Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575749 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Telefonok
« Válasz #3360 Dátum: 2019.01.10 09:02:05 »
Sőt, a korábbi modellek is kiválóan működnek, jól használhatók a mindennapokban.
Majd kiadnak valami javítást amitől lassulnak kicsit. :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Telefonok
« Válasz #3361 Dátum: 2019.01.10 09:20:20 »
Majd kiadnak valami javítást amitől lassulnak kicsit. :whistling:
Ilyen gond már nemigen lesz, kivéve, ha az aksi olyan hasznaltsagi fokot ér el, hogy a rendszer boztonsaga érdekében visszaveszi kissé az orajelet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Telefonok
« Válasz #3362 Dátum: 2019.01.10 10:49:13 »
Xiaomi Mi A2 (4/64) - "csupasz" Android One, Huawei P8 Lite-ot váltott, ég és föld a különbség sebesség szempontjából.
Pár hét használat után azt kell, hogy mondjam, hogy egyáltalán nem hiányzik a csiribiri felület, jó ez a minimál letisztultság.
A méretét viszont még mindig szoknom kell.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #3363 Dátum: 2019.01.11 11:05:24 »
Ugyanígy váltottam én is P8 Lite-ról. Ég és föld, de nem is egy kategória a kettő...

A fényképezője zseniális szerintem, nagyon jó az algoritmusa is. Gyors, megbízható, esést is jól bírja. Ár/értékben az egyik legjobb választás szerintem.  :yes:
Engem is a mérete tartott vissza picit, de már megszoktam, és végülis nem rossz ez...  :whistling:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Telefonok
« Válasz #3364 Dátum: 2019.01.11 11:28:27 »
Ég és föld, de nem is egy kategória a kettő...

Ha azt nézzük, hogy ezt "normál áron" vettem 63-ért, a P8 Lite-ot meg (asszem') 3 éve akciósan 55-ért, akkor közel azonos árkategóriáról beszélhetünk, de teljesítményre nyilván nem az. :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #3365 Dátum: 2019.01.11 11:39:07 »
Így lement az ára?  :eek:

Én 75-ért vettem az A2-t, a P8L meg szolgáltatótól volt, de ~58-ra jött ki emlékeim szerint. Hát így meg méginkább megéri a kis kínai...  :szemez:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Telefonok
« Válasz #3366 Dátum: 2019.01.11 12:03:52 »
Így lement az ára?  :eek:

Én 75-ért vettem az A2-t, a P8L meg szolgáltatótól volt, de ~58-ra jött ki emlékeim szerint. Hát így meg méginkább megéri a kis kínai...  :szemez:

Volt picivel 60e Ft alatt is, de elaszalasztottam, mondván, hogy majd biztos jól meg lesz ócó'sítva BF-kor.
Hát nem lett, volt mindenhol mindenféle készülék akcióban, ez meg azzal a lendülettel visszakúszott 60 fölé.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Telefonok
« Válasz #3367 Dátum: 2019.01.11 12:20:27 »
Onnantól kezdve elérhetőnek kell lennie és hívható. (a cimbik előtt)
"hol vagy? mikor érkezel? kész a házi???" stb
Na most mar megertettem :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3368 Dátum: 2019.01.12 14:37:58 »
Nem csoda. Olyan árszintre jutott az Iphone, ami kb elérte a tömeges vásárlók felső ingerküszöbét és cserébe nem kapnak annyival többet, mint amennyi az árkülönbség. Egy tavalyi (2017) X, vagy egy idei (2018) XR bőven elegendő tudást hordoz magában sokkal kedvezőbb áron. Sőt, a korábbi modellek is kiválóan működnek, jól használhatók a mindennapokban.
Egy újabb elcseszett marketingfogás. Mint olyan sokszor megtörtént az Apple-nál (a Steve Jobs életét bemutató filmet érdemes megnézni, csak egy pár esetet mutatnak be, de nagyon jól lejön a mohóság világa amiben élnek arrafelé).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Telefonok
« Válasz #3369 Dátum: 2019.01.12 20:22:36 »
Nalam az volt a kiindulas, hogy nem veszek kinai mobilt

