Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187863 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius+
« Válasz #330 Dátum: 2018.11.09 07:05:58 »
"Illetve akkor az alapoknál kezdeném, ki hogyan, és mivel akadályozza azt meg/ akadályozná azt meg, hogy egy újpalotai panel parkolójában ne is kezdjenek el nekiállni feltörni a kocsit."

mint írtam garázs!!
Újpalota, Lőcsevár u.-ban a Óvodával szemben az MVM utáni garázssoron bizton van kiadni való v. eladni való.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Mikibuza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius+
« Válasz #331 Dátum: 2018.11.09 07:20:41 »
mint írtam garázs!!
Újpalota, Lőcsevár u.-ban a Óvodával szemben az MVM utáni garázssoron bizton van kiadni való v. eladni való.
Csak nem kerületi vagy te is?
Más! Nem vezettem hosszútávon, sem priust, sem prius+t, de azt olvastam, hogy autópályán nincs elemében.
Pontosítanék, 120 felett ne nagyon előzzek, mert nem gyorsul onnan jól/sehogy.
Ezeket olvastam, illetve egy Auris hibridet vezető taxis mesélte, illetve hogy a tartomány ahol elemében van az a 0-80 as.
Ezek mennyire valós dolgok?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius+
« Válasz #332 Dátum: 2018.11.09 09:24:40 »
Csak nem kerületi vagy te is?
Más! Nem vezettem hosszútávon, sem priust, sem prius+t, de azt olvastam, hogy autópályán nincs elemében.
Pontosítanék, 120 felett ne nagyon előzzek, mert nem gyorsul onnan jól/sehogy.
Ezeket olvastam, illetve egy Auris hibridet vezető taxis mesélte, illetve hogy a tartomány ahol elemében van az a 0-80 as.
Ezek mennyire valós dolgok?


Nem vagyok kerületi, de a napjaim több mint felét itt töltöm, és kialakult egy viszonylag alapos helyismeretem.  ;) Bat-mobilt  nem hajtok, a kérdéseidet majd megválaszolja egy júzer. pl.: Trotter, ha ráér. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius+
« Válasz #333 Dátum: 2018.11.09 09:29:23 »
Pontosítanék, 120 felett ne nagyon előzzek, mert nem gyorsul onnan jól/sehogy.

Nem tudom, mihez szokott, aki ezt mondta, szerintem gyorsul rendesen abban a tartományban is. Más kérdés, hogy 140-nél már hangos és sokat fogyaszt, így a kényelmes utazó 120-125 körül van nekem.

Mikibuza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius+
« Válasz #334 Dátum: 2018.11.09 09:53:01 »
Nem tudom, mihez szokott, aki ezt mondta, szerintem gyorsul rendesen abban a tartományban is. Más kérdés, hogy 140-nél már hangos és sokat fogyaszt, így a kényelmes utazó 120-125 körül van nekem.
egy új Auris Hybridet hajtott a taxis.
Fehérvár és Pest között ingázik állítólag minden nap.
Azt hiszem az Aurisba, is ugyan az az erőforrás van, ugyanazzal az összteljesítménnyel, mint a Prius+ ban.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius+
« Válasz #335 Dátum: 2018.11.09 10:54:56 »
Nekem meg Gen2 van, ami gyengébb. Az az ember miből ült át az Aurisba? Lamborghiniből?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #336 Dátum: 2018.11.09 13:53:25 »
Inkognitó autó?
Mire gondolsz pontosan?

Én jellemzően 120-150 tartományban használom pályán, igaz P3. Persze, hogy nem egy 200 lóerős szmókendcsárm 350 Nm nyomatékkal, de okosan autózható és pályán is helytáll (mellesleg a 300 Nm indulásnál azonnal jelen van és egyenletesen gyorsul, amíg az akkupakkban van power, és nem bólogatósan, mint egy váltós gép, fogalmazzunk úgy, hogy 0-80 között a városban csak pisloghatnak egy piros lámpától való elinduláskor).  Nyilván hangos, mivel egyébként nem hallod a motorhangot. Más autónál állandóan jelen van, így nem feltűnő ha üvölt pályatempónál sem.

