Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 111318 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
Re:Prius+
« Válasz #405 Dátum: 2021.09.08 15:25:36 »
Örömmel jelentem be, hogy nemsokára megérkezik a Prius + unk.
Nem akarok negatív reklámot csinálni, de az a betűvel kezdődő kereskedésben ránk akartak sózni egy fiatal taxit, ami össze volt gányolva.
Helyette J. J. ajánlott egy jobbat. Nem kellett sokat tanakodni rajta, amit kellett, rendbe rakattak rajta. Elvileg jövő pénteken hozzuk el.
2012-es holland, full xtra, bőrös, panorámatetős és végre megint kék kocsi a Corolla után ;)
Ezt az autót Jenő hirdeti, ugye? Láttam a hahun, nagyon szépnek tűnik. És korrekt a km is benne (218e). Ennek legfeljebb a 60%-a az, amit a benzin motor működött, szóval, kifejezetten kevés km-esnek számít.

KLaco

• Megszállott
  • Autó: 2004 Yaris Verso 1.4D4D Terra
« Válasz #406 Dátum: 2021.09.08 16:45:22 »
Ezt az autót Jenő hirdeti, ugye? Láttam a hahun, nagyon szépnek tűnik. És korrekt a km is benne (218e). Ennek legfeljebb a 60%-a az, amit a benzin motor működött, szóval, kifejezetten kevés km-esnek számít.
Igen.
Pár karcolás van rajta kívül-belül, de nem olyan vészes. Hibátlan 9 éves kocsi nincs.
Van benne pótkerék, de jbl hifi is mélynyomó nélkül.
Nagyon várom már, ez a kocsi már az űrkorszak.
Ami nekem fura, hogy van parkolássegítő rendszer, de csak elöl van szenzor, hátul nincs.
Laco 73 :D

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
« Válasz #407 Dátum: 2021.09.08 17:44:28 »
Igen.
Pár karcolás van rajta kívül-belül, de nem olyan vészes. Hibátlan 9 éves kocsi nincs.
Ami nekem fura, hogy van parkolássegítő rendszer, de csak elöl van szenzor, hátul nincs.
Ez valszeg annak a jele, hogy cserélve volt a hátsó lökös. Sztem a mélynyomó is ekkor sérülhetett meg. De ezt csak vélelmezem. Lattam már hasonló autót és annál ez volt az oka a szenzorok hiányának.
Használd megelégedéssel! Tesóm is beruházott idén tavasszal egy sima P3-ba, pont ilyen 2012-es, sötét kék színűbe. Nagyon élvezetes es érdekes az autó. Aki nekem azt mondja, hogy a P3 lomha, azt hangosan kiröhögöm. Tök jól megy, nagyon komfortos. Fertőző ez a hibrid technológia. 😉

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #408 Dátum: 2021.09.08 19:22:09 »
Ez valszeg annak a jele, hogy cserélve volt a hátsó lökös. Sztem a mélynyomó is ekkor sérülhetett meg. De ezt csak vélelmezem. Lattam már hasonló autót és annál ez volt az oka a szenzorok hiányának.
Használd megelégedéssel! Tesóm is beruházott idén tavasszal egy sima P3-ba, pont ilyen 2012-es, sötét kék színűbe. Nagyon élvezetes es érdekes az autó. Aki nekem azt mondja, hogy a P3 lomha, azt hangosan kiröhögöm. Tök jól megy, nagyon komfortos. Fertőző ez a hibrid technológia. 😉

Ó dehogy, a lökös alatt van rúd alakzatban, szépen rejtve, ahogy kell.  Elöl oldalt azért látszik, mert a parkolássegéd működéséhez szükséges, amikor kaszált az eleje beálláskor, azt kontrollálja, más szerepe nincsen.
Sors bona nihil aliud

csufár

• Megszállott
  • Autó: Toyota Prius+ Lounge 2013 Mazda MX-5 NB 2000
« Válasz #409 Dátum: 2021.09.09 11:59:43 »
Igen.

