Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 582005 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Telefonok
« Válasz #3345 Dátum: 2019.01.04 22:49:59 »
Almát körtével hasonlítasz össze.

Amúgy vmi hiba biztos van nálad, mert én olyat nem tapasztaltam eddig, hogy egy képernyő váltásnál először megrajzolná a térképet, majd kiszínezné. Gyakran használom, még akkor is, amikor amúgy nem kell navigálni, csak a térképet mutatja, szeretem előre látni, lesz-e jobbkezes utca vagy sem odébb...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3346 Dátum: 2019.01.04 23:41:56 »
Almát körtével hasonlítasz össze.

Amúgy vmi hiba biztos van nálad, mert én olyat nem tapasztaltam eddig, hogy egy képernyő váltásnál először megrajzolná a térképet, majd kiszínezné. Gyakran használom, még akkor is, amikor amúgy nem kell navigálni, csak a térképet mutatja, szeretem előre látni, lesz-e jobbkezes utca vagy sem odébb...
Akkor teszi, ha pl a hőmérsékleten állítok (a képernyő átvált klíma kijelzővé), majd pár mp múlva automatikusan visszavált a térkép nézetre. Először utak (fekete háttérrel), majd jönnek a színek. Nem hibás, ilyen.

Te írtad: "Nem lehet azonnal elindulni, mert elő kell készíteni, tartóba rakni esetleg töltőt rádugni stb." Amit írsz egy telefonnál EGY másodperc (nálam, mert gravitációs tartó, hátlapi wireless töltővel).
Amit írtam, hogy mire be tudok írni célnak egy város vagy utca nevet, addig sok idő telik el, kb 2 perc. Lehet, hogy valamennyit tévedek, de legközelebb tuti pontosan lemérem és írom  :flowers:   Nem szeretek vezetés közben úti célt írogatni, viszont így meg alapjáraton pöfögök (amit szintén rühellek, mert egyébként minek), mert másként nem megy. Csak gyújtáson nem megy, mert motor indításakor elveszi a feszt a fejtől és kezdheted előröl.

Alma/körte, ahogyan nézzük. Két eszköz, ugyanarra a feladatra. Miért lenne eretnekség összehasonlítani?  ;)  De oké, rakj mellé egy mai német márka naviját és csodálkozz el, hogy hogyan lehet megoldani ezt a feladatot a mai technológia használatával. Gyorsan, röccenés mentesen, gyönyörű felbontásban.

Kb 90%-ban én is a gyári navit használom, mert ott van és jól teszi a dolgát. Csak morgok, hogy egy filléres öskövület hardvert raktak bele jó sok pénzért  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.04 23:48:00 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Telefonok
« Válasz #3347 Dátum: 2019.01.05 08:37:51 »
Most olyan irányba vitted a témát, ami nem relevás éppen: hogy a Toyota gyári navija milyen. Olyan amilyen, van akinél lassúságok jelentkeznek stb. ez van. Ha egy autót veszel és a navigáció milyensége meghatározó szempont, akkor nyilván nem veszel Toyotát.

Nem mindenkinek van 10ezer forintos autós tartója és vezeték nélküli töltésre képes telefonja. Mert telefon vásárlásakor is lehet, hogy nem a vezeték nélküli töltésre képesség a meghatározó szempont minden családtagnak aki vezeti az autót. Illetve minden alkalommal amikor valaki új telót vesz.

Pár hozzászólással előbb írtam is az E10-ben használt PNA-mról, imádtam, az is 1 másodperc volt feltenni, mindenkinek.

Van kedvencek funkció, meg a legutóbbi címek, ezeknél pár kattintás, nem kell leállni. De Waze-nál is ha teljesen új címet viszel be, ugyanúgy jobb ha félreállsz gépelés közben...

Azt tudja mindenki hogy az autóipar meg az IT mennyire más léptékben fejlődnek (még). Ezen rágódni lassan közhely..
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.05 08:40:44 írta robi (Robi) »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Telefonok
« Válasz #3348 Dátum: 2019.01.05 11:39:47 »
Tapasztalatom nincs (és várhatóan nem is lesz) autós gyári navigációval, de szerintem ezek már a megjelenés pillanatában elavultak (a hosszú fejlesztési ciklus miatt) és várhatóan a programok soha nem is frissülnek az aktuális technikai szintre. (csak foltozgatás és térképfrissítés)
Én biztos nem fizetnék több százerer forintot egy gyári navigációra, majd 3 évente újabb súlyos összeget azért, hogy a térkép adatbázis nagyjából friss legyen. Ettől kevesebbért 2-3 évente lehet megfelelő telefont lehet venni, ami mindig az aktuális technikai szintet képviseli a futtatott programom tekintetében.
Nekem berakni a telefont a tartóba, rágudni a kábelt és elindítani a navigációt 5-10 mp, kibírom. Nem kell címet pötyögni, van beszédfelismerés. Egy előnye van a gyári navinak: a nagyobb kijelző. Olyan fejegységnek viszont már látom értelmét, amiben van Android Auto támogatás. (vagy CarPlay ha ios-t használnék) Sajnos az autógyártók csak egy része támogatja ezt, szerencsére egyre inkább elterjedőben van.
Van akinek ez a jobb, van akinek más, elfogadom, ha valakinek a gyári navi inkább megfelel az igényeinek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3349 Dátum: 2019.01.05 13:04:50 »
Első sorban a Verso-ban lévő gyárit, mert a legkényelmesebb, leggyorsabb - maceramentesebb és mindig kéznél van.
Akkor én kérek elnézést, mert szövegértelmezési problémáim vannak. Azt hittem, hogy a Toyota naviról írtad, hogy leggyorsabb, maceramentes.
Legkényelmesebb, ez igaz (ha már fut a rendszer), ezért használom állandóan.
Nem akarok szabadkozni, mert mint azt többször leírtam, szinte csak a gyári navit használom. De engedtessék már meg, hogy megemlítsem, hogy vannak hibái (konkrétan lassú, annak ellenére, hogy minimál felbontással kell megküzdenie) és már az autóiparban is sok-sok lépéssel előttük haladnak mások. Természetesen ha ez lenne a fő szempont az autó vásárlásnál, akkor nem vettem volna megint egy Avensist 8 év után, újabb kb 8-10 évre.  :flowers:

Nem mindenkinek van 10ezer forintos autós tartója és vezeték nélküli töltésre képes telefonja. Mert telefon vásárlásakor is lehet, hogy nem a vezeték nélküli töltésre képesség a meghatározó szempont minden családtagnak aki vezeti az autót. Illetve minden alkalommal amikor valaki új telót vesz.
Az a tartó 19$. Ennyire még nem szar a Ft  :winkiss:
Oké, nekem  és családomnak (KleinGy) kb 4 éve vannak wireless töltésű telefonjai (120e Ft-nál többet sosem költöttem mobilra, azt is kb 2 évente, azért ez nem burzsuj kategória), de akkor én kérek elnézést az általánosításért  :flowers:


Van kedvencek funkció, meg a legutóbbi címek, ezeknél pár kattintás, nem kell leállni. De Waze-nál is ha teljesen új címet viszel be, ugyanúgy jobb ha félreállsz gépelés közben...

Tudom, 45e km óta használom  :tt2:
Éppen arról írtam, hogy induláskor lassú nagyon (nem menet közben). Mire feláll a rendszer, hogy akár a kedvencekből válogass, addigra egy telefonnal már kész útvonalad van (nem csak a Kedvencekből) és haladsz.



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Telefonok
« Válasz #3350 Dátum: 2019.01.05 14:59:46 »
Legyen Neked Karácsony  :flowers:

Valóban pontatlanul fogalmaztam, a gyorsaságot nem a konkrét műszaki eszközre értettem. De arról senki se fog meggyőzni, hogy a beépített navival szemben a telefon használata gyorsabb. Az, hogy ki kell venni a táskából, tartóba tenni, képernyőzárat feloldani, appot beindítani stb., célbaéréskor mindezt visszafele leszedni elpakolni az szerintem mindigis lassúbb macerásabb és kevésbé üzembiztos. És keresztbe-kasba madzagok a műszerfalon - pfúj.

