Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 876945 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2025 Dátum: 2017.12.13 20:57:29 »
Szerintem a priusba nem a hagyományos úszós rendszer van.
Ha 10 liternél kevesebbet tankolok bele akkor nekem nem is jelzi hogy tankoltam.
Ha aksisarut leveszem majd visszarakom akkor kijelzi a jó eredményt.

lexusomba én is gázzal járok, ott meg azt vettem észre hogy, hosszabb út során a benzinjelző azt mutatja hogy folyamatosan fogy a benzin.
Aztán ha megállok, és leállítom a kocsit, akkor meg visszamegy teli állapotba.
olyan mintha a mutató meg akarná tippelni, hol kellene a benzinszintnek lennie, miközben nem is azzal megyek :D

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2026 Dátum: 2017.12.14 15:42:29 »
Sziasztok!
Prius II-es jobb hátsó féklámpa nem világít. :(  Ez ledes? Javítható, vagy lámpacsere? Köszi a válaszokat.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2027 Dátum: 2017.12.14 16:24:26 »
Szia !


ledes.
Múltkor láttam a neten olyan céget aki ledes lámpákat javít.
Amúgy az ebay.com on nem olyan vészes az ára.

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2028 Dátum: 2017.12.14 18:55:14 »
Köszönöm a választ,de sajnos így nem tudtam meg,hogy milyen módon jelzi a tank a benne levő üzemanyag mennyiségét.Viszont a hibakód olvasást el kell sajátítsam mert ez túl drága volt.Melyik az a típus,amit egy ebben járatlan is bátran megvehet és tudja kezelni.A neten láttam egy magyar nyelven kommunikálóta neve:Wow snooper. 27000-ft.Ez jó lehet?

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2029 Dátum: 2017.12.14 20:54:20 »
Szia !


ledes.
Múltkor láttam a neten olyan céget aki ledes lámpákat javít.
Amúgy az ebay.com on nem olyan vészes az ára.

Szia!

Köszönöm a gyors választ, Már csak azt szeretném kérdezni, hogy ki tudom-e cserélni külön a led panelt,
vagy komplett lámpatestet kell cserélnem?

akossziklai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2030 Dátum: 2017.12.15 23:14:37 »
Üdv!
Csalódott vagyok. Most vettem egy 2005/11 priust 148 E km-rel (lekérdeztük a szervizt és megvan az összes szerviz számla, tehát ennyi) és a megkímélt, tényleg gyönyörű, autó "megállt". A kis váltókarocska néha szorul egy kicsit, vagy nem, (furcsa, soha nem tapasztalt jelenség ez most)  de semmiképp sem marad meg a jel az r-ben vagy  a d-ben , visszadobja n-be és az autó nem is megy. Tudna valaki okosat ebben a témában? (Nem gondoltam volna, h 1 hónapot sem bír ki hiba nélkül ez a csoda-autó. Csak jókat hallottam róla.)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2031 Dátum: 2017.12.16 03:14:24 »
Utólagos védelem, hibakód?
Mikor volt hajtómű folyadék cserélve?

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2032 Dátum: 2017.12.16 21:14:05 »
Üdvözletem mindenkinek!

Október elején vettem egy 2008-as priust, ami nagyon jól beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Viszont van egy furcsasága, ami miatt inkább kérdeznék, hogy merre induljak.
Most, hogy beköszöntött a hideg idő, az első szélvédőre belülről rendre ráfagy a pára. Pár dologgal próbálkoztam:
megállás után kiszellőztetni a kocsit
ablakot picit lehúzva hagyni éjszakára
de semmi nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Valamint reggelente mintha nem is sima pára lenne, hanem valamilyen kenődős folyadék. Mikroszálas törlőkendővel csak maszatolom.
Vétel után elvittem Dodóhoz a kocsit, ott komplett szűrőcserét kapott, így nem lehet ez a gond. Van esetleg valakinek valamilyen ötlete?

János

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2033 Dátum: 2017.12.16 21:24:28 »
mintha nem is sima pára lenne, hanem valamilyen kenődős folyadék.