A taxis kolléga meg fogadjunk egy dieselből ült át a hibridbe.  Nos, kicsit másként érdemes vezetni és használni, mint a hagyományos hajtásláncú verdát.  Pontosabban  a hibridmódra való használásnál jön ki az előnye, persze lehet úgy is nyomatni neki, mint a hagyományos autóknak.  A taxis kolléga vagy rájön, hogy hogyan kell pályázni vele, ha csak smúzolja a verdát. Nekem nincsen semmi bajom a P3 pályán való viselkedésével.  Németorszűgi autópályán stabil 150-170 km/h utaztam vele, simán élhető.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mikibuza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius+
« Válasz #337 Dátum: 2018.11.10 12:17:22 »
Én jellemzően 120-150 tartományban használom pályán, igaz P3. Persze, hogy nem egy 200 lóerős szmókendcsárm 350 Nm nyomatékkal, de okosan autózható és pályán is helytáll (mellesleg a 300 Nm indulásnál azonnal jelen van és egyenletesen gyorsul, amíg az akkupakkban van power, és nem bólogatósan, mint egy váltós gép, fogalmazzunk úgy, hogy 0-80 között a városban csak pisloghatnak egy piros lámpától való elinduláskor).  Nyilván hangos, mivel egyébként nem hallod a motorhangot. Más autónál állandóan jelen van, így nem feltűnő ha üvölt pályatempónál sem.

A taxis kolléga meg fogadjunk egy dieselből ült át a hibridbe.  Nos, kicsit másként érdemes vezetni és használni, mint a hagyományos hajtásláncú verdát.  Pontosabban  a hibridmódra való használásnál jön ki az előnye, persze lehet úgy is nyomatni neki, mint a hagyományos autóknak.  A taxis kolléga vagy rájön, hogy hogyan kell pályázni vele, ha csak smúzolja a verdát. Nekem nincsen semmi bajom a P3 pályán való viselkedésével.  Németorszűgi autópályán stabil 150-170 km/h utaztam vele, simán élhető.

Mint mondtam Priust/Prius+t hosszútávon nem vezettem ( egy prius 1-et próbálhattam ki egy parkolóba )
Így használat közbeni tapasztalatom nincsen, csak  a beszámolókra tudok támaszkodni.
Köszönöm utólag is.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #338 Dátum: 2018.11.12 11:06:57 »
Sziasztok!

Ha szeretném egy kiszemelt példány szerviztörténetét ellenőrizni vásárlás előtt alvázszám alapján, akkor mi ennek a menete, és milyen költsége van? Toyota márkaszerviz személyesen, vagy van valami online lehetőség?

Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #339 Dátum: 2018.11.12 12:51:31 »
Sziasztok!

Ha szeretném egy kiszemelt példány szerviztörténetét ellenőrizni vásárlás előtt alvázszám alapján, akkor mi ennek a menete, és milyen költsége van? Toyota márkaszerviz személyesen, vagy van valami online lehetőség?

Köszi!

Az attól függ, hogy honnan érkezett hazánkba, illetve esetleg hazai a kocsi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #340 Dátum: 2018.11.12 12:59:50 »
Az attól függ, hogy honnan érkezett hazánkba, illetve esetleg hazai a kocsi.
Hollandiából.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #341 Dátum: 2018.11.12 14:59:23 »
Hollandiából.

Akkor én az autodna honlapot javasolom. De én a helyedben megvizsgáltatnán Juhász Jenővel a kocsit, Ő előtte semmi nem marad fedve.  Telefonszámát az eliteauto.hu oldalon megtalálod.  Ő a leghitelesebb átvizsgáló, legalábbis Prius fronton.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Keki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Prius+
« Válasz #342 Dátum: 2018.11.12 15:04:44 »
Akkor én az autodna honlapot javasolom. De én a helyedben megvizsgáltatnán Juhász Jenővel a kocsit, Ő előtte semmi nem marad fedve.  Telefonszámát az eliteauto.hu oldalon megtalálod.  Ő a leghitelesebb átvizsgáló, legalábbis Prius fronton.
Jenő nem marad ki semmiképp :)
Köszönöm a segítséget!

Mikibuza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Prius+
« Válasz #343 Dátum: 2018.11.12 16:36:36 »
Ha egy hirdetésben ezt olvasom, menyire érdemes elővigyázatosnak lenni, vagy innentől beleugorhatok?
"Leinformálható előélettel! Valós KM-re pénz-visszafizetési garanciával!--- Juhász Jenő- Toyota/Lexus hibrid autókra szakosodott független gépjármű szakértő által bevizsgált gépkocsi!"
https://joautok.hu/hasznaltauto/toyota/prius/prius-18-hsd-premium-aut-2/s3zv6ew/

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Prius+
« Válasz #344 Dátum: 2018.11.12 19:30:31 »
A GutCar Jenő általl is ajánlott kereskedés, de nem egy nagy összeg átnézetni vele.
Attila 31
  - Avensis
- Prius