Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 138621 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota Prius Mk 3, Toyota Corolla E110 1,8 USDM
Köszönöm.Gondolom utólag nem megoldható.

Nem, ahhoz, nagyon sok minden kell, ami horroráron lenne még bontó áron is. (szenzorok elöl-hátul, kamera, kormányszög-állás szenzor, vezérlő egység, egy valag kábel, stb.)
Sors bona nihil aliud

KeriL

• Kezdő
  • **
  • Autó: Toyota Prius 1.8 HSD '12, Opel Astra F '96
Párszor már kérdeztem, hogy lehet megoldani Androidos fejegységet beszerelni, az érintő képernyős de navigáció nélküli rádióm helyére, de megnyugtató választ se itt se máshol nem találtam.
Nos megoldódott  :D

Ez a kínai kereskedő lefotóztatta velem a gyári egység hátulját és az alapján csinált nekem hozzá kábelköteget.
https://www.ebay.com/usr/autotrons?_trksid=p2060353.m2749.l2754
Ezt a rádiót vettem, mert ahogy néztem ez passzol leginkább az én kocsimhoz.
https://www.ebay.com/itm/8-1080P-Android-6-0-Car-DVD-GPS-Navigation-FOR-TOYOTA-PRIUS-2009-2013-Left/142655440513?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

10 perc alatt összedugtam, bekapcsoltam, működik minden külön gányolás nélkül. Navigáció, GYÁRI tolató kamera, amire a többi eladó azt mondta nem lehet rátenni, bár nem értem miért mert sima AV vezetéken jön a kamera képe, azt meg mindegyik kezeli. Van hozzá GSM SIM olvasó is így telefonálni is lehet vele ha nem a telóhoz csatlakoztatnám BT-n, megy a Wifi is, kezeli kifogástalanul a kormány gombokat is. Kihangosítót nem próbáltam még, illetve a beépített USB csatlakozóhoz nincs illesztő, mert elég egyedi. De ez legyen a legnagyobb gondom, át fogom forrasztani szabvány USB csatlakozóra, a levágott darabból meg csinálok egy adaptert ha vissza akarnám rakni a gyári rádiót.
Hangminősége ugyan olyan mint a gyárinak. Nem JBL-es. Nem egy csúcs kategória, de nincs semmi hiba vele. Ha valaki többet akar,  lehet rá tenni külső erősítőt, jobb hangszórókat, és akkor jó lesz. Képernyő felbontás mondjuk manapság kevés a 4K-s telefonok mellet, de a célnak bőven megfelel. A gyárinál nem rosszabb :)
Az Androidos kezelő felület autórádióhoz van optimalizálva. Szerintem elég jól ki van találva. Talán csak annyi a bajom, hogy a rádió ugyan RDS-es, de a csatornák nevét nem írja ki, bár lehet én voltam a béna.
https://1drv.ms/f/s!ArYQ5r5KRF2jkOUpNkOV-iZcfog8Dw

ujvizsolt

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Auris 1,8 HSD
Szia, Keril
A beépített rádió meg jeleníti az energia monitort is?

KeriL

• Kezdő
  • **
  • Autó: Toyota Prius 1.8 HSD '12, Opel Astra F '96
Szia, Keril
A beépített rádió meg jeleníti az energia monitort is?

Alapból nem, de ODB-n keresztül elég sok Androidos applikáció képes ugyan azokat a funkciókat ellátni.
Én Torque appot használom. A számomra fontos paramétereket meg tudom jeleníteni.
Vízhőfok, motor fordulatszám, töltő/kisütő áram, egyes cellák feszültsége és belső ellenállása, akku töltöttsége.

Némi együttélés után viszont azt kell mondanom hogy a kihangosító elég hulladék. Nem ér semmit. Bár még megpróbálom a gyári mikrofonra rákötni valahogy.
A rádió részével együtt lehet élni, de a gyári azért jobb volt.
Ellenben a navigáció, waze, google hangfelismerés (ezt is nekem kellet rá barkácsolni mert alapból nem rakták fel) nagyon praktikus.
A Simple alkalmazásból a parkolást és autópályát is ezen tudom intézni (raktam bele SIM kártyát meg 4G netet)
VLC média lejátszóval meg a kedvenc netrádióim is bejönnek.

Most nézegetem, hogy keréknyomás monitort is veszek hozzá, meg kamerát, mert akkor így a menetrögzítő kamera is meg lenne oldva.