Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878417 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1680 Dátum: 2017.01.25 17:23:23 »
Kontakthiba, esetleg testkábelnél? Csak tipp, hibridnél nem tudom...

TtkRN2


Subidubi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1681 Dátum: 2017.01.25 19:18:59 »
Mennyire sűrűn jelentkezik a hiba? Naponta?  Hetente? Havonta?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1682 Dátum: 2017.01.25 19:41:21 »
Mennyire sűrűn jelentkezik a hiba? Naponta?  Hetente? Havonta?

Változó, van hogy egy hét alatt 2x is előfordul, és van hogy 3-4 hét alatt egyszer sem jelentkezik.
Egyébként érdekes, hogy amióta akkumulátort cseréltem azóta gyakrabban jelentkezik a hiba.
Régebben 2-3 havonta jelentkezett csak.

Én is valami kontakt hibára gondolnék, csak fogalmam sincs hol kellene keresni, mivel mint mondtam, az autónak minden más része jól működik, de nagyon idegesítő úgy vezetni, hogy nem tudod mennyivel is mész.
Mondjuk a sebességkijelzőt megoldottam egy OBD re köthető HUD kijelzővel, de ezt nem tekinteném végleges megoldásnak.

Jah igen, a legrosszabb ilyenkor hogy a csomagtérajtó az egyedüli ami nem akar kinyílni, igy extrán kínszenvedés az aksisarut leszedni visszarakni.
Azt a mérnököt küldeném hátra ajtót nyitogatni aki nem tudott legalább vacak bovdenes nyitószerkezetet berakni. (bár az sem sokat érne mert egyszerre kell nyitni és emelni az ajtót)

A testkábelt holnap meg fogom nézni, egy kis csiszolás biztos nem árt neki, bár úgy gondolom, ha ott lenne a gond akkor az autó többi része sem működne.
Bár volt már olyan a régi autómmal, hogy nem akart beindulni, 4 kilométert sétáltam hazáig, faterral visszamentem, aki picit megrángatta a saruknál a kábelt, és pörcre beindult :D

pár hete már a biztosítékokat is kicseréltem, mert némelyik kicsit oxidálódott felületű volt.

Subidubi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1683 Dátum: 2017.01.25 19:50:58 »
Ha jól értem, amikor nincs kijelző nem tudod kinyitni a csomagtartót és nem működik a tempomat . Meg kellene nézni mi az ami még nem működik ilyenkor. Továbbá kellene egy hibakód kiolvasás minden vezérlő egységből legfőképpen a komfort elektronika és a kombimuszerbol. És csak ezután lehet tovább menni. Az akku test kábel biztos nem okoz ilyen hibát.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1684 Dátum: 2017.01.25 20:16:40 »
Továbbá kellene egy hibakód kiolvasás minden vezérlő egységből legfőképpen a komfort elektronika és a kombimuszerbol.

Lehetséges külön is kiolvasni egyes részegységek hibakódját ?  Hogy ?
Van egy OBD csatira rakható hiba olvasom ami telefonnal működik, de ez egyben kiolvassa a hibakódokat és ennyi.
Egyébként ilyenkor szerintem erről nem kerül bele hiba, legalábbis ezzel még nem sikerült ilyet találnom.
bár az is igaz hogy az esetek többségében az aksisarut levettem, ami a hibákat is törli.
Nah majd legközelebb ezt is megnézem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1685 Dátum: 2017.01.26 05:31:39 »
Lehetséges külön is kiolvasni egyes részegységek hibakódját ?  Hogy ?
Van egy OBD csatira rakható hiba olvasom ami telefonnal működik, de ez egyben kiolvassa a hibakódokat és ennyi.
Egyébként ilyenkor szerintem erről nem kerül bele hiba, legalábbis ezzel még nem sikerült ilyet találnom.
bár az is igaz hogy az esetek többségében az aksisarut levettem, ami a hibákat is törli.
Nah majd legközelebb ezt is megnézem.

Nem biztos, hogy ehhez elég a Torque, lehet, hogy csak a Techstream mutatja ki. Érdemes lenne az utóbbival próbálkozni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Subidubi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1686 Dátum: 2017.01.26 06:41:01 »
Igen lehetséges minden vezérlőt külön külön kiolvasni hibát élőadatot illesztéseket végrehajtani stb... Van olyan autó amiben 80-90 db vezérlőegység van.
Az akku levétel soha nem törli a hibakódokat,ezeket csak kézzel lehet törölni.
A Bosch diagnosztikája gyári szintű beavatkozásokat tud a priusban. Szinte minden elvégezhető vele.
Én egy Bosch szervizben dolgozom vállaljuk ezen autók javítását átvizsgálását hibrid akku javítását bemérését akkublokkok cseréjét. Időszakos  szervizelését  Műszaki vizsgáztatást is. Minden ami autóval kapcsolatos.

Üdv:
Tamás 

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1687 Dátum: 2017.01.26 09:16:15 »
Változó, van hogy egy hét alatt 2x is előfordul, és van hogy 3-4 hét alatt egyszer sem jelentkezik.
Egyébként érdekes, hogy amióta akkumulátort cseréltem azóta gyakrabban jelentkezik a hiba.
Régebben 2-3 havonta jelentkezett csak.

Én is valami kontakt hibára gondolnék, csak fogalmam sincs hol kellene keresni, mivel mint mondtam, az autónak minden más része jól működik, de nagyon idegesítő úgy vezetni, hogy nem tudod mennyivel is mész.
Mondjuk a sebességkijelzőt megoldottam egy OBD re köthető HUD kijelzővel, de ezt nem tekinteném végleges megoldásnak.

Jah igen, a legrosszabb ilyenkor hogy a csomagtérajtó az egyedüli ami nem akar kinyílni, igy extrán kínszenvedés az aksisarut leszedni visszarakni.
Azt a mérnököt küldeném hátra ajtót nyitogatni aki nem tudott legalább vacak bovdenes nyitószerkezetet berakni. (bár az sem sokat érne mert egyszerre kell nyitni és emelni az ajtót)

A testkábelt holnap meg fogom nézni, egy kis csiszolás biztos nem árt neki, bár úgy gondolom, ha ott lenne a gond akkor az autó többi része sem működne.
Bár volt már olyan a régi autómmal, hogy nem akart beindulni, 4 kilométert sétáltam hazáig, faterral visszamentem, aki picit megrángatta a saruknál a kábelt, és pörcre beindult :D

pár hete már a biztosítékokat is kicseréltem, mert némelyik kicsit oxidálódott felületű volt.
Nekem volt hasonló hibám, bár annak más volt a tünete: konkrétan resetelt az autó computere véletlenszerűen. Rájöttem, hogy döcögős utak után gyakran történik meg a reset és végül megtaláltam, hogy az új akku pozitív terminálja egy kicsit vékonyabb, mint amit a saru meghúzásával el lehet érni és mozgott rajta. Ezért döccenőknél néha megszűnt a 12V-os rendszer ami lenullázta a gépet. Volt olyan is, hogy megálltam, kikapcsoltam az autót, kiszálltam és arra lettem figyelmes, hogy jár a motor. Visszaültem és látom, hogy újraindult a gép :) Egy szó mint száz, rögzítettem rendesen a sarukat és azóta megy simán.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1688 Dátum: 2017.01.26 09:53:30 »
Egy szó mint száz, rögzítettem rendesen a sarukat és azóta megy simán.

Szia!

Sajnos ezt biztos nem ilyen okozza, a sarukat kézzel lehetetlen megmozdítani.
Egyszer volt nekem is hasonló miatt áramszünetem, pont akkor amikor a kocsit telepakoltam EPS szigetelő lemezekkel.
lecsaptam a csomagtartót, és elment az áram. Hát ne tudd meg mennyit anyáztam a mire sikerült elérnem az aksisarukat, ugyanis az EPS bálákat kivenni nem lehetett.
És persze bent álltam egy udvarban, szóval még csak előről sem lehetett áramot adni neki.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1689 Dátum: 2017.01.26 14:10:24 »
Szia!

Sajnos ezt biztos nem ilyen okozza, a sarukat kézzel lehetetlen megmozdítani.
Egyszer volt nekem is hasonló miatt áramszünetem, pont akkor amikor a kocsit telepakoltam EPS szigetelő lemezekkel.
lecsaptam a csomagtartót, és elment az áram. Hát ne tudd meg mennyit anyáztam a mire sikerült elérnem az aksisarukat, ugyanis az EPS bálákat kivenni nem lehetett.
És persze bent álltam egy udvarban, szóval még csak előről sem lehetett áramot adni neki.
A saruk csak egy dolog. A másik visszatérő "hiba" hogy a testkábel kasztnira felcsavarozásánál enged el / korrodálódik. Akkor már azt is érdemes lelazítani kicsit, megtekerni hogy dbja le a rozsdát, utána ráhúzni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1690 Dátum: 2017.01.26 18:10:52 »
Igen lehetséges minden vezérlőt külön külön kiolvasni hibát élőadatot illesztéseket végrehajtani stb... Van olyan autó amiben 80-90 db vezérlőegység van.
Az akku levétel soha nem törli a hibakódokat,ezeket csak kézzel lehet törölni.
A Bosch diagnosztikája gyári szintű beavatkozásokat tud a priusban. Szinte minden elvégezhető vele.
Én egy Bosch szervizben dolgozom vállaljuk ezen autók javítását átvizsgálását hibrid akku javítását bemérését akkublokkok cseréjét. Időszakos  szervizelését  Műszaki vizsgáztatást is. Minden ami autóval kapcsolatos.

Üdv:
Tamás


Arra kérlek, hogy ne reklámozd a szervizt, mert ez a fórum oldalain csak bizonyos feltételek mellett lehetséges, erről bővebbet az Etkai és moderátori Kódexben olvashatsz, valamint a www.toyotaclub.hu  weboldalon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Subidubi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1691 Dátum: 2017.01.26 18:45:47 »
Bocsánat nem tudtam...

Üdv:
Tamás

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1692 Dátum: 2017.01.28 18:36:40 »
Sziasztok,
A következő problémára keresek választ.
2006os P2 pár napja P0011es hibával folyamatosan ég a Check Engine lámpa.
Kb. 4-5 éve kezdődött. De eddig csak 1-2évente jött elő, max egy napra, aztán magától kialudt és megint 1-2 évig semmi.
most viszont 5napja folyamatosan világít.
Azt tudom, hogy vezérműtengely holtpont jeladó hibát jelent.
De az érdekelne, hogy valakinek volt e már ilyen hibája és sikerült e megoldani?
Szervizben azt mondták, hogy az érzékelő lehet rossz, máshol, hogy megnyúlt a vez.lánc, többen pedig, hogy még nem találkoztak ilyen hibával.
Előre is köszönöm a választ.

Subidubi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1693 Dátum: 2017.01.29 09:11:38 »
Sziasztok,
A következő problémára keresek választ.
2006os P2 pár napja P0011es hibával folyamatosan ég a Check Engine lámpa.
Kb. 4-5 éve kezdődött. De eddig csak 1-2évente jött elő, max egy napra, aztán magától kialudt és megint 1-2 évig semmi.
most viszont 5napja folyamatosan világít.
Azt tudom, hogy vezérműtengely holtpont jeladó hibát jelent.
De az érdekelne, hogy valakinek volt e már ilyen hibája és sikerült e megoldani?
Szervizben azt mondták, hogy az érzékelő lehet rossz, máshol, hogy megnyúlt a vez.lánc, többen pedig, hogy még nem találkoztak ilyen hibával.
Előre is köszönöm a választ.

Mennyi kilométert futott a Prius?

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1694 Dátum: 2017.01.29 09:51:28 »
Mennyi kilométert futott a Prius?

225e van benne, ennyit bírnia kéne a láncnak (Szerintem).