Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878489 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1575 Dátum: 2016.10.28 11:46:40 »
Mérd meg a fagyáspontját, lehet elég desztvizzel higítani a meglévőt, aztán előrébb lehet hozni a cserét. Úgyis a km/ év csak tájékoztató jellegű, cserélni akkor kell amikor romlik a teljesítménye ( nepper trükk az ellenállás mérése, ill. a bemelegedési idő csökkenése, vagy azonos körülmények között magasabb üzemi hőfok)

tschaba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1576 Dátum: 2016.11.09 10:41:41 »
Sziasztok. Tegnap szetrobbant a jobb elso osram h11-es izzom. Nehezen kiszereltem viszont ezzel egy idoben nem megy a helyzetjelzo lampam elol es hatul illetve a kodfenylampam elol es hatul . A fek lampam es a tolato es a tompitott es a tavolsagi lampam mukodik. Nem tudjatok melyik biztositek felelos a fent emlitett okokert? :( nezegettem 10 amperes biztositekokat de mindegyik jo volt.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.09 10:43:12 írta tschaba01 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1577 Dátum: 2016.11.09 15:08:31 »
Sziasztok. Tegnap szetrobbant a jobb elso osram h11-es izzom. Nehezen kiszereltem viszont ezzel egy idoben nem megy a helyzetjelzo lampam elol es hatul illetve a kodfenylampam elol es hatul . A fek lampam es a tolato es a tompitott es a tavolsagi lampam mukodik. Nem tudjatok melyik biztositek felelos a fent emlitett okokert? :( nezegettem 10 amperes biztositekokat de mindegyik jo volt.

Elvileg a motortérben kell lennie a biztosítékoknak, amik ezért felelősek. Ott nézted?  Szerintem egyébként azon nem 10A-sok, hanem combosabbak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tschaba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1578 Dátum: 2016.11.11 08:40:26 »
Sziasztok,

megtaláltam nagy nehezen. Van egy a motor térben, és van egy az utas térben. Ez egy GENIII-as prius 2010-es. Bal alul a motortér nyitó alatt, szinte be kell feküdni alá hogy megtaláld, van egy fehér matricás fedő azt ha leszeded akkor ott találhatóak. Nagyon rossz helyen van.
Aztán jött a csoda, hogy ezekbe low profile mini biztosíték kell. Persze minden benzinkúton kapható, ja nem.

A meglepetés pedig a TAIL biztosíték résznél volt. Avagy az felelős az első hátsó helyzet jelző ködlámpa közös biztosítékáért...

Remélem valakinek tudtam segíteni ha erre téved. Csatoltam egy képet is, persze a megszorításokért nem a legjobb minőség de próbálkoztam.

üdv,
Csaba

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1579 Dátum: 2016.11.11 09:13:11 »
A Homashitában lehet kapni ilyen készletet, de ideiglenesen a kis késes biztosíték is belemegy. Akkor csak a fedőt nem tudod vissza tenni, más hatása nincs :)

Sziasztok,

megtaláltam nagy nehezen. Van egy a motor térben, és van egy az utas térben. Ez egy GENIII-as prius 2010-es. Bal alul a motortér nyitó alatt, szinte be kell feküdni alá hogy megtaláld, van egy fehér matricás fedő azt ha leszeded akkor ott találhatóak. Nagyon rossz helyen van.
Aztán jött a csoda, hogy ezekbe low profile mini biztosíték kell. Persze minden benzinkúton kapható, ja nem.

A meglepetés pedig a TAIL biztosíték résznél volt. Avagy az felelős az első hátsó helyzet jelző ködlámpa közös biztosítékáért...

Remélem valakinek tudtam segíteni ha erre téved. Csatoltam egy képet is, persze a megszorításokért nem a legjobb minőség de próbálkoztam.

üdv,
Csaba

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1580 Dátum: 2016.11.21 16:03:59 »
Sziasztok,

Kerekcsapágy cserével van valakinek tapasztalata?
P2. kezd hangos lenni.
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1581 Dátum: 2016.11.21 16:37:10 »
Sziasztok,

Kerekcsapágy cserével van valakinek tapasztalata?
P2. kezd hangos lenni.
Mire vagy kíváncsi? Én FAG-ot tettem bele majd 1.5 éve, azóta is jó.
A szerelőm szívott vele, mire letudta szedni a féltengelyről - ennyi plusz infóm van. Ja és nekem a bal első volt a bibis, úgy tudom általában ez szokott elhalálozni.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1582 Dátum: 2016.11.21 16:46:56 »
Mire vagy kíváncsi? Én FAG-ot tettem bele majd 1.5 éve, azóta is jó.
A szerelőm szívott vele, mire letudta szedni a féltengelyről - ennyi plusz infóm van. Ja és nekem a bal első volt a bibis, úgy tudom általában ez szokott elhalálozni.
Nekem is bal első. Gondoltam otthon kicserélem, de ha nagy szívás, akkor lehet szerviz lesz belőle. Poén hogy most hoztam haza másfél hónap után, mert kellett egy jó kis motorgenerál. De legalább új a motor :)
Prius II 1.5 HSD 2008


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1583 Dátum: 2016.11.21 17:07:25 »
Nekem is bal első. Gondoltam otthon kicserélem, de ha nagy szívás, akkor lehet szerviz lesz belőle. Poén hogy most hoztam haza másfél hónap után, mert kellett egy jó kis motorgenerál. De legalább új a motor :)
Én is másfél éve cseréltem. Kell hozzá jó nagy kalapács, laposvágó kibontani a koronás anyát és lehámozni az agyról, valamint nagy dugókulcs hosszú szárral.. :(


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1584 Dátum: 2016.11.21 17:16:06 »
Én is másfél éve cseréltem. Kell hozzá jó nagy kalapács, laposvágó kibontani a koronás anyát és lehámozni az agyról, valamint nagy dugókulcs hosszú szárral.. :(

Na...ez mar most szivasnak hangzik :) Alszok ra egyet, bar apam azt mondta megoldjuk, o meg eleg nagy szaki. Alfaja van, folyton butykol valamit rajta :) . Akkor tipusra mondjuk a FAG jo lehet?
Prius II 1.5 HSD 2008


reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1585 Dátum: 2016.11.21 17:34:35 »
Na...ez mar most szivasnak hangzik :) Alszok ra egyet, bar apam azt mondta megoldjuk, o meg eleg nagy szaki. Alfaja van, folyton butykol valamit rajta :) . Akkor tipusra mondjuk a FAG jo lehet?
Nekem azt mondták, hogy a FAG és az SKF rokonok  ::) szóval bátran vegyem azt, mert minőségi.

Nekem ki kellett venni a féltengelyt és valamit esztergáltatni utána rajta - nem értettem pontosan mit, de láttam a srác arcán, hogy amennyit eltudott tőlem kérni ezért a műveletért az neki nem az év üzlete volt. Aztán ha szerencséd van ütsz rajta kettőt és leugrik, lutri.

Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1586 Dátum: 2016.11.21 23:42:10 »


Aztán ha szerencséd van ütsz rajta kettőt és leugrik, lutri.

Köszi. Most már rámférne egy kis szerencse. Kicsit sok volt a gond mostanában a kocsival.
Prius II 1.5 HSD 2008


Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1587 Dátum: 2016.11.22 06:53:53 »
 Olyan problémám van, hogy ha a tompított fényszóró auto állásban marad és kikapcsolom az autót akkor az nem kapcsol le, le kell tekernem kézzel 0-ba. Valami relé nem enged el vagy mi lehet a gond? Volt már valakinek hasonló?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1588 Dátum: 2016.11.22 09:15:34 »
Olyan problémám van, hogy ha a tompított fényszóró auto állásban marad és kikapcsolom az autót akkor az nem kapcsol le, le kell tekernem kézzel 0-ba. Valami relé nem enged el vagy mi lehet a gond? Volt már valakinek hasonló?
Akkor sem, ha kinyitod az ajtódat?

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1589 Dátum: 2016.11.22 10:19:22 »
Pár napja nem ég a tompított fényszóró a bal oldalon, új égővel sem, és ahogy néztem, ugyanarra a 40A-es P/i 2 biztosítékra megy a jobb és a bal is (a duda és egyéb dolgok mellett), és mivel a többi működik, gondolom nem azzal van a gond. Műszerrel nézve sincs 12V a foglalatban ha felkapcsolom a lámpát.
Tudok még valamit nézni magam, vagy vigyem szervízbe?
Prius III SOL