Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187795 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #375 Dátum: 2018.12.08 20:06:27 »
Na jó. És mondjuk egy vasúti átjárónál?
Ott tedd P-be.  Ha lejtős, akkor nyomd a féket és úgy tedd P-be (vagy ne), ha megfeszül a stift, akkor amikor sebességbe teszed nagyon ránt a megfeszült hajtáson.  Ha nem akarod nyomni a féket és lejtőn vagy, akkor először fékkel megállás, rögzítőfék benyom, majd P a helyes sorrend. Indulásnál fék, rögzítőfék kiold, D.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #376 Dátum: 2018.12.08 20:16:44 »
Ott tedd P-be.  Ha lejtős, akkor nyomd a féket és úgy tedd P-be (vagy ne), ha megfeszül a stift, akkor amikor sebességbe teszed nagyon ránt a megfeszült hajtáson.  Ha nem akarod nyomni a féket és lejtőn vagy, akkor először fékkel megállás, rögzítőfék benyom, majd P a helyes sorrend. Indulásnál fék, rögzítőfék kiold, D.
Köszi! A kocsi kúszása a hajtáslánc miatt van, vagy csak utánozzák a hagyományos automatát? Szóval nem gond a rendszernek, ha D-ben van, és befékezem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #377 Dátum: 2018.12.08 20:18:40 »
Köszi! A kocsi kúszása a hajtáslánc miatt van, vagy csak utánozzák a hagyományos automatát? Szóval nem gond a rendszernek, ha D-ben van, és befékezem?

A kúszás a buta amcsik miatt van, mert alapból nem kúsztak a Priusok, de az amcsik kikövetelték a fícsört, mert nem tudták felfogni, hogy "automata" és nem kúszik.  Semmi baja nem lesz, ha D-ben fékezed. Smart a masina. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #378 Dátum: 2018.12.08 21:02:19 »
A kúszás a buta amcsik miatt van, mert alapból nem kúsztak a Priusok, de az amcsik kikövetelték a fícsört, mert nem tudták felfogni, hogy "automata" és nem kúszik.  Semmi baja nem lesz, ha D-ben fékezed. Smart a masina. :)
Nem smart...toyota :)

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #379 Dátum: 2018.12.08 21:58:00 »
Köszi az infókat!

Ma voltam autópályán, érzésre nem lomha az autó, 100-ról 150-re nem gyorsult rosszul összehasonlítva a 2 literes benzines Mondeómmal. Majd meglátjuk megpakolva, mindenesetre elégedett vagyok.

Más: Toyota logós kerékagy kupak a 16"-os könnyűfém felnihez van valaholl olcsón? Nem kell gyári, csak vállalható.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #380 Dátum: 2018.12.09 18:56:10 »
Köszi az infókat!

Ma voltam autópályán, érzésre nem lomha az autó, 100-ról 150-re nem gyorsult rosszul összehasonlítva a 2 literes benzines Mondeómmal. Majd meglátjuk megpakolva, mindenesetre elégedett vagyok.

Más: Toyota logós kerékagy kupak a 16"-os könnyűfém felnihez van valaholl olcsón? Nem kell gyári, csak vállalható.

Igen, ha van facséd, akkor keresd Stuber Zoltánt, Ő nyomtat korrekt áron.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsolt.strausz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius+
« Válasz #381 Dátum: 2018.12.12 19:32:46 »
Sziasztok, próbáltam rákeresni a dr. Prius programra a topikban, de nem találtam semmit. Van ezzel kapcsolatosan tapasztalata valakinek?


Üdv SZS

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #382 Dátum: 2018.12.16 13:14:55 »
Sziasztok, próbáltam rákeresni a dr. Prius programra a topikban, de nem találtam semmit. Van ezzel kapcsolatosan tapasztalata valakinek?


Üdv SZS

Én Techstream-ot használok és miniVci kábelt a laptophoz.  Egyébként többen használják ezt a programot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #383 Dátum: 2018.12.16 16:57:26 »
Én Techstream-ot használok és miniVci kábelt a laptophoz.  Egyébként többen használják ezt a programot.
Jól látom, hogy a Techstream ingyenesen letölthető? Hol érdemes miniVci kábelt nézni? Az androidos apphoz bármilyen bluetoothos OBD adapter jó?

