, minden jól működik rajta, kivéve a dudát :) . Az hol van, hol nincs! Eléggé hiányzik néha.A gyári cikkszáma 84307-74020, ára pedig 204.630 Ft bruttó. Kutakodtam a neten, a Carmaxon már 165.448 Ft-ért is be lehetne szerezni. Nyilván ennyit sem szeretnék adni érte, akkor inkább legyen bontott a töredékéért. Esetleg javítható ez a kábel? Foglalkozik valaki ezzel? Tud ebben valaki segíteni?
Ha nem SOS akkor Aliexpress/Ebay kb 5-6eFt. Nem mindig sikerül elsőre jót küldeni, de a töredék ár megér ennyi kockázatot.

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2149 Dátum: 2018.05.08 16:55:18 »
Nem SOS, minden más működik, de ott nem találtam. Dobnál egy linket ha megkérlek? Vagy ezt hogy nevezik a kínai angolban  ::) ?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2150 Dátum: 2018.05.09 10:38:47 »
Nem SOS, minden más működik, de ott nem találtam. Dobnál egy linket ha megkérlek? Vagy ezt hogy nevezik a kínai angolban  ::) ?
Hehe, hát már tudtad a cikkszámát, az kínaiul is pont ugyanaz ;)
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180509003726&SearchText=84307-74020

szecsitamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2151 Dátum: 2018.05.09 11:43:03 »
Igazad van, azt nem próbáltam :)

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2152 Dátum: 2018.05.10 09:53:58 »
Na, két napja átültem az kedves öreg Carinámból egy Prius 2-be. A boldogságom azonban csak tegnapig tartott, amikor is kigyulladt és úgy is maradt a motorellenőrzés sárga lámpája.
Most nem tudom, olyan hiba van, amivel jobb nem menni egy métert sem, vagy valami bagatell dolog. Vagy hogy olyan, ami akár az utóbbi két napban is keletkezhetett, vagy átvertek, és egy rég ismert hibával sózták rám a kocsit, és fél milláig meg se áll  javítás.
Olvasom itt, hogy írtok programokról, amikkel kiolvashatók a hibakódok a Priusból. Mi minden kell ahhoz, hogy az ember felszerelkezhessen erre? (A szükséges szakmai tudást majd megszerzem valahogy, az ősidőkben autószerelőként végeztem, csak soha nem dolgoztam a szakmában, mert aztán mérnök lettem, és motorfejlesztő, utána informatikus, szóval talán nem vagyok egész reménytelen tanuló. :) )
Megoldható épeszű költséggel, hogy legalább annyit meg tudjak állapítani, hogy ilyen vagy hasonló esetekben mire panaszkodik az autóm? Milyen eszköz, milyen szoftver, és hol szerezhetők be ezek? (Van a baráti körömben is még két Prius 2, és az még a családban is szaporodhat, szóval lehet, hogy nem is csak egy autót látna a dolog. :) )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2153 Dátum: 2018.05.10 10:03:27 »

Olvasom itt, hogy írtok programokról, amikkel kiolvashatók a hibakódok a Priusból. Mi minden kell ahhoz, hogy az ember felszerelkezhessen erre?
Merre vagy helyileg? Könnyebben találunk valakit, aki segít neked, ha ezt tudjuk ;)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2154 Dátum: 2018.05.10 10:14:22 »
Olvasom itt, hogy írtok programokról, amikkel kiolvashatók a hibakódok a Priusból. Mi minden kell ahhoz, hogy az ember felszerelkezhessen erre? (A szükséges szakmai tudást majd megszerzem valahogy, az ősidőkben autószerelőként végeztem, csak soha nem dolgoztam a szakmában, mert aztán mérnök lettem, és motorfejlesztő, utána informatikus, szóval talán nem vagyok egész reménytelen tanuló. :) )
Megoldható épeszű költséggel, hogy legalább annyit meg tudjak állapítani, hogy ilyen vagy hasonló esetekben mire panaszkodik az autóm? Milyen eszköz, milyen szoftver, és hol szerezhetők be ezek? (Van a baráti körömben is még két Prius 2, és az még a családban is szaporodhat, szóval lehet, hogy nem is csak egy autót látna a dolog. :) )

MiniVCI kábel kell hozzá - ebay-en, ali-n találsz - és egy Techstream nevű program, amit általában adnak is a kábelhez. De ez hosszútávú dolog, a rövidebb az, hogy valamelyik klubtag kiolvassa a hibakódot, de ehhez tudnunk kell hogy merre vagy helyileg. M3-ason kifelé Bag magasságában én is tudok neked olvasni hibakódot, de ha Bp-en belül vagy akkor kismillió klubtagnak van kábele és programja.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2155 Dátum: 2018.05.10 11:51:37 »
Merre vagy helyileg? Könnyebben találunk valakit, aki segít neked, ha ezt tudjuk ;)

Érden.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2156 Dátum: 2018.05.10 11:56:39 »
MiniVCI kábel kell hozzá - ebay-en, ali-n találsz - és egy Techstream nevű program, amit általában adnak is a kábelhez. De ez hosszútávú dolog, a rövidebb az, hogy valamelyik klubtag kiolvassa a hibakódot, de ehhez tudnunk kell hogy merre vagy helyileg. M3-ason kifelé Bag magasságában én is tudok neked olvasni hibakódot, de ha Bp-en belül vagy akkor kismillió klubtagnak van kábele és programja.
Nézem az ebay-en, de kicsit megzavart, hogy mintha többféle lenne. Ez típusfüggő, vagy minden Toyotához jó ami egy évjáratnál újabb vagy régebbi? Hogy tudom pontosítani a keresést?

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2157 Dátum: 2018.05.10 12:02:02 »
Úgy keress rá, hogy obd reader bluetooth, én spec. vcar-t használok, de sokféle van, 8-15$ kb. Hozzá androidon Torque app és kész. Ha cellankent is akarod nezni, nem csak a hibakodot, akkor torqueban egy prius plugint le kell tolteni.

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2158 Dátum: 2018.05.10 12:13:54 »
Na, két napja átültem az kedves öreg Carinámból egy Prius 2-be. A boldogságom azonban csak tegnapig tartott, amikor is kigyulladt és úgy is maradt a motorellenőrzés sárga lámpája.
Most nem tudom, olyan hiba van, amivel jobb nem menni egy métert sem, vagy valami bagatell dolog. Vagy hogy olyan, ami akár az utóbbi két napban is keletkezhetett, vagy átvertek, és egy rég ismert hibával sózták rám a kocsit, és fél milláig meg se áll  javítás.
Szia!

Csizmadia Gézát keresd, érdi, van Tech Streamje. :)
Sajnos nagyon sok mindehze nem elég az ELM327 és meg is tudja hülyíteni a BC-t.
         

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2159 Dátum: 2018.05.10 14:57:50 »
Szia!

Csizmadia Gézát keresd, érdi, van Tech Streamje. :)
Sajnos nagyon sok mindehze nem elég az ELM327 és meg is tudja hülyíteni a BC-t.
Köszi, közben sikerült embert találnom. Úgy néz ki, nem vészes a dolog. Alapjárati rendszerre panaszkodott, a szaki szerint egy kis tisztogatás kell neki. Viszont a szerelők "kissé" leterheltek. Így viszont vissza fog jönni még a hiba, és nem szeretném, ha valami súlyosabbat elfedne előlem. :(
Szóval keresem az ebay-en a cuccot, hogy ha most nem is, de később már lássam, mi van ilyenkor.