Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878393 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1635 Dátum: 2016.12.17 10:28:07 »
Sajnos továbbra sem találtam műszaki ábrát a prius szellőző rendszeréről.
Viszont más típusokból + pusztán józan paraszti ésszel arra következtetek, hogy közvetlenül a pollenszűrő felett a tűzfalon kell lennie a külső levegő nyílásnak.
Valaki megtenné, hogy a saját gépén megnézi, hogy tényleg ott van e ? Ha megnyomod a külső/belső levegő gombot egy kb: 10x20 cm es ajtónak kellene mozognia.

Sajnos ha tényleg azt az ajtót keresem akkor nekem totál be van állva, sajnos zárt állásban.
Az a baj, hogy nem fér be a kezem hogy megpróbáljam megmozgatni, benézve meg úgy nézz ki, mintha a műanyagra egy vékony szivacsdarab lenne felragasztva. épp ezért nem vagyok 100% ig biztos hogy tényleg azt találtam meg.

1. priusclub.hu
2. regisztrálsz
3. letöltések
4. melyik prius
5. keres: service manual vagy szerelési kézikönyv
6. örül :)

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1636 Dátum: 2016.12.17 20:56:27 »
Facelift után a kisnavi android alapú, ez mindenre választ ad, bugos. Ne foglalkozz vele, indítsd újra ilyenkor

Nem, nem Android alapú hanem QNX.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1637 Dátum: 2016.12.18 09:54:37 »
Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a szellőztető rendszerben, hol van a külső belső levegő szabályzó ajtó (nem tudom pontosan mi a neve, az ami azt szabályozza, hogy kintről vagy bentről jöjjön a levegő, és nem a kapcsólóra gondoltam :D ).
Nagyon valószínű, hogy ez nem működik megfelelően, mert az autó nagyon párásodik, olyan mintha többnyire csak belső levegőkeringetés lenne.
Ha leengedem az ablakot, akkor rögtön látványosan elkezd eltűnni a pára.
Kerestem ábrákat, de eddig csak a klímarendszerről találtam, azon meg ez a rész nincs rajta.
A pollenszűrő nincs tele dzsuvával? Ugyan ez a jelenség akkor is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1638 Dátum: 2016.12.20 09:58:50 »
Nem, nem Android alapú hanem QNX.

Arról esetleg nem tudsz, hogy a FL előtti, HDD-s nagynavi oprendszere micsoda?

Amikor frissítettem cca. 1 éve a navigátort, kotorásztam kicsit a firmware file-okban (pl. unixos/linuxos string kiszedi az olvasható stringeket), de nem sikerült rájönnöm. Az kiderült, hogy használnak pár open source grafikus könyvtárat, pl. libjpeg és/vagy libtiff rémlik, de egyéb nem. De tuti, hogy ezek keresztplatformosak és GCC/LVM-mel még egy kenyérpirítóra is lefordíthatóak. :)

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1639 Dátum: 2016.12.20 15:37:54 »
Arról esetleg nem tudsz, hogy a FL előtti, HDD-s nagynavi oprendszere micsoda?

Amikor frissítettem cca. 1 éve a navigátort, kotorásztam kicsit a firmware file-okban (pl. unixos/linuxos string kiszedi az olvasható stringeket), de nem sikerült rájönnöm. Az kiderült, hogy használnak pár open source grafikus könyvtárat, pl. libjpeg és/vagy libtiff rémlik, de egyéb nem. De tuti, hogy ezek keresztplatformosak és GCC/LVM-mel még egy kenyérpirítóra is lefordíthatóak. :)

Huhh ebben nem vagyok otthon semennyire a QNX-et is topictalin egy nálam műveltebb cartárs mondta.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1640 Dátum: 2016.12.20 19:59:11 »
Arról esetleg nem tudsz, hogy a FL előtti, HDD-s nagynavi oprendszere micsoda?

Amikor frissítettem cca. 1 éve a navigátort, kotorásztam kicsit a firmware file-okban (pl. unixos/linuxos string kiszedi az olvasható stringeket), de nem sikerült rájönnöm. Az kiderült, hogy használnak pár open source grafikus könyvtárat, pl. libjpeg és/vagy libtiff rémlik, de egyéb nem. De tuti, hogy ezek keresztplatformosak és GCC/LVM-mel még egy kenyérpirítóra is lefordíthatóak. :)

Bicskei kolléga véleménye szerint Win CE alapú.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1641 Dátum: 2017.01.03 08:27:32 »
Sziasztok,

A műszerfalon megjelent a motor hibás működésére figyelmeztető lámpa, rádugtam a WiFis OBD2-es adapterem és az EngineLink app a P0420-as hibaüzenetet olvasta ki, ami a katalizátor nem megfelelő működésére utal. Tavaly tavasszal "Dodo a Prius guru" egy másik, szintén a katalizátorral hibájára utaló jelzés alapján kicserélte a katalizátort, ami ezidág rendben is működött, így felkerestem őt ezzel a problémával, kaptam is időpontot, de még nem voltam nála.
Volt akinek már volt ilyen problémája? Kb mire lehet számítani?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1642 Dátum: 2017.01.03 08:47:07 »
Kb mire lehet számítani?
Hogy misztifikálja a dolgot és ő biztosan nagyon jól megcsinálta, tuti ez anyaghiba meg lehet, hogy nem is eredeti japán volt és őt is átverték, ja és még egyszer lehúz egy katalizátor árával. (bocs ezt nem tudtam kihagyni  [rohog] )

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1643 Dátum: 2017.01.03 09:47:37 »
Sziasztok,

A műszerfalon megjelent a motor hibás működésére figyelmeztető lámpa, rádugtam a WiFis OBD2-es adapterem és az EngineLink app a P0420-as hibaüzenetet olvasta ki, ami a katalizátor nem megfelelő működésére utal. Tavaly tavasszal "Dodo a Prius guru" egy másik, szintén a katalizátorral hibájára utaló jelzés alapján kicserélte a katalizátort, ami ezidág rendben is működött, így felkerestem őt ezzel a problémával, kaptam is időpontot, de még nem voltam nála.
Volt akinek már volt ilyen problémája? Kb mire lehet számítani?

