Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 186693 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #255 Dátum: 2018.01.08 19:04:47 »
Köszönöm a tájékoztatást, jelenleg egy Galaxym van, tehát méretileg és lóerőben a legideálisabb páros számunkra, de 300e feletti a futásteljesítménye, bár ennek ellenére príma állapotnak örvend, de gondolkozunk, hogy esetleg egy tisztább üzemű, fiatalabb, korszerűbb autóra cserélnénk.
Gondoltam, hogy gyengébb lesz mint egy 2.2-es tdci, ezért is tartok tőle picit, a szokás nagy úr!
MEgpróbálom a szomszédomat rávenni, hogy vigyen egy "hard" kört a Priussal... :clap:

nálunk az s-max/galaxy páros volt az alternatíva. az sokkal nagyobb, de nem volt belőle olyan a környéken, ami szóba jöhetett, plus meg volt. ja és egyébként is ki akartuk próbálni a hibrid technikát :D
300K nem kevés, de ha eddig is elment a galaxy, én nem cserélnék. pláne nem, ha automata. kábé a felét fogod érezni teljesítményben. szerintem a plus a rav4 hajtásláncával lenne az igazi.de  ezzel együtt is nagyon szeretjük.

csabx

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Prius+
« Válasz #256 Dátum: 2018.01.08 20:36:47 »
Sziasztok!

Megvan a verda  :clap:
A mazda 6 gh 2.0cdh-hoz képest lényegesen halkabb, legalább is városban még amikor padlóval gyorsítassz akkor is. Mondjuk szokni kell, hogy
a gázpedál így elsőre nagyon érdekes :)

Rich

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Prius+
« Válasz #257 Dátum: 2018.01.09 10:03:55 »
nálunk az s-max/galaxy páros volt az alternatíva. az sokkal nagyobb, de nem volt belőle olyan a környéken, ami szóba jöhetett, plus meg volt. ja és egyébként is ki akartuk próbálni a hibrid technikát :D
300K nem kevés, de ha eddig is elment a galaxy, én nem cserélnék. pláne nem, ha automata. kábé a felét fogod érezni teljesítményben. szerintem a plus a rav4 hajtásláncával lenne az igazi.de  ezzel együtt is nagyon szeretjük.

Tényleg jó autó, ezért is nehéz a csere.   Fogyasztásban is vállalható, nálam 6.9-7.2 között eszik autópályán és városban vegyesen. 12.000 km-ként olajcserére megy, vigyázok rá, garázsban is áll. Most kapott új Sachs kuplungot, kettőstömegű rendben (azt is megnézték). Tehát tényleg sajnálnák, de megtetszett a Plus, ráadásul eddig volt 4 Toyotánk, visszahúz a szívünk...De ez a menetteljesítmény elbizonytalanít.
Csak az a megoldás , hogy kipróbálok egyet.

csite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Prius+
« Válasz #258 Dátum: 2018.01.09 17:38:17 »
A mi P3-ban Révész Péter féle három önálló modulból álló egyedi védelem van, két és fél éve hibamentesen üzemel.  Ismert még a Kozelszky Csaba féle XXI. századi telefonos aktiválású hasonló rendszer, valamint Juhász Jenő is hasonló alapokon álló  rendszert kínál.  Dodó, alias Szabó József, a Totálcar által felhypolt "Prius guru" ezekhez a rendszerekhez képest egyszerűbb megoldást ajánl.  Kinek mi éri meg ár-érték arányban.

Köszönöm!

Bátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #259 Dátum: 2018.02.03 08:47:54 »
Sziasztok!

Most regisztráltam ide, és rögtön a segítségeteket szeretném kérni. Férjemmel már minden létező anyagot elolvastunk a Prius +-ról, de a ti véleményeteket is szeretnénk kérni. Autóvásárlás előtt állunk, használt prius +-t tervezünk venni. Nemsokára 5 tagúvá bővül a családunk, illetve a mostani autónk (Megane) már kiöregedett, 15 éves.

Milyen tanácsaitok vannak az autó megvásárlása előtt? Miket érdemes megnézni rajta? Köszönjük szépen előre is, ha időt szántok ránk!

Szép hétvégét kívánunk mindenkinek! Évi és Tibi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #260 Dátum: 2018.02.03 10:24:00 »
Sziasztok!

