Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 1702730 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tomahawk

• Alap-tag
  • Autó: Toyota Carina E 1.6 XLi 1995; Toyota Prius PHV 2013
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17730 Dátum: 2019.12.26 13:02:01 »
Szia,köszi.Ha nem szedem szét sehogy se látszik megbontás nélkül mi világít benne? Projector kialakítás,felirat,stb.

Sajnos nem tudom megmondani, mert nekem halogenes van, nem lattam meg LED-es fenyszorot.
Alapvetoen a P3 reflektora nagyon jo halogennel is, viszont a tompitottol tobbet vartam. Nem mintha annyira rossz lenne de a 25 eves Carina-m tompitottjat jobbnak erzekelem. Igy a kerdesed gondolatebreszto, utana nezek van e mod atalakitani LED-esre, megeri e, jobb lesz e tole es hogy mivel jar.
Lehettem volna halasz ...

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #17731 Dátum: 2019.12.26 14:34:00 »
Rengeteg ilyen video van. Inkabb csak azt a reszet erdemes megnezni, hogyan kell kivenni az izzot. Szerencsetlen abbol a szempontbol is hogy a jobb oldalit szedi ki, a balt sokkal konnyebb. A jobb oldalinal, a nagyobb kezueknek erdemes kivenni a hutofolyadek tartalyat hogy konnyebben hozza lehessen ferni.
Értem én, csak ha valaki nem tudna erről, azért írtam.
Én is csodálkoztam rajta, mert legalább a tömlőt lehúztam volna a tartályról ;)

Apósom D Corsájához néztem anno pár videót fényszóró izzócsere ügyben, ott is volt minden. Volt, aki lebontotta az elejét, volt, aki a kerékdobtól indult, meg kivette a fényszórót... de jók voltak, mert végül egy acélos dróttal meg lehetett oldani mindenféle lebontás nélkül, mivel már tudtam, mi van benne, hála Istennek :D

tomahawk

• Alap-tag
« Válasz #17732 Dátum: 2019.12.26 15:06:21 »
Értem én, csak ha valaki nem tudna erről, azért írtam.
Én is csodálkoztam rajta, mert legalább a tömlőt lehúztam volna a tartályról ;)

Apósom D Corsájához néztem anno pár videót fényszóró izzócsere ügyben, ott is volt minden. Volt, aki lebontotta az elejét, volt, aki a kerékdobtól indult, meg kivette a fényszórót... de jók voltak, mert végül egy acélos dróttal meg lehetett oldani mindenféle lebontás nélkül, mivel már tudtam, mi van benne, hála Istennek :D

A halogent en sem szoktam fogdosni, pzs-t vagy szalvetat hasznalok ha nincs a kozelben kesztyu. :] A tomlot nem kell lehuzni, eleg csak ovatosan arrebb tenni a tartalyt, vigyazva hogy ne torjenek meg a csovek.
 Errol a drotos dologrol a kis Polski-m jutott eszembe, ott volt hogy fogyott a drot a javitashoz. ;]  Igazan az ember szivehez tudnak noni az ilyen autok ... foleg ha hetente szereled.  >D

Ronin 8

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris
« Válasz #17733 Dátum: 2019.12.26 17:41:17 »
Szia,
talan kicsiit nyers a valaszom, de ha jol ertem hetfon mar a tied lesz es kb. igy tudod kivenni hogy megnezd:  https://www.youtube.com/watch?v=sIoDMy9kclo .
A tobbit nem tudom, az enyemben halogen izzok vannak ... azt hiszem.  :]
Gratula, jo Prius-ozast.  :]

A ledes làmpàban 2 db vetìtő lencse van a halogènban csak egy.

speedimi

• Újonc
  • *
« Válasz #17734 Dátum: 2019.12.26 18:41:13 »

A ledes làmpàban 2 db vetìtő lencse van a halogènban csak egy.

Nagy köszönet,amit veszek az 2 lencsés! :clap: :clap: :clap:

almacsiga

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Prius 3, Suzuki SX4 S-Cross
« Válasz #17735 Dátum: 2019.12.30 11:25:47 »
Sziasztok!
Karacsony elott vettunk a felesegemnek egy Prius 3-at. Eddig nagyon tetszik, de lenne par kerdesem.
Ez egy Nemetorszagbol behozott alap felszereltsegu darab es nincs benne tempomat. Vajon lehet ezt pótolni?
A masik kerdes, hogy normal meretu potkerek befer-e es ha igen, hol lehet leszoritocsavart beszerezni hozza?
Ha csak mankokerek megy bele, annak a beszerzesi forrasara is szivesen vennek tippet. Mikor vettuk nem volt benne se potkerek, se defektjavito, csak egy muanyag keretben a kerekcseres szerszamok. Ideiglenesen beraktam egy defektjavitokeszletet, de jobban szeretnek potkereket.
Elore is koszonom a valaszokat!

tomahawk

• Alap-tag
« Válasz #17736 Dátum: 2019.12.30 12:47:12 »
Sziasztok!
Karacsony elott vettunk a felesegemnek egy Prius 3-at. Eddig nagyon tetszik, de lenne par kerdesem.
Ez egy Nemetorszagbol behozott alap felszereltsegu darab es nincs benne tempomat. Vajon lehet ezt pótolni?
A masik kerdes, hogy normal meretu potkerek befer-e es ha igen, hol lehet leszoritocsavart beszerezni hozza?
Ha csak mankokerek megy bele, annak a beszerzesi forrasara is szivesen vennek tippet. Mikor vettuk nem volt benne se potkerek, se defektjavito, csak egy muanyag keretben a kerekcseres szerszamok. Ideiglenesen beraktam egy defektjavitokeszletet, de jobban szeretnek potkereket.
Elore is koszonom a valaszokat!

Szia,
van olyan P3 amelyikben nincs tempomat?  Kepet!  ;] Lehet hogy nem az enyem a legfapadosabb? :]
Potkerekem nekem sincs, gyari defektjavitom van. Esetleg nezd meg ezt: https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/felni/uj-toyota-mankokerek-szett-chr-rav4-auris-prius-avensis-corolla-verso-yaris-potkerek-szervizkerek-13929568

almacsiga

• Újonc
  • *
« Válasz #17737 Dátum: 2019.12.30 13:49:15 »
Szia,
van olyan P3 amelyikben nincs tempomat?  Kepet!  ;] Lehet hogy nem az enyem a legfapadosabb? :]
Potkerekem nekem sincs, gyari defektjavitom van. Esetleg nezd meg ezt: https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/felni/uj-toyota-mankokerek-szett-chr-rav4-auris-prius-avensis-corolla-verso-yaris-potkerek-szervizkerek-13929568

Hat ugy latszik van ilyen is  :-) Miről kuldjek fotot, a tempomat helyerol? :-)
Amugy nem tragedia, csak hosszutavon hianyzik.
Kossz a linket a mankokerekrol! Mondjuk ha valaki tudja, hogy befer a normal kerek, akkor inkabb azt vennek. Eleg melynek tunik az ureg alul.

speedimi

• Újonc
  • *
« Válasz #17738 Dátum: 2019.12.30 22:11:58 »
Sziasztok,

ma 12 órakkor én is beléptem a P3 tulajok közé  :clap: :clap: :clap:

2012/07-facelift, gyöngyházfehér,félbőrös,kis navi,Led lámpa (brutál nekem),lámpamosó, 3 évet futott Belgiumban,2015-ben hozták be 45.000-el, most 126.000 km van benne, Ürömre hordták szervízbe (Supra Trend).
Volt benne váltóolaj és gyertyacsere is. Hazafelé 140-nel óra szerint 6 liter-OK.

A ledes lámpánál csak a tompított ledes igaz,mert a refi az ahogy látom sima halogén, sárgás.

almacsiga

• Újonc
  • *
« Válasz #17739 Dátum: 2019.12.31 09:34:55 »
Sziasztok,

2012/07-facelift, gyöngyházfehér,félbőrös,kis navi,Led lámpa (brutál nekem),lámpamosó, 3 évet futott Belgiumban,2015-ben hozták be 45.000-el, most 126.000 km van benne, Ürömre hordták szervízbe (Supra Trend).
Volt benne váltóolaj és gyertyacsere is. Hazafelé 140-nel óra szerint 6 liter-OK.

A ledes lámpánál csak a tompított ledes igaz,mert a refi az ahogy látom sima halogén, sárgás.

Gratulalok!
Mi is csak probalgatjuk meg. Ora szerinti 120-nal kerek 5 litert mutatott. 130-as tempot nem mertem meg tisztan, de az atlagbol szamolva 5,5 korul lehet. Orszaguton max 100-zal 4,2-t lattam eddig. Varosi meresem meg nemigazan van.

speedimi

• Újonc
  • *
« Válasz #17740 Dátum: 2020.01.04 09:46:23 »
Sziasztok,

átnyálaztam a 600 oldalas kezelésit.Ezekre nem kapta választ:

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.

almacsiga

• Újonc
  • *
« Válasz #17741 Dátum: 2020.01.04 10:01:16 »
Sziasztok,

Ha P-be kapcsolok az ugye reteszel...mikor szükséges (pl mekkora lejtőnél) a "kézifék" benyomása?

Ha beteszem B-be ugye nő a motorfék.Innen visszatehetem menet közbe D-be,vagy meg kell állni hozzá?

A hibrid akku nekem nem töltődik fel teljesen, eddig sikerült úgy hogy 1 vonal hiányzott, ez így normális?

Köszi.

Én a rögzítőféket eddig mindig használtam leállításkor. Biztos, ami biztos.
Bennem fel sem merült, hogy ne lehetne B-ből D-be rakni. Gondolom jelezné, vagy nem engedné a műszer, ha nem lehet.
Az akkura nem tudom a választ. Nekem csak az fura, hogy úgy vettem észre, hogy az EV módot 50km/h felett nem engedi finom gázpedál kezelés mellett sem. Kiírja, hogy túl magas a sebesség.

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #17742 Dátum: 2020.01.05 10:40:41 »
Sziasztok,

A refi valóban halogén. Kell bele egy jó Osram CB, vagy NBL  és megoldódik a sárgás probléma.
Sors bona nihil aliud

afekete

• Megszállott
  • Autó: Avensis 1.6 Linea Terra LB '02, Prius 3 '15
« Válasz #17743 Dátum: 2020.01.07 18:37:29 »
Sziasztok,

Köszi.
A “kéziféket” én mindig behúzom, ha az autó magától elgurulna. Biztos megfogja a pöcök is, de csúnya hangja van mikor D-be rakom, ha befeszült.

A B és D bármikor kapcsolható, nem mechanikai váltást csinál, csak a motorok fordulatszámát szabályozza másként.

Elég hosszú lejtőn fel lehet tölteni a kijelző szerint teljesen, de ezt az akkuk védelme érdekében kerüli a vezérlés. Teljesen normális, ami tapasztalsz.

Attila 31
  - Avensis
- Prius