Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187867 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #435 Dátum: 2021.10.06 09:45:30 »
Olasz kollégámnak 2.2-es Corolla Verzoja 12 éves, le kell cserélnie, mert itt “kitiltják” az öreg dízeleket. 7 személyest keresnek a 4 gyerek miatt. Mivel nekem nincs Prius+ tapasztalatom, ezért kérdem, hogy javasolhatom-e neki a még most használtan Toyota kereskedésben elérhető 2019-es Prius plust?
Mind városi, mind hazautazási célokra, ami ezer km egy irányban.
Kérdezte, hogy nem béget-e, mert ilyen értékelést olvasott🙏 :hmmmm:
persze, javasold. ha abban elfértek, ebben is el fognak.
de a hajtáslánc más világ, előtte próbálja ki, mert nagyon gyengének fogja érezni...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #436 Dátum: 2021.10.06 17:35:35 »
Ilyen drága kocsink még sose volt, megérdemli a törődést ;)
Tudom, hogy tele vagyok buta kérdésekkel, de az olajszint ellenőrzéssel bajban vagyok.
Régen egyenesen ment a nívópálca, volt rendes felirat, láttam is a pontos szintet.
Ezen viszont görbén megy be a pálca és ahányszor kihúzom olajos az alsó 10 centi és nincs rajta egyértelmű csík, ahol véget érne az olaj, csak foltok vannak. Most volt olajcsere. Előtte is elvileg friss olajcsere volt, mert az Elite autó megcsináltatta a hengerfej tömítés cserét és ahhoz járt a friss olaj is. Vízszintes a talaj, leállítás után sokkal nézem meg.
Mi lehet a baj?
Másik agyrémem off Caddy, ahol fekete a pálca és bütykök vannak. Azt is nehéz leolvasni, de ha világítok a pálcára megy.
Mióta Prius+ van, rossz beülni más kocsiba. Minden szűk, pattogós, hangos... :D
Az Avensisben is ilyen az olaj nívó pálca.
Én régen kihúztam, letöröltem, visszadugtam és így vettem ki és néztem meg. Na ez itt nem megy, mert már az első kivételnél összekenem a vezető csövet olajjal és innentől használhatatlan volt.
Tehát itt az első alkalommal kel(ene) leolvasni az olajszintet.
A mostanság használt 0W olajok hígak. Így nagyon könnyen lefut a pálcáról az olaj. Márkaszervizes szerelőm  fogta és párszor átdörzsölte egy finomabb dörzspapírral, azóta határozottan jobban használható  :yes:  Próbáld ki.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Prius+
« Válasz #437 Dátum: 2021.10.06 19:10:50 »

Kérdezte, hogy nem béget-e, mert ilyen értékelést olvasott🙏 :hmmmm:



Igen, béget. Igen, nincs vezetési élmény. Igen, kopogós a műszerfal
- persze hogy béget amikor intenzíven gyorsítasz, mivel fokozatmentes. A többi autó is csinálja, csak a váltások között ez megszakad - szóval nem rosszabb, csak más (v.ö.: száz éve az újságírók a belső égésű motorral hajtott szekerek hangját találták borzasztónak a lóvontatás diszkrét patacsattogásához képest.
- definiálja végre nekem valaki azt hogy "vezetési élmény"
- mutass nekem valakit, aki reggelente azzal kezdi a napját, hogy kopogtatja a műszerfalat. (akit nagyon zavar a portörlésekor hogy kemény, vigye a belső takarításra autómosóba)


...kihagytam valamit az ún. autós újságírók (értsd: hasznos és szaktudást igénylő foglalkozásra alkalmatlan személyek) kötelező frázisai közül?!