Szia !

Az is lehet hogy csak valamelyik lambda szonda adta meg magát.
Aliexpresről 6-8 ezer Ft ért lehet rendelni gyári kód szerint. (mondjuk a tartóssága kétséges , bár amit itthon megkapsz 15-17 ezer ft ért az kb. pont ugyanaz a minőség. Bár nem vagyok szakember ilyen téren.
Ui: nekem még sok bajom nem volt az onnan rendelt cuccokkal, priushoz mondjuk csak spirál kábelt, ablak kapcsolót, és xeon izokat rendeltem.  (mondjuk az izzók csak 1-1,5 évig bírták: 1500 ft volt darabja, de amit itthon rendeltem 7.e Ft ért az is kb ugyanaddig bírta.)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1644 Dátum: 2017.01.03 10:33:29 »
Milyen izzók az említettek? Halogén vagy HID?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1645 Dátum: 2017.01.03 10:59:59 »
Milyen izzók az említettek? Halogén vagy HID?

Xeon izzót írtam az csak HID lehet. (halogénba csak olyan van amihez xeon gázt is adnak, de attól az még halogén marad, csak picit kékesebb fénye lesz)
Az enyém USA model abba gyárilag ez van, de egyszer már megállított a rendőr és kereste a trafót, aztán mutattam neki, hogy itt a gyári matrica a lámpán, mondta hogy ez nem szabályos mert nincs fényszóró mosó a kocsin. A rendőr azt mondta szerezzek be valami igazolást, mert legközelebb elveszi a forgalmit.
Erre elmentem a KPM hez, hogy adjanak valami igazolást hogy ez gyári, erre azt mondta, hogy náluk is igy van a rendszerbe hogy xeon lámpával van szerelve gyárilag. és ha ez gyári akkor nem kell hozzá külön mosót beépítenem. És igazolást sem kell erről adnom senkinek. Mondott is egy példát: Az autókba kötelező a hátsó biztonsági öv, de a régi trabantba, ladába, stb... nincs ilyen, és ettől még szabályosan közlekedik, és a rendőr nem veheti el a forgalmit mert nincs benne. Ha gyárilag ilyen volt az autó, és megkapta a forgalmi engedélyt akkor teljesen szabályos.

ui: vettem ledes izzókat is, helyzetjelzőbe meg beltérbe. azokkal elég vegyes a kép, van amelyik 3 éve jól működik, és van amelyik teljesen meghalt (1db) és van olyan ami csak részben halt meg (2db).
Az egyik ami részben halt meg (mellékelt kép), csak a panel fele világit, de még igy is 2x olyan erős mint a gyári. Ez egyébként a beltéri lámpába lett berakva.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1646 Dátum: 2017.01.03 11:40:28 »
Gondolom a Xeon az xenon akart lenni.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1647 Dátum: 2017.01.03 11:50:00 »
jah, bocsi szerverekkel foglalkozom és ott van Xeon proci :D Már erre áll rá a kezem

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1648 Dátum: 2017.01.03 12:44:32 »
Hogy misztifikálja a dolgot és ő biztosan nagyon jól megcsinálta, tuti ez anyaghiba meg lehet, hogy nem is eredeti japán volt és őt is átverték, ja és még egyszer lehúz egy katalizátor árával. (bocs ezt nem tudtam kihagyni  [rohog] )

Akkor lehet, hogy érdemes inkább máshova menni? Más szerelőhöz szoktam járni, csak annak idején, adtam neki egy esélyt a fórumokon hallottak alapján, (egyébként semmivel nem volt jobb az össz benyomásom egyébb szerelőknél ahol jártam eddig, sőtt) ha valóban új katalizátor került bele, akkor annak még garisnak kellene lennie.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1649 Dátum: 2017.01.03 13:12:55 »
Nekem olyan ember kellene aki, a kulcs nélküli indítást, de minimum a távirányítóval való ajtó nyitást - zárást meg tudná javítani. Ha tudtok ilyet jelezzétek.
Voltam már toyota szervizben vele, de ott csak annyit csináltak, hogy rádugták a kis OBD kütyüt és vártak, de az nem jelzett hibát, ezért szétették a kezüket és azt mondták, sajnáljuk nem tudjuk mi a baja.
Szerintem valami jeladó vagy vevő vel lehet a gond, persze ez csak egy tipp.

Már arra is gondoltam, hogy rakatok bele valami utólagos központi zár vezérlőt, hogy legalább az működjön, mert leginkább attól félek hogy megkopik a kulcs vagy a zárbetét. Yarissal igy jártam, valami 30-50.000 ft ért akarták megcsinálni.