Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 190015 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #390 Dátum: 2019.03.17 19:23:27 »
Köszönöm a választ.Egy kicsit megnyugtattál a téli vezetést illetően.
Helyileg Tatabányán vagyok ehhez közel érdekelne szerelő.
Voltam Juhász Jenőnél Ő erre a célra a pomáziakat ajánlotta.Nagy szervizre és az autót beregisztrálni a dunakeszi márkaszervizt ajánlotta.

Én a magam részéről a pilisvörösvári Mayert és a monori Kovácsot preferálom.  Nyilván Neked Monor nincsen közel, de, ha Pomáz, akkor Vörösvár onnan egy ugrás csak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius+
« Válasz #391 Dátum: 2019.03.20 20:58:51 »
Nagy szervizre és az autót beregisztrálni a dunakeszi márkaszervizt ajánlotta.
Szerintem inkább a Mayer Budakeszi lesz az.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #392 Dátum: 2019.05.23 19:14:09 »
Köszönöm a választ.Egy kicsit megnyugtattál a téli vezetést illetően.
Helyileg Tatabányán vagyok ehhez közel érdekelne szerelő.
Voltam Juhász Jenőnél Ő erre a célra a pomáziakat ajánlotta.Nagy szervizre és az autót beregisztrálni a dunakeszi márkaszervizt ajánlotta.

Mayer és Pilisvörösvár.  Az egyik munkafelvevő Prius klub tag. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Prius+
« Válasz #393 Dátum: 2019.06.15 14:24:51 »
Rokonéknak Brüsszelben elég gyorsan kéne venni egy új kocsit, Prius+ a jelölt. Nem új lenne, de garanciális korú, pontosabban 4 éves korig bezárólag, hogy még legyen idő gariban meg is csináltatni, ha esetleg valami kiderülne.
Teljesen hozzá nem értő laikusként mit tegyenek, miket kell nézni az autón, hogy ne fussanak bele egy csődtömegbe, vagy egy akkucsere előtt álló példányba? (Nincsen szerelő ismerős, magukra vannak utalva, velem szoktak telefonon/skype-on beszélni, ami azért autóvásárlásnál nem nagy segítség, és hát hibridekben én sem vagyok járatos.)  Épp azért keresnek garanciális korút, hogy legalább ennyi védelem legyen. Annyit tudok, hogy amerikai eredetűt kerülni kell, de ott talán ez nem is nagyon merül föl, mint opció.
köszönöm
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #394 Dátum: 2019.06.19 07:30:27 »
Rokonéknak Brüsszelben elég gyorsan kéne venni egy új kocsit, Prius+ a jelölt. Nem új lenne, de garanciális korú, pontosabban 4 éves korig bezárólag, hogy még legyen idő gariban meg is csináltatni, ha esetleg valami kiderülne.
Teljesen hozzá nem értő laikusként mit tegyenek, miket kell nézni az autón, hogy ne fussanak bele egy csődtömegbe, vagy egy akkucsere előtt álló példányba? (Nincsen szerelő ismerős, magukra vannak utalva, velem szoktak telefonon/skype-on beszélni, ami azért autóvásárlásnál nem nagy segítség, és hát hibridekben én sem vagyok járatos.)  Épp azért keresnek garanciális korút, hogy legalább ennyi védelem legyen. Annyit tudok, hogy amerikai eredetűt kerülni kell, de ott talán ez nem is nagyon merül föl, mint opció.
köszönöm

Meg kell beszélni, hogy egy márkaszervizbe vigyék el, dugják fel és nézzék meg benne a historical hibakódokat is, valamint ellenőrizzék, hogy a visszahívásokon megjelet-e az adott egyed.  A többi ugyanaz, mint más autónál. Vállas féktárcsák, eltérő festékvastagság, zúzott köszöbök, rozsda...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Prius+
« Válasz #395 Dátum: 2019.06.21 00:20:15 »
Végül is egy 9 hónaposat vettek, márkaszerviz árulta, azzal azért nem illenék lennie semminek. Meg hát van rajta még bő 4 év gari is...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Prius+
« Válasz #396 Dátum: 2019.06.22 07:30:55 »
a fészliftes azért jó, mert az alapverzióban is benne van a ledes fényszóró, korábban ezt csak a fullos tudta

fkohalmi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #397 Dátum: 2019.08.31 00:47:56 »
Van vkinek tapasztalata Prius+, Touch2 es Mirrorlink háromszögben? Milyen telefon, milyen program kell, hogy működjön
?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #398 Dátum: 2019.08.31 08:35:30 »
Van vkinek tapasztalata Prius+, Touch2 es Mirrorlink háromszögben? Milyen telefon, milyen program kell, hogy működjön
?
Nem Prius, hanem T27, viszont Touch 2 & Go.
Samsung S3 (se előtte, se utána) és Nokia  valamelyik kettő telefonjával működik csak.
A MirrorLink a 2019-es modelleknél néhányban már elérhető lesz (Camry, Corolla)

Adam.hu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #399 Dátum: 2019.11.26 21:05:25 »
Sziasztok, új vagyok a fórumon és nem vgyok benne biztos, hogy jó topicba írok. Kérlek segítsetek ki ha nem a megfelelően használom az oldalt.

 Toyota Prius Plus 2013 a következő hibajelenséget csinája:

 Alacsony fordulaton gyújtáskimaradás rángatás és becsörgő gyújtás, magasabb tartományban simán fut.

