Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878452 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1650 Dátum: 2017.01.03 13:40:55 »
Nekem olyan ember kellene aki, a kulcs nélküli indítást, de minimum a távirányítóval való ajtó nyitást - zárást meg tudná javítani. Ha tudtok ilyet jelezzétek.
Voltam már toyota szervizben vele, de ott csak annyit csináltak, hogy rádugták a kis OBD kütyüt és vártak, de az nem jelzett hibát, ezért szétették a kezüket és azt mondták, sajnáljuk nem tudjuk mi a baja.
Szerintem valami jeladó vagy vevő vel lehet a gond, persze ez csak egy tipp.

Már arra is gondoltam, hogy rakatok bele valami utólagos központi zár vezérlőt, hogy legalább az működjön, mert leginkább attól félek hogy megkopik a kulcs vagy a zárbetét. Yarissal igy jártam, valami 30-50.000 ft ért akarták megcsinálni.

Trotter mester szerelőjét ajánlom. Elérhetőséget tőle tudsz kapni.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1651 Dátum: 2017.01.03 13:41:39 »
Akkor lehet, hogy érdemes inkább máshova menni? Más szerelőhöz szoktam járni, csak annak idején, adtam neki egy esélyt a fórumokon hallottak alapján, (egyébként semmivel nem volt jobb az össz benyomásom egyébb szerelőknél ahol jártam eddig, sőtt) ha valóban új katalizátor került bele, akkor annak még garisnak kellene lennie.

Trotter mester szerelőjét ajánlom. Elérhetőséget tőle tudsz kapni.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1652 Dátum: 2017.01.03 14:23:03 »
Akkor lehet, hogy érdemes inkább máshova menni? Más szerelőhöz szoktam járni, csak annak idején, adtam neki egy esélyt a fórumokon hallottak alapján, (egyébként semmivel nem volt jobb az össz benyomásom egyébb szerelőknél ahol jártam eddig, sőtt) ha valóban új katalizátor került bele, akkor annak még garisnak kellene lennie.
Ezekszerint még nem hallottál róla: engem egészen konkrétan átvert és még egy jópár klubtársunkat is lehúzott. Tekert km-es autók eladása, túlszámlázás, garancia papír meghamisítás és pofádba röhögés. Ilyesmiket tud a fickó. ToyoTeam Garage-t sokan ajánlják, facebook-on, ha ott vagy, keresd a Prius Club Hungary zárt csoportot és ott Juhász Jenő kiemelkedően rendes ilyen ügyekben, úgy tudom ő autóbehozatalon kívül a javításban is tud segíteni.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1653 Dátum: 2017.01.03 20:14:06 »
Nekem olyan ember kellene aki, a kulcs nélküli indítást, de minimum a távirányítóval való ajtó nyitást - zárást meg tudná javítani. Ha tudtok ilyet jelezzétek.
Voltam már toyota szervizben vele, de ott csak annyit csináltak, hogy rádugták a kis OBD kütyüt és vártak, de az nem jelzett hibát, ezért szétették a kezüket és azt mondták, sajnáljuk nem tudjuk mi a baja.
Szerintem valami jeladó vagy vevő vel lehet a gond, persze ez csak egy tipp.

Már arra is gondoltam, hogy rakatok bele valami utólagos központi zár vezérlőt, hogy legalább az működjön, mert leginkább attól félek hogy megkopik a kulcs vagy a zárbetét. Yarissal igy jártam, valami 30-50.000 ft ért akarták megcsinálni.

Nekem Mayer Budakeszi-nél van jó tapasztalatom ez ügyben.

Részletekhez kattints ide:
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1654 Dátum: 2017.01.04 22:43:47 »
Nekem olyan ember kellene aki, a kulcs nélküli indítást, de minimum a távirányítóval való ajtó nyitást - zárást meg tudná javítani. Ha tudtok ilyet jelezzétek.
Voltam már toyota szervizben vele, de ott csak annyit csináltak, hogy rádugták a kis OBD kütyüt és vártak, de az nem jelzett hibát, ezért szétették a kezüket és azt mondták, sajnáljuk nem tudjuk mi a baja.
Szerintem valami jeladó vagy vevő vel lehet a gond, persze ez csak egy tipp.

Már arra is gondoltam, hogy rakatok bele valami utólagos központi zár vezérlőt, hogy legalább az működjön, mert leginkább attól félek hogy megkopik a kulcs vagy a zárbetét. Yarissal igy jártam, valami 30-50.000 ft ért akarták megcsinálni.

Révész Peti lesz a te embered....

