Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 580042 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Telefonok
« Válasz #3420 Dátum: 2021.09.29 11:16:25 »
Szia Pisti!
Köszönöm a választ.
A konkrét árat meghatároztam, 100.000 HUF, de ha valami nagyon jó, akkor nyilván lehetne 110 is akár. Poco X3 Pro 256-os is olyan 90-től 120-ig szór az árát tekintve.
Pont ez a bajom, rengeteg az info, és közel sem biztos, hogy mindent észreveszek. Ezért gondoltam arra, hogy hátha valakinek van olyan, ami megfelel azoknak a feltételeknek, amiket magamnak megfogalmaztam, ott a zsebében egy ilyen készülék, és megírja, hogy nekem van egy ABCD telefon, ami tudja ezeket, és elégedett is vagyok vele ;)
Ezt a OnePlust megnézem, remélem az 5G-t lehet korlátozni benne (az enyémben a 4G-t lehet).
Én úgy tudom, lehet korlátozni, már csak azért is, mert az aksit jelentősen jobban igénybe veszi, mint a 4G/LTE.
Pont a hatalmas választék miatt javasoltam a YT-csatornákat, hogy nézd meg, keress rá típusokra, mert nélkülük sztem képtelenség képbe kerülni, hogy valójában melyik készülék a jó döntés.

Én maradok az iOS mellett (iPhone SE 2020), szeretem, mert, mint készülék kiváló, de kritikán aluli az aksi teljesítménye...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3421 Dátum: 2021.09.29 14:52:50 »
Sziasztok!

Elég régóta használom a telefonomat (Redmi Note 2), igazából még elégedett is vagyok vele, csak nincs már rá frissítés és számomra fontos alkalmazásokat nem tudok telepíteni rá, jó lenne legalább 10-es Android. A felbontása FHD, ezt jó lenne, ha az új is tudná, ha jobb, az nem gond ;) Memóriából 128 / 6 már szóba jöhetne.
Azért írok ide, mert elég széles a választék, és hátha kapok egy jó ötletet, hogy mit érdemes venni? Újat szeretnék lehetőleg, nem használtat, de ez sincs kőbe vésve.
A régin nagyon megszoktam:
1. Értesítési LED, RGB. Ha az újon nem az, azt is kibírom, de jó lenne.
2. Infraport. Nagyon jól jön 1-2 dolog távirányításához.
3. Memóriakártya foglalat.
4. Cserélhető akku, ok, tudom, ez úgysincs az újakban. Lehetőleg nagy kapacitású legyen ( olyan 5000 mAh, vagy több).
5. Nem ragaszkodok kategorikusan az eddigi márkához (főleg adatvédelmi fenntartásaim vannak).

Más cég gyárt ilyet, ami tudja ezeket elfogadható áron? Samsung...? Nem találtam olyat, ami 100.000 HUF környékén tud ilyeneket, de lehet mégis van nekik?
A Xiaomi / Poco eléggé jó ár / érték arányban... néztem a Poco X3 PRO szériát, tetszene is, benne van minden szükséges, de lásd 5. pont :( Valami "titkos" tipp esetleg??  :helpsmilie:
1. Ha neked kell, oké :) (nálam az óra jelez mindent)
2. Minden távirányító megy nálam infra nélkül, wi-fi hálózati csatlakozással (TV, Sound bar).
3. a leggyorsabb memória kártya is jelentősen lassítja a telefont. Nem véletlenül mellőzik egyre inkább a lehetőségét is. Már közepes telefonok is 64 GB belsővel rendelkeznek. A fotók meg menjenek csak fel valamilyen felhőbe.
4. Nagy akksi mindig jó, cserélőset már nehéz találni, jól látod.
5. Ne vegyél telefont (bocs ;) )  A kínainak neccesebbek, de mi mást veszel aránylag alacsony áron?  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3422 Dátum: 2021.09.29 17:36:51 »
1. Értesítési LED, RGB. Ha az újon nem az, azt is kibírom, de jó lenne.
2. Infraport. Nagyon jól jön 1-2 dolog távirányításához.
3. Memóriakártya foglalat.
4. Cserélhető akku, ok, tudom, ez úgysincs az újakban. Lehetőleg nagy kapacitású legyen ( olyan 5000 mAh, vagy több).
5. Nem ragaszkodok kategorikusan az eddigi márkához (főleg adatvédelmi fenntartásaim vannak).
OnePlus 5T birtokában tapasztalatok:
1. Van rajta értesítési LED (pont ez volt az egyik szempont a kiválasztáskor) de valahogy az Android 9 és 10-ben korántsem működik ugyanolyan jól mint régebben. Ezt is magával húzta az értesítési hibák tömkelege amik valamikor a 7-es vagy 8-as körül jelentek meg (és azóta sem javították rendesen), miszerint:
- az alkalmazások háttérbe vannak fagyasztva akkor is amikor amúgy futnak, de olyan szinten, hogy az értesítések is csak akkor jönnek meg (pl. Viber, e-mail, stb.) amikor a telefont kézzel felébreszted (DOZE mód) ezzel próbálják megnövelni az akku élettartamát. Emiatt a LED is sötét marad...
- az értesítések többsége felhő alapú lett (ez már az Apple-nál is így van régóta, szvsz onnan koppintották le az ötletet) azaz amikor kapnál egy értesítést, azt az appod kiküldi neten egy google-féle értesítő szervernek, ami aztán majd visszaküldi a telódra úgy, hogy az Android azt meg is jelenítse. Na ez komolyakat szokott késni a fent említett DOZE miatt....
2. Ezt én beáldoztam annak idején, és végül egyáltalán nem hiányzik.
3. 128GB mindenre is elég. Én nem felhőzök, hanem a saját itthoni NAS-unkra átmásolom helyi WiFi-n évente párszor az ágyban fekve a képeket/videókat amiket meg akarok tartani, tulajdonképpen így bőven elég a beépített háttértár. Nem kell külső SD.
4. Az OnePlus 5T akkuja nálam a harmadik év után is még mindig kibír 2 napot átlagos használat mellett. A videók hosszanti nézegetése, sok fotózgatás, Waze meríti, ilyenkor 1 nap szokott lenni, de pl. kocsiba rádugom a fejegység USB bemenetére, így szinten marad Waze közben. Valszeg ha rendes töltőt adnék neki, akkor fel is tudná tölteni.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.29 17:38:22 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3423 Dátum: 2021.10.05 20:07:54 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

1. Nekem azért jött be nagyon a memóriakártya, mert a Redmi Note 2-n nyugodtan elmenthetem rá a már összeállt rendszert (alkalmazásokkal, stb.), és alapra állítás után visszatölthető róla, ez saját memóriáról nem megy. Már többször nagyon jól jött ez. Van esetleg erre már az újabbakon más módszer? Mondjuk számítógéppel elmenthető a rendszer és arról vissza is állítható, vagy hasonló módszer...?
2. A memóriakártya arra is jó, hogy arra mennek a képek, videók, és az a fent említett legyaluláskor szintén megmarad. Annyira nem volt lassú sem. Felhőbe nem teszek ilyesmit, szándékosan biztosan nem.
3. AMOLED kijelzőknél van az AOD, de Xiaomi-nál állítólag nem olyan kifinomult ez, mint Samsungéknál. Viszont ott az egyiknél(?) olyan is van, hogy a készülék oldalán jelez.

Most a Realme-t és a Motorolát is nézem, még alakul ez. Ha az első pontra van megnyugtató megoldás memóriakártya nélkül, akkor a Mi-ket is nézem, mert azokban alapból nincs memóriakártyának hely, ezért eddig kiestek (mondjuk drágábbak is).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3424 Dátum: 2021.10.06 17:24:01 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

1. Nekem azért jött be nagyon a memóriakártya, mert a Redmi Note 2-n nyugodtan elmenthetem rá a már összeállt rendszert (alkalmazásokkal, stb.), és alapra állítás után visszatölthető róla, ez saját memóriáról nem megy. Már többször nagyon jól jött ez. Van esetleg erre már az újabbakon más módszer? Mondjuk számítógéppel elmenthető a rendszer és arról vissza is állítható, vagy hasonló módszer...?
2. A memóriakártya arra is jó, hogy arra mennek a képek, videók, és az a fent említett legyaluláskor szintén megmarad. Annyira nem volt lassú sem. Felhőbe nem teszek ilyesmit, szándékosan biztosan nem.
3. AMOLED kijelzőknél van az AOD, de Xiaomi-nál állítólag nem olyan kifinomult ez, mint Samsungéknál. Viszont ott az egyiknél(?) olyan is van, hogy a készülék oldalán jelez.