A gyári navi ott van mindig a helyén, egy gombnyomásra rendelkezésre áll. Lehet vitatkozni hogy egy telós navihoz képest milyen, de ez itt most offtopic.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Telefonok
« Válasz #3351 Dátum: 2019.01.05 22:56:17 »
Xiaomi Mi 8 Lite-tal van valakinek tapasztalata???

A 4X már kezd csere-érni... a márka bevált és fotó-videó oldalon kellene leginkább erősíteni :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Telefonok
« Válasz #3352 Dátum: 2019.01.07 20:09:47 »
fiam karácsonyra megkapta az első telefonját. egy samsung galaxy a6+ típusú masinát. ez volt jó áron és kínait nem akartam.
mondjam az analóg júzer tapasztalatait?

bazi nagy.
atomjó fényképeket készít.
sim-kártya nélkül is addig elvan vele a gyerek, amíg ki nem tépjük a kezéből "TEDDMÁRELAZTATELEFONT" jeligére.
érdekes, hogy van neki egy tabletje és egy laptopja is. de a telefont babusgatja nagyon. az más, mint egy tablet. bár én nem igazán értem, hogy miben

 :)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Telefonok
« Válasz #3353 Dátum: 2019.01.07 20:28:31 »
Szép nagy tepsi, amoled kijelzővel... bizonyára szemet gyönyörködtető!

http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/galaxy-a6-32gb-dual-a605-p409429045/?gclid=Cj0KCQiAjszhBRDgARIsAH8Kgvf0owy888iVm3mkRnwttd60Y0tbpQ9-4QJBFSnN0aoIQNNhqo-85gEaAtqnEALw_wcB

nem vagyok nagy guru, de a 450-es Snapdragon már kevéskének tűnik, ahogy az Andredo 506 is... 3/32GB.
vs emlegetett Mi 8 Lite (árban forma-forma)
Snapdragon 660, Andredo 512, 4/64GB ugyan ezek.
S még ez sem top hisz az a 8xx Snapdragon, meg a 660 Andredo és persze a 6/128GB, persze ezek 100 alatt semelyik gyártónál, a nevesebbeknél meg 200K felett.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Telefonok
« Válasz #3355 Dátum: 2019.01.08 09:53:21 »
sim-kártya nélkül is addig elvan vele a gyerek
Naná. A SIM kártyát ha beleteszed lesz igazán ciki, mert onnantól elérhető lesz bármikor számotokra.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Telefonok
« Válasz #3356 Dátum: 2019.01.08 20:32:43 »
Naná. A SIM kártyát ha beleteszed lesz igazán ciki, mert onnantól elérhető lesz bármikor számotokra.
Ezt nem ertem, de majd terjunk ra vissza :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #3357 Dátum: 2019.01.09 13:24:42 »
Ezt nem ertem, de majd terjunk ra vissza :)
Onnantól kezdve elérhetőnek kell lennie és hívható. (a cimbik előtt)
"hol vagy? mikor érkezel? kész a házi???" stb
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Telefonok
« Válasz #3359 Dátum: 2019.01.10 08:42:45 »
https://index.hu/techtud/2019/01/09/visszafogtak_az_iphone_gyartasat_mert_nem_fogy_jol/
Nem csoda. Olyan árszintre jutott az Iphone, ami kb elérte a tömeges vásárlók felső ingerküszöbét és cserébe nem kapnak annyival többet, mint amennyi az árkülönbség. Egy tavalyi (2017) X, vagy egy idei (2018) XR bőven elegendő tudást hordoz magában sokkal kedvezőbb áron. Sőt, a korábbi modellek is kiválóan működnek, jól használhatók a mindennapokban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i