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Kis akku és a mínuszok
« Válasz #1655 Dátum: 2017.01.08 00:12:15 »
Megosztom Veletek, hátha érdekes lehet másnak is.
Szóval kb. másfél hétig állt a hármasom kint a csúnya mínuszokban, mikor egyik reggel indultam volna vele. Kíváncsi is voltam ready-be fog-e kerülni.
(Látott már (mióta az enyém) -5, -8 fokokat de rendszeres használat mellett (2-3 naponta minimum mentem vele) mindig gond nélkül "indult")
Aznap, a reggeli -10 és a jelentős állás után ahogy "vártam" nem tudott ready-be kerülni az autó. Mikor a központi zár nyitott már hallottam, hogy nyögve-nyelősen tud csak megindulni az is.
A start gomb+fék megnyomásakor is csak "Accessory" módba tudta tenni magát és a következő hibát dobta "P LOCK MALFUNCTION WHEN PARKING, PARK IN FLAT PLACE AND APPLY PARKING BRAKE SECURELY." miközben a "P" gomb villogott.
A csúnya az volt, hogy ki sem lehetett kapcsolna az autót. Hiába próbálkoztam, akár hosszan nyomva a "start"-ot, de semmi, nem tudtam kikapcsolni. Oké, akkor elő a bika akkuval (szerencsére van kéznél). Bika ráad, de továbbra sem lehet kikapcsolni csak a hibaüzenetet ismételgeti és ready-be sem tudtam tenni.  :hmmmm:
Ezek után nem maradt más mint a kis akku lekötése. Majd a bika akkuval megtámogatva, már gond nélkül feléledt.
Aztán szépen végig is csinálta a napot többször leállítva, újraindítva.
OBD-t még nem dugtam rá, de majd megnézem generált-e hibakódot a "P LOCK MALFUNCTION WHEN PARKING, PARK IN FLAT PLACE AND APPLY PARKING BRAKE SECURELY." ?
Az autóval egyidős, 6 éves a kis akku. Cserélni még nem fogom, valahogy átvészeljük az extrém -15 fokokat, ami csak nem tart néhány hétnél tovább, max. töltőre kerül ha még 1x eljátsza.

Még az alábbi jelenség is azt bizonyítja - amit már régóta tudunk, hogy az extrém hideg nem az akkumulátorok barátja:
A "slusszkulcsot" az utastérben tartva, ami ugye szintén nem melegszik át olyan gyorsan ebben a kutya hidegben, is károgott, hogy "Battery low" - pedig nyáron (fél éve) került bele új elem, aztán amint átmelegedett már nem volt gondja.
 
Balesetmentes közlekedést minden kedves fórumozónak.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.08 00:17:57 írta Subset »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Kis akku és a mínuszok
« Válasz #1656 Dátum: 2017.01.08 00:24:57 »
Az autóval egyidős, 6 éves a kis akku. Cserélni még nem fogom, valahogy átvészeljük az extrém -15 fokokat, ami csak nem tart néhány hétnél tovább, max. töltőre kerül ha még 1x eljátsza.
Még az alábbi jelenség is azt bizonyítja - amit már régóta tudunk, hogy az extrém hideg nem az akkumulátorok barátja:
Az ólomsavas akkunak az extrém hideg a -25C, -15 ben csak kisebb a kapacitása. Az akkumulátornak a nyári meleg jóval nagyobb ellensége.
Időnként érdemes ellenőrizni a kis akku állapotát. Sajnos a Priusban egyrészt kis kapacitású van, másrészt egy hagyományos autóhoz képest jóval később jelennek meg a lemerülés jelei. A megelőző jellegű töltés lassítja az elhasználódást.

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Kis akku és a mínuszok
« Válasz #1657 Dátum: 2017.01.08 00:41:02 »
Az akkumulátornak a nyári meleg jóval nagyobb ellensége.

Így van, pl. ezért is van az akkupakkhoz külön hűtésünk...
(Bár, konkrétan ennek működését nem feltétlen (csak) a környezeti hőmérséklet befolyásolja, elég egy kiadósabb lejtmenet, hogy eléggé átforrósodjon és hűteni is kelljen az akkupakkot) 

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1658 Dátum: 2017.01.08 15:15:27 »
Akkupaknak azért kell hűtés, mert a 7Ah-s, 25mOhm-os akkuból 200Ampert is kivehet egy padlógáz, ami nagyjából 1000W disszipációt eredményez.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1659 Dátum: 2017.01.08 19:57:20 »
Az enyém is vacakol, ma reggel teljesen halott volt. Egy 7 Ah-s UPS-akkuról indítottam  :yes:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1660 Dátum: 2017.01.08 20:46:43 »
Akkor ideje lenne tölteni illetve pár napos nélkülözhetőség esetén megpróbálkozni a szulfátlanítással.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1661 Dátum: 2017.01.09 08:40:02 »
Ebből csere lesz. Tegnap segédakkuról indítás és bő fél óra működés után letettem, 4 órával később gond nélkül indult, ma reggel viszont teljesen halott volt. Távirányítóval nem is nyílt a központi zár.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1662 Dátum: 2017.01.09 10:50:46 »
1/2 óra járatás után nem csodálkozom. Amennyiben AGM ne add le, szívesen megnézném mit lehet még  kihozni belőle, aztán elteheted tartaléknak, ha lesz belőle vmi.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1663 Dátum: 2017.01.09 10:53:02 »
Nem AGM, sima lötyögős Yuasa. Két és fél éves...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1664 Dátum: 2017.01.09 11:00:21 »
2,5 éves és megadta magát? Csavaros vagy zárt? Édesapám csavarosa lassan betölti a 12-őt, és még szépen röffenti a dizelt, bár már foglalkozni kéne vele.
Micila zárt, kalciumos Yuasa-ja meg teljesen cellazárlatos lett pár regeneráló töltés után.-(