Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Telefonok
« Válasz #3405 Dátum: 2019.07.27 09:03:12 »
nekem a privát telom: Nokia 3110  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Telefonok
« Válasz #3407 Dátum: 2020.05.03 20:39:19 »
Testvérem frissítette a Samsung telefon rendszerét (valami régebbi kütyü, azt tudom, hatalmas kamera van a hátulján), azóta kiíírja, hogy a rendszer jogosulatlan műveleteket észlelt, és felkínálja az újraindítást... Van erre valami megoldás? (telefoncsere :D nem egy cybergyerek, a telefon működik, nincs igénye nagyobbra, jobbra stb...)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3408 Dátum: 2020.05.03 21:16:18 »
Gyári adatok visszaállítása...
Tárhely menüpont alatt vhol...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Telefonok
« Válasz #3409 Dátum: 2020.05.03 21:43:38 »
Köszi, átadtam az infot :)

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Telefonok
« Válasz #3410 Dátum: 2020.12.11 21:13:41 »
Sziasztok!
Telefon függetlenítéssel kapcsolatban kérnék segítséget.
Párom két éve kapott dualsim-es, Telenor függő Samsung J6 céges telefont. Mivel a saját száma Telekom-os és a hűségidő letelte előtt a nem szabadott függetleníteni, így használta a saját független dualsim-es telefonját a saját és a céges kártyával. Most hogy letelt a 2 éves hűségidő, a cég rendszergazdája megkérte rá a függetlenítő kódot.
Tudomásom szerint a függetlenítés menete, hogy nem Telenoros kártyával kell elindítani a telefont, majd a kapott függetlenítő kódot (8 számjegy) megadni.
Ehelyett a telefont kéri a SIM Pin kódját, s ezt követően azt írja ki, hogy a behelyezett kártya hálózatzáras és kéri annak PUK kódját. De a kártya PUK kódjára, valamint a függetlenítő kódra is a Sikertelen hálózati azonosítás üzenet jön vissza.
Találkozott már valaki ilyennel? Ebben a telefonban még Telenoros kártya sem volt, lehet ez a gond?
Előre is köszönöm.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3411 Dátum: 2020.12.12 15:54:03 »
- legalább egyszer indítsátok el a telefont a saját hálózatához tartozó SIM-el
- a másik hálózati SIM-ről vegyétek le a PIN kérést

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3412 Dátum: 2021.04.28 19:43:04 »
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Forensis mobilflottával?
A Telekom szolgáltatja, működik is rendesen, egy dolog érdekes: a mobilnetet nem sikerül megosztani. Telefonon gyors, 4G net. Tudtam, hogy létezik ilyen korlátozás, de ennél nem láttam. Az az érdekes, ha megosztom a netet Wi-Fi hotspoton keresztül, akkor még a telefonon sem lesz net, újra kell indítanom hozzá.
Lehet, hogy valami hálózati beállítás az oka ennek, vagy tényleg a szolgáltató h*lyesége?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3413 Dátum: 2021.04.30 12:11:24 »
A szolgáltatói szerződésedben ha szerepel (apróbetűs rész) hogy a netet tilos megosztani, akkor a szolgáltató jogosan blokkolhatja ezt a funkciót a telefonodon. Ha a telefonod elég korszerű, hogy ezt a funkciót teljesítse is a szolgáltató kérésére, akkor így jártál... Hogy ezt a rejtett beállítást lehet-e űberelni valamilyen módon a telefonodon az kérdéses (technikailag ugyabár minden lehetséges, csak kérdés milyen szinten kell akár feltörni az oprendszert hozzá).

Sokan jártak hasonlóan az újfajta Digivel is, az adatkártyáikat jellemzően csak USB-s stick-be engedik használni, 4G router-be el se indul a SIM kártya. IMEI számból tudja, hogy router-ben van, és nem stick-ben...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3414 Dátum: 2021.04.30 12:47:29 »
Köszi, ezzel tisztában vagyok, ez a kisbetűs rész érdekelt volna, hátha valaki belefutott esetleg, mert én sehol nem találkoztam ilyennel náluk.
Tegnap pedig egyértelműen kiderült, hogy nincs ilyen korlátozás, és valahogyan pont tegnap helyre is állt, bár én nem változtattam semmin  :hmmmm:
Egyébként nem értem, mire jó ez a fajta korlátozás. Ha mondjuk 2GB adatot forgalmazhatok, akkor miért nem mindegy, hogy azt telefonon használom el, vagy laptopon vagy akármin? Szerintem ez kb. ugyanolyan bar*mság, mint a telefon függővé# tétele, szintén egy hazai agymenés, tudtommal más országokban sokkal inkább jellemző, hogy szolgáltatók ilyet nem csinálnak, mint ahol igen  :wacko: 
Ez a mostani flotta egyébként nagyon rugalmas, semmi hűségidő már az elejétől, bármikor lehet tarifacsomagot váltani, ezért is nagyon meglepett volna, ha pont a mobilnet megosztást korlátozzák, illogikus volt, hiszen felszívom magam rajta és rögtön továbblépek, vagy ilyesmi...

#A magam részéről nem is vagyok hajlandó függő telefont venni, mert olcsóbban adják persze, de kamatostul visszaszedik a különbséget: pár lehúzást már megúsztam így, sok ismerősöm meg fizetett a semmiért, elég rendesen. Mintha valamikor azt olvastam volna ezzel kapcsolatban, hogy a hűségidő végén függetlenné kell tennie a szolgáltatónak a készüléket, vagy ez csak terv még...?
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.30 12:50:34 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3415 Dátum: 2021.04.30 19:48:03 »
Mintha valamikor azt olvastam volna ezzel kapcsolatban, hogy a hűségidő végén függetlenné kell tennie a szolgáltatónak a készüléket, vagy ez csak terv még...?
Ez már pár éve konkrétan úgy megy hogy a hűségidő lejárta után kérheted hogy a készülékedet függetlenítsék. Erre két lehetőséged van:
- bemész egy tetszőleges ügyfélszolgálati pontba és elvégzik neked
- ha a telefonod támogatja, akkor kérsz és kapsz egy függetlenítő kódot ami egyedi a készülékedre, azt te magad bepötyögöd, újraindul, és máris független (bizonyos készülékek kérhetik előbb, hogy egy idegen SIM-et helyezz be, hogy a függetlenítő alkalmazás aktiválódhasson).
Ez persze nem jelenti azt, hogy az eredeti szolgáltatód által előre telepített rengeteg sallang is eltűnik a telóról. Csak a SIM része lesz független.

Én két Telenor-függő Huawei 4G routerrel ezt eljátszottam. A hűségidő lejárta után kértem és kaptam is függetlenítő kódot rájuk. Tehát nem csak telefonra igaz, hanem bármire.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.30 19:59:21 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3416 Dátum: 2021.09.28 21:57:14 »
Sziasztok!

Elég régóta használom a telefonomat (Redmi Note 2), igazából még elégedett is vagyok vele, csak nincs már rá frissítés és számomra fontos alkalmazásokat nem tudok telepíteni rá, jó lenne legalább 10-es Android. A felbontása FHD, ezt jó lenne, ha az új is tudná, ha jobb, az nem gond ;) Memóriából 128 / 6 már szóba jöhetne.
Azért írok ide, mert elég széles a választék, és hátha kapok egy jó ötletet, hogy mit érdemes venni? Újat szeretnék lehetőleg, nem használtat, de ez sincs kőbe vésve.
A régin nagyon megszoktam:
1. Értesítési LED, RGB. Ha az újon nem az, azt is kibírom, de jó lenne.
2. Infraport. Nagyon jól jön 1-2 dolog távirányításához.
3. Memóriakártya foglalat.
4. Cserélhető akku, ok, tudom, ez úgysincs az újakban. Lehetőleg nagy kapacitású legyen ( olyan 5000 mAh, vagy több).
5. Nem ragaszkodok kategorikusan az eddigi márkához (főleg adatvédelmi fenntartásaim vannak).

Más cég gyárt ilyet, ami tudja ezeket elfogadható áron? Samsung...? Nem találtam olyat, ami 100.000 HUF környékén tud ilyeneket, de lehet mégis van nekik?
A Xiaomi / Poco eléggé jó ár / érték arányban... néztem a Poco X3 PRO szériát, tetszene is, benne van minden szükséges, de lásd 5. pont :( Valami "titkos" tipp esetleg??  :helpsmilie:


« Utoljára szerkesztve: 2021.09.28 22:08:55 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3417 Dátum: 2021.09.28 22:36:03 »
Játékra nem nagyon használom, és az 5G sem érdekel ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Telefonok
« Válasz #3418 Dátum: 2021.09.29 08:38:56 »
Sziasztok!

