Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874911 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1875 Dátum: 2017.07.17 14:05:55 »
Sziasztok!
Olvastam ezt a cikket: http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/02/21/igy_sporolsz_1_2_milliot_egy_uveg_ecettel/ .
van egy 2010 es P3 om, szerintetek érdemes e kipróbáljam a tisztítást? esetleg otthon meg tudom e csinálni, vagy érdemes szervizbe vinni? A mi környékünkön nem igazán vannak szakszervizek.

Köszönöm szépen !
Van esetleg hibajelenséged is vagy megelőzés címén akarod ezt a műveletet elvégezni?
Én anno PI-nél cellacsere alkalmával végeztem el a cikkben bemutatott műveletet de az 15+ éves autó volt és amúgy is szét volt szedve, megjegyzem, ismételten, mert a "SZAKEMBER" nem oldotta meg a problémát :censored:
Today, tomorrow and after tomorrow!

janokorond

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1876 Dátum: 2017.07.17 14:58:53 »
    Sziasztok!
    Olvastam ezt a cikket: http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/02/21/igy_sporolsz_1_2_milliot_egy_uveg_ecettel/ .
    van egy 2010 es P3 om, szerintetek érdemes e kipróbáljam a tisztítást? esetleg otthon meg tudom e csinálni, vagy érdemes szervizbe vinni? A mi környékünkön nem igazán vannak szakszervizek.

    Köszönöm szépen !

Van esetleg hibajelenséged is vagy megelőzés címén akarod ezt a műveletet elvégezni?
Én anno PI-nél cellacsere alkalmával végeztem el a cikkben bemutatott műveletet de az 15+ éves autó volt és amúgy is szét volt szedve, megjegyzem, ismételten, mert a "SZAKEMBER" nem oldotta meg a problémát :censored:

Nincs hibajelentésem, nem is volt az elmult 1,5 év alatt. Csak olvasgatok és gondoltam mi lenne ha megnézetném/megnézném, erről szerettem volna kikérni a véleményeteket. valahol olvastam hogy a "priusklubosok kiprobálták és bevált azaz pozitiv hatása vólt

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1877 Dátum: 2017.07.18 09:54:45 »
A FB-csoportban az elmúlt 1-2 hónapban vagy tucatnyi autón megcsinálták az összekötőtisztítást (egy lelkes, önzetlen tag volt az ügy motorja) és pozitív hatásokról írnak.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1878 Dátum: 2017.07.18 20:31:39 »
Facebook oldalon már mások is jelezték, hogy a levegőztetés bekapcsolásakor kattog valami. Nálam jelenség a következő:akkor kattog, ha láb fele van állítva a levegőztetés , valamilyen pozicionálás probléma, mert folyamatosan állítja a terelő lapátot. (P2) Valakinek megoldás? Pontos hibaforrás?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1879 Dátum: 2017.07.18 21:29:16 »
Facebook oldalon már mások is jelezték, hogy a levegőztetés bekapcsolásakor kattog valami. Nálam jelenség a következő:akkor kattog, ha láb fele van állítva a levegőztetés , valamilyen pozicionálás probléma, mert folyamatosan állítja a terelő lapátot. (P2) Valakinek megoldás? Pontos hibaforrás?

Léptetőmotor kezdődő hibája. A Toyodiy oldalon keresd ki a pontos cikkszámot, utána már egyszerű lesz a pótlás, akár magyar oldalokon is, vagy a márkeszervizben, de sokan az amazon-ebay és társain keresztül szerezik be az alkatrészeket. Vigyázz, hogy ne USDM alkatrészt szerezz be az EUDM piacos autódhoz és viszont. (ajánlott ezért a toyodiy regisztráció elvégzése és az alvázszám alapján történő azonosítás)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1880 Dátum: 2017.07.31 13:12:22 »
Sziasztok!
Olvastam ezt a cikket: http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/02/21/igy_sporolsz_1_2_milliot_egy_uveg_ecettel/ .
van egy 2010 es P3 om, szerintetek érdemes e kipróbáljam a tisztítást? esetleg otthon meg tudom e csinálni, vagy érdemes szervizbe vinni? A mi környékünkön nem igazán vannak szakszervizek.

Köszönöm szépen !

Miért valami baja van?
Hozzá ne nyúlj, ha nincs hibája, csak elrontod!
Ha a diagnosztika azt hozza ki, hogy megnövekedett a belső ellenállása valamelyik cellán csak akkor kell.
És vidd el szakemberhez, mert ha kérdezni kell, akkor nyilván te nem vagy az.
200V egyenáram sokkal veszélyesebb mint a konnektorban található 230V.

