Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878311 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1620 Dátum: 2016.11.25 14:26:45 »
A hűtőközeg, teljesen tiszta és újszerű kinézete van, nem levegős és nem is levegősödik.
De az öreg hűtőközeg sem befolyásolja a hűtési hatékonyságot, jelentősen, mert ha ez szólna bele, az elég csúnya hűtőrendszer aláméretezés lenne. Inkább arra következtetek, hogy elégtelen a keringés sebessége.
Arra gondoltál hogy sapkát cserélj? Mert ha nem tartja a nyomást, akkor ugye tud forrni. Vagy a hőfok jeladót kicserélni?

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1621 Dátum: 2016.11.25 20:45:15 »
Arra gondoltál hogy sapkát cserélj? Mert ha nem tartja a nyomást, akkor ugye tud forrni. Vagy a hőfok jeladót kicserélni?

Nem gondoltam erre, de jó ötlet. Köszi!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1622 Dátum: 2016.11.28 09:28:17 »
Üdv, új Prius gen3 tulajdonos vagyok. Az a gondom hogy hosszabb, padlógázas gyorsításoknál kigyullad a "túl meleg" lámpa. Aztán persze hamar el is alszik.
Rádugtam egy OBD-t és 85-95 fokos a vízhőfok, de amikor kigyullad a lámpa akkor pár másodperc alatt felugrik 135-fokig. Utána meg ugyan ilyen gyorsan vissza is csökken 95fokra.
Hibakód nincs. (Androidos Torque lite)
Hűtővíz tiszta, nincs benne olaj.
Olaj tiszta, nincs benne víz.
Minden szempontból korrekten üzemel a kocsi, leszámítva ezt a túlmelegedést.
Ja és egy kevés hűtővíz ki is fújt a sapkánál. Egyértelműen látszott a nyoma.
Nem sok talán fél decit tudtam a jelölésig után tölteni.
Átnéztem a szűrőket, szellőzőket, még az akku hűtést is kipucoltam, nem volt semmi kirívó szennyeződés.

Amúgy azt sem tudom hogy működik ennek a hűtőrendszere. Ebben még mindig mechanikus termosztát van, szíjjal hajtott pumpával? Mert akkor a termosztát elhasználódásra gyanakodnék.

Elektromos vízpumpa van benne.
Ezért volt visszahívás a P3-ra.vidd el szervizbe,s egy szoftver frissitést csinálnak rá...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1623 Dátum: 2016.11.28 11:54:09 »
Elektromos vízpumpa van benne.
Ezért volt visszahívás a P3-ra.vidd el szervizbe,s egy szoftver frissitést csinálnak rá...
P3-ra tudtommal nem volt vízpumpa visszahívás. Az csak P2-re volt és ott is csak a hybrid rendszer pumpáját cserélték.
A software frissítés pedig a power management ECU-n történt.
AGG09   = PDC & AGG09# = Recall (C/I for EU: 4KET-024) For MG ECU & PM control ECU reflash on Prius   4KET-024   This European safety campaign has been applied to this vehicle.
0508B   - Recall (C/I for EU = ZKBA-011) - ABS Actuator ECU on PRIUS   ZKBA-011   This European safety campaign has been applied to this vehicle.
3530E   (R/SSC) - C/I for EU 3KB2-012 - Brake Booster Pump Assembly (Accumulator) on Prius   3KB2-012   This European safety campaign has been applied to this vehicle.

Ferohh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1624 Dátum: 2016.11.28 19:07:12 »
Sajna én írok ide először... :(

Ma reggel fura hangot hallottam az autóból lassú tempónál. Fémesen kongó pattanást alkalmanként, ami az utastérben alig hallható, de azért hallani. Olyan, mint mikor mondjuk a kipuffogó dobot, vagy a féktárcsa védőlemezét egy bottal megütik.

Bemelegedve sem múlt el, mert mikor beértem a melóhelyre, és parkolóban mentem szép lassan, megint lehetett 2x hallani.

Reggel 3x is megálltam, benéztem alá, motortérbe is, mindenhova zseblámpával bevilágítottam, de semmi hibát nem látni elsőre. Kipuffogó sem lóg, meg is mozgattam a vége felől, de semmi.

Habár szombaton lecseréltem a kerekeket nyárira, de tegnap még semmi baja sem volt, mentem vele kb 300km-t, és úgy értem vele haza, hogy semmi baja sem volt (szóval elvileg nem függ össze a kerékcserével talán).

Tapasztalt már valaki valami hasonlót?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1625 Dátum: 2016.11.28 23:42:52 »
P3-ra tudtommal nem volt vízpumpa visszahívás. Az csak P2-re volt és ott is csak a hybrid rendszer pumpáját cserélték.
A software frissítés pedig a power management ECU-n történt.
AGG09   = PDC & AGG09# = Recall (C/I for EU: 4KET-024) For MG ECU & PM control ECU reflash on Prius   4KET-024   This European safety campaign has been applied to this vehicle.
0508B   - Recall (C/I for EU = ZKBA-011) - ABS Actuator ECU on PRIUS   ZKBA-011   This European safety campaign has been applied to this vehicle.
3530E   (R/SSC) - C/I for EU 3KB2-012 - Brake Booster Pump Assembly (Accumulator) on Prius   3KB2-012   This European safety campaign has been applied to this vehicle.