Most a Realme-t és a Motorolát is nézem, még alakul ez. Ha az első pontra van megnyugtató megoldás memóriakártya nélkül, akkor a Mi-ket is nézem, mert azokban alapból nincs memóriakártyának hely, ezért eddig kiestek (mondjuk drágábbak is).
1) bármelyik neked szimpatikus felhőszolgáltatás. Én még mindig megbízhatóbbnak tartom, mint egy microSD kártyát, ami azért könnyen behalhat.De egy készülék beállítás mentés nem egy nagy méretű fájl. Rakd be mentés után egy levél mellékletébe, tárgynak add meg a "készülék név mentés" és rakd el piszkozatként. Mindig meg lesz, könnyen kereshető marad.
2) ugyanaz, mint az előbb, felhő . Eddig a Google Foto alkalmazás volt a tuti nyerő. Minimális tömörítéssel korlátlan tárhelyet adott a fotóknak, amik így automatikusan oda is mentődtek. Most már nem korlátlan, de még mindig megfontolandó. De ha a google nem szimpatikus, pl a Mega 50 GB tárhelyet ad ingyen. Szintén szinkronizálható (akár automatikusan is megteszi az adott mappákat), biztonságos, évek óta használom hibamentesen.  A felhők másik előnye, hogy bármelyik kütyüdről eléred ugyanazt az adatbázist.
3) A Samsung Edge (ez az oldal képernyő) érdekes, lehet hasznos is. Én 2 készüléknél is használtam (S7 és S8+), de a mostaniban (Note 9) nincs és nem érzem hiányát. Azért az Edge készülékek valamivel sérülékenyebbek éppen a kialakításuk miatt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3425 Dátum: 2021.10.06 18:12:59 »
1) bármelyik neked szimpatikus felhőszolgáltatás. Én még mindig megbízhatóbbnak tartom, mint egy microSD kártyát, ami azért könnyen behalhat.De egy készülék beállítás mentés nem egy nagy méretű fájl. Rakd be mentés után egy levél mellékletébe, tárgynak add meg a "készülék név mentés" és rakd el piszkozatként. Mindig meg lesz, könnyen kereshető marad.
2) ugyanaz, mint az előbb, felhő . Eddig a Google Foto alkalmazás volt a tuti nyerő. Minimális tömörítéssel korlátlan tárhelyet adott a fotóknak, amik így automatikusan oda is mentődtek. Most már nem korlátlan, de még mindig megfontolandó. De ha a google nem szimpatikus, pl a Mega 50 GB tárhelyet ad ingyen. Szintén szinkronizálható (akár automatikusan is megteszi az adott mappákat), biztonságos, évek óta használom hibamentesen.  A felhők másik előnye, hogy bármelyik kütyüdről eléred ugyanazt az adatbázist.
3) A Samsung Edge (ez az oldal képernyő) érdekes, lehet hasznos is. Én 2 készüléknél is használtam (S7 és S8+), de a mostaniban (Note 9) nincs és nem érzem hiányát. Azért az Edge készülékek valamivel sérülékenyebbek éppen a kialakításuk miatt.
Köszönöm a válaszodat  :flowers:

1. Itt (Redmi Note 2) az a rendszermentés, amit mondtam, nem egyszerű beállítás, több GB a mérete.
2. Felhőbe nem töltök fel telefonról semmit, ez amolyan elvi kérdés nálam. Inkább lassuljon a kártya miatt adott esetben.
3. Bocsánat, félreérthetően írtam, Xiaominál jelez fényekkel a telefon oldalán.

Szóval még alakul ez, de most ahogy nézem, lehet előbb a téligumik jönnek sorra  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3426 Dátum: 2021.10.06 19:37:18 »
Helyesen gondolkozol. Ha van rá módod akkor ne felhőzz (legalábbis ne publikus felhőd legyen, egy saját otthonodban lévő Synology NAS pl. tekinthető "felhőnek", úgy, hogy kizárólag a sajátod).

Ugyanis felhő igazából nem is létezik informatikailag (ez csak egy metafóra), az valójában nem más, mint más emberek/cégek számítógépei, szerverei. Pusztán a kényelemért nem fogok ilyen helyekre privát adatokat feltölteni - ez nálam is elvi kérdés. Amit csak lehet, az offline marad (vagy saját NAS-on).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3427 Dátum: 2021.10.06 22:42:27 »
Oké, de komolyan azt gondoljátok, hogy egy microSD kártyán tárolt adat nagyobb valószínűséggel érhető el, mint egy biztonságosan feltöltött adat?  :eek:
Ha azt nézem, hogy mennyi kártyám halt meg az elmúlt években (autós kamera, telefon, és nem gagyi noname kártyákat használok), és mennyi adatot buktam felhőben, akkor a felhő nullára nyert. Ezek nem hű de kényes adatok, amit még véletlenül sem akarsz másra bízni. Biztonsági mentés, meg fényképek.

De természetesen mindenki oda ment, ahova akar (addig, míg el nem bukja a pótolhatatlan fényképeit)  :flowers:

Mentsd le a telefonra és utána a PC-re. Nem megoldás? Én biztos nem lassítanám be a telefonomat NAPI SZINTEN azért, hogy néhány mentés egy bizonytalan SD kártyán legyen  :flowers:

PS: pl tegnap kukáztam az S7 Edge-ben levő kártyát  :hmmmm:, míg a Mega szolgáltatását 14 éve hibamentesen élvezem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3428 Dátum: 2021.10.06 23:07:45 »
Attól, hogy a telefonban a belső tárhely mellett van egy SD kártya is, az nem fog napi szinten lelassulni, mert adott esetben max annyit csinálsz hogy a képek/videók alapból a kártyára menjenek amikor készíted őket. Ma már bármelyik kártya gond nélkül képes megbirkózni egy fénykép vagy egy videó kiírásával anélkül hogy bármi lassulást tapasztalna az ember a készüléken.
Az appok működéséhez szükséges tárhely pedig úgyis továbbra is a belső memória lesz, nem az SD. Az kártya az csak egy jól jövő plusz extra.

Az adatok biztonságos tárolására számtalan megoldás van. Nyilván nem az SD kártya a jó végleges tárhely.... Nem a felhőszolgáltatások üzembiztonságával van gondunk, hanem a szokásos adatvédelmi kérdések merülnek fel, az internet vadnyugatában. Ha egy picit elolvasod a különféle ingyenes felhőtárhelyek apró betűs részeit, akkor meglepődsz azon, hogy némelyiknél, az oda feltöltött tartalom automatikusan jogilag is a tulajdonukba kerül, az ászf-jüket pedig egyoldalúan bármikor módosíthatják. Most nem az a kérdés hogy mennyire hű de kényes egy adat vagy sem, az mindenkinek relatív dolog. Ez pusztán elvi kérdés.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.06 23:15:29 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3429 Dátum: 2021.10.07 09:21:49 »
A kártya írási és olvasási sebessége lényegesen alacsonyabb, mint a telefon belső tárhelyé. Ezért lassítod le vele a telefont és ezért hagyták el sorra a gyártók is.
A biztosságos adattárolás szempontjából meg te is írod, nem megbízható.

Az, hogy helyette mit használsz, már egyéni döntés. Én a kártyát a fentiek miatt nem preferálnám egy új készülék vásárlásánál (ha már ez volt a kiinduló téma)  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3430 Dátum: 2021.10.07 11:57:02 »
A kártya írási és olvasási sebessége lényegesen alacsonyabb, mint a telefon belső tárhelyé. Ezért lassítod le vele a telefont és ezért hagyták el sorra a gyártók is.
Csak akkor igaz amit írsz, ha a kártyát belső tárhelynek állítod be Androidnak, amikor először megkérdezi. Ha ezt nem belső tárhelynek állítod be, hanem csak fotók/videók/médiaelemek tárolásának, akkor nem tudja lassítani a telefont, révén annak, hogy csak akkor nyúl hozzá, amikor képek/videók/médiaelemek készülnek vagy lejátszódnak róla - és ennek a feladatnak viszont maradéktalanul megfelel a kártya - nem tud lassítani semmit. Aminek kapacitása lényegesen nagyobb lehet a beső memóriához képest, lényegesen olcsóbban.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.07 12:14:52 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3431 Dátum: 2021.10.16 22:01:52 »
Sziasztok!

Köszönöm szépen az információt Mindenkinek!
Egyre több alkalmazásomat nem lehet frissíteni a mostani telefonon, ezért pont kellene kerüljön a történet végére, ma megrendeltem az új telefont.
Maradtam mégis a Xiaominál, egy Redmi Note 10s (6GB RAM / 128 GB ROM) lett, 2 év gyári garanciával, 90 ezerért. Redmi Note 2-ről váltok, lassan 6 éve van meg, majdnem mindene rendesen megy. Az még 5-ös Android, ez most 11-es, remélem egy darabig elég lesz  :yes:
AMOLED kijelző, dedikált SD kártya hely, kb. 5000 mAh-s akku, 33W-os töltés,  infra, NFC, de 5G nélkül.
1 cm-rel hosszabb (magasabb), mint a mostani, és súlyra (tömegre :) ) sem sokkal több (160g vs 179g).
Mivel nem fogok játszani vele, tökéletesen elég a 60 Hz-es képfrissítési frekvencia, és a Helio G95 CPU, valamint a Mali G76 GPU.
A garanciát elvileg a két év vége előtt 3 hónappal meg is hosszabbíthatom, de meglátom, hogy mikor kell akkut cserélni, mert azt én szeretném megtenni, ha majd kell, és az garanciavesztés. Az akkura meg fél év garancia szokott lenni...
Rendeltem plusz két kijelzővédő üveget, egy tokot, és egy 64 GB-os U3-as Kingston micro SD kártyát. 192 gigán már csak elférek, eddig 48-on is sikerült :)
Ha minden igaz, keddre megjön  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.16 22:04:06 írta vd1234 »