Ez fagyállóra utal. Nincs olyan szag az autóban?

Ha valóban az, annak oka lehet a fűtőradiátornál szivárgás.

Proh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2034 Dátum: 2017.12.16 22:31:44 »
Erre is gondoltam, de nem látom, hogy fogyna a fagyálló a tartályból. Szagra? Mintha új kocsi lenne, olyan műanyag szagú a kocsi. Holnap megnézem alaposabban a tartályt, h fogyott-e belőle valami.

akossziklai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2035 Dátum: 2017.12.17 11:23:01 »
Üdv!
Csalódott vagyok. Most vettem egy 2005/11 priust 148 E km-rel (lekérdeztük a szervizt és megvan az összes szerviz számla, tehát ennyi) és a megkímélt, tényleg gyönyörű, autó "megállt". A kis váltókarocska néha szorul egy kicsit, vagy nem, (furcsa, soha nem tapasztalt jelenség ez most)  de semmiképp sem marad meg a jel az r-ben vagy  a d-ben , visszadobja n-be és az autó nem is megy. Tudna valaki okosat ebben a témában? (Nem gondoltam volna, h 1 hónapot sem bír ki hiba nélkül ez a csoda-autó. Csak jókat hallottam róla.)

akossziklai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2036 Dátum: 2017.12.17 11:29:25 »
Bocs, ha valakit gondolkozásra késztettem ez ügyben. Sötétben jöttem haza az autóval és a gps kábelt kihúzva,az szépen ráakadt a váltógombra és persze sötétben csak annyit érzékeltem, h. "kicsit szorul" és nem működik a "váltó". Hát reggel megnéztem még egyszer, hogy mi is van pontosan és akkor láttam hogy egy felakadt vezeték miatt paráztam.  :lol: úgy hogy most már  :clap: remélem az elkövetkező 10 évben is csak ilyen hibák lesznek.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2037 Dátum: 2017.12.17 12:12:19 »
Bocs, ha valakit gondolkozásra késztettem ez ügyben. Sötétben jöttem haza az autóval és a gps kábelt kihúzva,az szépen ráakadt a váltógombra és persze sötétben csak annyit érzékeltem, h. "kicsit szorul" és nem működik a "váltó". Hát reggel megnéztem még egyszer, hogy mi is van pontosan és akkor láttam hogy egy felakadt vezeték miatt paráztam.  [emoji38] úgy hogy most már  :clap: remélem az elkövetkező 10 évben is csak ilyen hibák lesznek.
na,akkor mindenki hepi...
jot derültem rajta azért...ismét egy plusz jópont a "csodaautó" priusnak a lúzerjúzerrel szemben!!
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.17 12:16:36 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2038 Dátum: 2017.12.17 12:37:35 »
... mintha nem is sima pára lenne, hanem valamilyen kenődős folyadék. Mikroszálas törlőkendővel csak maszatolom.
Szilikon pára lesz az, valamelyik autó ápoló szerből.
A pollenszűrőrőt érdemes ellenőrizni. Van akinél a csere kiporolást jelent, vagy még azt sem.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2039 Dátum: 2017.12.17 17:50:27 »
Bocs, ha valakit gondolkozásra késztettem ez ügyben. Sötétben jöttem haza az autóval és a gps kábelt kihúzva,az szépen ráakadt a váltógombra és persze sötétben csak annyit érzékeltem, h. "kicsit szorul" és nem működik a "váltó". Hát reggel megnéztem még egyszer, hogy mi is van pontosan és akkor láttam hogy egy felakadt vezeték miatt paráztam.  :lol: úgy hogy most már  :clap: remélem az elkövetkező 10 évben is csak ilyen hibák lesznek.

***ki, pont erre a "hibára" gondoltam amikor feldobtad a problémát, mert emlékeztem, hogy korábban járt már így valaki. Csak nem mertem megkérdezni, nehogy okoskának tűnjek- legközelebb nem fogom vissza magam.  :D