Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 868605 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1995 Dátum: 2017.11.21 08:42:58 »
Nekem már kellett LEDes irányjelzőt cserélni ... Nem lehetetlen, hogy tönkremegy, hiába mondják, hogy több 10e munkaóra.
A csatlakozót nézted már?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1996 Dátum: 2017.11.21 10:53:14 »
Szia!


Az hogy izzó hiba e, azt könnyű kideríteni, csak áramot kell adni a lámpának a megfelelő csatlakozón keresztül.
Nem tudom mennyire érzékeny a polaritásra, de ha nem értesz hozzá akkor inkább egy autovillamosságist kérj meg, nehogy tönkre vágd.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1997 Dátum: 2017.11.21 10:55:45 »
Sziasztok,

Talalkozott-e valaki, mar olyannal, hogy nem mukodik az egyik feklampa? (Prius 2, 2004) Biztositek nem le, mert akkor egyik sem mukodne.
Az ego sem eghetett ki mert, 10 v. 12 led van benne.
Van valami otletetek?
Koszi

(bocs de nincs ekezetem)
dehogynem!!!! lehet hibás maga a panel, amin a ledek vannak.
tavaly nyári eset: motorral kapcsolatos, k9 suzuki sv650s. tudni kell h ezeknek a hátso lámpa 2 függöleges ledsor(panel).
barátommal motoroztunk vmerre, ő ment elöttem, feltünt h nem világit a féklámpája meg a helyzetjelzöje sem hátul mind2 oszlop, csak a jobb oldali panel. megálltunk,piszkáltuk a csatlakozot, nem müködött.
hazaérve átcseréltük az enyémböl a hátso lámpát övébe, az müködött. enyémbe betéve az övé nem müködött, kiszürtük h lámpahiba. szétkaptuk a lámpatestjét, nem láttunk rajta hibát,de kimérve multiméterrel tény h a ledek nem kapnak áramot a bal oldaliban mig a jobb oldaliak világitanak szépen!
 bontottan vett egy másikat 6ezerért, az müködik azota is.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.21 11:02:01 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1998 Dátum: 2017.11.21 10:56:54 »
Szia!


Az hogy izzó hiba e, azt könnyű kideríteni, csak áramot kell adni a lámpának a megfelelő csatlakozón keresztül.
Nem tudom mennyire érzékeny a polaritásra, de ha nem értesz hozzá akkor inkább egy autovillamosságist kérj meg, nehogy tönkre vágd.
a led érzékeny a polaritásra...ha nem megfelelöen adod neki,akkor nem világit...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1999 Dátum: 2017.11.21 11:06:19 »
Ez igaz!
De például most cseréltem le a 5W os izzókat ledesre, és annál pl mindegy hogy rakom be világit, de vettem olyan fajtát is ami csak egyik irányba világít.
Elvileg nem szabadna tönkremennie ha fordított polaritással kapja az áramot, de sajna nekem már erre is volt példa, hogy tönkrement. (gondolom valami hozzá kapcsolódó elektronika, ment tönkre)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2000 Dátum: 2017.11.21 18:08:22 »
dehogynem!!!! lehet hibás maga a panel, amin a ledek vannak.
tavaly nyári eset: motorral kapcsolatos, k9 suzuki sv650s. tudni kell h ezeknek a hátso lámpa 2 függöleges ledsor(panel).
barátommal motoroztunk vmerre, ő ment elöttem, feltünt h nem világit a féklámpája meg a helyzetjelzöje sem hátul mind2 oszlop, csak a jobb oldali panel. megálltunk,piszkáltuk a csatlakozot, nem müködött.
hazaérve átcseréltük az enyémböl a hátso lámpát övébe, az müködött. enyémbe betéve az övé nem müködött, kiszürtük h lámpahiba. szétkaptuk a lámpatestjét, nem láttunk rajta hibát,de kimérve multiméterrel tény h a ledek nem kapnak áramot a bal oldaliban mig a jobb oldaliak világitanak szépen!
 bontottan vett egy másikat 6ezerért, az müködik azota is.


Mi az ott a bal alsó sarokban? Csak nem fémhulladék mázsa! Tódd rá a Szuszit, oszt nyomjuk le az árát, Maci!  :ser: :ser: :flowers: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2001 Dátum: 2017.11.21 18:09:42 »
a led érzékeny a polaritásra...ha nem megfelelöen adod neki,akkor nem világit...

+ a feszültség tüskékre Brumibrader! :winkiss: :clap: ;) :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2002 Dátum: 2017.11.21 20:03:19 »
Mi az ott a bal alsó sarokban? Csak nem fémhulladék mázsa! Tódd rá a Szuszit, oszt nyomjuk le az árát, Maci!  :ser: :ser: :flowers: :hug:
nem,marhamázsa,amiröl leestél nyáron,nem emléxő!??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2003 Dátum: 2017.11.21 20:04:01 »
+ a feszültség tüskékre Brumibrader! :winkiss: :clap: ;) :hug:
az tüske...a szőrös talpadba...[emoji13][emoji13]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

meteor74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2004 Dátum: 2017.11.21 21:28:46 »
Szia Karesz76

Köszönöm a gyors választ a kulccsal kapcsolatos kérdésemre. Tudsz ajánlani szakműhelyt ahol ezt megcsinálják. A karcagi kereskedésben nem csinálják meg, új kulcsot akarnak vetetni nem kevés pénzért.   