Félreérthetően irtam.
Nem a vízpumpa miatt volt visszahívás...
Hanem az inverter túl melegedés,és vezérlés miatt.

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1626 Dátum: 2016.11.29 08:21:04 »
Sziasztok!
2004-es Prius 2 CD lejátszó hiba.
5-ből csak 4 lemezt hajlandó lejátszani a CD lejátszó. Csak tölti-tölti aztán kilép. Gyári, nem írott lemezek.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Esetleg valami megoldás?
Köszönöm!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1627 Dátum: 2016.11.29 09:06:51 »
Sziasztok!
2004-es Prius 2 CD lejátszó hiba.
5-ből csak 4 lemezt hajlandó lejátszani a CD lejátszó. Csak tölti-tölti aztán kilép. Gyári, nem írott lemezek.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Esetleg valami megoldás?
Köszönöm!
Nemrégen nekem is vacakolt a gyári lemezekkel. Megforgattam őket a tárban aztán már olvasta, közben váltogattam rádió/CD üzemmódban+ CD scan shuffle gombok próbaképpen benyomogatva "szőke nő" jelleggel. :D
Esetleg egy tisztítólemezt nyomj be hátha koszos a kiolvasófej.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Babszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1628 Dátum: 2016.11.29 21:17:04 »
Nemrégen nekem is vacakolt a gyári lemezekkel. Megforgattam őket a tárban aztán már olvasta, közben váltogattam rádió/CD üzemmódban+ CD scan shuffle gombok próbaképpen benyomogatva "szőke nő" jelleggel. :D
Esetleg egy tisztítólemezt nyomj be hátha koszos a kiolvasófej.
Köszönöm!
Tényleg bevált!  :clap:

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1629 Dátum: 2016.12.11 21:37:18 »
Olyan probléma jön néha elő, hogy ha bluetooth-szal vagy jack-kel akarok csatlakozni telefonnal zenehallgatás miatt akkor a multi function display bizonyos menüi és a nyomógombok a kijelző mellett nem működnek és nyílván nem is játszik le semmit.. Csak akkor áll vissza, ha az autót rebootolom (lol). Ez miért van? P3 FL.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1630 Dátum: 2016.12.14 08:18:13 »
Ma reggel azt láttam, hogy világít a bezárt autó féklámpája. Miután ráréptem a fékpedálra és leléptem róla, elaludt. Egyébként pedig nagyon érzékeny a kapcsoló, szinte csak rálehelek a fékpedálra és világít a féklámpa. Másnak is ilyen?

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1631 Dátum: 2016.12.16 09:34:12 »
Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a szellőztető rendszerben, hol van a külső belső levegő szabályzó ajtó (nem tudom pontosan mi a neve, az ami azt szabályozza, hogy kintről vagy bentről jöjjön a levegő, és nem a kapcsólóra gondoltam :D ).
Nagyon valószínű, hogy ez nem működik megfelelően, mert az autó nagyon párásodik, olyan mintha többnyire csak belső levegőkeringetés lenne.
Ha leengedem az ablakot, akkor rögtön látványosan elkezd eltűnni a pára.
Kerestem ábrákat, de eddig csak a klímarendszerről találtam, azon meg ez a rész nincs rajta.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1632 Dátum: 2016.12.16 12:50:23 »
Ma reggel azt láttam, hogy világít a bezárt autó féklámpája. Miután ráréptem a fékpedálra és leléptem róla, elaludt. Egyébként pedig nagyon érzékeny a kapcsoló, szinte csak rálehelek a fékpedálra és világít a féklámpa. Másnak is ilyen?

Nem ilyen nekem
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1633 Dátum: 2016.12.16 12:51:02 »
Olyan probléma jön néha elő, hogy ha bluetooth-szal vagy jack-kel akarok csatlakozni telefonnal zenehallgatás miatt akkor a multi function display bizonyos menüi és a nyomógombok a kijelző mellett nem működnek és nyílván nem is játszik le semmit.. Csak akkor áll vissza, ha az autót rebootolom (lol). Ez miért van? P3 FL.

Facelift után a kisnavi android alapú, ez mindenre választ ad, bugos. Ne foglalkozz vele, indítsd újra ilyenkor
Prius 1.8 HSD

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1634 Dátum: 2016.12.16 21:06:32 »
Sajnos továbbra sem találtam műszaki ábrát a prius szellőző rendszeréről.
Viszont más típusokból + pusztán józan paraszti ésszel arra következtetek, hogy közvetlenül a pollenszűrő felett a tűzfalon kell lennie a külső levegő nyílásnak.
Valaki megtenné, hogy a saját gépén megnézi, hogy tényleg ott van e ? Ha megnyomod a külső/belső levegő gombot egy kb: 10x20 cm es ajtónak kellene mozognia.

Sajnos ha tényleg azt az ajtót keresem akkor nekem totál be van állva, sajnos zárt állásban.
Az a baj, hogy nem fér be a kezem hogy megpróbáljam megmozgatni, benézve meg úgy nézz ki, mintha a műanyagra egy vékony szivacsdarab lenne felragasztva. épp ezért nem vagyok 100% ig biztos hogy tényleg azt találtam meg.