Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 878233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1215 Dátum: 2016.06.01 14:42:22 »
Szuper. Köszönöm a támogatást. P2 van. Már több 100.000-es számok pörögtek a szemem előtt javításra.
Azt nem tudom pontosan milyen olaj van benne, mert legutóbb a márkaszerviz cserélte, csak annyit mondtak 5W30. Uh most ilyet töltöttem bele.
Csak megijedtem mert a régi Suzukimnál nem szoktam meg hogy olajat fogyaszt, meg ugye elég sokat után kellett tölteni. De sajnos én vagyok a hülye mert nem néztem elég gyakran az olajszintet...csakl mikor már kanyarban szólt a kocsi hogy valami nem kerek.
Semmi gond. Alapból a legrosszabb helyzetre számítunk pedig sokszor ennél egyszerűbb az ok.
Én ezt használtam 4 éven keresztül a priusba:
http://kowee.eu/share/magnatec.jpg
..és ez volt amit jóízűen befogyasztott:
http://kowee.eu/share/castrol.jpg


Tomi000

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • https://www.spritmonitor.de/en/detail/759441.html
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1216 Dátum: 2016.06.01 14:48:17 »
Semmi gond. Alapból a legrosszabb helyzetre számítunk pedig sokszor ennél egyszerűbb az ok.
Én ezt használtam 4 éven keresztül a priusba:
http://kowee.eu/share/magnatec.jpg
..és ez volt amit jóízűen befogyasztott:
http://kowee.eu/share/castrol.jpg


Megjegyzem. Köszi :)
Prius II 1.5 HSD 2008


Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1217 Dátum: 2016.06.01 14:51:22 »
Sziasztok!
Azt el is felejtettem mondani, hogy hétfőn a Doki felhívta a figyelmem a kormány kotyogására... Járó motornál már nekem is feltűnt, épp csak fél centit jobbra balra mozgatva 2 ujjal a kormányt ragyogóan észlelhető(elmondása szerint nem égető, de azt idővel meg kéne csinálni, ő nem foglalkozik vele, csak ki tudja szedni, meg vissza tudja tenni). Annyit megtudtam, hogy a kormánymű kopása okozhatja a jelenséget, de a kormány oszlop és a kormánymű közti összekötő csukló kopása is okozhatja. Volt már valakinek ilyen problémája? Mintha garanciában is hívtak volna vissza P2-et a kormány miatt, vagy rosszul rémlik?
Köszöntem előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.01 14:53:01 írta Maci87 »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1218 Dátum: 2016.06.01 14:55:46 »
Sziasztok!
Azt el is felejtettem mondani, hogy hétfőn a Doki felhívta a figyelmem a kormány kotyogására... Járó motornál már nekem is feltűnt, épp csak fél centit jobbra balra mozgatva 2 ujjal a kormányt ragyogóan észlelhető(elmondása szerint nem égető, de azt idővel meg kéne csinálni, ő nem foglalkozik vele, csak ki tudja szedni, meg vissza tudja tenni). Annyit megtudtam, hogy a kormánymű kopása okozhatja a jelenséget, de a kormány oszlop és a kormánymű közti összekötő csukló kopása is okozhatja. Volt már valakinek ilyen problémája? Mintha garanciában is hívtak volna vissza P2-et a kormány miatt, vagy rosszul rémlik?
Köszöntem előre is!
P2 esetében volt visszahívás bizonyos szériákra kormány összekötő cserére. Ha átküldöd az alvázszámod, rá tudok nézni hogy a tiéd benne volt-e.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1219 Dátum: 2016.06.01 15:01:47 »
Tisztellek!
Rögtön küldöm.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1220 Dátum: 2016.06.01 15:29:57 »
Tisztellek!
Rögtön küldöm.
Megnéztem. A tiédben már cserélték a kormány összekötőt. Lehet hogy csak a csavar lazult meg. Azokra érdemes lenne ránézni.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1221 Dátum: 2016.06.01 17:12:18 »
Megnéztem. A tiédben már cserélték a kormány összekötőt. Lehet hogy csak a csavar lazult meg. Azokra érdemes lenne ránézni.
Köszi!
Egyébként van Klubos ismeretségi körben olyan szerelő, aki ezzel foglalkozik?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1222 Dátum: 2016.06.01 18:49:47 »
ez volt amit jóízűen befogyasztott: ...
Utóbbi is teljesen megfelel a Toyota előírásainak, ráadásul az előbbinél jobb paraméterekkel rendelkezik. Természetesen ettől még előfordulhat kicsit magasabb olajfogyasztás, főleg kezdetben.
Ezt a terméket köztudottan sokat hamísították, nem lehet, hogy kifogtál egyet közülük?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1223 Dátum: 2016.06.01 20:39:38 »
Utóbbi is teljesen megfelel a Toyota előírásainak, ráadásul az előbbinél jobb paraméterekkel rendelkezik. Természetesen ettől még előfordulhat kicsit magasabb olajfogyasztás, főleg kezdetben.
Ezt a terméket köztudottan sokat hamísították, nem lehet, hogy kifogtál egyet közülük?

