Szerző Téma: Miniatűr csodák - modellezés minden szinten  (Megtekintve 19378 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #60 Dátum: 2013.02.23 16:56:27 »
Azt mondták a boltban, (ma vettem akkut) hogy töltve kell eltenni, mert kicsi az önkisülése. Azt mondta a fickó, hogy 3-4 hétig is lehet így tárolni.
Turnigy 5000mAh-s lipo-t vettem.

Csapágyakat köszi, megnézem!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #61 Dátum: 2013.02.23 17:53:58 »
Azt mondták a boltban, (ma vettem akkut) hogy töltve kell eltenni, mert kicsi az önkisülése. Azt mondta a fickó, hogy 3-4 hétig is lehet így tárolni.
Turnigy 5000mAh-s lipo-t vettem.

Csapágyakat köszi, megnézem!


Ha rám hallgatsz, akkor szezonban amikor egy-két hetente biztosan használva van, akkor teljesen feltöltve teszed el, és amikor kedved van csak beteszed az autóba és mehet a játék.
Viszont télre vagy amikor tuti nem használod legalább egy hónapot, akkor STORAGE módba töltöd és úgy teszed el. Nem véletlenül van kimondottan funkció erre a töltőn.
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #62 Dátum: 2013.02.23 18:05:49 »
Oké, megfogadom a tanácsodat! Gyárilag is így van töltve.
Vettem elég jó aranyozott csatlakozókat az akkuhoz és a töltőhöz. Mindezt holnap rakjuk össze egy jóbarátommal és ha minden jól megy akkor lesz egy próbakör is. Már nagyon várom  :yes: .
Vettem továbbá tölthető ceruzaelemeket a távirányítóba is. Ga gépészetileg összeáll, akkor jöhet a kasznimunka. Nagyon élvezem, tényleg mint egy autóépítés.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #63 Dátum: 2013.02.24 19:56:20 »
Összeraktuk! Megvolt az első próbafutás, még csak a lépcsőházban. Az autó nagyon megy, de még kell pár finombeállítás (távirányító érzékenységén), meg ki kell tapasztalni, de jó lesz!  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #64 Dátum: 2013.02.24 20:53:21 »
Összeraktuk! Megvolt az első próbafutás, még csak a lépcsőházban. Az autó nagyon megy, de még kell pár finombeállítás (távirányító érzékenységén), meg ki kell tapasztalni, de jó lesz!  :D

Gondolom akkor azt már kitapasztaltad, hogy ezeknek a járgányoknak azért kell hely (lépcsőház kevés)  ;)
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #65 Dátum: 2013.02.24 21:02:00 »
Persze, nem is a lépcsőházban szeretném használni, de ebben a nedves időben nem viszem ki. Ha jön a jóidő akkor megyek ki vele az infoparkba, ott vannak jó nagy parkolók, ami hétvégén tök üres. Meg ha hazamegyek a szüleimhez, az utcában jó az aszfalt, de alig van forgalom (zsákutca). Ott is jó lesz  :D .

Kicsit furcsa, hogy 10-15 percet mentem vele és már kicsapódott némi zsír a kardára és a féltengelyekre, majd tolok bele zsírt bőven. Meg a távirányítón kell pár finombeállítást belőni de ez már a játék része!  :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #66 Dátum: 2013.02.25 17:01:32 »
Persze, nem is a lépcsőházban szeretném használni, de ebben a nedves időben nem viszem ki. Ha jön a jóidő akkor megyek ki vele az infoparkba, ott vannak jó nagy parkolók, ami hétvégén tök üres. Meg ha hazamegyek a szüleimhez, az utcában jó az aszfalt, de alig van forgalom (zsákutca). Ott is jó lesz  :D .

Kicsit furcsa, hogy 10-15 percet mentem vele és már kicsapódott némi zsír a kardára és a féltengelyekre, majd tolok bele zsírt bőven. Meg a távirányítón kell pár finombeállítást belőni de ez már a játék része!  :yes:

Az is lehet hogy azért csapódott ki mert valahová túl sokat tettél.
Pontosan honnan csapódott ki? Van róla képed?
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #67 Dátum: 2013.02.25 18:26:11 »
A féltengelyek belső felére, és a kardánra a két végére. Nem veszélyes. Összesen volt valami 3g a zsír, szóval sok nem ment sehova. De ha rövidesen bemennek a csapágyak akkor alaposan átnézek mindent, és ahol kell zsírozok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #68 Dátum: 2013.03.03 21:56:59 »
Ma a párommal autóztunk egy nagyot az infopark egyik kihalt parkolójában. Istenkirály!  :D Iszonyat nagyot kanyarodik, és ha ráhúzok tolja ki a seggét (4 kerék hajtás). De a legdurvább, hogy ha feltekerem a gáz érzékenységét (tehát egészen pici mozdításra is nagyon megindul, és a maximum itt a legtőbb), akkor teljes gázon olyan erő van benne, hogy nem lehet egyenesben tartani.  :D .
Jó 30-40 percet ment a gép, és a 5000-es akkuba 970mAh töltés ment, szóval néhány órát el lehet vele játszani  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #69 Dátum: 2013.03.04 17:26:09 »
Ma a párommal autóztunk egy nagyot az infopark egyik kihalt parkolójában. Istenkirály!  :D Iszonyat nagyot kanyarodik, és ha ráhúzok tolja ki a seggét (4 kerék hajtás). De a legdurvább, hogy ha feltekerem a gáz érzékenységét (tehát egészen pici mozdításra is nagyon megindul, és a maximum itt a legtőbb), akkor teljes gázon olyan erő van benne, hogy nem lehet egyenesben tartani.  :D .
Jó 30-40 percet ment a gép, és a 5000-es akkuba 970mAh töltés ment, szóval néhány órát el lehet vele játszani  :whistling: .

Igen, ez ilyen. Nagyon jó időtöltés az már biztos.
Mondjuk azért az off-road kicsit más. Én 5800-as akksival ha 25 percet játszok az már jónak számít  :D
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #70 Dátum: 2013.03.05 09:08:06 »
Én is meglepődtem, azt hittem kibír max másfél órát (3000-esre mondták, hogy kicsit kevesebb mint egy órát megy). A hétvégén tervezek vele elég sokat autózni, majd meglátjuk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #71 Dátum: 2013.06.02 12:14:41 »
Én is meglepődtem, azt hittem kibír max másfél órát (3000-esre mondták, hogy kicsit kevesebb mint egy órát megy). A hétvégén tervezek vele elég sokat autózni, majd meglátjuk.

No mik a tapasztalatok?

Én idén eddig egyetlen hétvégén tudtam autózni, mert minden más hétvégén vagy eső volt, vagy elötte esett és nem szeretek sarazni  ;)
Xanyi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #72 Dátum: 2013.08.06 09:10:51 »
Kispályások
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #73 Dátum: 2013.08.19 14:22:20 »
Tegnap kicsit Matchboxoztam a fiammal. Kérte, hogy építsem neki össze az autópályát. Azért, még így 31 évesen is azt gondolom, hogy baromi jó ötlet volt attól, aki ezt a játékot kitalálta! Kb 1,5 órát brümmögtünk együtt...  :D :clap:

Íme néhány kép a már leharcolt gépeimről (a szebbek itthon vannak velünk...)

Nem mondom, kaptak az élettől rendesen (temperát is), de akkoriban még nem volt tablet, meg internet, csak a LEGO, meg a Matchbox, meg a Majorette, meg a Siku, meg a Transformers... És nyűttük is őket rendesen.  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.19 14:24:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #74 Dátum: 2014.05.17 21:49:29 »
No mik a tapasztalatok?

Én idén eddig egyetlen hétvégén tudtam autózni, mert minden más hétvégén vagy eső volt, vagy elötte esett és nem szeretek sarazni  ;)

Idén még csak egyszer voltam kint, de igazából nem tudom megunni. Nem tudom mutattam-e már róla képet, de így néz ki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...