remélem tetszeni fog. nekem a mai napig lomha, pláne, hogy tele is szoktuk pakolni, meg a család is nagy. nyígatni a motort meg nem szeretem, ebből meg az következik, hogy a nejem mindig rámszól, hogy haladjunk már... :)

szerintem az egyik leginkább golyóálló technika az elmúlt 10-15 év autógyártásában, bár a hűtésre nem árt figyelni. nemsokára meglesz a százezredik közös kilométerünk, eddig nem volt semmi baja. pontosabban de, a kipufogó középső felfogatása nálam is eltört. a szerelő visszahegesztette, azóta jó. elfogyott alatta két hátsó (!) féktárcsa, cserélni kellett a futóműben ezt-azt és ennyi. mostanra viszont rettentően elkezdett zörögni meg nyikorogni, asszem a mostani kötelezőkor komolyabb kiadás lesz a futóművel, de ha kéri, meg kell neki adni.
a legfőbb problémának, hogy a legnagyobb gyerekem a 47-es lábával egyre többször nyávog, hogy nem fér el.

afekete

• Megszállott
  • Autó: Avensis 1.6 Linea Terra LB '02, Prius 3 '15
« Válasz #410 Dátum: 2021.09.11 23:55:20 »
Bár mondják, hogy a Prius nem lomha, de szerintem 60 fölött az.
Kb annyi tud, mint az 1.6-os T22 Avensis - szerintem. Lehet vele közlekedni, de ami jól megy, az nem ilyen.
(Nekem P3-am van, a P+ kicsit más.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

• Megszállott
« Válasz #411 Dátum: 2021.09.14 14:09:37 »
1.4D4D 75 lovas Yaris után sztem. kifejezetten fürge lesz. Majd 2 másodperccel jobb a 0-100.
Van pár tisztázatlan kérdés bennem. Itt tenném fel, mert a fészbukon lehurrogják az embert, ha nem találja a keresővel a választ. Kerestem visszafelé, kb 3 órát, de nem láttam választ a következőkre.
Panorámatetős P+ra lehet csomagtartót rakni?
Szerintem lehet, mert nem a tetőre támaszkodik, hanem az oldalára. Vagy elnéztem?
Thule-n kívül van más?
Esetleg gyári?
Azt írja a kezelési, hogy a panorámatetőt nem szabad ablakmosóval mosni (gondolom mert plexi) De szabad gépi mosóba vinni egyáltalán? Vagy kézzel mossam, de mivel?
Jeget hogy kaparjam majd le róla?
Azt írják, nem szabad jégoldót használni.
Csomagtér hálót lehet hozzá kapni, hogy az 5 személy mögött égig érhessen a csomag?
Milyen márkájú ablaktörlőt használtok hozzá?
Én Toyotán használtam már Valeo, Champion, Bosch eco, Bosch drága.
De nem érzek nagy különbséget. 1 évet bír mind. A drága bosch az már fél év után ugrál néha a szélvédőn.

csufár

• Megszállott
  • Autó: Toyota Prius+ Lounge 2013 Mazda MX-5 NB 2000
« Válasz #412 Dátum: 2021.09.15 12:06:57 »
1.4D4D 75 lovas Yaris után sztem. kifejezetten fürge lesz. Majd 2 másodperccel jobb a 0-100.
Van pár tisztázatlan kérdés bennem. Itt tenném fel, mert a fészbukon lehurrogják az embert, ha nem találja a keresővel a választ. Kerestem visszafelé, kb 3 órát, de nem láttam választ a következőkre.
Panorámatetős P+ra lehet csomagtartót rakni?
Szerintem lehet, mert nem a tetőre támaszkodik, hanem az oldalára. Vagy elnéztem?
Thule-n kívül van más?
Esetleg gyári?
Azt írja a kezelési, hogy a panorámatetőt nem szabad ablakmosóval mosni (gondolom mert plexi) De szabad gépi mosóba vinni egyáltalán? Vagy kézzel mossam, de mivel?
Jeget hogy kaparjam majd le róla?
Azt írják, nem szabad jégoldót használni.
Csomagtér hálót lehet hozzá kapni, hogy az 5 személy mögött égig érhessen a csomag?
Milyen márkájú ablaktörlőt használtok hozzá?
Én Toyotán használtam már Valeo, Champion, Bosch eco, Bosch drága.
De nem érzek nagy különbséget. 1 évet bír mind. A drága bosch az már fél év után ugrál néha a szélvédőn.

nekem van tetőcsomagtartóm, a régi típusú kapaszkodós fajta. csak Thule volt, amikor kerestem, jó  drága is volt. azzal már rengeteget "boxoltunk", működik.
az ablaktörlő lapátokat meg érdemes egy-két havonta gumiápolóval kenegetni. úgy tovább bírják

KLaco

• Megszállott
« Válasz #413 Dátum: 2021.09.15 18:07:45 »
Köszi a tippet :)