Szerző Téma: Miniatűr csodák - modellezés minden szinten  (Megtekintve 19391 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #15 Dátum: 2012.12.28 21:59:16 »
Megnézem köszönöm, és kiderül mennyire nehéz innen rendelni.
Nekem az e-bay nem probléma, ha kell onnan valami szólj és megoldjuk!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #16 Dátum: 2012.12.28 22:13:06 »
Megnézem köszönöm, és kiderül mennyire nehéz innen rendelni.
Nekem az e-bay nem probléma, ha kell onnan valami szólj és megoldjuk!

Köszönöm!
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #17 Dátum: 2012.12.30 11:51:47 »
Januárban megveszem a távirányítót, aztán kérdezek a bekötéssel kapcsolatban.
Akkuban mennyire érdemea a LiPo-ra menni? Tudom, hogy sokkal kevésbé kényes, de kérdés, hogy megéri-e az árát? 3500 mAh-val mennyi ideig lehet játszani? Valami viszonyítás kellene, mert az alapján tudnám eldönteni, milyet érdemes venni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #18 Dátum: 2012.12.30 19:36:44 »
Utánaolvastam fórumokon, és nem olyan egyszerú ez a LiPo akku kérdése, mert olyan szabályzó kell neki, ami ezt tudja kezelni. Az alapkiépítésben lévő szabályzó nem tudja kezelni a LiPo akkut, szóval ez egy későbbi történet lesz majd. Egyelőre marad az NiMH, a kérdés az, hogy milyen kapacitásút érdemes venni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #19 Dátum: 2012.12.30 19:55:23 »
Utánaolvastam fórumokon, és nem olyan egyszerú ez a LiPo akku kérdése, mert olyan szabályzó kell neki, ami ezt tudja kezelni. Az alapkiépítésben lévő szabályzó nem tudja kezelni a LiPo akkut, szóval ez egy későbbi történet lesz majd. Egyelőre marad az NiMH, a kérdés az, hogy milyen kapacitásút érdemes venni.

Nálunk offroadba az NiMh akksi szóba sem jöhet. Mondjuk itt nagyobb az energiaigény....
Az én járgányom pl. a hozzáadott 3000 mAh-s akksival tud max 10 perc játékot. Ráadásul ugye teljesen feltöltött állapotban ad csak le elég teljesítményt, így igazán csak az első 1-2 percben gyors a jármű, utána csak gurulgat. Töltése sok-sok óra! Szóval nem használom.

Ellenben a LiPo... Egy 5000 mAh-s pakkal játszok 20-25 percet, végig egyforma teljesítménnyel ami amúgy is magasabb mint a teljesen feltöltött NiMh esetén. Konkrétan olyan erős tőle a járgány, hogy nehéz olyan beállítást találni hogy ne két hátsó kerekén közlekedjen  :D
Ráadásul feltölt 1 óra alatt.
Szóval kimegyek terepre. Eljátszok egy akksit, ha lemerül felteszem töltőre és mehet bele a másik. Amíg játszok a másikkal + pihenőidők arra kész az első töltése  :D Szóval 2 akksival annyit tudsz játszani hogy megunod. Pihenő idő ugyis kell, egyrészt jó ha hűl egy kicsit az elektronika, meg ez ugye offroad, szóval át kell nézni a járgány, csavarok ez-az...

De mondom én jobban ebbe vagyok benne, ráadásul az én monster truckom elég energiaigényes.

A TT gondolom beéri kb fele annyival, szóval ott elképzelhető hogy normális a játékidő az NiMh-val.

Hogy mekkora kapacitású akksit? Ezt olyantól tudnád megkérdezni aki használ olyan autót mint a Tiéd. Mert alapból az a válasz, hogy minél nagyobbat, de az ár és a méret is fontos, így meg kell találni a legszerencsésebb kompromisszumot.
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #20 Dátum: 2012.12.30 20:03:09 »
Beregisztráltam egy rc-s fórumra, ahogy úgy látom nagyon vágják a témát, de adminisztrátornak kell engedélyezni a regisztrációt, amire azt írták, hogy legfeljebb 5 nap. Szóval remélem pár napon belül tudok ott is kérdezni.
Amúgy az a Tamiya szabályzó amo boldogul LiPo-val 13ezer körül van. Előbb álljon össze az autó, és utána lehet ilyen upgrade-eket megcsinálni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #21 Dátum: 2013.01.02 13:36:54 »
LiPo akku lesz. Van olyan cucc, ami figyeli, hogy az akku feszültsége mikor megy a megadott szint alá (mert ha túlmeríted abból gond lehet). Majd veszek egy ilyet 1500-ért (vagy megrendelem az e-bay-en 3 dollárért), aztán egy akkut. Ehhez majd egy rendes töltőt is be kell szerezni, ami egy tizes. Tudom, hogy hosszútávra veszem, és azt is, hogy nem olcsó hobbi, de egy töltőre sajnálok ennyit...

Erről van szó. Sok esetben a vezérlő tudja ezt a funkciót, így ha az tudja akkor nem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 13:47:44 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #22 Dátum: 2013.01.02 17:21:54 »
Így van.
Az én szabályzóm is alapból ismeri a LiPo-t, szóval ez a védelem is bele van építve.
De ha külön ilyen olcsó megvenni a LiPo őrt, akkor nincs kérdés... A különbség igazából az, hogy az nálam a szabályzóba épített védelem azt csinálja, hogy ha a kritikus szint közelébe esik a feszültség, akkor elöször 50% teljesítményre kapcsol, majd ha kritikus szint alá akkor lekapcsol és pirosan villog.
Ellenben ez a kütyü csak sípol. Mondjuk nem ismerem, remélem elég hangos  :D

Ha tényleg rendes töltőt veszel az megéri az árát, az enyémet is nagyon szeretem. Gyakorlatilag minden töltési funkció ellátható vele.
Tud tölteni NiMh, NiCd, LiPo, és ólom akksikat, ezek szintén kisütni, valamint a LiPo-t balancolni is, így nem másznak el a cellafeszültségek.
Szóval igen, 10 ezer Ft nem kevés pénz, de azt tényleg csak egyszer kell megvenni. Ellenben a LiPo akksival, az fogyó áru és még drága is!
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 17:25:33 írta Xanyi »
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #23 Dátum: 2013.01.02 22:55:46 »
IMAX B6 töltő lesz, azt ajánlották többen is.
Azért lesz olyan a csak sípol, mert akkor még félre tudok vele állni, vagy visszahozni magamhoz. De igazad van, figyelni kell majd rá.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #24 Dátum: 2013.01.02 23:04:50 »
Eldöntöttem, hogy minden hónapban egy 10est áldozok erre és akkor a tavaszra/nyár elejére szépen összeáll. Most távirányító, majd akku, töltő és a festéshez szükséges cuccok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #25 Dátum: 2013.01.03 17:35:12 »
Az IMAX B6 nagyon jó töltő, viszont kell hozzá külön tápegység, különben csak autó akksiról megy. Úgy meg nem áll meg egy 10-esből szerintem. Bár gondolom beszerzési forrás kérdése is...

Karosszériát vágnod/lyukasztanod is kell, vagy csak festeni?
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #26 Dátum: 2013.01.03 19:00:02 »
Láttam az e-bayen tápegységet az Imax B6-hoz, olyan 1500 forint körüli összegért.
A karosszériát vágni és festeni kell. Teljesen átlátszó műanyag (lexan), de van egy haverom aki szokott fényezni mindenfélét, ő majd megcsinálja, inkább a maszkolás lesz nehéz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #27 Dátum: 2013.01.03 21:27:09 »
Láttam az e-bayen tápegységet az Imax B6-hoz, olyan 1500 forint körüli összegért.
A karosszériát vágni és festeni kell. Teljesen átlátszó műanyag (lexan), de van egy haverom aki szokott fényezni mindenfélét, ő majd megcsinálja, inkább a maszkolás lesz nehéz.

Vágást mivel tervezed? Karosszéria felfogató pontok lyukasztását mivel?
Azt gondolom úgyis tudod hogy nem jó hozzá a sima festék, hanem spec. festéke van a lexannak.
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #28 Dátum: 2013.01.04 11:38:37 »
Igen tudom, és a közeli modellboltban van is mindenféle, már megkérdeztem.
Vágáshoz veszek lexan karosszériához való ollót, és megkérem egy ügyeskezű barátomat (az én kézügyességem nem valami jó). A felfogató pontokat pedig gyárilag kifúrták  ::) .

Te hogy csináltad ezeket? Érdekelnének a tapasztalatok!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #29 Dátum: 2013.01.04 22:27:08 »
A múltkor csináltam egy karosszériát amit vágni is kellett. Nos én egy jó minőségű sima házi ollóval vágtam ki, kínlódás volt és nem is lett az igazi.
Úgyhogy Neked is csak ajánlani tudom a lexan ollót. Gondolkodtam hogy veszek én is, de van itt nálunk egy srác aki nagyon profi az ilyen karosszériákban,
úgyhogy az is lehet hogy inkább rábízom legközelebb. Neki van mindene hozzá...

Raktam már fel egy-két fóliát meg matricát 1:1 arányú modellekre, mégis ezeket a picike matricákat nem sikerült igazán szépen feltennem. Ellenben a srác hibátlanul fel tudja őket ragasztani.

Úgyhogy én asszem többet nem kínlódok karosszériával.
Xanyi