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Telefonok
« Válasz #3370 Dátum: 2019.01.12 21:07:34 »
Manapság már:
Ami nem kínai az a hamis!!!  :excl: :yes:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Telefonok
« Válasz #3371 Dátum: 2019.01.12 22:04:26 »
Nalam az volt a kiindulas, hogy nem veszek kinai mobilt
Ilyet nem nagyon tudsz csinálni. Bármi amit veszel vagy ott készül mint telefon, vagy az alkatrészeinek a 90+%-a készül ott. Már könyvet nyomtatni is olcsóbb ott. Ismerős lecserélte nemrég a nyomdájában a gépeket. Az EU-s beszerzési ár 20%-ból megoldotta. Kiment Hongkongba, bérelt egy tolmácsot és 3 nap alatt megvette az összes szükséges gépet. Semmi tapasztalata nem volt. Mostanra mindent onnan vesz, mert súlyos 10 milliókat nyer vele. Az okostelefonod gyártói is így vannak vele, akkor is ha Made in Ferencváros van a telefonra írva.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Telefonok
« Válasz #3372 Dátum: 2019.01.13 11:07:45 »
Ilyet nem nagyon tudsz csinálni. Bármi amit veszel vagy ott készül mint telefon, vagy az alkatrészeinek a 90+%-a készül ott. Már könyvet nyomtatni is olcsóbb ott. Ismerős lecserélte nemrég a nyomdájában a gépeket. Az EU-s beszerzési ár 20%-ból megoldotta. Kiment Hongkongba, bérelt egy tolmácsot és 3 nap alatt megvette az összes szükséges gépet. Semmi tapasztalata nem volt. Mostanra mindent onnan vesz, mert súlyos 10 milliókat nyer vele. Az okostelefonod gyártói is így vannak vele, akkor is ha Made in Ferencváros van a telefonra írva.

dehogyisnem.
nem az számít, hogy hol szerelték össze. ennek alapján az iphone is kínai lenne. az a lényeg, hogy hol mekkora hozzáadott értéket kap a termék, nomeg hogy ki kapja az osztalékot a nyereségből.
manapság pedig egyre gyakoribb, hogy erre is felhívják a figyelmet, a fiam új telefonjára például rá van írva, hogy mindene koreai, csak az összeszerelés történt vietnamban :)
az másik kérdés, hogy egy termék összetevői honnan származnak, de erre is elég részletes szabályok vannak, pont azért, hogy megállapítható legyen, hogy egy termék származási országa mi.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3373 Dátum: 2019.01.13 18:42:32 »
Ez mind csak a mesében szép...
Mint a makói hagyma annak idején. Évtizedekig (!) ment a makói hagyma a magyar boltokba úgy, hogy amúgy kínai import volt, csak egy csomagoló üzem volt Makón, és az pont elég volt, hogy makói legyen. EU-kompatibilis szabályosan!!!

Nem véletlen gazdasági háborúzni próbál Trump Kínával. Kína mára már a világ legnagyobb kőolaj importőre és fogyasztója lett. Eléggé bezárkózó társadalom és a "nyugat" nehezen tudja áttörni a "falat" hogy kommunikáljon velük, ők meg pókerarccal simán elhúznak a nyugat mellett. Rengetegen vannak és már elértek arra a szintre hogy nyugati színvonalon akarnak élni. Más az értékrend arrafele, náluk a becsület a tisztesség az igen meg a nem enyhén szólva másképp értelmezendő. Az hogy mi van leírva (akár egy szerződésben, vagy egy termékre) az egy dolog, sokszor semmi köze a nyugati szemmel értelmezett valósághoz. A térképük szerint is ők vannak a világ közepén:


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3374 Dátum: 2019.01.13 19:26:25 »
A makói hagymához nagyon hasonló eset az amerikai Supermicro IT vállalat esete, kiváló minőségű szervereket gyártanak, meg ipari mini PC-ket. Amerikában van a főhadiszállásuk, és a nagyon jó minőség és normális árazással éveken át ők szállítottak be az amerikai kormánynak, hadseregnek, de még az Apple-nak, Amazonnak is és a Google-nak is. Aztán egyszer csak gondoltak egyet, hogy ekkora megrendelésmennyiséget kínában előállítani olcsóbb, ezért elkezdték ott gyártatni a cuccaikat. Nyilván Kína tudta milyen sikeres cég odahaza a Supermicro, így egy kis titkos megfigyelő chipet ültetett minden egyes szerver alaplapra, amit kínában gyártatott a cég.

Aztán egyszer csak egy IT-biztonsági audit során észrevették hogy a gépekben ott van ez a plussz kis 1mm-es chip, ami az eredeti tervekben nem szerepelt, de a kínából behozott vasakban ott szerepel az alaplapon. És hogy ezek a gépek akkor is generálnak hálózati forgalmat, amikor amúgy nem kellene...

Nagy blama lehetett, a "hazai gyártású" büszke Supermicro-ra nézve, mert az ügy méretéhez képest qrva nagy csend van, annyit tudni, hogy az Apple meg az Amazon hirtelen leselejtezett jópár ezer szervert... nyilván nem véletlenül...

És hány ügy lehet még amiről nem is tudunk, és nem is fogunk tudni soha...