Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878548 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1740 Dátum: 2017.03.09 14:53:29 »
Na, azokat ne vedd meg, mert nem biztos, hogy működni fog.  Mongoose kábelt keress, 20E HUF környékén.
Nekem tökéletesen működik az 5ezres kábel. Úgy hallottam, hogy rajtam kívül még nagyon sok embernek is. Egyedül eddig Kowee-ról tudom, hogy neki csak azzal volt hajlandó valamit megcsinálni, vagy volt más tapasztalat is?

A Laci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1741 Dátum: 2017.03.10 18:37:34 »
Nekem tökéletesen működik az 5ezres kábel. Úgy hallottam, hogy rajtam kívül még nagyon sok embernek is. Egyedül eddig Kowee-ról tudom, hogy neki csak azzal volt hajlandó valamit megcsinálni, vagy volt más tapasztalat is?


Köszi mindenkinek.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1742 Dátum: 2017.03.14 06:21:05 »
Tapasztalatnak írom.
 Egy ideig azt csinálta a P2, hogy ajtónyitásnál, csak a vezetőoldali nyílt, a többi nem. És volt, hogy csak másodjára indult a hibrid rendszer.
A 12V-os akksi cseréje megoldotta.
Prius 2 - a mosolygós autó.

gabor8992012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1743 Dátum: 2017.03.15 08:55:11 »
Sziasztok!
Toyota Prius motor probléma...
Beindítod a kocsit és ugy érzed mindjárt szétesik a motor. Iszonyatos hangok fémes csapágy szóval van minden. Majd egyszer csak megszűnik...HMMM.
Gyertya csere EGR tisztítás EGR hűtő cserélve. Minden pöpec indításnál gyönyörűen jár......pár napig. És most megint elkezdte.....
Mi lehet a baj? Injektor??? Mindegyik Priusnál jelentkezik ez a hiba előbb utóbb.... :helpsmilie:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1744 Dátum: 2017.03.15 10:05:38 »
Mindegyik Priusnál jelentkezik ez a hiba előbb utóbb....
A nagyszámok törvénye alapján 3-3,5 millió kilóméternél már elég nagy valószínűséggel előfordulhat. Vannak PII taxik több mint 2M km- rel és még futnak.
Olajszűrőd, olajod, olajpumpád rendben van?

gabor8992012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1745 Dátum: 2017.03.15 10:34:58 »
Hát persze.Ebbe 275000 van a fiaméba 310000. Az övé is elkezdte csinálni de már elég rég nem jött elő...
Ugye arról van szó, hogy mikor beindítod a motort egyenetlenül kezd járni. Ezáltal el kezdi rázni a motort és a rezgéscsillapító ami a motor és a váltó közt van ( úgy néz ki mint egy kettős-tömegű lendkerék) el kezd rendellenesen rázkódni. Ez adja azt az iszonyú hangot.....ez lehet EGR, injektor, gyertya, stb.....

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1746 Dátum: 2017.03.15 19:49:17 »
Sziasztok!
Toyota Prius motor probléma...
Beindítod a kocsit és ugy érzed mindjárt szétesik a motor. Iszonyatos hangok fémes csapágy szóval van minden. Majd egyszer csak megszűnik...HMMM.
Gyertya csere EGR tisztítás EGR hűtő cserélve. Minden pöpec indításnál gyönyörűen jár......pár napig. És most megint elkezdte.....
Mi lehet a baj? Injektor??? Mindegyik Priusnál jelentkezik ez a hiba előbb utóbb.... :helpsmilie:
Nekem mind két Priusom csinált egyszer-egyszer ilyet. Azóta se többet. Kop-kop-kop.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1747 Dátum: 2017.03.15 20:01:19 »
Hát persze.Ebbe 275000 van a fiaméba 310000. Az övé is elkezdte csinálni de már elég rég nem jött elő...
Ugye arról van szó, hogy mikor beindítod a motort egyenetlenül kezd járni. Ezáltal el kezdi rázni a motort és a rezgéscsillapító ami a motor és a váltó közt van ( úgy néz ki mint egy kettős-tömegű lendkerék) el kezd rendellenesen rázkódni. Ez adja azt az iszonyú hangot.....ez lehet EGR, injektor, gyertya, stb.....

