Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187943 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #465 Dátum: 2022.01.15 21:52:21 »
Mivel már sok ideje nem írt senki semmit, megtöröm a csendet.
Több 20km-es városi kör alapján állítom, hogy csillaggarázsból indulva 1 liter fogyasztás különbség van -7 és +7 fok között.
Éppen ezért nem értem, hogy miért nincs bent a fűtőkörben eleve egy 500W-os fűtőpatron. Off Caddy utcáról indulva 5 perc és meleget ad, de nem a motorból persze.
Másik érdekesség a nyomaték hiány. Emelkedőn összehasonlítva off VW Caddy 1600kg+200kg szerszám 140 dízelpacival gyengének hat.
Ugyanezen okból azt is észrevettem, hogy nagyon érzékeny a + súlyra a kocsi.
Jobb oldali helyzetjelző kh-s. Néha megy néha nem.
Első szélvédő és tükör fűtés remélem csak a bizti ment ki, de nem igazán működik párás ködös időben.
Milyen módszerrel lehet ellenőrizni, ha a bizti jó?
Hőkamera?
7 személyesség nagyon bejön, többször használtuk már 1 kocsi helyett. 2 gyerekülés elfér hátul. Gyerekek élvezik, főleg a panorámatetővel.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #466 Dátum: 2022.01.17 13:43:35 »
Ma meghalt anyu Yarisában a kisakksi, 10 éves volt. Kicserélték Monoron. Most először vezettem közvetlenül Prius+ után. Ami nekem feltűnt, hogy sokkal csendesebb a motorja és a "váltások" is sokkal zökkenőmentesebbek.
Lehetséges, hogy ha hajtóműolajat cserélnék a Prius+ban, annak is kisimulna a "váltása"?
Laco 73 :D

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius+
« Válasz #467 Dátum: 2022.01.24 11:48:40 »
Ma meghalt anyu Yarisában a kisakksi, 10 éves volt. Kicserélték Monoron. Most először vezettem közvetlenül Prius+ után. Ami nekem feltűnt, hogy sokkal csendesebb a motorja és a "váltások" is sokkal zökkenőmentesebbek.
Lehetséges, hogy ha hajtóműolajat cserélnék a Prius+ban, annak is kisimulna a "váltása"?

Amikor megvettem az autot, az elsok kozott csereltettem a hajtomuolajat is (nem tudom mi a hivatalos neve. hajtomu? nyomatekeloszto bolygomu? ), fuggetlenul attol hogy mi volt a multja.
Nem tudom mennyire ismered az autod olajcsere elozmenyeit, egy csere csak jol jot tehet. Persze ez nem jelenti hogy csendesebb lesz. :]
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #468 Dátum: 2022.01.29 19:00:03 »
Amikor megvettem az autot, az elsok kozott csereltettem a hajtomuolajat is (nem tudom mi a hivatalos neve. hajtomu? nyomatekeloszto bolygomu? ), fuggetlenul attol hogy mi volt a multja.
Nem tudom mennyire ismered az autod olajcsere elozmenyeit, egy csere csak jol jot tehet. Persze ez nem jelenti hogy csendesebb lesz. :]

Én erőátviteli egységnek hívom. Sebességváltónak nem sebességváltó, a bolygómű tág fogalom, a nyomatékelosztó meg fogalmilag kizárható ebben az esetben. HSD hajtáslánc az abszolút pontos meghatározás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #469 Dátum: 2022.02.08 16:24:14 »
Legutóbb 5,7 lett az átlag a Computer 5-öt mutatott.
20km-et mentem 0 hatótáv után, így ment bele 42 liter.
Az idő melegedése sokat jelent. Most 4,4-et mutat éppen.
Nagyon várom már a Szlovák kalandot 5 személy, csurig csomag, tetőbox. Az majd valós képet ad a fogyasztásról.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #470 Dátum: 2022.03.08 18:20:11 »
Megvolt az első hosszabb út. 1023 km, Bp-Magas tátra-Budapest.
Nagyon jól viselkedett a kocsi. A fogyasztás kicsit több lett, mint gondoltam, de vállalható.
A boxxal és a sok cuccal együtt is dinamikus volt. Nyilván 15%-os emelkedőn 50ről nem gyorsult 90re annyira gyorsan, de elment.
Kényelmes az ülés, jó a távtartó tempomat.
Ami viszont előjött, csak korábban nem tudtam megmagyarázni, miért furcsa kicsit a kocsi, az borzalmas szögben álló és vastag A oszlop. Szerpentinen a belső ívet szinte alig láttam, nem láttam, jönnek-e szemből, illetve a szlovákoknál néha van olyan, hogy autóúton zebra, ott nagy sebességnél nem mindig észleltem a gyalogosokat. Nem tudom mit kellene másként, de szerpentinen elég veszélyes így vezetni. Szerencsére nagyon jó volt az útfekvése és a szemből jövők is a sávjukban maradtak, de a kanyar felénél, ha valaki átjött volna a zárón, nem vettem volna észre.
Laco 73 :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #471 Dátum: 2022.03.08 19:21:24 »
Legutóbb 5,7 lett az átlag a Computer 5-öt mutatott.
20km-et mentem 0 hatótáv után, így ment bele 42 liter.
Az idő melegedése sokat jelent. Most 4,4-et mutat éppen.
Nagyon várom már a Szlovák kalandot 5 személy, csurig csomag, tetőbox. Az majd valós képet ad a fogyasztásról.
Majd tizezer km utan lesz valos keped :)
Otvenezer utan meg meg valosabb... :)
Egy utazas az semmi, nem mindegy hogy hanyan ulnek benne, van- e box fenn , autopalyazas vs falukozi csavargas stb.
Vegso soron a teljes tulajdonlasi koltseg szamit. Ebben a toyota, plane a hibridek nagyon jok