Védőkesztyű meg így néz ki, nem a vileda gumikesztyűvel kell fogdosni a nagyfeszt.
http://www.hanzamunkaruha.hu/index.php?munkaruha=ELSEC+0%2F10+Dielektr.+keszty%FB+1+kV+%2F+&kat=130&subkat=&CikkId=31530

Végül tuti nem ecettel takarítanám. Elektronikában az csak kárt tesz, hiába lesz szép fényes a réz. Drótkefe, meg WD40, majd szárazra törlöd és akkuzsírral lekenni, ami elszigeteli a párától és megakadályozza a kúszó oxid újboli megjelenését.
https://eshop.wurth.hu/Akkumulator-polusvedo-zsir-AKKU-POLUSVEDO-ZSIR-100-ML/08901041.sku/hu/HU/HUF/
Ja és persze nyomatékra kell lehúzni, mert 150-200amper folyik át ezeken a lemezeken. A legkisebb átmeneti ellenállás növekedés melegedést és az akku tönkremenetelét okozhatja.

sonyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1881 Dátum: 2017.07.31 17:43:35 »
Sziasztok! Nekem a kis akkumulátorral van problémám de nem tudják mi. Ha járt már úgy valaki hogy állandóan lemerűlt kérlek írjatok!

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1882 Dátum: 2017.07.31 17:51:18 »
Sziasztok! Nekem a kis akkumulátorral van problémám de nem tudják mi. Ha járt már úgy valaki hogy állandóan lemerűlt kérlek írjatok!
Mennyi idős?
Lehet hogy már csere éret...
Nekem is rossz volt, túltárolt autó volt.
Plusz a riasztó is szívta rendesen.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


BaloghT.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1883 Dátum: 2017.08.01 23:03:38 »
Sziasztok!
A Prius hármasom szép lassan (hétről hétre)egyre gyatrábban hűtött klímával. Míg ma ebben a 37C fokos hőségben nem birkózott meg a feladattal.Elvittem klímáshoz aki gépre rakta  és minden értéket megfelelőnek talált.Azt mondta kompresszor...
Valakinek valami ötlete/tapasztalata?
Azt hallom, hogy berreg, és AC gomb benyomva valamit hűt,ha kikapcsolom melegebbet nyom annál.


sonyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1884 Dátum: 2017.08.02 18:26:45 »
Az akksim jelenleg 2 hetes ezért nem értem. Már 3 napja vizsgáják a toyota szervizben de semmi. ott nem merült le. Lehet valami rázkódás miatt lehet és nem mindegy hogy áll le. De katasztrófa hogy egy prius cserben hagy. töltővel és multiméterrel járok a csomagtartómban. Kérlek segitsen valaki mert ha ez nem szűnik meg akkor nagy csalódás lesz nekem a prius. Pedig pont azért vettem mert nagyon megbízható erre tessék én szívom meg.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1885 Dátum: 2017.08.02 18:38:06 »
Az akksim jelenleg 2 hetes ezért nem értem. Már 3 napja vizsgáják a toyota szervizben de semmi. ott nem merült le. Lehet valami rázkódás miatt lehet és nem mindegy hogy áll le. De katasztrófa hogy egy prius cserben hagy. töltővel és multiméterrel járok a csomagtartómban. Kérlek segitsen valaki mert ha ez nem szűnik meg akkor nagy csalódás lesz nekem a prius. Pedig pont azért vettem mert nagyon megbízható erre tessék én szívom meg.

Nálam a Méta riasztó szívta le.....
Ki lett véve, kapott egy gyárit, azóta nincs gond vele.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


sonyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1886 Dátum: 2017.08.02 19:02:25 »
De mikor megvettem kb. 4 hónapig jó volt aztán kezdődött. Kicseréltem az akksit. Egyik reggel jó másik reggel lemerűl. Egyszerűen tanácstalan mindenki. Főleg hogy a szervizben meg 3 napja nem merült le.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1887 Dátum: 2017.08.02 19:40:39 »
De mikor megvettem kb. 4 hónapig jó volt aztán kezdődött. Kicseréltem az akksit. Egyik reggel jó másik reggel lemerűl. Egyszerűen tanácstalan mindenki. Főleg hogy a szervizben meg 3 napja nem merült le.

Kötesd le a riasztó próba képen...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


p.jozsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1888 Dátum: 2017.08.02 22:40:25 »
Sziasztok

Most írok ide első alkalommal. 2011,decemberi P3asom van. Kizárólag eco módban használom (max hetente 1-2 alkalommal EV-ben mikor este  az indulok el valahonnan ahol nagy a csönd).
Ma egy zöld lámpánál lepadlóztam ECO módban, majd 2-3 másodperc múlva mintha kidobta volna a váltó sebességből, "chek hybrid system" és a "Chek pcs system" felváltva világít a információs kijelző. Illetve szinte az összes hibajelző ikon világít. Az autó egyébként megy, de üzemmódot nem tudok váltani..... találkozott már ilyennel valaki?    Dodó szept. 1-ig szabadságon van, telefonon adott gyors segítséget (akkusaru fél percre le, majd 5ik újra indításra el kell múlni a hibának abban az esetben hacsak összeakadt a rendszer)

Köszönöm minden építő jellegű hozzászólást.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1889 Dátum: 2017.08.02 22:53:11 »
P3 ra volt visszahívás, a PWR mód miatt, amelyiket időben elvitték az egy szoftverfrissítéssel megúszta.
Az akkusaru levétele csak sima reset, inkább ki kellene olvasni a hibát.

Dodó vajon szabadsága alatt is ugrál a közelében lévő autòkon, vagy csak munkaidőben?