Elég régóta használom a telefonomat (Redmi Note 2), igazából még elégedett is vagyok vele, csak nincs már rá frissítés és számomra fontos alkalmazásokat nem tudok telepíteni rá, jó lenne legalább 10-es Android. A felbontása FHD, ezt jó lenne, ha az új is tudná, ha jobb, az nem gond ;) Memóriából 128 / 6 már szóba jöhetne.
Azért írok ide, mert elég széles a választék, és hátha kapok egy jó ötletet, hogy mit érdemes venni? Újat szeretnék lehetőleg, nem használtat, de ez sincs kőbe vésve.
A régin nagyon megszoktam:
1. Értesítési LED, RGB. Ha az újon nem az, azt is kibírom, de jó lenne.
2. Infraport. Nagyon jól jön 1-2 dolog távirányításához.
3. Memóriakártya foglalat.
4. Cserélhető akku, ok, tudom, ez úgysincs az újakban. Lehetőleg nagy kapacitású legyen ( olyan 5000 mAh, vagy több).
5. Nem ragaszkodok kategorikusan az eddigi márkához (főleg adatvédelmi fenntartásaim vannak).

Más cég gyárt ilyet, ami tudja ezeket elfogadható áron? Samsung...? Nem találtam olyat, ami 100.000 HUF környékén tud ilyeneket, de lehet mégis van nekik?
A Xiaomi / Poco eléggé jó ár / érték arányban... néztem a Poco X3 PRO szériát, tetszene is, benne van minden szükséges, de lásd 5. pont :( Valami "titkos" tipp esetleg??  :helpsmilie:



Dani, azt javaslom, konkrétan határozd meg, mennyit vagy hajlandó rászánni. Ez legyen az első. Aztán keress rá konkrét típusokra az árukeresőn abban az árkategóriában (érdemes kb 10e Ft-tal bővebbre állítani a keresőt, mint, amennyit rászánnál). Ha itt találsz 3-4 konkrét típust, akkor keress rá a mobilarena-n, illetve a YT-on Tech2.hu, anoniminc, Tamás Zsolt videóit nézd meg, rengeteg hasznos infót kaphatsz a számodra korrekt döntéshez.
Amennyire követem ezeket a teszteket (elképesztő mennyiségben vannak!) a jó-középkategóriában (100e Ft körül) a Poco X3 Pro és a OnePlus Nord 5G igen jónak mondottak ár/érték arányban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #3419 Dátum: 2021.09.29 08:47:34 »
Dani, azt javaslom, konkrétan határozd meg, mennyit vagy hajlandó rászánni. Ez legyen az első. Aztán keress rá konkrét típusokra az árukeresőn abban az árkategóriában (érdemes kb 10e Ft-tal bővebbre állítani a keresőt, mint, amennyit rászánnál). Ha itt találsz 3-4 konkrét típust, akkor keress rá a mobilarena-n, illetve a YT-on Tech2.hu, anoniminc, Tamás Zsolt videóit nézd meg, rengeteg hasznos infót kaphatsz a számodra korrekt döntéshez.
Amennyire követem ezeket a teszteket (elképesztő mennyiségben vannak!) a jó-középkategóriában (100e Ft körül) a Poco X3 Pro és a OnePlus Nord 5G igen jónak mondottak ár/érték arányban.
Szia Pisti!
Köszönöm a választ.
A konkrét árat meghatároztam, 100.000 HUF, de ha valami nagyon jó, akkor nyilván lehetne 110 is akár. Poco X3 Pro 256-os is olyan 90-től 120-ig szór az árát tekintve.
Pont ez a bajom, rengeteg az info, és közel sem biztos, hogy mindent észreveszek. Ezért gondoltam arra, hogy hátha valakinek van olyan, ami megfelel azoknak a feltételeknek, amiket magamnak megfogalmaztam, ott a zsebében egy ilyen készülék, és megírja, hogy nekem van egy ABCD telefon, ami tudja ezeket, és elégedett is vagyok vele ;)
Ezt a OnePlust megnézem, remélem az 5G-t lehet korlátozni benne (az enyémben a 4G-t lehet).