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Prius+
« Válasz #438 Dátum: 2021.10.06 21:33:14 »
Köszi a kommenteket! Engem a “bégetés/motorhang” nem zavar, 150 fölött a szél zaj kezd erősebb lenni ::)
De ha Csufárnak is jó volt 100 ezer km-re közel öt év alatt, akkor gondolom, hogy olasz irányban is jó lehet.
Lehet, hogy perverz, de nekem az is vezetési élmény, hogy lazán megy a hibrid, nem fullad le, és a szerpentineken is jól megy. Igaz a mienk csak Auris hibrid. De a Verso sem volt versenyautó.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #439 Dátum: 2021.10.07 17:14:30 »
Ez a vezetési élmény dolog ez elég megfoghatatlan, nekem legalábbis.
Mi a vezetési élmény, ha hátsó kerekes a kocsi és folyton csúszkál a hátulja?
Ha olyan sportkipufogó van rajta, hogy alapjáraton is 100dB a hangja?
Ha olyan kemény a futómű, hogy meg tudod mondani, a 10 forintos melyik oldalával van lefelé?
Ha 10 másodperc alatt 150en van?
Sztem élmény vezetni a Prius +t.
1részt a dugóban nem kell váltogatni. Nem fogyaszt a kocsi. A budapesti szép utakon nem vered szét a hátsódat, mert rugózik a kocsi (16"-os felnivel). Kis forgalomban a távtartós tempomat is kényelmes.
A kanyarban is befekszik rendesen, nem versenyautó, de lehet vele kanyarodni, gyorsul is, előzni is lehet vele, még 100nál is.
Motorhang meg szerintem a vezetési élmény része, a BMWnél legalábbis senki se mondja azt, hogy miért van hangja 4000-es fordulaton, hogy képzeli...
Szerintem az a nem vezetési élmény, ha 0-100 nincs meg 13 alatt. Ha a kanyarban úgy dől a kaszni, hogy azt érzed az anyós nyakába esel mindjárt.
Ha bőg a motor, erőlködik, de nem megy. Ha minden kátyúnál azt hiszed, leesett 1 darab a futóműből. Ha nem lehet kilátni az autóból, mert olyan vaskosak az oszlopok, olyan lapos a szélvédő és olyan magas a kormány mögötti rész...
Persze kinek milyen igényei vannak. Minden autóban lehet találni pozitív, negatív dolgokat.
A legnagyobb hiba, amit elkövetett a Toyota, hogy nem újította meg a Prius+t.
A Highlander feleslegesen drága, feleslegesen nagy motorja van.
Icipicit még lehetne nagyobb a + és akkor tökéletes autó lenne mindenkinek aki 1terűre vágyik. A Corollából az erősebbik hibrid technikát kell belepakolni és kész. Lehetne Plugin is. A kaszni alatt lehetne a maradék akksi. Még jobban lent lenne a súlypont.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #440 Dátum: 2021.10.18 16:46:50 »
Most 4,4-et írt a b.c.
4,6 volt a valós.
Ez már így szimpibb.
Elég tojásosan vezettem.
Autópálya 90-el.
Sajnos most a télies idő is megdobja eléggé, sok a rövid út is.
De alapvetően kibékültem a fogyasztással.
Szépen kitakarítottam.
Poénból beállítottam az anyós oldalt úgy, hogy elférjek minden ülésben. Vicc, de leghátul is elférek és Bécsig még ki is bírnám.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #441 Dátum: 2021.10.26 18:03:45 »
Megtörtént a téligumicsere. Eddig 4.4 volt, de ennek a hideg is betett. Kiváncsi leszek, mennyit eszik télivel. 16" Kleber HP3.
Laco 73 :D

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius+
« Válasz #442 Dátum: 2021.10.26 20:29:48 »
Megtörtént a téligumicsere. Eddig 4.4 volt, de ennek a hideg is betett. Kiváncsi leszek, mennyit eszik télivel. 16" Kleber HP3.

4.4 azzal a Csillagromboloval?  Baratnom pindur Altoja tobbet eszik.  :] 
Lehettem volna halasz ...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #443 Dátum: 2021.10.27 17:59:27 »
Nekem a cél az lenne, hogy télen nyáron 4.3-al eljárjak városban, mert akkor jobban jártam, mint az előző kocsival.
És ha pályán 5.2-öt fogyaszt, azzal megelégszek ;)
Laco 73 :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #444 Dátum: 2021.10.28 09:51:43 »
Nekem a cél az lenne, hogy télen nyáron 4.3-al eljárjak városban, mert akkor jobban jártam, mint az előző kocsival.
És ha pályán 5.2-öt fogyaszt, azzal megelégszek ;)
Azért ezekhez az értékekhez nem nagyon lehet tolni neki  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #445 Dátum: 2021.10.28 20:54:53 »
Nekem a cél az lenne, hogy télen nyáron 4.3-al eljárjak városban, mert akkor jobban jártam, mint az előző kocsival.
És ha pályán 5.2-öt fogyaszt, azzal megelégszek ;)
Eleg ambiciozus celkituzes...remelem jo sokat mesz a varosban is, mert hidegen ez is tobbet eszik, plane telen.
Palyan 5.2 szinten tartogat kihivasokat. Pl. hogy ne nagyon menjel 110nel gyorsabban :)
Majd meselj mit sikerul kihozni

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Prius+
« Válasz #446 Dátum: 2021.11.02 18:15:25 »
110 óra szerint autópályán, az eléggé közelíti. Városban kerülni kell a nagy kigyorsításokat.
Most 5.1 lett a fogyasztás. 22km volt hátra, mikor 40,5 liter ment bele. Ismét 3 tizedet tévedett a b.c.
Laco 73 :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius+
« Válasz #447 Dátum: 2021.11.02 21:14:47 »
110 óra szerint autópályán, az eléggé közelíti. Városban kerülni kell a nagy kigyorsításokat.
Most 5.1 lett a fogyasztás. 22km volt hátra, mikor 40,5 liter ment bele. Ismét 3 tizedet tévedett a b.c.


Melyik 110 óra? Torony, zseb, kar, kakukkos, asztali, fali, búvár, matek, magyar, tesi, Iz(a)óra ...?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #448 Dátum: 2021.11.03 08:58:56 »
Melyik 110 óra? Torony, zseb, kar, kakukkos, asztali, fali, búvár, matek, magyar, tesi, Iz(a)óra ...?
Szerintem rajtad kívül mindenki érti. De erről a mindenki nem tehet.
De segítek, súgok: kakukkos.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius+
« Válasz #449 Dátum: 2021.11.03 10:51:40 »

Szerintem rajtad kívül mindenki érti. De erről a mindenki nem tehet.
De segítek, súgok: kakukkos.

Súgom! Ahogy neked is van saját neved, úgy annak az eszköznek is vala!
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.03 11:12:58 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu