Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:Prius+
« Válasz #135 Dátum: 2016.12.06 20:41:09 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de igyekeztem mindent elolvasni.
Van már a családban egy Prius (plug-in verzió), tehát a lelkét ismerem.
Kéne mellé egy nagyobb csapatszállító és Prius+-ban gondolkozunk. Elolvasva rengeteg tesztet egy dologtól tartok, hogy az autópályán nagyon gyenge és nagyon hangos. Aki már hajtja közületek, annak mi az autópályás tapasztalata? Milyen vele hosszan 5 emberrel autópályázni?

Köszi a segítséget előre is...
Hát semmiképp sem a belső sávok ördöge,de 140et viszi szépen, illetve országúti előzésekhez pont elegendő a tudománya.

Ben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #136 Dátum: 2016.12.06 20:54:53 »
Hmm köszi. Azért ez biztatóan hangzik :) Nem sportautó azt tudom, de azért ha tényleg megfájdul az ember feje benne a zajtól az nem jó.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:Prius+
« Válasz #137 Dátum: 2016.12.06 21:06:14 »
Hmm köszi. Azért ez biztatóan hangzik :) Nem sportautó azt tudom, de azért ha tényleg megfájdul az ember feje benne a zajtól az nem jó.
Továbbá felmerül a kérdés, mihez képest hangos, pl 100ig szerintem kifejezetten csendes. Mondjuk jellemzően ilyen tempóval járok vele.

Ben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #138 Dátum: 2016.12.06 21:07:59 »
Igen sejtem, hogy 100ig csendes. Ezért kérdeztem az autópályát. Gyakran pályázunk és ott azért inkább 130-140el megy az ember. Mondjuk a zajt egy átlag Corollához vagy Versohoz mérném..

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #139 Dátum: 2016.12.06 22:47:35 »
Annal tuti nem zajosabb. En nemreg feltelepitettem egy decibelmero appot a telefonra es mindent megmerek vele azota :) es a mazda3asomnal kisebb a zaja szerinte. De nezd meg ax autopult honlapjan a teszteket, ott van zajmeres is igazi rendes gepekkel.
En szubjektive egyebkent nem erzem hangosnak. Mondjuk a kollegam 318d bmwje a palyan sokkal csendesebb, legalabbis fulre. Mentem mar egyketszer palyan is vele de oszinten szolva nem emlekszem milyen volt :) ugyhogy annyira rossz nem lehetett...

Ben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Prius+
« Válasz #140 Dátum: 2016.12.07 19:58:48 »
Köszi az infókat. Akkor azt hiszem belevágunk ha találok egy megfelelő példányt. Vagy kimegyek érte Hollandiába. A Plug-in Priust is onnan hoztam és kedvezőek a tapasztalatok. És persze az is zajos egy kicsit ha nyomom neki :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:Prius+
« Válasz #141 Dátum: 2016.12.08 10:13:22 »
Csomagtér tálca eredeti Toyota szalonból rendelve 20eHuf, tökre meglepődtem, de már meg is rendeltem. ::)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #142 Dátum: 2016.12.08 15:42:13 »
na egy olyan nekem se ártana

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #143 Dátum: 2016.12.27 19:38:57 »
nem tudja valaki, hogy ki lehet-e kapcsolni az átlagsebességmérésnél azt, hogy minden elinduláskor lenullázza magát? így nem sok értelme van...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:Prius+
« Válasz #144 Dátum: 2016.12.27 20:19:09 »
nem tudja valaki, hogy ki lehet-e kapcsolni az átlagsebességmérésnél azt, hogy minden elinduláskor lenullázza magát? így nem sok értelme van...
trip a,trip b  az adott távokra mutatja az átlagot. Szóval elfogadható.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #145 Dátum: 2016.12.29 01:42:23 »
Atlagsebesseget az nem mutat, csak atlagfogyasztast...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:Prius+
« Válasz #146 Dátum: 2016.12.29 10:08:30 »
Atlagsebesseget az nem mutat, csak atlagfogyasztast...
Számít?
Tegnap be kellett szaladni munkahelyemre, off golf7 tsi 1,4 140 ló, 180km,avg 103km/h  8,3l
95% autópálya. Priussal ugyanez 6,2l lett volna   

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #147 Dátum: 2017.01.07 14:04:21 »

belement a priusba nagyhirtelen majdnem 4500 km, ennek a nagyja egy hazaút volt.

hát mit mondjak, tényleg nem egy autobahnraser...a motor szerintem ebbe a kasztniba a pályára gyenge, legalábbis, ha nyaralós-telelős üzemben megy.
nagyon jók az ülések, erre nem számítottam.
a távtartós tempomat jópofa dolog, de szerintem erre az emberiség még nincs felkészülve :D
a ledes lámpák frankón világítanak, de nekem egyszerűen túl rövid utat világítanak be. megpróbálom majd átállíttatni, ha lehet, hogy 20-30 méterrel távolabbra nézzenek.
úgy utaztunk benne öten, hogy mindhárom sort használtuk. jelentem, még box nélkül is lehetséges! mondjuk a gyerekek még kicsik, de ha megnőnek, már úgysem jönnek velünk :D
jó a navi, nyugat-európában a tmc is egész jól működik.
a hifi is jó.
a HUD pályára nem való, mindig kikapcsoltam. városban vagy akkor hasznos inkább, ha navigálni is kell, mert a nyilakat a szélvédőre is kiteszi és nem kell lenézni.
a középre helyezett műszerfalról továbbra is az a véleményem, hogy egy baromság. egyszerűen veszélyesebb odanézni, mint előre a kormány mögé. érdekesség: a műszerfalon egyetlen darab mutató sem található :D

durván kapta az ívet: először is öten vagyunk. aztán sietünk. csomagból mindig annyit viszünk, amennyi hely van, úgyhogy visszafelé feltettük az eddig otthon levő boxot is az újonnan beszerzett tetőcsomagtartóra (thule, frankó!). Az odaút és az otthoni csavargások átlaga 7.2 lett. A visszaúté 9.2.

Ez utóbbit kifejtve: csúnyán ráállt szegény prius a szopórollerre: feltettük rá a boxot, beleültünk öten és ezek után németországban -10 és -20 (!!!) fok közti hőmérsékleten hajtottam 135-ös tempomattal, úgymond kímélő tempóval, hamár a visszaúton átlagosan HÚSZ fokkal volt hidegebb, mint odafelé...

belefagyott a szélvédőmosó, ez külön bónusz volt. még abban sem vagyok biztos, hogy a kereskedő nyári ablakmosóval adta át a kocsit, annyira hideg volt az éjszaka. de legalább száraz.

és amikor már nagyon-nagyon régóta toltuk, akkor belgiumban megkaptuk a pofánkba a hóval borított autópályát, amin csendben szemerkélt az eső. minusz 2-4 fokban... aztán a kocsisor egyszercsak lelassult kábé 50-re, miután vagy két előrébb haladó matador is látványos mutatványokba kezdett, szerencsére senki nem esett le az útról.

ennyike




gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Prius+
« Válasz #148 Dátum: 2017.01.11 09:23:08 »
A Prius tényleg nem Autobahnraser, de szerintem sokat segít, ha power módban haladsz a pályán. Nekem legalábbis sokat segít az érzeten.
A LED-es lámpák szerintem is túl alacsonyra vannak állítva(gyárilag), pont most gondolkoztam el, hogy kicsit feljebb állítom.
A HUD-ot kifejezetten jónak tartom, autópályán csak azt nézem, középre egyáltalán nem.
A fogyasztási átlagok BC-s, vagy számolt adatok?
'08 RX400h
'09 Prius 3

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #149 Dátum: 2017.01.11 10:48:52 »
kösz, a power módot kipróbálom legközelebb...

minden fogyasztási adat számolt, a BC gyatra, átlagban 6-7 decivel kevesebbet mutat a valós fogyasztásnál, de volt már, hogy másik felé tévedett. lásd itt, megpróbálom majd beleszerkeszteni az aláírásba is, korábban tudtam, hogy kell, de most nem tudok rájönni.

mentségére legyen szólva, hogy eleve nehéz, meg a homlokfelülete is nagy, nomeg ezt egy boxszal is súlyosbítottuk. öten. mínusz 10-20 fokban.

a lámpákat lehet kézzel is feljebb állítani?