Az bizony könnyen előfordulhat. A NAV BF bűnügyi raktárába elveszett a szem a sok zöld flakon láttán,amikor legutóbb arra jártam. Még a napokban is beszállítottak azokból néhány raklapnyit,ahogy hallám. Egyébként sajnálatos, hogy a valódiságában igen jó termék iránti bizalmat a hamisítók pikk-pakk hazavágják.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1224 Dátum: 2016.06.02 09:44:52 »
Köszi!
Egyébként van Klubos ismeretségi körben olyan szerelő, aki ezzel foglalkozik?
Mondjuk Révész Peti, de szerintem Dodó is ránéz, vagy akár én is ha épp van szabad időm. :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1225 Dátum: 2016.06.02 09:45:57 »
Utóbbi is teljesen megfelel a Toyota előírásainak, ráadásul az előbbinél jobb paraméterekkel rendelkezik. Természetesen ettől még előfordulhat kicsit magasabb olajfogyasztás, főleg kezdetben.
Ezt a terméket köztudottan sokat hamísították, nem lehet, hogy kifogtál egyet közülük?
Olajshoptól vettem mint minden olajat az elmúlt 10 évben. Többször ellenőrizték a céget, eddig soha nem volt velük baj.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1226 Dátum: 2016.06.02 09:49:10 »
Utóbbi is teljesen megfelel a Toyota előírásainak, ráadásul az előbbinél jobb paraméterekkel rendelkezik. Természetesen ettől még előfordulhat kicsit magasabb olajfogyasztás, főleg kezdetben.
Ezt a terméket köztudottan sokat hamísították, nem lehet, hogy kifogtál egyet közülük?
...egyébként ha utána nézel, ez az olaj 4W-40 de C3-as volt. A priusba A1-A3 vagy A5 kell előírás szerint. Erre gondoltam anno.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1227 Dátum: 2016.06.02 10:47:37 »
Ő. Ezt bebuktam. Csak az 5W30-as Magnatec képét néztem meg.
Abból indultam ki, hogy az almát az almával hasonlítunk, azaz azonos a viszkozitási osztályba tartozik a két termék. Az 5W40 természetesen nem jó választás, fel sem merült bennem, hogy ilyet raksz a Priusodba.

Az Olajshoppal még nekem sem volt gondom. Az olaj és látszólag a számla is rendben van.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1228 Dátum: 2016.06.02 16:30:45 »
Ha kormányműves szakikra van szükségetek, őket tudom ajánlani:
http://www.kormanymu.hu/
Kb 30 éve foglalkoznak kormánymű javítással (kormányszervó is), sok gyári szerviz is náluk javíttat.
Munkaidőben kereshetitek a munkafelvevőt: Horváth Gábor tel:30/491-2020


Mondjuk Révész Peti, de szerintem Dodó is ránéz, vagy akár én is ha épp van szabad időm. :)
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1229 Dátum: 2016.06.02 17:29:27 »
Ő. Ezt bebuktam. Csak az 5W30-as Magnatec képét néztem meg.
Abból indultam ki, hogy az almát az almával hasonlítunk, azaz azonos a viszkozitási osztályba tartozik a két termék. Az 5W40 természetesen nem jó választás, fel sem merült bennem, hogy ilyet raksz a Priusodba.

Az Olajshoppal még nekem sem volt gondom. Az olaj és látszólag a számla is rendben van.
Még az 5w40 is jó lenne. Azzal csak a meleg oldali viszkozitás változik. A 30-as +30 a 40-es pedig +45 fok külső hőmérsékletig nyúlik ki de mindkettő +5 foktól indul.
Az ACEA minősítés a különbség a kettő között.