 Diagnosztika: Tárolt hibakód nincsen, ennek ellenére menetpróbán az élő diagra néha bedobta felváltva a különböző hengerek gyújtáskimaradozásait, de nem folyamatosan ( az autó mindig rángat, hidegen enyhébben).

 - Hűtővízet nem eszi stabil
 - Olajfogyasztás 05-1L / 15000Km
 - EGR+EGRhűtő EGR visszavezető cső és a szívótorok kipucolva ( megpróbáltuk járatni ledugózott EGR el is eredménytelenül)
 - Trafók gyertyák kicserélve (próbaút erejéig)
 - légmennyiségmérő kicserélve (próbaút erejéig)

 Van valami ötletetek, vagy találkoztatok már hasonlóval?

 Üdv.! Ádám

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Prius+
« Válasz #400 Dátum: 2019.12.04 07:20:30 »
Sziasztok!
A jobb első tompított fényszóróm és a helyzetjelzőm sem működik.
Bonyolult magamnak cserélnem? Milyen típusú izzók javasoltak bele?
(nem ledes P+ 2013)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius+
« Válasz #401 Dátum: 2019.12.04 09:33:59 »
Sziasztok!
A jobb első tompított fényszóróm és a helyzetjelzőm sem működik.
Bonyolult magamnak cserélnem? Milyen típusú izzók javasoltak bele?
(nem ledes P+ 2013)

Szia,
a P3-ason a tompitott H11, a helyzetjelzo W5W. Gondolom P+ -nal is ezek lehetnek. Ha autosboltban bemondod a tipust,  jo esellyel hozzavalot adnak. En tervezem a helyzetjelzoket LED-re cserelni.
 Valahogy igy kell kicserelni P3-ason: https://www.youtube.com/watch?v=cxppRk5SQDo  . P+ -nal nem hiszem hogy nagy lenne a kulonbseg, ez alapjan siman megcsinalod otthon.
Lehettem volna halasz ...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Prius+
« Válasz #402 Dátum: 2019.12.04 09:37:49 »
Sziasztok, új vagyok a fórumon és nem vgyok benne biztos, hogy jó topicba írok. Kérlek segítsetek ki ha nem a megfelelően használom az oldalt.

 Toyota Prius Plus 2013 a következő hibajelenséget csinája:

 Alacsony fordulaton gyújtáskimaradás rángatás és becsörgő gyújtás, magasabb tartományban simán fut.

 Diagnosztika: Tárolt hibakód nincsen, ennek ellenére menetpróbán az élő diagra néha bedobta felváltva a különböző hengerek gyújtáskimaradozásait, de nem folyamatosan ( az autó mindig rángat, hidegen enyhébben).

 - Hűtővízet nem eszi stabil
 - Olajfogyasztás 05-1L / 15000Km
 - EGR+EGRhűtő EGR visszavezető cső és a szívótorok kipucolva ( megpróbáltuk járatni ledugózott EGR el is eredménytelenül)
 - Trafók gyertyák kicserélve (próbaút erejéig)
 - légmennyiségmérő kicserélve (próbaút erejéig)

 Van valami ötletetek, vagy találkoztatok már hasonlóval?

 Üdv.! Ádám


Hatt ... en markaszervizbe vinnem. A regebbi Toyotas forumozok biztosan tudnak olyan szervizt, ajanlani ahol ertenek is hozza.
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #403 Dátum: 2019.12.13 19:34:48 »
Sziasztok, új vagyok a fórumon és nem vgyok benne biztos, hogy jó topicba írok. Kérlek segítsetek ki ha nem a megfelelően használom az oldalt.

 Toyota Prius Plus 2013 a következő hibajelenséget csinája:

 Alacsony fordulaton gyújtáskimaradás rángatás és becsörgő gyújtás, magasabb tartományban simán fut.

 Diagnosztika: Tárolt hibakód nincsen, ennek ellenére menetpróbán az élő diagra néha bedobta felváltva a különböző hengerek gyújtáskimaradozásait, de nem folyamatosan ( az autó mindig rángat, hidegen enyhébben).

 - Hűtővízet nem eszi stabil
 - Olajfogyasztás 05-1L / 15000Km
 - EGR+EGRhűtő EGR visszavezető cső és a szívótorok kipucolva ( megpróbáltuk járatni ledugózott EGR el is eredménytelenül)
 - Trafók gyertyák kicserélve (próbaút erejéig)
 - légmennyiségmérő kicserélve (próbaút erejéig)

 Van valami ötletetek, vagy találkoztatok már hasonlóval?

 Üdv.! Ádám

Mennyi és mikor a benya benne??  Ha kevés és/vagy három négy hónapos, akkor már okozhat ilyet, mondják a nálam okosabbak.  Én rátankolnék egy kék Spurit és valami 100-as benyát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Re:Prius+
« Válasz #404 Dátum: 2021.09.08 14:14:29 »
Örömmel jelentem be, hogy nemsokára megérkezik a Prius + unk.
Nem akarok negatív reklámot csinálni, de az a betűvel kezdődő kereskedésben ránk akartak sózni egy fiatal taxit, ami össze volt gányolva.
Helyette J. J. ajánlott egy jobbat. Nem kellett sokat tanakodni rajta, amit kellett, rendbe rakattak rajta. Elvileg jövő pénteken hozzuk el.
2012-es holland, full xtra, bőrös, panorámatetős és végre megint kék kocsi a Corolla után ;)
Laco 73 :D