Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 873810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2070 Dátum: 2018.01.03 16:11:25 »
Egy kérdésem lenne hozzátok - a prius-szervizen kívül ismertek más céget, aki lopásgátló beszereléssel foglalkozik?

Például Kovi Maglódon.

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2071 Dátum: 2018.01.03 16:57:04 »

Én első körben szétkapnám a hűtőket és megtekinteném, hogy néz ki.  Sajnos a hűtők alja teljesen zárt, így a közé esett ez+az nem tud alul kiesni, hanem szépen felhalmozódik az évek során.

Egyúttal elvégeztetnék egy bontás nélküli hengerfejvizsgálatot is, ami megmutatja, hogy valóban hengerfejes-e a kocsi, vagy csak valahol ereszt a vízcsöveknél. (speciális gázvizsgáló indikátorfolyadék hűtőkörbe juttatásával)

A hiba pontos feltárását követően, pedig jöhet a helyreállítás.
Ezt már sajnos nem tudom megejteni.
Ma reggel viszonylag szépen elindult, kivitt a munkahelyemre, de vissza már nem hozott. Induláskor villanymotor indult, a benzinmotor csak egyet kattant és felvillant a "Hybrid System Check"  felirat.  Se kép, se hang. Tréler. Most Fehérváron van a Toyota Mayernél. Ez az első autóm ami cserbenhagyott  :cry: Még a 23 éves Daihatsu sem, a 13 évig nyűtt Corolláról már nem is beszélve. Most csalódott vagyok. Szerencse, hogy van élő Assistance szerződésem és hibrid garanciám, ha esetleg azzal lenne a gond.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 17:05:53 írta evizoli »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2072 Dátum: 2018.01.03 18:31:16 »


Egy kérdésem lenne hozzátok - a prius-szervizen kívül ismertek más céget, aki lopásgátló beszereléssel foglalkozik?

Köszi és üdv
A


Igen, nekem is  máshonnan ered a specifikius hibrid védelem.  Immáron két és fél éve működik hibamentesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2073 Dátum: 2018.01.03 18:33:01 »
Például Kovi Maglódon.


Kovi szerel valóban hibridbe is, de Ő egy hagyományos rendszert épít be a hibridbe, tudom, mert már szerelt nekem off-ba.  Én a hibrid specifikus mivolta miatt a Priusba egyedit tetettem.  A hibridet kicsit más szempontok alapján érdemes és kell védeni, mint a hagyományos autót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2074 Dátum: 2018.01.03 18:35:40 »
Ezt már sajnos nem tudom megejteni.
Ma reggel viszonylag szépen elindult, kivitt a munkahelyemre, de vissza már nem hozott. Induláskor villanymotor indult, a benzinmotor csak egyet kattant és felvillant a "Hybrid System Check"  felirat.  Se kép, se hang. Tréler. Most Fehérváron van a Toyota Mayernél. Ez az első autóm ami cserbenhagyott  :cry: Még a 23 éves Daihatsu sem, a 13 évig nyűtt Corolláról már nem is beszélve. Most csalódott vagyok. Szerencse, hogy van élő Assistance szerződésem és hibrid garanciám, ha esetleg azzal lenne a gond.

Nagyon sajnálom, ha közelebb lettél volna még tegnap feldugjuk a gépre a kocsit és okosabbak lettünk volna, mi a baj.  Kérlek, majd számolja be, hogy mi a diagnózis.   

Hol és kitől vetted a gépet, és volt előtte átvizsgálás, ha szabad kérdezni?    Mennyi km van a kocsiban és ellenőriztetted? Milyen eredetű a verda?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2075 Dátum: 2018.01.03 18:38:00 »
Illetve még egy kérdés: van ötletek arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet az európai szintű Toyota képviselethez eljutni?
Az alaplépéseken (net feltúrása, Toyota weblapok átnézése) már túl vagyok :-)

ezt is köszi!
A

Toyota Europe honlapja és ott egy angol nyelvű e-mail.

https://www.toyota-europe.com/

https://www.toyota-europe.com/#/ajax/%2Fforms-v2%2Fforms%3Ftype%3Dcontact
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2076 Dátum: 2018.01.03 19:58:41 »
   

Hol és kitől vetted a gépet, és volt előtte átvizsgálás, ha szabad kérdezni?    Mennyi km van a kocsiban és ellenőriztetted? Milyen eredetű a verda?
Ezért nehéz a vidéki Prius tulajok élete. Azért köszönöm a felajánlást. Hogy a navit frissítsem, ahhoz is Érdre kellett mennem egy nagyon kedves és segítőkész cartárshoz.
Semmi előjele nem volt, derült égből villámcsapás. Dec 14-én volt szervizben, olajcsere és "átvizsgálás", akkor nem találtak semmit, pedig jeleztem nekik a hűtővíz fogyását és  a zörgést is. Olajcsere után csendesebb lett az autó és én meggyugodtam. Másnap mentünk ki Bréma közelébe, lenyomott a kocsi 2900 km-t nem kicsi autópályás tempóval és semmi probléma nem jött elő, csak a csörgés erősödött vissza.
2016 februárjában vettem a Fehér úton (kereskedő neve most nem jut az eszembe), elég gyors vétel volt, sürgős volt a csere és limitált a keretünk (tudom ez nem túl jó ómen). Akkor 195 ezer volt benne, bár szerintem 10-15 ezret visszatekerhettek. Holland autó, 2010-es évjárat, 184000-nél volt az utolsó szervizbejegyzése, egy évvel azelőttről. Tehát sok eltérés nem lehetett a valóshoz képest.
Rögtön a vétel után fékbetét és tárcsacsere (bár ez utóbbira a szerviz beszélt rá), olajcsere + szűrők. Nem sokkal ezután gyertyacsere és váltóolajcsere a saját megnyugtatásomra. Azóta csak a kötelező 15000-es szervizek és hibridteszt. Most 253000 van benne. Megjárta kétszer a balkánt úttalan utakon is és hőségben, Németországot is többször. Pont a megbízhatósága miatt vettük és most tessék....

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2077 Dátum: 2018.01.05 16:14:33 »
Ezt már sajnos nem tudom megejteni.
Ma reggel viszonylag szépen elindult, kivitt a munkahelyemre, de vissza már nem hozott. Induláskor villanymotor indult, a benzinmotor csak egyet kattant és felvillant a "Hybrid System Check"  felirat.  Se kép, se hang. Tréler. Most Fehérváron van a Toyota Mayernél. Ez az első autóm ami cserbenhagyott  :cry: Még a 23 éves Daihatsu sem, a 13 évig nyűtt Corolláról már nem is beszélve. Most csalódott vagyok. Szerencse, hogy van élő Assistance szerződésem és hibrid garanciám, ha esetleg azzal lenne a gond.
SOS!
A szakszervizben szétszedték és kitisztították az EGR-t, de sajnos az csak egy probléma volt. Megnézték és 1 hengerben állt a víz, a másik is vizes volt. Oda ment el a hűtővíz. A szervizes azt mondta szét kell szedni hengerfejet elvinni a lakatosműhelybe, bevizsgáltatni, szelepeket stb... sok-sok idő és rengeteg pénz min félmillió az összes költség. Hengerfejtömítést önmagában nem cserélnek. Lehet olcsóbb és gyorsabb lenne egy bontott motor? Kérem segítsetek, mit javasoltok? :cry: :helpsmilie:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2078 Dátum: 2018.01.05 17:36:20 »
SOS!
A szakszervizben szétszedték és kitisztították az EGR-t, de sajnos az csak egy probléma volt. Megnézték és 1 hengerben állt a víz, a másik is vizes volt. Oda ment el a hűtővíz. A szervizes azt mondta szét kell szedni hengerfejet elvinni a lakatosműhelybe, bevizsgáltatni, szelepeket stb... sok-sok idő és rengeteg pénz min félmillió az összes költség. Hengerfejtömítést önmagában nem cserélnek. Lehet olcsóbb és gyorsabb lenne egy bontott motor? Kérem segítsetek, mit javasoltok? :cry: :helpsmilie:

Azt, hogy keress meg Messengeren, vagy privátban.

Nem írom, hogy én megmondtam. De, hogy nem annyi km van benne, az szinte biztos.  A Bermuda háromszögben nem veszünk autót, semmiféleképpen.   Nagyon sajnálom, hogy így alakult, várom a jelentkezésedet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2079 Dátum: 2018.01.05 20:56:47 »
SOS!
....
Miután olvastam, hogy Fehér út, már vártam valami ilyesmit. :(

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2080 Dátum: 2018.01.10 21:24:20 »
Sziasztok!

Folytatódik tovább a kalamajkám a korábban ismertetett párásodás miatt. Istennek hála, már nem szilikonos az üveg, de nagyon párásodik a kocsi. Olvasgattam a régebbi hozzászólásokat, és találtam pár videót a csomagtér felőli beázáshoz. Kiszaladtam, megnéztem a tálca alatti részt, a normál aksinál bizony víz van (bal oldal száraz). Ahogy szárazabb lesz az idő, megejtem a tömítést is.  Tömítés után biztos, ami biztos, megnézem a klíma kivezetőjét is. Van esetleg más hasonló pont a kocsin, amit érdemes megnéznem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2081 Dátum: 2018.01.11 17:59:51 »
Sziasztok!

Folytatódik tovább a kalamajkám a korábban ismertetett párásodás miatt. Istennek hála, már nem szilikonos az üveg, de nagyon párásodik a kocsi. Olvasgattam a régebbi hozzászólásokat, és találtam pár videót a csomagtér felőli beázáshoz. Kiszaladtam, megnéztem a tálca alatti részt, a normál aksinál bizony víz van (bal oldal száraz). Ahogy szárazabb lesz az idő, megejtem a tömítést is.  Tömítés után biztos, ami biztos, megnézem a klíma kivezetőjét is. Van esetleg más hasonló pont a kocsin, amit érdemes megnéznem?

Habár nem kerestem vissza, de szinte biztosra veszek, hogy P2-ről van szó. Tudod, hogy hol ázik be, vagy írjam le, hogy hol a bibi?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2082 Dátum: 2018.01.12 06:35:20 »
Habár nem kerestem vissza, de szinte biztosra veszek, hogy P2-ről van szó. Tudod, hogy hol ázik be, vagy írjam le, hogy hol a bibi?
Igen, P2-ről van szó. Amit találtam videót, ott tényleg el volt engedve a varrat, a csomagtér ajtónál ahol véget ér a műanyag. Tegnap mindkét oldalon lekentem kocsihoz való szilikonnal, így remélem ezzel megoldódott a probléma. :) Amit kérdeznék, hogy ezen kívül van-e még valamilyen tipikus pont amit érdemes megnézni, mert ha már megbontottam a szilikont, ne hagyjam állni. :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2083 Dátum: 2018.01.12 18:14:40 »
Igen, P2-ről van szó. Amit találtam videót, ott tényleg el volt engedve a varrat, a csomagtér ajtónál ahol véget ér a műanyag. Tegnap mindkét oldalon lekentem kocsihoz való szilikonnal, így remélem ezzel megoldódott a probléma. :) Amit kérdeznék, hogy ezen kívül van-e még valamilyen tipikus pont amit érdemes megnézni, mert ha már megbontottam a szilikont, ne hagyjam állni. :)

Ezt nézted?

[ Invalid YouTube link ]
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.12 18:17:11 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2084 Dátum: 2018.01.12 21:33:05 »
Ezt nézted?
...
http-vel használd, ne https-el, különben nem jelenik meg. Plusz a paraméterezést ki kell venni az URL-ből.

« Utoljára szerkesztve: 2018.01.12 21:35:11 írta Silent »