Ennek a traktorhangnak semmi más az oka, mint az, hogy bizonyos időjárási körülmények miatt a műanyag szívőcsőbe lecsapódik a pára és az extrém párás levegőt hörböli be indításkor a motor, amit azért annyira nem szeret induláskor.  Aztán kiköhögi és onnantól már kisimul a motor járása.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1748 Dátum: 2017.03.15 20:12:42 »
Iszonyatos hangok fémes csapágy szóval van
Valószínűleg nem ugyanazt értjük fémes csapágyhangon.

gabor8992012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1749 Dátum: 2017.03.15 22:55:27 »
Lehet nem azt értjük, de hidd el olyan a hangja..Bár lehet tévedek. Egy kicsit értek az autókhoz talán. Ugy 33 éve taxizom volt egy pár vasam meg bele tettem egy pár kilómétert egy-két autóba. A mostani epicámban 680 van mármint ezer és hibátlan...

gabor8992012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1750 Dátum: 2017.03.15 23:02:06 »
Kedves Trotter66...
Ennek nagyon nincs szép hangja és kizártnak tartom, hogy egy egyszerű páralecsapódás okozná a szívósorban.... Ha pedig így van ahogy írod akkor az egy komoly konstrukciós hiba lenne és a másik 140 kollégám is folyamatosan panaszkodna ezekre a tünetekre.....

SMiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1751 Dátum: 2017.03.18 21:01:21 »
Üdv.2016 novemberben sikerült venni egy prius hármat..az lenne a kérdésem,hogy van-e meg oldás az utastér zörgésre?Az gondolom,hogy ezt más is tapasztalta!?Ha valaki tudna segíteni annak hálás lennék!!!Simon Miki

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1752 Dátum: 2017.03.19 18:47:55 »
Sziasztok!
Toyota Prius motor probléma...
Beindítod a kocsit és ugy érzed mindjárt szétesik a motor. Iszonyatos hangok fémes csapágy szóval van minden. Majd egyszer csak megszűnik...HMMM.
Gyertya csere EGR tisztítás EGR hűtő cserélve. Minden pöpec indításnál gyönyörűen jár......pár napig. És most megint elkezdte.....
Mi lehet a baj? Injektor??? Mindegyik Priusnál jelentkezik ez a hiba előbb utóbb.... :helpsmilie:

Szerintem víz került a karburátorba :)
De sokkal valószínűbb, hogy gyújtótrafó hiba az egyik hengeren.
Gyorsan hozzáteszem Priussal nincs szerelési tapasztalatom.
ODB nem ír gyújtás kihagyást?

Esetleg valamelyik benzin keveréket befolyásoló szenzor hibásodott meg, de azt a szagán is éreznéd.
Ez is ellenőrizhető ODB-vel. Lambda szondák, hőmérők, légtömegmérők adatai érdekesek.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1753 Dátum: 2017.03.19 18:59:01 »
Kedves Trotter66...
Ennek nagyon nincs szép hangja és kizártnak tartom, hogy egy egyszerű páralecsapódás okozná a szívósorban.... Ha pedig így van ahogy írod akkor az egy komoly konstrukciós hiba lenne és a másik 140 kollégám is folyamatosan panaszkodna ezekre a tünetekre.....

Valamiért nem indul egy henger.
Annak ilyen a hangja.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1754 Dátum: 2017.03.19 19:05:08 »
Üdv.2016 novemberben sikerült venni egy prius hármat..az lenne a kérdésem,hogy van-e meg oldás az utastér zörgésre?Az gondolom,hogy ezt más is tapasztalta!?Ha valaki tudna segíteni annak hálás lennék!!!Simon Miki

Nekem nem zörög...vagy lehet hogy csak simán zajosabb volt az előző kocsim :)
Patentok szeretnek eltörni, vegyél egy nagy marékkal, és kezd el keresni hol nincs benne.

Amúgy a műszerfal alatti burkolatok elég gagyin vannak felrakva. Azokról el tudom képzelni hogy zörögjenek, de nekem még rajta van valami hangszigetelő vatta, ami könnyen le tud jönni, lehet neked azok hiányoznak. Veszel hangszigetelő filcet, és ollóval vágsz magadnak másikat.
https://autobeard.hu/Hangszigetelo-lap-preselt-textil-150x100x16-cm