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #384 Dátum: 2018.12.16 23:15:33 »
Próbálkozom a Touch&Go Toolboxszal, de a kocsiból nem tudok kimenteni semmit USB-re (a Setup-General alatt nincsen Rendszerinformáció menüpont, csak egy Szoftverfrissítés, de ott nem lehet kimenteni semmit). Egyáltalán hogyan tudom megnézni, milyen típusú a multimédiám? Prius+ 2013.10, navi és hangfelismerés is van.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #385 Dátum: 2018.12.17 19:40:36 »
Jól látom, hogy a Techstream ingyenesen letölthető? Hol érdemes miniVci kábelt nézni? Az androidos apphoz bármilyen bluetoothos OBD adapter jó?

Ha korrektul működő Techstream progit szeretnél, akkor a www.priusclub.hu oldalt kell meglátogatnod magvas és több infóért.

MiniVci kábel csak bizonyos típusok működnek hibamentesen a TS-el és a Toyotával.

Én ezt a fajta Mongoose miniVci-t használom, ami nem olcsó kategória, cserébe biztosan működik.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #386 Dátum: 2018.12.17 20:12:53 »
Ha korrektul működő Techstream progit szeretnél, akkor a www.priusclub.hu oldalt kell meglátogatnod magvas és több infóért.

MiniVci kábel csak bizonyos típusok működnek hibamentesen a TS-el és a Toyotával.

Én ezt a fajta Mongoose miniVci-t használom, ami nem olcsó kategória, cserébe biztosan működik.


Köszi!

Sofine

  • Vendég
Re:Prius+
« Válasz #387 Dátum: 2019.03.15 13:55:40 »
Sziasztok! Újdonsült prius+ tulajdonos vagyok.Igyekszem minél többet megtudni erről a masináról.Egy hét múlva veszem birtokba.Eddig egy 2.2 verso-t hajtottam,de elegem lett a dieselből.
Szeretném elvinni egy teljes szervizere (motorolaj,váltóolaj,esetleg fékek,és aksi állapot ellenőrzés).Kit ajánlotok?Az autó Hollandiából van és autó dna-n leinfózva.
Másik kérdésem hogy hóban hegynek felfelé mi a tapasztalat?Ugyanis nekem ilyen szituval majd szembe kell néznem.Már kisebb hónál is hólánc kell?
És minden fontos tudnivaló érdekel az autóval kapcsolatban.Akár privátban is.
Előre is köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #388 Dátum: 2019.03.15 21:25:47 »
Sziasztok! Újdonsült prius+ tulajdonos vagyok.Igyekszem minél többet megtudni erről a masináról.Egy hét múlva veszem birtokba.Eddig egy 2.2 verso-t hajtottam,de elegem lett a dieselből.
Szeretném elvinni egy teljes szervizere (motorolaj,váltóolaj,esetleg fékek,és aksi állapot ellenőrzés).Kit ajánlotok?Az autó Hollandiából van és autó dna-n leinfózva.
Másik kérdésem hogy hóban hegynek felfelé mi a tapasztalat?Ugyanis nekem ilyen szituval majd szembe kell néznem.Már kisebb hónál is hólánc kell?
És minden fontos tudnivaló érdekel az autóval kapcsolatban.Akár privátban is.
Előre is köszönöm!

Nézd három évi Priusozás (3) után csak annyit írok, hogy no para. Mindenhova felmegy, amíg fel nem akad az alja a havon is elmegy, mint minden más autó.

Merrefele keresel szerelőt?  Mert akkor "oldalhelyesen" ajánlok. Nekem egyszer sem kellett hólánc, viszont jó téligumim volt.  A hibrid vezetése ugyanolyan, mint a hagyományosé, csak nem kell váltani. Előre-hátra-üres-park.  No jó, és van benne a "motorfékes" B. Persze, ha ráérzel, akkor a fogyasztás is lejjebbvihető, de ehhez vannak tippek, trükkök.  Ez utóbbihoz Taby kolléga  tartalmas okosságokat mondani-írni, neki a plusz 3,8-at is képes enni.  Szóval szeretni fogod.  Én már nem ülnék hagyományos autóba, csak a hibrid.  Most C-HR van, igaz mellette egy USDM Corolla, de az egy másik világ.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sofine

  • Vendég
Re:Prius+
« Válasz #389 Dátum: 2019.03.17 12:42:02 »
Köszönöm a választ.Egy kicsit megnyugtattál a téli vezetést illetően.
Helyileg Tatabányán vagyok ehhez közel érdekelne szerelő.
Voltam Juhász Jenőnél Ő erre a célra a pomáziakat ajánlotta.Nagy szervizre és az autót beregisztrálni a dunakeszi márkaszervizt ajánlotta.