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2005 Dátum: 2017.11.22 09:17:05 »
Koszi a valaszokat, megprobalom a csatlakozokat megnezni.
Ha nem megy akkor valamit cserelni kell azt hiszem.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2006 Dátum: 2017.11.22 09:45:32 »
Szia Karesz76

Köszönöm a gyors választ a kulccsal kapcsolatos kérdésemre. Tudsz ajánlani szakműhelyt ahol ezt megcsinálják. A karcagi kereskedésben nem csinálják meg, új kulcsot akarnak vetetni nem kevés pénzért.

Szia !

Nem tudok ajánlani műhelyt. Amikor vettem a kocsit, akkor az eladóval elmentünk pont ilyen miatt egy műhelybe, valahol budapesten. A hapi ott nekem összepárosította az új kulcsot az autóval, de sajna a keyles funkciót már nem sikerült megoldani, mert az autónak az a része nem ismerte fel a kulcsot, valószínű valami antenna hibája van. (ez csak a keyles részre igaz, indítani indítja)

De egyébként a youtube-n vannak videók, hogy lehet manuálisan összepárosítani az új kulcsot az autóval. (
nem olyan bonyolult  :devil:, csak egy sor dolgot kell végigcsinálni, rakd be a kulcsot, nyomd meg ezt a gombot, nyisd ki az ajtót, csukd be, nyomd meg a másik gombot, stb....
vagy itt egy leírás  (most nézem hogy videó is van itt):
https://priuschat.com/threads/how-to-program-a-new-key-fob-for-full-sks-functionality.133877/

Persze műszeresen sokkal egyszerűbb megoldani, mert ott csak berakod a kulcsot a helyére, és a műszeren beállította hogy mit szeretne csinálni, és ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.22 09:49:18 írta Karesz76 »

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2007 Dátum: 2017.11.23 21:45:39 »
Sziasztok!

Apró olajfoltokat vettem észre a 2006.11. havi Priusunk alatt a kocsibeállóban a kocsi bal elejénél. Mivel holnap viszem műszakira, elgurultam vele a szerelőmhöz, aki azt mondta, hogy a váltó könnyezik, onnan jön a csöpögés. Ő nem foglalkozik ilyen problémával, azt mondta, hogy vigyem el Dányba, ott van egy nagyon jó automataváltó szerelő. Na, hozzá kb lehetetlen bejutni, tele van.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Volt már valakinek ilyen jellegű hibája? Tudtok ajánlani olyan szervízt, szerelőt, aki ért hozzá?

Köszönöm
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2008 Dátum: 2017.11.24 05:34:12 »
Sziasztok!

Apró olajfoltokat vettem észre a 2006.11. havi Priusunk alatt a kocsibeállóban a kocsi bal elejénél. Mivel holnap viszem műszakira, elgurultam vele a szerelőmhöz, aki azt mondta, hogy a váltó könnyezik, onnan jön a csöpögés. Ő nem foglalkozik ilyen problémával, azt mondta, hogy vigyem el Dányba, ott van egy nagyon jó automataváltó szerelő. Na, hozzá kb lehetetlen bejutni, tele van.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Volt már valakinek ilyen jellegű hibája? Tudtok ajánlani olyan szervízt, szerelőt, aki ért hozzá?

Köszönöm

Péteriben is van automataváltó szerelő.  Csakhogy a Priusban nem automata váltó van, legalábbis köznapi értelemben, hanem egy speciális e-CVT bolygómű.  Én azt javasolom, hogy keresd fel a ToyoTeamGarage csapatát, már láttak ilyet szétszedve is.  Őket megtalálod a támogatók topicrészben, vagy keresd Szutit priviben, esetleg a klubunk Facebook csoportjában Szendre József néven, de a TTG az FB-n is fent van.  Újpesten vannak a Tinódi utca 18. szám alatt.  A szivárgást jobb esetben szimeringcserével lehet orvosolni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2009 Dátum: 2017.11.24 18:25:24 »
srácok! 2008as prius2-be milyen gyujtogyertya kell denso márkábol? gyanitom iridiumos. sk17r11??
ma dobott egy ilyen hibakódot...
gyenge aksira,gyujtotrafora vagy gyujtogyertya hibára gyanakszok!!


Nyomatékkal generált hibaprotokoll az androidnak
=================================================

Eszköz VIN: Nem áll rendelkezésre
JármûgyártóIsmeretlen
Jármû kalibrálási azonosítója347

Meglévõ hiba napló
------------------
P0351: Ignition Coil "A" Primary/Secondary Circuit
P0352: Ignition Coil "B" Primary/Secondary Circuit
P0353: Ignition Coil "C" Primary/Secondary Circuit
P0354: Ignition Coil "D" Primary/Secondary Circuit

Aktuális hiba bejegyzés
------------------
ECU reports no pending faults

Régebbi hibák protokollja
------------------
ECU nem mutat jelentõs hibákat
Other discovered fault codes
(possibly pending, current or manufacturer specific)
----------------------------------------------------
ECU reports no other fault codes logged

Jelentés vége.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.24 18:33:51 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки