Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 876936 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2010 Dátum: 2017.11.27 21:13:39 »
2008as prius2-be milyen gyujtogyertya kell denso márkábol?

SK16R11

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2011 Dátum: 2017.11.27 21:23:39 »
SK16R11
köszi,már megvan , holnap csere.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2012 Dátum: 2017.11.28 17:23:01 »
csere megvolt, elég gatya xarok voltak a gyertyák voltak benne.
kapott uj densot.
most olajcsere meg mind3 szűrő illetve hosszbordásszijat is kell cserélni,m már elég fényes a felület, a bordák meg repedtek! 3fogas (3pk) valo rá,ha jol láttam.
van ajánlott vagy mind1 milyen márka?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

gault

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2013 Dátum: 2017.11.28 22:23:40 »
Üdvözlök mindenkit. Nekem kérdésem lenne, hátha valaki tapasztalt ilyet.
Igaz, nem prius, hanem hibrid aurisunk van. A probléma az, hogy amikor lelassul az autó, akkor elkezd egy nem szép kattogó hangot adni. Olyan, mintha a motor és váltó v. motor és villanymotor között kapcsolat akadozna. Mint amikor két fogaskerék átugrik egymáson. Pl. önindító és fogaskoszorú. A hibrid rendszert nem ismerem, de gondolom itt ilyen nincs. Több topikban is kerestem ilyen jellegű meghibásodást, de nem találtam. A nyáron már produkálta, de persze a toyota szervízben nem. Akkor kifizettették a diagnosztikát, hogy a komputer nem talált hibát. Most is szerviz lesz a vége, de mielőtt elvinném és esetleg ott nem csinálja, majd megint fizetünk, hátha valaki tapasztalt már ilyet.
Köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2014 Dátum: 2017.11.29 08:59:02 »
Szia !

Egy ötlet: nálunk a féltengely kattog. De csak akkor ha a kormányt kitekerem valamelyik irányba, és gyorsítok. (ráadásul ez az első 100 méter után megszűnik)
Kicsi az esély hogy ez legyen a hiba, de érdemes ezen is elgondolkozni. Lehet valami letört, vagy kikopott, és motor erőteljesebben lassul mint a kerék, és ezért a féltengelynél átugrik valami.
ha kitekert állapotban átugorhat akkor elvileg lehetséges egyenesben is. valószínű az sem mindegy hogy épp hogy áll a kormány, lehet hogy kell egy nagyon pici elfordítás, hogy produkálja a hibát, igy a szervizben fékpadon biztos nem fog eljönni. Igazából nem is feltétlen átugrásról van szó, elég ha kikopik a kosár, és a golyó abból a kopásból csak egy ugrással tud kijönni.
A műszeres vizsgálat ilyet nem tud kimutatni. Én mindenesetre a futómű környékén keresném a hibát.
Persze nem vagyok autószerelő.
be kell ültetni a szerelőt a kocsiba és vinni egy tesztkört, ha ért hozzá, valószínű a hallottak alapján tudni fogja hol kell keresni a hibát.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.29 09:12:00 írta Karesz76 »

gault

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2015 Dátum: 2017.11.29 11:45:24 »
Szia!

Köszönöm a választ. Ezt kizártam, mert volt már féltengelyhibás autóm. Hibridem soha, így arról 0 tapasztalatom van. Ráadásul a próbálkozások során egyszer egész lassú gurulás után, megálláskor sem hagyta abba. Fordulaton, gyorsításkor nincs hangja, A Toyota szervizben kezdtünk a nyáron, de ők nem hallották, állítólag mentek is vele. Ötletük sem volt. Azóta nem jelentkezett a hiba, a héten meg ismét. Azért is írtam ide, hátha valaki találkozott már ilyennel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2016 Dátum: 2017.12.08 19:24:36 »
Üdvözlök mindenkit. Nekem kérdésem lenne, hátha valaki tapasztalt ilyet.
Igaz, nem prius, hanem hibrid aurisunk van. A probléma az, hogy amikor lelassul az autó, akkor elkezd egy nem szép kattogó hangot adni. Olyan, mintha a motor és váltó v. motor és villanymotor között kapcsolat akadozna. Mint amikor két fogaskerék átugrik egymáson. Pl. önindító és fogaskoszorú. A hibrid rendszert nem ismerem, de gondolom itt ilyen nincs. Több topikban is kerestem ilyen jellegű meghibásodást, de nem találtam. A nyáron már produkálta, de persze a toyota szervízben nem. Akkor kifizettették a diagnosztikát, hogy a komputer nem talált hibát. Most is szerviz lesz a vége, de mielőtt elvinném és esetleg ott nem csinálja, majd megint fizetünk, hátha valaki tapasztalt már ilyet.
Köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete.