Most regisztráltam ide, és rögtön a segítségeteket szeretném kérni. Férjemmel már minden létező anyagot elolvastunk a Prius +-ról, de a ti véleményeteket is szeretnénk kérni. Autóvásárlás előtt állunk, használt prius +-t tervezünk venni. Nemsokára 5 tagúvá bővül a családunk, illetve a mostani autónk (Megane) már kiöregedett, 15 éves.

Milyen tanácsaitok vannak az autó megvásárlása előtt? Miket érdemes megnézni rajta? Köszönjük szépen előre is, ha időt szántok ránk!

Szép hétvégét kívánunk mindenkinek! Évi és Tibi
Szia! Csufár a te embered, 3 gyerkőccel és egy Prius+ -szal [emoji106]  :-)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #261 Dátum: 2018.02.03 11:39:21 »
Sziasztok!
Most regisztráltam ide, és rögtön a segítségeteket szeretném kérni. Férjemmel már minden létező anyagot elolvastunk a Prius +-ról, de a ti véleményeteket is szeretnénk kérni. Autóvásárlás előtt állunk, használt prius +-t tervezünk venni. Nemsokára 5 tagúvá bővül a családunk, illetve a mostani autónk (Megane) már kiöregedett, 15 éves.
Milyen tanácsaitok vannak az autó megvásárlása előtt? Miket érdemes megnézni rajta? Köszönjük szépen előre is, ha időt szántok ránk!
Szép hétvégét kívánunk mindenkinek! Évi és Tibi

helló,
a technika golyóálló, ha rendesen szervizelték, akkor nagyon ritka a hiba.
juhász jenőt keressétek meg a fácsén, ő importál is, de kinézett darabokat is átvizsgál.
sok megnézni való nincs rajtuk, három felszereltségi szint van, meg párféle szín és csókolom :) a ledes fényszóró sokkal jobb a halogénnál, de ahhoz fullextrásat kell venni.
három gyerekkel kicsit szűk, nálunk középen van a gyerekülés, a nagyobbak meg magasítón vannak balról-jobbról. nagyon jó, hogy teljesen szeparált a három ülés, lehet variálni a támlákkal és az előre-hátra mozgatással is, így nyerhető pár centi mindenkinek.

esculap

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #262 Dátum: 2018.02.19 23:47:07 »
Sziasztok, 2016-os Prius+ Navi gomb van a fejegységen de azt írja ki hogy nem elérhető funkció...mit lehet ilyenkor tenni,,,szakit tudtok aki telepít rá Navit? Köszi a segítséget :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius+
« Válasz #263 Dátum: 2018.02.20 06:01:13 »
azt írja ki hogy nem elérhető funkció...mit lehet ilyenkor tenni,,,
Szia!
Nincsen benne a navigációs hardver.
1 veszel hozzá hardvert + térképet
2. Más módon navigálsz

bunumbu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #264 Dátum: 2018.02.26 13:33:42 »
Sziasztok!

Pénteken magunkévá tettünk egy 2012-es Prius+ Premium modellt, mivel nyáron jön a baba és a jelenlegi CT200h finoman szólva is alkalmatlan lenne a babakocsizásra.
Eddig minden szuper (nem is vártam mást), viszont ami feltűnt és nem is találom a menüjében, hogy sem a tükröt nem hajtja be záráskor (neten sem találtam nyomát, tehát vélhetően nem is tudja), illetve az ajtókat se zárja/nyitja amikor P-be illetve D-be tesszük, úgy ahogy a CT teszi. Ez utóbbira viszont találtam egy videót, ahol ugyanez az évjárat menüből konfigurálható, hogy milyen scenarió esetén hogyan zárja nyissa az ajtókat.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ki tudna segíteni szoftver upgrade vagy ilyesmi szolgáltatások szoftveres feloldásában csúnya szóval hekkelésében? Esetleg ha tudtok valami titkos gombkombinációt, amivel valami konfig menübe léphetünk, elboldogulnék vele magam is. A tolatáskori égtelen sípolást is szívesen megszüntetném, mivel radar hiányában semmi haszna, viszont a gyereket garantáltan felkelti majd. Amúgy JBL-es nagyképernyős holmi van benne (ami meglehetős csalódás, azt reméltem sokkal jobban fog szólni).

Előre is köszönöm a segítséget.

bunumbu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #265 Dátum: 2018.02.27 15:47:55 »
Ja és még valami, a komfortindex is egy jó találmány szerintem (kar enyhén lehúz és nem egyet villant hanem 3-5-öt), ami sajnos japó verdákon nem dívik, de azt gondolnám, hogy ez is csak programozás kérdése lenne. Erre esetleg megoldás?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #266 Dátum: 2018.02.27 18:43:20 »
Sziasztok!

Pénteken magunkévá tettünk egy 2012-es Prius+ Premium modellt, mivel nyáron jön a baba és a jelenlegi CT200h finoman szólva is alkalmatlan lenne a babakocsizásra.
Eddig minden szuper (nem is vártam mást), viszont ami feltűnt és nem is találom a menüjében, hogy sem a tükröt nem hajtja be záráskor (neten sem találtam nyomát, tehát vélhetően nem is tudja), illetve az ajtókat se zárja/nyitja amikor P-be illetve D-be tesszük, úgy ahogy a CT teszi. Ez utóbbira viszont találtam egy videót, ahol ugyanez az évjárat menüből konfigurálható, hogy milyen scenarió esetén hogyan zárja nyissa az ajtókat.

Nem tudjátok véletlenül, hogy ki tudna segíteni szoftver upgrade vagy ilyesmi szolgáltatások szoftveres feloldásában csúnya szóval hekkelésében? Esetleg ha tudtok valami titkos gombkombinációt, amivel valami konfig menübe léphetünk, elboldogulnék vele magam is. A tolatáskori égtelen sípolást is szívesen megszüntetném, mivel radar hiányában semmi haszna, viszont a gyereket garantáltan felkelti majd. Amúgy JBL-es nagyképernyős holmi van benne (ami meglehetős csalódás, azt reméltem sokkal jobban fog szólni).

Előre is köszönöm a segítséget.


Bajaidra a Techstream nevű szoftver és a hozzá tartozó kábel  együttese  hozhat gyógyírt.   JBL:  ha nincsen mélynyomó a pótkerék helyén  csak kicsit jobb, mint az alap - szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius+
« Válasz #267 Dátum: 2018.02.27 18:44:06 »
Ja és még valami, a komfortindex is egy jó találmány szerintem (kar enyhén lehúz és nem egyet villant hanem 3-5-öt), ami sajnos japó verdákon nem dívik, de azt gondolnám, hogy ez is csak programozás kérdése lenne. Erre esetleg megoldás?


Van megoldás, de egy modul kell hozzá. A megoldást elküldtem PÜ-ben, más egyébbel együtt. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bunumbu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #268 Dátum: 2018.03.01 14:53:00 »
Szia!

Köszi a válaszokat. A komfortindexes modul dolgot nem találtam a PÜ-ben, de lehet, hogy elnéztem valamit. :)

A hifivel kapcsolatban:

A mélynyomós dolog azért fontos, mert ha van, akkor sok minden más is más a hifirendszerben (erősítő, hangszórók milyensége, mennyisége stb.), vagy csak a mélyek miatt írtad?
Ugyanis nekem nem a magas, mély hangok mennyiségével van bajom, hanem a minőségével. Bőven elég lenne ennyi mély, ha szép lenne, de nem az. Minimális térérzet, nem válik le a zene a hangszórókról, kevés részletesség.
Szóval nincs mélynyomó a pótkerék helyén. De nem is számít annyira, csak többet vártam. Ha az autókban elérhető minőségi maximum kell, akkor majd megyek a Lexivel (Mark Levinson-os).


bunumbu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #269 Dátum: 2018.03.21 09:24:30 »
Sziasztok!

Az alábbi videón látható feature érdekelne, hogy tudtok-e megoldást arra, hogy ez bekerülhessen a verdába:



Holland 2012-es Premium szekerem van és a menü még véletlenül se így néz ki, és sajnos a TechStream customize menüben sem találom. Egyszerűen nem értem ezeket a különbségeket, hogy miért vannak (lehet, hogy valami amcsi törvényi előírás miatt), de ezt a funkciót én nagyon szeretem a Lexusban, ami a P-be rakáskor zárja az ajtókat és nem akarom (nem akartam) elhinni, hogy egyáltalán nincs a kocsiban, csak max. emgedélyezni kellene szoftveresen, de most csalódott vagyok, mert úgy tűnik abszolút nincs benne. Valami ötlet esetleg? Ugyanilyen lenne az ablakok le-felhúzása távrángatóról. Hát nyomokban se talátam.

Köszi előre is.
NE linkeljetek https youtube videókat, mert nem jelenik meg!!! Csak http
Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.21 09:36:21 írta Nagycitrom »