Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575750 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Telefonok
« Válasz #3375 Dátum: 2019.01.13 19:43:03 »
dehogyisnem.
nem az számít, hogy hol szerelték össze. ennek alapján az iphone is kínai lenne. az a lényeg, hogy hol mekkora hozzáadott értéket kap a termék, nomeg hogy ki kapja az osztalékot a nyereségből.
manapság pedig egyre gyakoribb, hogy erre is felhívják a figyelmet, a fiam új telefonjára például rá van írva, hogy mindene koreai, csak az összeszerelés történt vietnamban :)
az másik kérdés, hogy egy termék összetevői honnan származnak, de erre is elég részletes szabályok vannak, pont azért, hogy megállapítható legyen, hogy egy termék származási országa mi.
Szakmai okból mindenképpen fontosnak tartom, hogy az alkotórészek honnan származnak. A jelek szerint nem annyira nehéz egy észrevétlen módosítást elvégezni, mint ahogyan azt korábban gondoltuk. Amit aztán az implementáló szervezet tetszés szerint kihasznál.
szerk.
Közben láttam, hogy Robi is pont a linkelt esetet írta le.
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.13 19:49:39 írta Silent »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Telefonok
« Válasz #3377 Dátum: 2019.01.14 11:10:26 »
Mélységesen elszomorít, hogy még mindig (és egyre inkább) itt tart a világ.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3378 Dátum: 2019.01.14 12:35:10 »
Hát igen. És mindez még csak a kezdet. Kb. olyan mint a hidegháború volt, csak nem fegyverkezési verseny van, hanem technológiai. Vissza fog térni a PAL/SECAM/NTSC világ, amikor az egyik országba gyártott cuccot nem fogod tudni itthon használni...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Telefonok
« Válasz #3379 Dátum: 2019.01.15 00:00:29 »
Sziasztok,

Létezik arra valamilyen megoldàs, hogy egy régebbi Nokia Windows Phone teljes tartalmàt, beàllitàsait àtmàsolni egy teljesen megegyezö készülékre?

A szoban forgo készüléken màr nagyon rosszul müködnek a gombok, viszont a fiokban van egy màsik pont olyan, szinte ùj telefon...

Elöre is köszönöm az ötleteket.

E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3380 Dátum: 2019.01.15 07:18:01 »
PC hez Windows Mobile Device Center programmal lehet szinkronizálni.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Telefonok
« Válasz #3381 Dátum: 2019.01.15 10:04:54 »
Köszönöm @Agyarka.
Az is érdekelne, ha lehetséges, hogy az összes telepitett appot, chat-programok elözményeit, màs programok beàllitàsàt àt lehessen vinni.
Olyasmi, mint mikor klont készitenek egy teljes PC-röl.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3382 Dátum: 2019.01.15 14:16:39 »
Hát ne nagyon reménykedj...

Akkor inkább szétcsavaroz, és másiknak az előlapját átszerel...
Esetleg az alaplapon a gombok tisztítása...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Telefonok
« Válasz #3383 Dátum: 2019.01.15 14:24:24 »
Esetleg az alaplapon a gombok tisztítása...
A szoban forgo telefon esetében màr sajnos bizonyos gombok/làbak alaplapi visszahegesztésére lenne szükség...
A windows phone-os whatsapp, viber stb. elözö beszélgetéseit sincs akkor mod àttenni egy màsik telefonra? Ezeket maga a telefon tàrolja valahol, vagy az app? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3384 Dátum: 2019.01.15 15:36:04 »
Olyasmi, mint mikor klont készitenek egy teljes PC-röl.
Évekkel ezelőtt használtam, ezért sajnos már nem emlékszem milyen szinten támogatja a migrálást. -(
Amint gép elé kerülök utána olvasok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3385 Dátum: 2019.01.15 18:26:04 »
Vibert felhőn keresztül lehet migrálni készülékek között...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Telefonok
« Válasz #3386 Dátum: 2019.01.15 18:41:24 »
Szakmai okból mindenképpen fontosnak tartom, hogy az alkotórészek honnan származnak. A jelek szerint nem annyira nehéz egy észrevétlen módosítást elvégezni, mint ahogyan azt korábban gondoltuk. Amit aztán az implementáló szervezet tetszés szerint kihasznál.
szerk.
Közben láttam, hogy Robi is pont a linkelt esetet írta le.

Tehat akkor megiscsak nekem van igazam. Ti mind engem igazoltok. Nem veszek kinait. Max ha az egy zokni ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Telefonok
« Válasz #3387 Dátum: 2019.01.15 22:01:13 »
Amerikai se vegyél, és ne használj. Szóval marad az az élet, ami a kémfilmekben is: no telefon, no computer, no creditcard, etc.
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #3388 Dátum: 2019.01.16 11:33:52 »
dehogyisnem.
nem az számít, hogy hol szerelték össze. ennek alapján az iphone is kínai lenne. az a lényeg, hogy hol mekkora hozzáadott értéket kap a termék, nomeg hogy ki kapja az osztalékot a nyereségből.
manapság pedig egyre gyakoribb, hogy erre is felhívják a figyelmet, a fiam új telefonjára például rá van írva, hogy mindene koreai, csak az összeszerelés történt vietnamban :)
az másik kérdés, hogy egy termék összetevői honnan származnak, de erre is elég részletes szabályok vannak, pont azért, hogy megállapítható legyen, hogy egy termék származási országa mi.
Nem nagyon értem mire akarsz ezzel a felsorolással utalni mert a hozzáadott értéktől nem lesz "tiszta" telefonod.
Az osztalékra meg azt mondom, hogy oké a koreai gdp -t növeljük az onnan származó termékek vásárlásával (és hozzájárulunk a helybeli fegyverkezéshez északi szomszédaival szemben) ettől miért jobb egy nem kínai termék beszerzése " hozzáadott értéke"?
Mindene koreai egy telefonnak szerintem ki lehet játszani a liszensz szerint Malajziában gyártott, de koreai.
Az, hogy nem kínai és így nincs vele adatvédelmi stb. probléma ez nem állja meg a helyét. Nézzük meg egy koreai termék LG palettáját.
Szerinted nem jelentgetnek haza ezek a mobilok? Nézzük meg a tévéjüket és olvassuk el az utolsó betűig pl. egy sw frissítés előtt! mire okézunk. Meg fogsz lepődni.
Nem védem Kínát, nincs érdekem oda csak érveltem én is.  :flowers:
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Telefonok
« Válasz #3389 Dátum: 2019.01.16 21:06:04 »
Amerikai se vegyél, és ne használj. Szóval marad az az élet, ami a kémfilmekben is: no telefon, no computer, no creditcard, etc.
Azt se, ha rajtam mulik...hazai kell, ami EU-sat jelent manapsag, plusz barmit, ha van szabadkereskedelmi megallapodasunk , pl korea, japan...