Essetleg volt már hibakód kiolvasás?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2017 Dátum: 2017.12.11 15:53:52 »
A kulccsal én is megjártam. A kereskedő nekem is működésképtelen, valószínűleg egy másik autó kulcsát adta oda.
Felkerestem 2 szakit, a kapott kulcsot nem tudták átprogramozni.
Az egyik szaki rendelt univerzális kulcsot, kb 65k azt nem tudta hozzátanítani a kocsihoz, így azt vissza is vette.
Végül a márkaszervízben kötöttem ki, 110k, új kulcs és működik is.
Azt mondták a kulcsot a gyárban az alvázszámból generált kóddal előprogramozzák és csak azt lehet az autó rendszerével párosítani.
Nekem ez a tapasztalat kb. 2 hónap utánajárás alatt alakult ki.
Ha ezt meg akarod spórolni, irány a márkaszervíz.






Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2018 Dátum: 2017.12.11 16:55:01 »
Szia !


Hát nem tudom mennyire igaz ez a kulcsos dolog, de félek hogy sántít amit a szerviz állít.
Amikor én vettem a priust 1db kulcs volt hozzá. De mondta a tulaj, hogy már megrendelte a másik kulcsot az ebay.com ról, és mire a banki ügyeket elintézik addigra oda is fog érni, mert GLS el kérte.
Így is lett, amikor mentem a kocsiért, ott volt a nyers pótkulcs, ami akkor még semmire nem volt használható.
Az eladó val még aznap átautóztunk Bp-re, egy Toyotákra szakosodott autó villamossági műhelybe.
ott a kulcsot lazán összepárosította az emberke, egyedül a kulcs nélküli nyitást nem tudta beállítani, mert az autó egyik kulcsot sem látja, valószínű, hogy az autó érzékelője rossz.

De egyébként a youtube is tele van, olyan videókkal hogy hogy kell összepárosítani a kocsit az új kulccsal.

A hivatalos szervizekkel kapcsolatban csak egy tapasztalat: A kocsit nem sikerült összepárosítanom a telefonommal, folyton valami hibát írt ki.
Elvittem, egy hivatalos márkaszervizbe, rádugták a hibakód olvasót, de az nem jelzett semmit, a szervizes figura ezután a szerviz menüpontot kezdte el nyomkodni, de abba sem volt semmi.
Már 3 ember nézegette az autót, mire mondták, fogalmuk sincs mi lehet a baj. Azt mondták, hogy lehet hogy a központi számítógép ment tönkre, és lehet azt kellene kicserélni.
mondtam, hogy annyit nem ér, akkor már inkább veszek valami gagyi kihangosítót.
Hát legalább pénzt nem kértek a semmiért, ez is valami!
A megoldás annyi volt, hogy rendelnem kellett egy NAVI DVD-t a kocsiba, mivel azon a lemezen van a bluetooth driver.

Haveromnak meg rángatott a kocsija, ő is elvitte a márkakereskedésbe, mondják neki, hogy a map senzor a hibás, ki is cserélték neki 40.e ft ért, de a hiba csak nem szűnt meg. Erre valami más hasonló cuccot akartak vele kicseréltetni, 60.e ft ért. (20 éve történt, már nem emlékszem pontosan) Ő inkább elhozta az autót, aztán a haverjával elkezdték átnézni, a hiba oka a 2-3 hónapal előbb vásárolt, hiper-szuper 4 polusú tuning gyertya volt. Mivel nem rég volt cserélve ezért nem is gyanakodtak rá, de visszarakták a régit, és megjavult.

Szóval a szervizek is állítanak mindent, csak hogy biztos náluk vedd meg tripla áron a cuccot.

Az viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen kulcsot rendel az ember! Mert külsőleg pont ugyanúgy néz ki mindegyik, viszont, csak az ezüst toyota jeles az ami kulcs nélküli nyitáshoz is használható. (ha jól tudom)

« Utoljára szerkesztve: 2017.12.11 17:08:02 írta Karesz76 »

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2019 Dátum: 2017.12.12 11:17:39 »
Sziasztok!
Használt prius 3 tulajdonos vagyok és van egy érdekes jelenségem. Ez az első hibrid autóm. 200ezer fölött van a kilométer. Elektromos hajtás esetén szépen megy az autó. Miután a benzin motor is beindul és lassan növelem a gázt, akkor alsó fordulatszám tartományban az autó remegést produkál. Ha több gázt adok abbahagyja. Ugyanez a jelenség tartós 90-100 km/h-nál is, amikor tartom a tempót. Korábban volt alkalmam egy szintén 200ezer fölötti futásteljesítményű priushoz pár napig. Az is rendelkezett ezzel a jelenséggel, csak ott még a motortérből is érkezett egy kerepelő hang hozzá. Talán valamely műanyag elem rezonált be. Annál az alanynál volt alkalmam tiszta, benzin üzemben is reprodukálni ezt, mert akksi problémás lett pár nap után.
Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Találkoztatok vele? Napok óta böngészem a fórumokat, de erről a jelenségről még nem olvastam sehol.

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
Nálam szintén motor remegés, hideg indításkor néha motor becsörgés is volt.
EGR, szívótorok, pillangószelep tisztítás megoldott mindent. Akkor 220K km volt a kocsivan azóta beletettem 15k-t és nincs ilyen gond...

Márkaszervíz nem tudott rá mit mondani, ők nem észlelték a jelenséget, így nekem kellett megoldani.
Youtube-on találsz részletes videókat, hogyan kell elvégezni.

Dave89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2020 Dátum: 2017.12.12 19:49:35 »
Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek. Vettem egy III-as priust. Power módban padlógázas gyorsítás után amikor már csak gurul az autó, viszonylag sokáig pörgeti a motort. Nem olyan intenzíven mint nagy gázadásnál, de azért hallható a hangja. Ez normális (akitől vettem azt mondja igen) vagy valami baj lehet?? Ha igen vajon mi? Eco módban ezt nem vettem észre...

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2021 Dátum: 2017.12.13 06:02:36 »
Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek. Vettem egy III-as priust. Power módban padlógázas gyorsítás után amikor már csak gurul az autó, viszonylag sokáig pörgeti a motort. Nem olyan intenzíven mint nagy gázadásnál, de azért hallható a hangja. Ez normális (akitől vettem azt mondja igen) vagy valami baj lehet?? Ha igen vajon mi? Eco módban ezt nem vettem észre...

Szia,

Tapasztalataim szerint ez a CVT váltó jellemzője. Nagyobb gyorsulást a motor felpörgetésével érsz el az atkinson ciklusó motor karakterisztikájából ertedően, a váltó meg viszonylag lassan követi le.
Én sok értelmét nem látom a PWR módnak, akkorát nem ad hozzá, ellenben ha nem volt szoftver frissítés az autón az invertert szépen meg lehet pörkölni.
Én normál módban használom, úgy is el lehet érni a szükséges gyorsulást egy kis gáz pumpálással, ha meg finoman adagolod a gázt úgy megy mint eco-ban.
Nálam egyedül a P-gomb festéke kopik, a többi nem igazán :D

Dave89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2022 Dátum: 2017.12.13 06:46:49 »
Ezzel nem is lenne bajom. Van a családban egy camry és az pont úgy csinálja ahogy mondod. Ez enyém viszont olyan, mintha felakadna a gázpedál de ez persze nem lehetséges mert gondolom ez is elektromos... Nekem ez nem tűnik normálisnak. Elveszem a gázt és a motor pörög tovább mintha még fél gázzal nyomnám neki.

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2023 Dátum: 2017.12.13 19:45:53 »
Ezzel nem is lenne bajom. Van a családban egy camry és az pont úgy csinálja ahogy mondod. Ez enyém viszont olyan, mintha felakadna a gázpedál de ez persze nem lehetséges mert gondolom ez is elektromos... Nekem ez nem tűnik normálisnak. Elveszem a gázt és a motor pörög tovább mintha még fél gázzal nyomnám neki.

Nos ma leteszteltem 3x is. PWR mód 5-6 másodperc padló, amint elveszem a lábam majdnem azonnal el is kezd csökkenni a fordulat, legalábbis a hangja alapján, meg lassul is.
Nekem mondjuk már megvolt a szoftver frissítés ami az inverter védelmét szolgálja, lehet valami ilyen bug-ot is javítottak benne.
Ja igen 2010-es P3-asom van... Remélem tudtam segíteni.

treslunas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2024 Dátum: 2017.12.13 19:55:15 »
Tisztelt Car-társak!Ma reggel a priusom, P3 rendesen indult. Jégkaparás közben leállt.Gondoltam,hogy feltöltődött az akku.Elindultam,akkor láttam a kiírást ellenőrizze a hibrid rendszert.Telefon a toyota assistance-nak.(svájcban történt)Bevittek az első toyota szervizbe.Ott OBD,Hibakód törlés,autó indul 10 másodpercig megy,majd leáll.3 órán keresztül ugyan ezt csinálják.(125CHF/óra a díja)akkor ebédidő.Akkor a szerelők egyike kiveszi a hátsó ülést,nézi az üzemanyag pumpa, szűrő együttest.szerinte nincs benzin.Tank kinyit szuszogás,3liter benzin bele.Autó indul és nem áll le.Közben az üzemanyag mérő végig fél tankot mutat.Mivel gázzal járok évente csak ritkán tankolok benzint,ezért fél tank jelzésnél nem gondoltam erre.Szeptemberben voltam a toyota Mayernél visszahívásos aktívszén szűrő cserén.Lehet,hogy akkor felakadt a benzintankban levő jeladó(úszó?).Sajnos nem ismerem a rendszert ami vezérli a visszajelzőt.Szerintetek van értelme reklamálnom a toyota Mayernél.Vagy egyszerűen szedjem szét magam az egész tankban levő redszert.Új tömítést előre beszereznék.További szép estét mindekinek.Ja ez volt a 4-ik óra 125CHF órabérért.Szumma:500CHF.