Leehoo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius+
« Válasz #472 Dátum: 2022.03.21 15:52:41 »
Sziasztok!

2 hete vásároltam egy 2016 novemberi Prius+-t. Mielőtt megvettem voltam a Toyota M5-ben átvizsgálták, nem volt semmi hiba. Következő héten elvittem, mert volt az esedékes 180 000-es szervíz.
Viszont a szervíz után többet mentem vele és olyan hibát tapasztaltam, hogy kicsi fordulaton, amikor a benzin motor bekapcsol elkezd remegni/rázkódni az autó és a motortér bal oldaláról egy kerepelő hangot hallani, ami nagyobb gáz adására vagy gáz elvételére abbamarad. Volt esetleg hasonló vagy ugyanilyen hibája már valakinek? Tudtok esetleg ajánlani Prius gurut, aki patika a javításukban?

Nagyon köszönöm!
Robi 

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius+
« Válasz #473 Dátum: 2022.03.21 22:15:19 »
Így elsőre akár eltömődött EGR is lehet. Hibakód gondolom nincs.
Az RLK Wirkshop és a Cooper Car foglalkozik ezeknek a tisztításával is, de biztos vannak mások is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Leehoo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius+
« Válasz #474 Dátum: 2022.03.22 08:54:00 »
Hibakód nincs! Köszönöm, megnézem őket!

gbriel1978

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #475 Dátum: 2022.05.27 10:46:48 »
Sziasztok!

Én tavaly ősszel vásároltam egy 2015 júniusi Prius+ -t. Megvoltak a kötelező és ajánlott szervizek Toyotáéknál vala. Most járok 229000 tájékán vele s mentem vele talán 3000 km-t eddig.
Fura módon most nekem is pont azt kezdi produkálni, amit Leehoo írt lentebb. Még nem folyamatosan, de gondolom szép lassan eljutunk oda is.
Check-engine nem világít.

Egy jóféle EGR tiszítás lehetne talán itt is az első lépés?

Hálás köszi,
Gábor

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #476 Dátum: 2022.05.30 16:13:30 »
Most hogy kicsit hűsebb van és tojást tettem a gáz alá kijelző szerint 3,9, 4 liter környékén járok.
Laco 73 :D

sandor100

  • Vendég
Diagnosztika
« Válasz #477 Dátum: 2024.02.07 14:19:03 »
Ha korrektul működő Techstream progit szeretnél, akkor a www.priusclub.hu oldalt kell meglátogatnod magvas és több infóért.

MiniVci kábel csak bizonyos típusok működnek hibamentesen a TS-el és a Toyotával.

Én ezt a fajta Mongoose miniVci-t használom, ami nem olcsó kategória, cserébe biztosan működik.



Tudnátok segíteni, hogy honnan lehet megbízható miniVCI kábelt vásárolni? Nem tudom mennyire megbízható ez a webáruház. Itt találtam miniVci-t , Mongoose márkájút is.
https://peppi.hu/products/mini-vci-toyota-lexus
https://peppi.hu/products/mongoose-jrl-autodiagnosztika
Valamint olvastam itt a fórumban, hogy TechStream szoftvert a https://www.priusclub.hu/-ról lehet letölteni, sajnos én nem találtam.
Tudnátok segíteni? Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2024.02.07 14:21:05 írta sandor100 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Prius+
« Válasz #478 Dátum: 2024.02.07 16:00:54 »
Hááát.  :?: A webes cég megbízhatóságról annyit, hogy a szomszéd most rendelt tőlük elektromos metsző ollót. Más típusút küldtek, véletlenül másfélszer drágábban. Persze ez csak egy eset...

sandor100

  • Vendég
Diagnosztika
« Válasz #479 Dátum: 2024.02.08 09:44:15 »
Köszönöm szépen kalapos. Esetleg tudsz abban segíteni, hogy milyen kábelt honnan érdemes venni valamint a TechStreamet honnan lehet –megbízható forrásból - letölteni?