Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878231 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

nagydan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1980 Dátum: 2017.11.15 15:48:43 »
Sziasztok! Prius II-n ha megnyomom a tempomat főgomját, akkor világít a műszerfalon a "Cruise" felirat, de nem tartja meg a sebességet.

Olvastam máshol, hogy esetleg a fékpedál jelzője rozsdás, vagy mi lehet a baj?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1981 Dátum: 2017.11.15 16:52:23 »
A megnyomáson kívül (tehát a tempomat élesítésén túlmenően) ugye felfelé vagy lefelé is megpöckölted a kart (rögzítendő a kívánt sebességet) és mindezt nem 40km/h alatt vagy rükvercben tetted meg? :D
(Bocsánat, ez a leírásból nem derült ki...)
Today, tomorrow and after tomorrow!

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1982 Dátum: 2017.11.15 17:30:00 »
A megnyomáson kívül (tehát a tempomat élesítésén túlmenően) ugye felfelé vagy lefelé is megpöckölted a kart (rögzítendő a kívánt sebességet) és mindezt nem 40km/h alatt vagy rükvercben tetted meg? :D
(Bocsánat, ez a leírásból nem derült ki...)

 :D Valamelyik nap én majdnem megkérdeztem ugyanezt, aztán rájöttem, hogy júzerhiba volt.  Csak megnyomtam a gombot, és nem pöcköltem meg a kart. :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1983 Dátum: 2017.11.15 18:27:54 »
A gombbal csak bekapcsolod a tempomatot. De a sebességet a kar lefelé billentéssel rögzíted, magad felé húzva oldod ( vagy fék), felfelé billentve az utoljára rögzített sebességet állítja be. Ha rögzített sebességnél felfelé vagy lefelé pőccinted +1 ill -1 km/h-val változtatja a rögzített sebességet. Ha folyamatosan felfelé nyomod a kart, akkor kézi gázként gyorsíthatsz. Királyság  :yes: Imádom :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1984 Dátum: 2017.11.15 19:43:50 »
.....  és csak 40 km/h felett aktív.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1985 Dátum: 2017.11.17 08:33:09 »
Üdv!

Valaki tudja pontosan, hogy a 2004 es prius-ba (USA modell)  Milyen xenon izzó való?
Kerestem a robbantott ábrán, de sajnos nem írják az izzó típusát, de a feszültség adatokból nekem D2R jön le.
viszont ebay és más izzókereső oldalakon meg D4R típust írnak.
Mivel az egyik 42V a másik 85V feszültséget igényel nem lehet felcserélni.

Sajnos a kocsiban lévő izzó sem nyújt biztos támpontot mert már párszor cserélve lett, és most néztem, hogy volt hogy d2r-t és volt hogy d4r-t rendeltem.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1986 Dátum: 2017.11.17 13:24:34 »
Üdv!

Valaki tudja pontosan, hogy a 2004 es prius-ba (USA modell)  Milyen xenon izzó való?
Kerestem a robbantott ábrán, de sajnos nem írják az izzó típusát, de a feszültség adatokból nekem D2R jön le.
viszont ebay és más izzókereső oldalakon meg D4R típust írnak.
Mivel az egyik 42V a másik 85V feszültséget igényel nem lehet felcserélni.

Sajnos a kocsiban lévő izzó sem nyújt biztos támpontot mert már párszor cserélve lett, és most néztem, hogy volt hogy d2r-t és volt hogy d4r-t rendeltem.
Toyodiy szerint 85V, 35W, ez alapjan D2R-nek tunik, gyari cikkszama ‭90981-20007.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.17 13:27:05 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1987 Dátum: 2017.11.17 14:18:42 »
Köszi, én is erre gondoltam. Most tovább is olvasgattam a témáról, és a D4R az már higanymentes izzó, ami egy jóval újabb szabvány, szerintem 2004 ben még egy autót sem szereltek ilyen izzóval.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1988 Dátum: 2017.11.17 21:51:57 »
IQ lájtozni meg Xarrágózni, más zsebében turkálni - ez nagyon elegáns. Valaki megpróbálja a problémát gondolkodóan megközelíteni az meg hülye és haljon meg. Gratula az uraknak :clap:

Egyébként, amit én látok:
- elvileg a bosch gyerta kompatibilis(-nek volt mondva)
- tehát nem szabadna ennyi fogyasztás növekedést okoznia
- talán a bosch-nál sem vagy a szervízkatalógus összeállítói sem hülyék
- ettől még lehet, hogy tényleg a gyertya a baj
- de lehet, hogy valami tök más baj van amit a gyertyacsere okozott (nem is olyan gyertyát tettek bele, nem húzták meg rendesen és még 1000 vagy más ok)
- ha tényleg hőérték probléma van én úgy látom annak más jele is van/lesz előbb utóbb (valszeg meg fog állni az autó)

Mondom mindezt úgy, hogy nem vagyok én sem autószerelő csak próbálok a problémához konstruktívan állni és nem szarrágózom le azt aki egyébként logikusan döntött.

Update: A fogyasztás visszatért a szokásoshoz, így nem a Bosch gyertya lehetett a probléma. Valószínű a megpakolt, ködös autópályás szakasz, bár soha nem sikerült még ezen a távon 6.8litert lenyomni a torkán.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1989 Dátum: 2017.11.19 21:38:41 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: a fékpedál lenyomáskor nekem szokatlanul puha érzetű (pumpálásra nem keményedik vissza a pedál, mindig ilyen marad), plusz a pedálút kb. első felében olyan mintha nem is fogna rendesen a fék.
Bónusz kérdés: ha nincs 100%- osan benyomva a fékpedál, nyöszörgő- nyekergő hang hallatszik, ahogy a hajtás ereje miatt vagy pl. lejtőn a súlya miatt megpróbál odébb mozdulni az autó.
Ezekkel van valamilyen teendő, vagy ez is a típus sajátossága?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1990 Dátum: 2017.11.19 21:42:51 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: a fékpedál lenyomáskor nekem szokatlanul puha érzetű (pumpálásra nem keményedik vissza a pedál, mindig ilyen marad), plusz a pedálút kb. első felében olyan mintha nem is fogna rendesen a fék.
Bónusz kérdés: ha nincs 100%- osan benyomva a fékpedál, nyöszörgő- nyekergő hang hallatszik, ahogy a hajtás ereje miatt vagy pl. lejtőn a súlya miatt megpróbál odébb mozdulni az autó.
Ezekkel van valamilyen teendő, vagy ez is a típus sajátossága?

Első kérdés: nekem ilyen akkor volt, amikor levegős volt a fékrendszer. Fékfolyadék csere megoldotta. Mikor volt a legutóbbi?
Bónusz: elvileg bizonyos fékpofa-tárcsa párosok (anyag) okozhatnak ilyen nyekergést. A német sózott utak miatt nekem az a csap, amin a féknyereg mozog eléggé berohadt, így cserélni kellett. A szorulás miatt a fékpofa felülete megégett. A csap és a fékpofa cseréjével a nyekergés is teljesen megszűnt.

mlui

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1991 Dátum: 2017.11.19 22:30:31 »
Köszönöm, akkor megnézetem. Csak azért kérdeztem rá egyáltalán erre a puha fékpedál kérdésre, mert normál autónál biztos lettem volna benne, hogy nem oké, de arra gondoltam, hátha egy olyan sajátosság, amit a fékezéskori akksitáplálás okoz. De akkor ezek szerint nem.

meteor74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1992 Dátum: 2017.11.20 17:26:35 »
Sziasztok!
2012-es Prius III tulajdonos vagyok, a kocsit 2016. novemberben vettem. A kocsi korábban ausztriai tulajdonosé volt. Eddig minden rendben volt vele. A kulcs  amit használtam hozzá lemerült, elő került a pótkulcs, amivel viszont nem működik a kocsi. Kiderült, hogy egy teljesen más autó kulcsa (amikor megvettem a kocsit több prius is volt, valószínűleg elkeveredtek a kulcsok, hibáztam én is mert nem próbáltam ki). Az eredeti kulcsban egy elemcsere megoldotta a problémát. Most egy működő kulcsom van, szeretném pótolni a kulcsot. Érdekel, hogy lehet-e a meglevő,de nem az én autómhoz való kulcsot programozni, vagy teljesen új kulcsban gondolkozzak? A segítséget előre is köszönöm.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1993 Dátum: 2017.11.20 19:25:01 »
Szia !


ha minden igaz a kulcsot újra lehet programozni.
Egy szakműhelyben ezt viszonylag gyorsan megcsinálják neked.
De lehet venni aliexpressen ilyet: https://www.aliexpress.com/af/toyota-smart-key-maker.html?SearchText=toyota+smart+key+maker&ltype=wholesale&d=y&tc=main&blanktest=0&initiative_id=AS_20171120102304&origin=n&catId=0&isViewCP=y

Ezzel elvileg magadnak is meg tudod csinálni.

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1994 Dátum: 2017.11.21 08:23:30 »
Sziasztok,

Talalkozott-e valaki, mar olyannal, hogy nem mukodik az egyik feklampa? (Prius 2, 2004) Biztositek nem le, mert akkor egyik sem mukodne.
Az ego sem eghetett ki mert, 10 v. 12 led van benne.
Van valami otletetek?
Koszi

(bocs de nincs ekezetem)