Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 876378 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2040 Dátum: 2017.12.18 08:08:08 »
Üdvözletem mindenkinek!

Október elején vettem egy 2008-as priust, ami nagyon jól beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Viszont van egy furcsasága, ami miatt inkább kérdeznék, hogy merre induljak.
Most, hogy beköszöntött a hideg idő, az első szélvédőre belülről rendre ráfagy a pára. Pár dologgal próbálkoztam:
megállás után kiszellőztetni a kocsit
ablakot picit lehúzva hagyni éjszakára
de semmi nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Valamint reggelente mintha nem is sima pára lenne, hanem valamilyen kenődős folyadék. Mikroszálas törlőkendővel csak maszatolom.
Vétel után elvittem Dodóhoz a kocsit, ott komplett szűrőcserét kapott, így nem lehet ez a gond. Van esetleg valakinek valamilyen ötlete?

János

Csak egy tipp. Nekem mondjuk még a Corollánál volt ilyen. A szélvédő előtt kívülről van az a műanyag rács. Elvileg ott szívja be a levegőt az utastérbe. Nekem az volt tele falevéllel, meg mindenféle törmelékkel. Miután azt kipucoltam megszűnt a hiba... :) Kíváncsian várom a fejleményeket!

akossziklai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2041 Dátum: 2017.12.18 09:40:33 »
 :lol: :lol: köszi!!

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2042 Dátum: 2017.12.18 11:33:51 »
Tegnap nem használtam a kocsit, volt egy kis időm a takarításra. Egyszerű ablakmosóval lepucoltam a szélvédőt belülről, este tettem egy pokrócot az ablakra kívülről, rá a kocsi takaró ponyvát. Kimostam a kendőket is, gondoltam hátha beivott valamit. Reggel lekaptam a ponyvát és a pokrócot, csodák csodája, nincs semmi fagy az üvegen belülről (habár a ponyva igencsak deres volt). Indulás után egy kicsit párásodott a kocsi, gondoltam letörlöm a mikroszálassal. Ahogy hozzáértem, azonnal "zsíros" csík jelent meg. Tehát akármi volt az üvegen, tönkre vágta a mikroszálas törlőkendőt. Nagyon hajlok arra, hogy az előző tulaj takarítás közben tényleg lefújta valamilyen szilikonos anyaggal, ami lejött az ablaktisztítóval. De holnap reggelre már biztosat tudok, mert ha nem jön vissza a jelenség, akkor ez volt a baj. Viszont ha visszajön, akkor valahol mégiscsak ereszt a fűtésrendszer, mert kapja az utánpótlást. Majd holnap beszámolok a fejleményről, én is kíváncsi vagyok ::)  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2043 Dátum: 2017.12.18 14:21:17 »
Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek. Vettem egy III-as priust. Power módban padlógázas gyorsítás után amikor már csak gurul az autó, viszonylag sokáig pörgeti a motort. Nem olyan intenzíven mint nagy gázadásnál, de azért hallható a hangja. Ez normális (akitől vettem azt mondja igen) vagy valami baj lehet?? Ha igen vajon mi? Eco módban ezt nem vettem észre...

Hibakódkiolvasás kell neki TS-el.  Enélkül minden ötlet és tipp, csak fikció.  Sokminden lehet a baj, a gyertyától, a gázpedál potméterig.  Szóval egy kiolvasás, és meglátjuk, mik a hibakódok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2044 Dátum: 2017.12.19 09:57:17 »
Szilikon pára lesz az, valamelyik autó ápoló szerből.

Agyarka nyert, 99%, hogy lefújta valamivel a szélvédőt belülről az előző tulaj. Ugyanis egyedül a sarkokban maradt vissza csak a zsíros szennyeződésből, ahol nem voltam annyira alapos. Ha egy kicsit jobb idő lesz, akkor ezzel is végzek.  :clap:

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2045 Dátum: 2017.12.19 17:02:46 »
Szia!

Köszönöm a gyors választ, Már csak azt szeretném kérdezni, hogy ki tudom-e cserélni külön a led panelt,
vagy komplett lámpatestet kell cserélnem?
Up!

