Típusok - TOYOTA > Prius

Prius - hibák, hibajelenségek

(1/532) > >>

Trotter66:
Kérésre megnyitva. Remélem nem lesz sok beírás benne.....

zezoka:
Sajna én írok ide először... :(

Ma reggel fura hangot hallottam az autóból lassú tempónál. Fémesen kongó pattanást alkalmanként, ami az utastérben alig hallható, de azért hallani. Olyan, mint mikor mondjuk a kipuffogó dobot, vagy a féktárcsa védőlemezét egy bottal megütik.

Bemelegedve sem múlt el, mert mikor beértem a melóhelyre, és parkolóban mentem szép lassan, megint lehetett 2x hallani.

Reggel 3x is megálltam, benéztem alá, motortérbe is, mindenhova zseblámpával bevilágítottam, de semmi hibát nem látni elsőre. Kipuffogó sem lóg, meg is mozgattam a vége felől, de semmi.

Habár szombaton lecseréltem a kerekeket nyárira, de tegnap még semmi baja sem volt, mentem vele kb 300km-t, és úgy értem vele haza, hogy semmi baja sem volt (szóval elvileg nem függ össze a kerékcserével talán).

Tapasztalt már valaki valami hasonlót?

zezoka:

--- Idézetet írta: zezoka - 2013.04.15 06:55:53 ---Ma reggel fura hangot hallottam az autóból lassú tempónál. Fémesen kongó pattanást alkalmanként, ami az utastérben alig hallható, de azért hallani. Olyan, mint mikor mondjuk a kipuffogó dobot, vagy a féktárcsa védőlemezét egy bottal megütik.
--- Idézet vége ---
Tegnap meglett a probléma oka! Még jó hogy villanyos az autó: melóból hazafelé EV-ben indultam, lehúzott ablakkal, kihajolva hallgattam, és kiderült, hogy a bal elsőbkerékben kell keresni a hibát. Olyan kolompolást lecsapott, hogy égő volt menni vele. Néha meg egy nagy fémes durranás (reggel csak ezeket hallottam). Fékbetéteket kiszedve, féktárcsát félrehúzva meg is lett a probléma (képen).

Féktárcsa bordái emelték, védőlemezen kopogott, mikor meg annyira felment, és beszorult, akkor lőtte ki, és adta a brutál nagy hangot. Nagyobb sebességnél meg kiszorult, és nem kotoncolt.

Micsoda hiba! Ennél nagyobb bajom ne legyen! :)

 

solya2000:

--- Idézetet írta: zezoka - 2013.04.16 10:32:31 ---Tegnap meglett a probléma oka! Még jó hogy villanyos az autó: melóból hazafelé EV-ben indultam, lehúzott ablakkal, kihajolva hallgattam, és kiderült, hogy a bal elsőbkerékben kell keresni a hibát. Olyan kolompolást lecsapott, hogy égő volt menni vele. Néha meg egy nagy fémes durranás (reggel csak ezeket hallottam). Fékbetéteket kiszedve, féktárcsát félrehúzva meg is lett a probléma (képen).

Féktárcsa bordái emelték, védőlemezen kopogott, mikor meg annyira felment, és beszorult, akkor lőtte ki, és adta a brutál nagy hangot. Nagyobb sebességnél meg kiszorult, és nem kotoncolt.

Micsoda hiba! Ennél nagyobb bajom ne legyen! :)

--- Idézet vége ---

Dejó :)
Pont ilyen fura csörömpölésre keresem éppen én is a választ, csak tegnap amikor levettem a kereket már nem bontottam tovább. Esélyes hogy ugyanez a bajom nekem is :D
Köszi a megosztást!!

NoName:
Nekem olyan volt, hogy álltam a lámpánál és zöldnél felengedtem a féket és egyből gázt nyomtam és bal elől vmi hangos koppanást hallottam,  mintha két fém ütődött volna. A köv. lámpánál már nem volt ilyen. Lehet, hogy a fék beragadt?

Amúgy télen volt olyan, hogy garázsból kiállva (garázsban nincs minusz fok télen sem) hatalmas "robbanás" (más milyen amit fent  írtam). Szerintem beragadt a fék (kézifékkel volt rögzítve). Ez többször is megtörtént. Azóta nem használom a garázsban a kéziféket, nem tudom, hogy fennáll-e még a probléma.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése