Szerző Téma: Miniatűr csodák - modellezés minden szinten  (Megtekintve 19451 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Dátum: 2012.12.26 15:37:07 »
mondi kedves fórumozó barátunk kérésére megnyitva a modellezés topicja.

Ide jöhetnek a  hozzászólások a modellépítés, modellezés, dioráma, terepasztal, ólomkatona és társai témakörből.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #1 Dátum: 2012.12.26 18:38:43 »
foglalkozik esetleg vki TT vasútmodell terepasztallal?  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #2 Dátum: 2012.12.26 23:12:23 »
Köszönöm a topiknyitást! :-)
Szóval most kezdek bele egy Tamiya TT01 modell összerakásába (egész pontosan erről van szó: http://modellzona.com/rc/tamiya/subaru-impreza-wrc-07-tt01-modellauto_p022076 ). Ehhez kellene nekem némi segítség.
- A Tamiya pillanatragasztó valami spéci? Vagy sima normál pillanatragasztó? (szerintem az előbbi).
- A csomag nem tartalmaz szervót. Ebből milyet érdemes venni? Elsőre nem ruháznék be rá túl sokat, először menjen az autó, aztán majd lehet tuningolni.
- Szintén nem tartalmaz távirányítót. A kérdés, hogy csak a Tamiya távirányító és vevő egység lehet jó, vagy más márkból is lehet válogatni?

Holnap reggel veszek egy hajlított végű csipeszt, mert az nincs és beindul az összerakás. Értékelném, ha valaki tudna pár dologban segíteni!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #3 Dátum: 2012.12.27 17:57:08 »
Ma elkezdtem összerakni. Kb 4 óra alatt beleraktam a motort, kardántengelyt (4 kerékhajtás), és a lengéscsillapítók kivételével kész a hátsó futómű.
Nem könnyű, de nem is vártam, hogy az lesz. Viszont nagyon komoly a rendes differenciálmű fém fogaskerekekkel és minden csúszó/forgó felületet zsírozni kell. Holnap folytatás.

Ma vettem hozzá egy szervót 5500ért.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #4 Dátum: 2012.12.27 19:03:01 »
Nekem egy ilyenem volt pár éve:
http://hobby4less.com/smartech-winner-sports-nitro-offroad-buggy-p-414.html?osCsid=a42u8pko8tjcrtt0bj4s6vv7f4

Jó móka volt, de technikailag ez a gép egy fos volt, minden menet után kijött rajta valami hiba,  az alkatrész utánpótlás sem volt egyszerű és olcsó sem, addig idegesített mígnem egyszer összetapostam a francba :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.27 19:09:03 írta TZoli »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #5 Dátum: 2012.12.27 19:14:44 »
Én pont ezért szerettem volna Tamiyát, mert minden apróság kapható hozzá és nem is vészes áron.
Amúgy most ahogy raktam össze látszik, hogy nagyon igényes, majd kiderül mennyire lesz strapabíró.

Bajban voltam mennyire zsírozzam az alkatrészeket, mert egy kis tubus zsír volt a csomagban, így spórolni kellett vele. Remélem elég lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #6 Dátum: 2012.12.27 19:39:15 »
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #7 Dátum: 2012.12.27 19:50:42 »
Oké, majd kérdezek, mert ahogy látom eléggé hasonló az alváz felépítése.
A kasznid festett volt? Vagy Te festetted?

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #8 Dátum: 2012.12.27 21:57:48 »
Oké, majd kérdezek, mert ahogy látom eléggé hasonló az alváz felépítése.
A kasznid festett volt? Vagy Te festetted?

Az első az gyárilag festett, de ugye itt offroadba a karoszéria fogyó eszköz... Úgyhogy volt már szerencsém kasztnit is készíteni, festeni.
Neked milyen karosszéria van a TT-n?
Xanyi

TZoli

  • Vendég
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #9 Dátum: 2012.12.27 22:21:59 »
Én pont ezért szerettem volna Tamiyát, mert minden apróság kapható hozzá és nem is vészes áron.

Értem, én azt szívtam meg, hogy egy idő után bezárt a bolt ahol vettem ezt a modellt, és ezzel megszűnt az alkatrész ellátottság is pedig az kellett bele gazdagon (differenciálmű és kihajtás alkatrészek folyamatosan, szervó leégések,)
De ha jó volt ment mint a disznó a kis 2.5 köbcentis motorjával. Így utólag belátom Kyoshot kellett volna venni, de az akkoriban 50K-val drágább volt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #10 Dátum: 2012.12.28 10:42:38 »
Az enyém villanymotoros. Azért nem vállaltam be a benzinest, mert mire azt összerakom és megveszek hozzá mindent, vastagon 150-200 ezer felett lesz. Ez meglesz 100 körül és akkor már komoly tuning is van benne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #11 Dátum: 2012.12.28 18:05:39 »
Idézet
De ha jó volt ment mint a disznó a kis 2.5 köbcentis motorjával. Így utólag belátom Kyoshot kellett volna venni, de az akkoriban 50K-val drágább volt.

A Kyosho-nak sem nagyon tudok alkatrész ellátást itt Magyarországon.
Márpedig a gyors alkatrész ellátás fontos ebbe a műfajba, ezért jó a Tamiya, én pedig ezért vettem Traxxas-t... Itt Szombathelyen a bolt azzal foglalkozik, eddig bármi kellett polcról megkaptam...

Én is a villanymotorost részesítem előnyben. Mikor többen összejövünk mi villanyosok már kezdjük unni a játékot mikor a robbanós kollégák még csak az állítgatásnál tartanak, és még egy perc örömteli játék sem jutott nekik!
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #12 Dátum: 2012.12.28 18:20:59 »
Ma továbbhaladtam az építeéssel. Összeraktam az első diffit, fent van az első futómű és a kormányzás majdnem teljesen kész.
A következő lépéseket akkor tudom megtenni, ha veszek egy távirányítót és vevőt, illetve akkut. Ezek januárban meglesznek, aztán hétvégéken szépen lassan majd összeáll.

Már ki is néztem, hogy a közeli infoparkban hogy hol fogok menni  :whistling: . (van egy sorompóval lezárt, de gyalogosok számára nyitott rész, ahol hétvégén senki nem jár.

Van ötletetek, hogy milyen akkut vegyek? Egy töltéssel mennyit lehet menni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #13 Dátum: 2012.12.28 18:21:29 »
mi villanyosok már kezdjük unni a játékot mikor a robbanós kollégák még csak az állítgatásnál tartanak, és még egy perc örömteli játék sem jutott nekik!
Erre még nem is gondoltam, pedig jogos!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Miniatűr csodák - modellezés minden szinten
« Válasz #14 Dátum: 2012.12.28 20:11:56 »
Ma továbbhaladtam az építeéssel. Összeraktam az első diffit, fent van az első futómű és a kormányzás majdnem teljesen kész.
A következő lépéseket akkor tudom megtenni, ha veszek egy távirányítót és vevőt, illetve akkut. Ezek januárban meglesznek, aztán hétvégéken szépen lassan majd összeáll.

Már ki is néztem, hogy a közeli infoparkban hogy hol fogok menni  :whistling: . (van egy sorompóval lezárt, de gyalogosok számára nyitott rész, ahol hétvégén senki nem jár.

Van ötletetek, hogy milyen akkut vegyek? Egy töltéssel mennyit lehet menni?

Ismered a HobbyKing nevü oldalt?
Van rajt minden ami modellezés, de modellt meg alkatrészt nem szabad onnan venni.
Viszont szerszámot, akkut, töltőt, és ezek tartozékait innen a legjobb.

Pl. akksiból Nekem a Turnigy NanoTechek vannak. Ugyabár a LiPo kényes és veszélyes, de a megfelelő teljesítményért kell (amúgy okosan kell kezelni és nincs gond).
Akksiból egy úgysem elég  ;)
Vagy pl. ott van Turnigy Accucel 6 töltő, szinte minden létező akksi tölthető vele (kell hozzá egy tápegység pluszba), mégis jó az ára.

Elvileg nem nagy tudomány onnan rendelni, de Nekem még az EBay is magas  :D
Viszont vannak páran akik rendszeresen rendelnek, aztán továbbadják a dolgokat (pl. az RC Apró-n menki007), nekem is így vannak a dolgaim.
Xanyi