A féklámpa kontakthibás, néha jó, néha nem. A  lámpa elektronikája cserélhető, (nem ott van a hiba) de maga a ledes izzósor nem hozzáférhető.
Egybe van szerelve a lámpával, csak roncsolással hozzáférhető. Megoldás: lámpatest csere. Csere után szét fogom bontani a hibás lámpát, és megkeresem azt a .....
érintkezési hibát.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2046 Dátum: 2017.12.19 19:22:39 »
Sziasztok!
Bocs, hogy ide írok, igaz, hogy nem hiba, de probléma.
Ti mit tudtok a műszaki vizsgát megelőző érintésvédelmi felülvizsgálatról?
A vizsgaállomás azt mondta, hogy szükség van rá, de minden érintésvédelemmel foglalkozó cég (legalábbis az a 3, akivel én beszéltem) azt válaszolta,
hogy csak a külső áramforrásból tölthető hybridekre kell.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2047 Dátum: 2017.12.19 19:56:54 »
A vizsgaállomás keveri a szezont a fazonnal.
A sima hibrid műszaki vizsgája semmivel nem különbözik a hagyományostól a szervízmód aktiválásától eltekintve.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2048 Dátum: 2017.12.19 22:24:11 »
Akkor az összes elektromos és plug in kocsira kell kétévente- illetve új korában ritkábban - érintésvédelmi? Sok infót begyüjtöttem már az elektromos autókról, de ez kimaradt... Persze még nem sok tulaj találozhatott a problémával.

Elsőre egy egyszerű és gyors műszeres vizsgálatnak hangzik (olcsó?) , az is?

Valaki írta hogy az egyenáram kevésbe megbocsátó: "az egyenáram némileg kevésbé veszélyes (nagyobb egyenáram kel
t hasonló hatást, mint a kisebb váltakozó áram, és nem okoz szívkamra remegést sem)"

Inkább az lehet a gond, ha valaki egyik kezével megfogja a testet a másikkal a 200-400V egyenáramot. Kérdés: tudja-e valaki hogy a "nagy" (igazából még kisfeszültség, mert az igazi nagyfeszültséget meg sem kell fogni (áthúz) és már úgy ropogósra süti az embert) feszültségű akku testfüggetlen-e? Mert akkor még ezt is sokkal nehezebb összehozni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2049 Dátum: 2017.12.20 17:21:42 »
Gk ra nem tudom mennyi, de épületre durva ára van az érintésvédelmi felülvizsgálatnak, igaz ott talán 3 évenként kell.

Az egyenáram 2 okból veszélyes:
- nehéz megszakítani mert ívet húz,
- bontja a vért, azaz hatása csak az áramütés után jóval később jelentkezik, ezért az egyenárammal súlytott személyt eü. megfigyelés alatt kell tartani.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2050 Dátum: 2017.12.21 08:37:32 »
A vizsgaállomás keveri a szezont a fazonnal.
A sima hibrid műszaki vizsgája semmivel nem különbözik a hagyományostól a szervízmód aktiválásától eltekintve.
Igazad van, megkérdeztem a megyei NKH-t, és ők is azt mondták, hogy csak a Plug-in hybridre, és az elektromos autókra kell érintésvédelmi.
Felhívtam a vizsgaállomást is, és közöltem velük is. Azt mondták, hogy akkor vihetem anélkül is.......

Egyébként az érintésvédelmi vizsga árak 10-15000 ft körül mozognak, szakemberfüggő, és 3-5 évre adják.
Tehát ha műszaki előtt van megcsinálva akkor legalább 2 műszakira érvényes.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2051 Dátum: 2017.12.21 13:36:48 »
Sziasztok!
Megőrjít a kis akksi problémám. Két éve cseréltem, mert merült, tavaly télen már az új is elkezdte, egyszer úgy lemerült, hogy nem tudtam beindítani a kocsit, bikázni kellett. Elvittem utána megnézetni a védelmet, mert arra gyanakodtam, de azt mondták, hogy azzal minden rendben van. Idén ahogy megjöttek az alacsony hőfokok, ismét elkezdte. Ma megint nem indult be. Nektek kell töltögetni a kis akksit? Utoljára 20-25 éve a zsigámba volt ilyen, hogy ki kellett szednem az akksit tölteni télen.

gorosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2052 Dátum: 2017.12.27 14:49:52 »
Sziasztok!

Prius 3, tegnap reggeli tapasztalat, hogy az alapjáraton - parkoló állásban - rángat a motor, ha gázt adok nem... Mi lehet ennek az oka?

Köszönöm a választ!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2053 Dátum: 2017.12.28 18:15:22 »
Sziasztok!

Prius 3, tegnap reggeli tapasztalat, hogy az alapjáraton - parkoló állásban - rángat a motor, ha gázt adok nem... Mi lehet ennek az oka?

Köszönöm a választ!

Párásodott a szívósor, azért rángat induláskor.  Ismert jelenség, különösebben nem kell izgulni miatta. Általában rendkívül párás időben való leállást követő reggeli hidegindításkor, valamint a kocsi nem üzemmeleg állapotában történő leállítását követő indításánál fordul elő, első sorban a P3-nál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2054 Dátum: 2017.12.28 18:36:19 »
megoldás? kiküszöbölés??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки