Szerző Téma: Prius+  (Megtekintve 187875 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Prius+
« Válasz #90 Dátum: 2016.05.29 07:59:18 »
Most olvastam a neten egy 2015-ös cikkben, hogy egy szoftverhiba miatt 625 ezer Prius+ és Auris HSD visszahívását rendelte el a Toyota. Ti kaptatok a Toyota-tól levelet? Én februárban vettem az autót (2013') de eddig semmi értesítést nem kaptam. Menjek be a Toyota-ba, hogy most mi van?

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Prius+
« Válasz #91 Dátum: 2016.05.30 10:28:23 »
Most olvastam a neten egy 2015-ös cikkben, hogy egy szoftverhiba miatt 625 ezer Prius+ és Auris HSD visszahívását rendelte el a Toyota. Ti kaptatok a Toyota-tól levelet? Én februárban vettem az autót (2013') de eddig semmi értesítést nem kaptam. Menjek be a Toyota-ba, hogy most mi van?

Az enyémen egy ilyet csináltak:

BGG34   - R/SSC (C/I for EU=15OSD-001) - Generator ECU+Power Manag. ECU on Prius+ and Auris   15OSD-001   This European safety campaign has been applied to this vehicle.

A toyotánál meg lehet nézni, küldd el az alvázszámot pü-ben, megnézem neked

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Prius+
« Válasz #92 Dátum: 2016.05.30 17:48:43 »
Sziasztok!
Valaki lemérné az autóját pontosan mennyi a hossza?
Garázskaput szerelünk lassan és ezért kellene a  méret.
Ha van vonóhorog is az autón az az adat is jó.
Köszönöm

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #93 Dátum: 2016.05.30 20:58:00 »



Hogyan lehet lemérni egy autó pontos hosszát???   :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 21:03:38 írta Nagycitrom »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius+
« Válasz #94 Dátum: 2016.05.31 11:40:07 »
Kell hozzá:
- autó;
- megfelelő méretű sík hely;
- derékszög
- jelölő
- mérőszalag
- kedv -)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Prius+
« Válasz #95 Dátum: 2016.05.31 23:54:49 »
Kell hozzá:
- autó;
- megfelelő méretű sík hely;
- derékszög
- jelölő
- mérőszalag
- kedv -)
Köszi, a kérdést költőinek szántam, de kb igen :D
Vagy gugli és kb 1 perc.
Én az utóbbit választottam (főleg mert nincs Prius+ a garázsban)  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #96 Dátum: 2016.10.26 17:21:15 »
helló mindenkinek, nem pörög nagyon ez az oldal, de nem is csoda, nem sok hétüléses hibrid fut.

DE NEMSOKÁRA MEGKAPOM A RENDSZÁMOT A MAGAMÉRA IS!!!  :punk: :punk: :punk:

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Prius+
« Válasz #97 Dátum: 2016.10.26 17:51:36 »
Képet! Képet! :-D
'08 RX400h
'09 Prius 3

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #98 Dátum: 2016.10.27 11:49:13 »
ahhoz kéne a masina is. kis türelmet kérek :D

Robesz84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #99 Dátum: 2016.11.03 08:49:41 »
Sziasztok!

Egy Prius+-ra vágyó családapa személyében szeretném kikérni a véleményeteket a következő kérdésekben.
Úgy néz ki, hogy bővülni fog a családunk így már 3 gyerkőcünk lesz.
A jelenlegi benzines VW Passat kombi mellé szeretnék egy másik benzines szekeret, aminek a középső sorában 3, használható ülés található.
A VW Touran, Grand Picasso mellett a Prius+ került a látóterembe és hajtáslánc egyszerűbb kialakítása és talán igénytelensége miatt egyelőre az első helyre ugrott a Prius+ a listán. Egyelőre csak álmodozok, de az álomba időnként a következő két-három lebegő kérdés belerondít:

1. Elfér 3 gyerekülés egymás mellett a középső sorban? Van valakinek tapasztalata? (0, 3 , 5 éves gyerkőcöket szeretnék beültetni különböző méretű gyerekülésekbe.)

2. Szívesen használnám az autót hegyvidéken is (Ausztriai),de egyelőre nem tudom elképzelni, hogy mennyire tud dinamikus lenni a maga szintjén a P+?
Van valakinek tapasztalata hosszabb hegymenetben? (Nyilván nem várom, hogy rakéta legyen, de 5 főt+tetőboxot kényelmesen el tud vinni hegyen-völgyön?)

3. Szívesen kipróbálnék egy járgányt 1-2 napra éles használatban. Tudtok esetleg olyan kölcsönzőt, ahol P+ is van a repertoárban? (Kerestem, de nem találtam egyelőre.)

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.: Robesz

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Prius+
« Válasz #100 Dátum: 2016.11.03 10:35:28 »
ahhoz kéne a masina is. kis türelmet kérek :D

 :D
Ha jól látom te leszel az egyetlen aktív tulaj, majd kérjük az élménybeszámolókat!  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Prius+
« Válasz #101 Dátum: 2016.11.04 20:44:08 »
Nekünk egy PII és egy Touran van a családban. Érdekes, hogy a Priust akkor vettük, amikor a 3 gyerkőc 0, 2 és 5 éves volt. Abba is be tudtuk rakni a magasítót, normál ülést és a hordozót. A trükk, hogy a hátsó pad szintkülönbségeit törölközőkkel el lehet tüntetni, és így szét lehet húzni az üléseket. Ezzel a módszerrel simán megjártuk pl. Erdélyt. Nyilván kényelmesebb egy egyterű, ez nem is kérdés, azonban egy Passat bőven elég nagy autó 3 kis gyerek mellé. Csak emiatt tehát nem váltanék.

Később már más lesz a helyzet, mert ahogy nőnek a gyerekek, egyre jobban zavarják egymást (nálunk most 8, 10 és 13), egyre több helyet igényelnek. Ez pedig pl. a veszekedések gyakoriságában nyilvánul meg, ami rossz hatással van a sofőr-alkalmazott idegeire. :)

Az nem kérdés, hogy befér a 3 ülés (igen), bár ha a székek nem nagyobbak, mint a Versoban, akkor felnőttnek, hosszú távon már kényelmetlenek. Ez az egyik olyan pont, ahol pl. a Touran véleményem szerint sokkal jobb. Szerintem amúgy a 3 felsorolt egyterűből a P+ a legkisebb, legkevésbé praktikus, ellenben messze a legmegbízhatóbb, legproblémamentesebb kocsi.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Prius+
« Válasz #102 Dátum: 2016.11.05 20:22:56 »
nálunk hátul csak gyerekek fognak ülni (1-8-10 évesek). szerintem sokat számít az, hogy az ülések egyenként is tologathatók, így nem érnek össze a vállak. feleségem üldögélt hátul a próbaúton a babával a középső ülésen, szerinte elég a hely. de majd beszámolok, ha lesz tapasztalat.

Tomanek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius+
« Válasz #103 Dátum: 2016.11.06 20:46:44 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, én is egy kis segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb Prius vásárlóktól, tulajdonosoktól. Benzines Corolla Versoról szeretnék Prius+-ra (esetleg Prius 3-ra) váltani. Megnéztem a hazai és a külföldi kínálatot is, nem igazán találtam olcsóbbnak a nyugat-európai felhozatalt. Nálunk találtam néhány kereskedést (Gedeon72 Bt Sóskút ipari park, Gut Car Bp. Nagykőrösi út) ahol több darab van folyamatosan. Van esetleg valakinek tapasztalata ezekről (vagy más) kereskedésekről? Egyáltalán hol érdemes keresgélni, mire kell figyelni a típusnál? Köszi mindenkinek aki megosztja a véleményét.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius+
« Válasz #104 Dátum: 2016.11.07 10:08:22 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, én is egy kis segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb Prius vásárlóktól, tulajdonosoktól. Benzines Corolla Versoról szeretnék Prius+-ra (esetleg Prius 3-ra) váltani. Megnéztem a hazai és a külföldi kínálatot is, nem igazán találtam olcsóbbnak a nyugat-európai felhozatalt. Nálunk találtam néhány kereskedést (Gedeon72 Bt Sóskút ipari park, Gut Car Bp. Nagykőrösi út) ahol több darab van folyamatosan. Van esetleg valakinek tapasztalata ezekről (vagy más) kereskedésekről? Egyáltalán hol érdemes keresgélni, mire kell figyelni a típusnál? Köszi mindenkinek aki megosztja a véleményét.

A Facebookon keresd Juhász Jenőt a Prius club oldalán, akár direktben, lehet még mielőtt kikerül ad 1 jó ajánlatot ;)

http://www.hasznaltauto.hu/partner/elite_auto-budapest-12096
http://www.hasznaltauto.hu/partner/auto-lux_kft.-7497

ha nem sürgős, azt várd meg, míg náluk lesz eladó gép :)
Prius 1.8 HSD